Protest

DeletedUser706

Revin la subiect :

CER..

1.Orice incalcare de regula a jocului , prin care ti ai creat un avantaj [multi acount , sitting ...etc] sa fie pedepsita astfel :
-La prima abatere excluderea de pe lumea unde ai incalcat regula ..
-La a doua abatere restrictionarea definitiva pentru acest servar ..

Pe pagina de start apare anuntul :

Participă deja 183407 jucători!

Orice om de buna credinta stie ca nu sunt mai mult de 33 407 [cu mare , mare indulgenta] de jucatori reali pe cele 8 servare .
Hai sa spunem ca 50 000 s au lasat de joc ...si ca inca nu s au sters conturile
[Desi ar fi incredibil ca in acest moment 50 000 de oameni sa si stearga contul !]
Si totusi ...nu ne ies 50 000 de jucatori !

2.Crearea unei echipe in cadrul administratiei care sa se ocupe exclusiv de depistarea si verificarea conturilor dubioase .
Astfel incat actuali admini sa se ocupe , doar de tickete ...iar acea echipa sa verifice permanent toate conexiunile declarate sau nedeclarate de IP ..
[sa vedem si noi daca aceia care tipau ca sunt 7 frati acasa ...chiar nu i si creaza nici un avantaj]
In plus acea echipa sa verifice toate numele de user suspecte din cadrul unei lumi ...

-vreau sa stiu si eu [ sa stim si noi ] cate adrese de ip sunt declarate oficial la impartirea legaturi de internet !
10 ? ,100 ?, 1000 ?10 000 ? ...
Cate sunt din 180 000 ..?
Si daca presupunem ca ar fi [ luam o medie acceptabila ] 100-200 de legaturi declarate ......cum pot cativa admini sa verifice si ticketele ...dar sa si monitorizeze aceste adrese pentru a nu interactiona ilegal ?
Exisat un admin care sa ia lista de pozitionare si sa incerce sa verifice 200-300 de nume de user si adrese pe zi ?

3.Restrictionarea [ macar pe forum ] , asa cum ar fi normal a persoanelor sub 14 ani !

Este legal ca un copil pana in 14 ani sa cumpere un bun pe internet ?[contul premium este un bun cu plata ]
Este la curent si tolereaza innogames tranzactile facute de persoane sub 14 ani ?
Eu nu vad nici o regula care sa restrictioneze accesul [macar si formal ] a persoanelor sub 14 ani ...

4.Toleranta 0 pentru cei care calca frecvent in picioare limba romana ...

5.Nu poti lua numele unui user care a jucat[chiar daca sa lasat de joc ] ...si nici nu poti forma un trib care a fost creat pe oricare alt servar , fara ca tu sa fi fost printre intemeietori ...

Doresc ..si cer administratiei ca cele 5 reguli sa fie propuse jucatorilor din lumea 8 ca poll in interiorul jocului , iar votarea lor sa duca la schimbarea regulamentului !
 

DeletedUser

P.S.
Totusi eu nu inteleg aceasta manie a omului a se da drept altcineva care a facut ceva sau e mai cunoscut. Nu sunt vedeta sau mare jucator, dar am o vechime si am patit sa vad nick cu numele "xThundeRx." (cu punct la sfarsit), in timp ce al meu inca de la deschiderea lumea 1 este xThundeRx !
Daca erai atent vedeai ! :) Si daca citeai topicul cu "Cea mai mare prada" vedeai ca si acolo "m-am dat de gol" ! ;)
 

DeletedUser3357

Daca erai atent vedeai ! :) Si daca citeai topicul cu "Cea mai mare prada" vedeai ca si acolo "m-am dat de gol" ! ;)

nu sunt asa de atent.


aztecul repet :
ori se va inchide topicul
ori va veni un admin si va posta ca deja exista persoane care se ocupa special de multiaccounting si restul 'cerintelor'.
 

DeletedUser523

5....si nici nu poti forma un trib care a fost creat pe oricare alt servar , fara ca tu sa fi fost printre intemeietori ...

Nu sunt de acord si nu mi se pare viabila aceasta propunere deoarece lumile, jocurile, servarele nu au legatura intre ele, sunt independente, diferite etc asa ca nu e deloc realista o astfel de regula
 

DeletedUser

Mi se par intemeiate toate frazele spuse de aztecul in acest topic...

1. Asa s-ar "recompensa" si munca anumitor jucatori de a face un Brand dintr-un trib.. pentru ca de exemplu.. Peste 10Lumi cand marea majoritatea a noastra nu vor mai fi prezenti pe acest Forum vor vorbii din auzite despre tribul Avalon sa zicem... si vor fi altii care au jucat doar pe L6.. si in loc sa ramane ranumele tribului Avalon de pe L1.. care este un model urmat de multi din conducatorii triburilor mari de acum.. ramane renumele unei clone de locul 100...

2. Limba ramana "sufera mari malformatii" in peste 30% din posturile de pe acest forum.. si nu numai aici... ci pe majoritatea forumurilor.ro .. este inadmisibil sa citesti 10 dezcorduri intr-un pot de 12 randuri.. si alte 10 greseli gramaticale... Ok.. nimeni nu`i perfect.. toti gresim din graba.. sau datorita debitului "oratoric" pe care-l avem.. dar..

3. Intr-adevar mentalitatea noii generatii este oarecum deficitara(este adevarat mereu s-a vorbit despre asta.. conflictul intre generatii bla bla.. dar acum chiar este o foarte mare discrepanta intre generatia `85 si generatia `91.. si o spun din postura unuia nascut in `91,`92,`93.. etc.


Pe tema aceasta sunt multe lucruri de spus.. dar cred ca a zis aztecul mai mult decat suficient...
 

DeletedUser3357

Mi se par intemeiate toate frazele spuse de aztecul in acest topic...

1. Asa s-ar "recompensa" si munca anumitor jucatori de a face un Brand dintr-un trib.. pentru ca de exemplu.. Peste 10Lumi cand marea majoritatea a noastra nu vor mai fi prezenti pe acest Forum vor vorbii din auzite despre tribul Avalon sa zicem... si vor fi altii care au jucat doar pe L6.. si in loc sa ramane ranumele tribului Avalon de pe L1.. care este un model urmat de multi din conducatorii triburilor mari de acum.. ramane renumele unei clone de locul 100...

2. Limba ramana "sufera mari malformatii" in peste 30% din posturile de pe acest forum.. si nu numai aici... ci pe majoritatea forumurilor.ro .. este inadmisibil sa citesti 10 dezcorduri intr-un pot de 12 randuri.. si alte 10 greseli gramaticale... Ok.. nimeni nu`i perfect.. toti gresim din graba.. sau datorita debitului "oratoric" pe care-l avem.. dar..

3. Intr-adevar mentalitatea noii generatii este oarecum deficitara(este adevarat mereu s-a vorbit despre asta.. conflictul intre generatii bla bla.. dar acum chiar este o foarte mare discrepanta intre generatia `85 si generatia `91.. si o spun din postura unuia nascut in `91,`92,`93.. etc.


Pe tema aceasta sunt multe lucruri de spus.. dar cred ca a zis aztecul mai mult decat suficient...

Foarte bine spus. Insa ca de obicei, a spus degeaba. Pentru ca admini ... sunt admini.
 

DeletedUser

Aztecule cum am mai zis eu te sustin pentru ca toti cei care joaca de ceva timp acest joc observera aceste rahaturi... Oricum tin sa-ti precizez 2 lucruri !
Pe pagina de start apare anuntul :

Participă deja 183407 jucători!

Orice om de buna credinta stie ca nu sunt mai mult de 33 407 [cu mare , mare indulgenta] de jucatori reali pe cele 8 servare .
Hai sa spunem ca 50 000 s au lasat de joc ...si ca inca nu s au sters conturile
[Desi ar fi incredibil ca in acest moment 50 000 de oameni sa si stearga contul !]
Si totusi ...nu ne ies 50 000 de jucatori !
Sunt 9 server, lumi si din cate stiu eu cu contu xThundeRx daca intru pe toate cele 9 lumi chiar daca am 100 de puncte, adica am dat doar 1 singur login, se contorizeaza ca si 9 jucatori (nu bag mana in foc, dar asa stiam eu).
Este legal ca un copil pana in 14 ani sa cumpere un bun pe internet ?[contul premium este un bun cu plata ]
Este la curent si tolereaza innogames tranzactile facute de persoane sub 14 ani ?
Eu nu vad nici o regula care sa restrictioneze accesul [macar si formal ] a persoanelor sub 14 ani ...
Pe cei de la InnoGames nu prea-i intereseaza ca tranzactiile se realizeaza cu diverse servicii de genul mobilpay.ro. Ei dau procentaj din plati celor prin care se fac tranzactiile si le vin banii, dand in schimb niste puncte. Normal ca nu-i intereseaza daca punctele sunt cumparare de unul de 10 ani sau de 90 de ani ! :D

Totusi daca gandim din punct de vedere teoretic observar urmatoarele.
1. Plata prin SMS se realizeaza de pe:
- o cartela prepay care poate fi folosita de oricine
- abonamentele care sunt pe numele unor persoane fizice care au peste 18 ani sau unor persoane juridice.
2. La plata prin paypal si card este aceasi situatia... Cineva sub 18 ani nu pot avea card sau cont paypal...
In concluzie nu ai cum impiedica acest aspect... Teoretic cineva sub 18 ani poate cumpara doar prin SMS cu o cartela prepay...
Totusi practic orice copilas care stie datele unui paypal / CC sau sa dea un SMS poate cumpara !
1. Asa s-ar "recompensa" si munca anumitor jucatori de a face un Brand dintr-un trib.. pentru ca de exemplu.. Peste 10Lumi cand marea majoritatea a noastra nu vor mai fi prezenti pe acest Forum vor vorbii din auzite despre tribul Avalon sa zicem... si vor fi altii care au jucat doar pe L6.. si in loc sa ramane ranumele tribului Avalon de pe L1.. care este un model urmat de multi din conducatorii triburilor mari de acum.. ramane renumele unei clone de locul 100...
Totusi triburile nu sunt considerate "branduri" ! Totusi cumpara "drepturi de autor" ! :D Ar fi o idee sa impiedicam furtul... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu cred ca poate cineva sa iti interzica sa pui numele X la un trib..daca se interzice un nume sub criteriu ca e un BRAND de pe alta lume..ar trebui sa interzicem si denumirile gen Tiesto(trebuie ** cu el daca e de acord :p...)

Oricum jucatori vechi cei care conteaza stiu unde a existat cu adevarat un trib si nu cred ca se sperie cand vad un trib de pe l1 aparand pe l8 fondat de Florin Salam..
 

DeletedUser

OK aztecule, da-mi voie sa comentez si eu cu privire la asta.
1. La fiecare inceput de lume esti initiatorul unui protest. De obicei topicul deschis de tine se transforma intr-un mare tam-tam, si se pierde total ideea. Din pacate.

2. In ceea ce priveste multiaccountul.Baremul de pedepse (nu dati ochii peste cap, sau sa spuneti: iara scuza asta, e adevarul pur) nu este stabilit de noi. Initiativa ta este frumoasa, si sunt partial de acord cu tine.

Baremul de pedepse este prestabilit pe toate serverele. Diferentele apar din cauza individualitatii anumitor cazuri (incalcari de gravitate diferita, numar diferit de incalcari etc). Nu putem noi inchide definitiv un cont sau bloca un ip pentru o incalcare care nu se pedepseste asa pe nici un alt server.

Daca tot vorbim de multiaccount, vad ca ai observat din proprie experienta ca jucatorului i se da o a doua sansa. Suntem oameni, nu roboti. Mai gresim. Toti meritam o a doua sansa (nu zic a treia, patra, cincea, a n-a). I se acorda sansa celui care a gresit sa continue jocul in mod regulamentar, adica de pe un singur cont, dupa acceptarea unei pedepse care variaza in functie de gravitatea faptei si incalcarile suplimentare de regulament depistate.


Doreai o lista cu ip-urile banate, sau macar sa-ti spunem un numar. Stii foarte bine ca asa ceva nu vei primi. La fel cum ti se raspunde ca pedeapsa unui jucator este o problema de confidentialitate intre adminul care a acordat pedeapsa si jucatorul pedepsit, asemenea lucruri nu se pot divulga. Nu i-ar placea nici unuia dintre noi sa se prezinte pe forum ce rufe murdare a avut in joc. Tocmai din ratiunea ca suntem oameni, mai gresim, suntem pedepsiti si dupa aceea ne invatam minte, nu este voie sa terfelim imaginea unui jucator pe forum prin divulgarea de informatii private.

Tocmai din motivul ca cineva poate gresi si apoi se poate corecta, sunt doar partial de acord cu apelul tau.
Oricum, daca doresti o schimbare radicala de acordare a pedepselor pentru anumite incalcari, trebuie sa te adresezi cuiva mai mare decat administratorilor de pe .ro. Cum spuneam, asa ceva nu depinde de noi.
 

DeletedUser

azteculeeee...da nu iti mai tace gura aia :))..
oricum..iti dau dreptate..dar nu am cum sa nu observ ce gura mare ai:p...
chill..adminii sunt deja satuli de joc..nici nu le pasa..ceao all:)
 

DeletedUser4533

Parerea mea in privinta Tribului "fals" e ca nu ar trebui sa le bagam in seama. Ele sunt facute de copii 15-16 ani sa zicem, care fie au vazut acel trib ca se tine bine pe alta lume, fie au fost in acel trib(fara drepturi).
Motivul pentru care se fac aceste triburi? E simplu:recrutarea mai usoara a playerilor buni/slabi cum o fi.
Insa aceste triburi nu au o durata de viata foarte lunga, cum vin asa dispar.
Jucatorii buni isi dau seama imediat ca e plagiat si ca e intemeiat de un copil care cauta atentie
Totusi nu cred ca s-ar putea fi introdusa o regula prin care sa se interzica plagiatul asta fara "pic de bun simt".
 

DeletedUser

Parerea mea in privinta Tribului "fals" e ca nu ar trebui sa le bagam in seama. Ele sunt facute de copii 15-16 ani sa zicem, care fie au vazut acel trib ca se tine bine pe alta lume, fie au fost in acel trib(fara drepturi).
15-16 ani ! :) Dude vreo 10-12 anisori majoritatea ! :D Oameni cu texte genu: "hai la noi in trib plssssss", "plssss facem alianta?"... Nu stiu cum draq din 64 de membrii ma nimeresc astia mereu tocmai pe mine cand vor aliante, dar eu sunt satul de copilasi de astia ! :D
 

DeletedUser

aztecul a venit iar cu o initiativa demna de luat in calcul ... dar mica mare problema este ca nu avem cum verifica varsta unor persoane si tot asa... plus ca daca ar fi indeajuns de inteligente acele persoane ar putea sa isi ceara dreptul la libera exprimare... :)
wtvr... ~TLD~ -ul este si a fost un brand... vali, unde a jucat... de ex pe l3 nu a facut tld.. desi putea el fiind intemeietorul... prefer sa aud intotdeauna de ~TLD~ ca a fost tribul de pe locul 1 timp de aproape un an .. pe lumea 1 decat tribu de pe locu 100 pentru 5 secunde...


Have a nice day... all... aztecu... vreau si eu pm de la tine cu nicku de pe l8 ;;) thx>:D<
 

DeletedUser706

OK aztecule, da-mi voie sa comentez si eu cu privire la asta.
1. La fiecare inceput de lume esti initiatorul unui protest. De obicei topicul deschis de tine se transforma intr-un mare tam-tam, si se pierde total ideea. Din pacate.

Da mi voie sa comentez si eu ...
Nu trebuie sa urmaresti forumul cu prea mare atentie pentru a realiza ca 99% din membri comunitati nu vin niciodata cu ideii propii , nu incearca in nici un fel sa propuna subiecte de discutii proprii
99% din forumisti se rezuma in a da replici in subiecte propuse de altii .
Exista un numar restrans de jucatori care aduc subiecte pe forum [ vorbesc de subiecte discutabile]..
Si atunci , firesc ca un jucator care isi propune in afara sa joace si sa discute pe lucruri care in viziunea lui par deplasate , iese in evidenta si devine controversat .
Nu am avut niciodata dorinta ascunsa de a fi inteles sau aprobat de toata lumea .
Defapt nici nu cred ca mai interesat .
Atunci acnd spun ceva o fac pentru ca eu cred in ceea ce spun , si nu pentru a impresiona pe cineva .

Baremul de pedepse este prestabilit pe toate serverele. Diferentele apar din cauza individualitatii anumitor cazuri (incalcari de gravitate diferita, numar diferit de incalcari etc). Nu putem noi inchide definitiv un cont sau bloca un ip pentru o incalcare care nu se pedepseste asa pe nici un alt server.

Faptul ca se pleaca din start cu ideea .."e mic si nu stie ce face a creat starea de fapt !"
Cand unui copil de 10 -15 ani ii creezi iluzia ca poate trisa , ca in afara ca va pierde o parte din castig [ care oricum la realizat ilegal ]nu va pati nimic ...de ce sa ne miram ca nu suntem nici 10 % jucatori reali pe servare !

Cand un jucator reuseste prin furt sa acumuleze un milion de puncte , iar tu il descoperi si ii ei 500 000 ...nu faci altceva decat sa l incurajezi si sa fi complice la furt !
Pentru ca cei 500 000 ramasi [ pentru ca i se mai da o sansa ...sunt defapt tot furati !]
Ca si cum in viata reala ai prinde un hot care a furat 10 telefoane ...iar tu politist , nici nu l bagi la puscarie ...dar ii mai lasi si 5 telefoane ...asa ca e mic si mai merita o sansa !

Eu nu cred ca un jucator care si a creat un avantaj in joc ...mai merita orice sansa [ cel putin pe acel servar !]


Doreai o lista cu ip-urile banate, sau macar sa-ti spunem un numar. Stii foarte bine ca asa ceva nu vei primi. La fel cum ti se raspunde ca pedeapsa unui jucator este o problema de confidentialitate intre adminul care a acordat pedeapsa si jucatorul pedepsit, asemenea lucruri nu se pot divulga.

Nu asta am cerut ...
Am cerut numarul de adrese de IP declarate ca si cumune!
Numarul...nu NUMELE LOR !

Ceea ce incercam sa demonstrez este ca numarul lor este mult prea mare pentru a fi supraveghiate constant .
Ca ele sunt scapate de sub control .

Tocmai din motivul ca cineva poate gresi si apoi se poate corecta, sunt doar partial de acord cu apelul tau.

Pentru ca si eu cred ca un om merita a doua sansa ....am cerut ca la prima abatere sa fie eliminat doar de pe servarul unde a gresit !
Atat ..
Dar la a doua ....
Sa ne lase definitiv !

azteculeeee...da nu iti mai tace gura aia )..
oricum..iti dau dreptate..dar nu am cum sa nu observ ce gura mare ai:p...

Am gura mare ....
Am mai auzit replica asta ...
Postez o data la cateva zile ...
Nu cred ca am 10 postari pe luna ...
Am 494 de postari ...intr un an si jumatate !
Asat inseamna ca medie ...maxim o postare pe zi !
Vrei sa facem o comparatie , cu marea majoritate a forumistilor ?
Cei mai multi au 400 de postari pe luna !
Si tot eu am gura mare !

MD spunea ca subiectele postate de mine creeaza furtuna , apoi se pierd in derizoriu ...
In parte este adevarat ...
De ce ?
Simplu ..
Ca dupa o scurta perioada , cei care nu pot combate subiectele , ataca omul care propune ideile ...
Si firesc ca totul sa transformat intr un atac la persoana care a degenerat .
Chiar si acum ...

Eu am adus in discutie 5 lucruri care ma deranjeaza si care doresc sa fie schimbate .
Dupa cateva opinii deja , cele 5 subiecte numai contau , si se discuta despre mine si ceea ce am facut eu cand aveam 4 ani si treceam cu tricicleta peste fetite ...

aztecul a venit iar cu o initiativa demna de luat in calcul ... dar mica mare problema este ca nu avem cum verifica varsta unor persoane si tot asa... plus ca daca ar fi indeajuns de inteligente acele persoane ar putea sa isi ceara dreptul la libera exprimare..

Mai Rock ...chiar am luat o eu razna de tot ?
Ce naiba drepturi de exprimare au copii de 8-9 ani !
Ori eu am luat o razna [posibil] ori lumea in care traiesc a luat o razna ....
Pai eu propun deja sa poata candida si la presedintia Romaniei la 7 ani !
De ce sa nu aive acest drept ?
Ne mai miram ca romii au copii de la 10 ani ..
Cu mentalitatea asta ["progresista"]...la 7 ani nu mai dam copii la scoala , le facem nunta !

Eu nu le am cerut sa numai joace [ desi personal consider ca la varsta aia mai bine se duc si bat mingea pe maidan ...decat sa stea pe tastatura ]..
Dar daca joc ....macar pe forum sa li se ingradeasca accesul .
 

DeletedUser5596

eu unul nu-s de acord cu blocarea ip-ului !!! de ce? pentru ca eu joc din camin si aici mai sunt pe putin 30 de playeri dar toti avem un ip general pe camin si nu ii cunosc pe toti sa-i trec la impartirea legaturi de internet ar trebui gasita alta cale..
 

DeletedUser11051

da nu se poate face cva cand dai "infintare trib" sa poti sa pui si o parola
si cand incerci sa il faci pe alta lume sa iti ceara parola ???

legat de multicont mai devreme sau mai tarziu tot ii va prinde ... admini sunt ex 10 si playeri 1000 .. va dati seama ca pana ii verifica pe toti le ia ceva timp
 

DeletedUser

Permitem accesul pe forum doar cu buletin:)
Daca adminii ar putea sa faca acces pe forum cu ajutorul C.N.P.-ului personal si numele:)
Oricum ceea ce spun eu e deja aberant. Dar asta ar fi una din solutiile pentru a mai rari numarul "juniorilor", si asa ar putea intra cu cnp-ul lu' mama, tata...
Asta e:)
 

DeletedUser

aztec, in ziua de azi kinderii citesc (daca stiu) pe net tot felul de chestii ( citesc /vad/aud)
daca un copil a auzit de dreptul la libera exprimare si a inteles partial ce inseamna si-l va cere.. pentru ca si copii au orgoliu... belive me, mai mare ca al orcarui adult :) un copil e orgolios din principiu... daca ii iei jucaria nu mai vorbeste cu tine si se supara.. la fel si cu un kinder de 10-11 ani...

hai sa il intrebam de ex pe userul alexcristi daca stie ce e ala dreptul la libera exprimare si sa vedem ce raspunde:) daca stie o sa realizezi si tu cat de avansati sunt copii in ziua de azi... :)
 

DeletedUser

eu unul nu-s de acord cu blocarea ip-ului !!! de ce? pentru ca eu joc din camin si aici mai sunt pe putin 30 de playeri dar toti avem un ip general pe camin si nu ii cunosc pe toti sa-i trec la impartirea legaturi de internet ar trebui gasita alta cale..

autentificare userilor nu se face exclusiv pe baza IP-ului mai sunt si alte modalitati :p..
 

DeletedUser

am *** io de depus un protest! nu am citit ce s-a discutat pana acuma.. dar ash dori sa shtiu pe ce criterii sunt selectatzi adminii ashtia? unii am impresia k nu au habar de joc! cum sa blokezi doi fratzi care joaca amndoi multe lumi.. pe unele kiar amndoi pe aceeashi lume.. sunt bagatzi la impartzirea legaturii pe tote celelalate lumi.. si ii blokeaza pe 8 ce au uitat sa se treaca la impartzirea legaturii de internet sub pretext de multiaccount!
va rog sa ma scuzatzi .. da e rigicol si absurd!

primu lucru care il vad cand dau la impartzirea legaturii este asta:

Dacă foloseşti în comun internetul cu mai multe persoane pentru mai mult de 3 zile trebuie să menţionezi aceasta aici. Livrarea de materie primă şi trimiterea de sprijin nu mai este în cazul acesta posibilă. Menţionarea poate fi ştearsă doar după 3 zile.

vad eu bine.. 3 zile? uaaa adica de maine nu? ca io asha shtiu sa numar..

dar nu era problema daca omu recunoshtea ca a greshit.. dar ii mai ia si la mishto.. si raspunde si din an in pashte! nu o sa dau acuma mesjele.. dar daca imi va cere cineva o voi face cu mare placere!

vreau sa shtiu si io ce e de facut in acest caz de abuz grosolan! e un joc iar acest gen de oameni orgolioshi care nu ishi asuma resposabilitatea unei decizii eronate ne scarbesc total! vreau sa shtiu ce demersuri trebuiesc facute pentru ca persoana in cauza sa fie sanctzionata pentru a nu se repeta astfel de evenimente in scopul de a pastra acest joc curat si palcut!

mentzionez ca nu sunt suparat pe faptu k i-a blocat.. deshi de la altzi admini am auzit ca in primele 5 zile nu se blokeaza.. dar asta e alt amanunt! e normal sa ii blokeze si sa-i verifice pe cei banuitzi de multzi account! dar sa itzi pui ambitzia sa nu recunoshti ca ai greshit si sa-l sanctzionezi deshi nu ai nici un temei legal.. e o absurditate!

sper la un raspuns din partea celor din TEAM!

va salut cu respect, alizeusss
 
Ultima editare de un moderator:
Sus