Proud to be CT

DeletedUser

Nu vreau sa ma lungesc insa cei care cred ca-si pot face de cap cu noi se-nseala.

Titlu hegemonia atacã xxx
Expediat 31.10.07 22:58
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

14.5%
Moral: 100%

Agresor: hegemonia
Sat: 2. STIMULATE (396|575) K53

Numãr: 0 0 0 0 1813 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 1813 0 0 0 0 0 0 0


Apãrãtor: xxx
Sat: xxxx

Numãr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0




Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

12.7%
Moral: 100%

Agresor: hegemonia
Sat: 1. ADRENALINE RUSH (401|577) K54

Numãr: 0 0 4059 0 0 1176 1073 0 300 0 0 0
Pierderi: 0 0 4059 0 0 1176 1073 0 300 0 0 0


Apãrãtor: xxx
Sat: xxx

Numãr:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: 3169 3015 0 1024 1795 0 214 159 0 0 0 0

Si cum nu s-a invatat minte mai incearca odata

Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-19.8%

Moral: 100%

Agresor: hegemonia
Sat: 3. Pam Pam (402|581) K54

Numãr: 0 0 3450 0 0 606 750 0 252 0 0 0
Pierderi: 0 0 3450 0 0 606 750 0 252 0 0 0


Apãrãtor: xxxx
Sat: xxxx

Numãr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: 1549 1474 0 500 878 0 104 77 0 0 0 0


Si inca odata

Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

15.6%
Moral: 100%

Agresor: hegemonia
Sat: 1. ADRENALINE RUSH (401|577) K54

Numãr: 0 0 313 0 0 131 131 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 313 0 0 131 131 0 0 0 0 1


Apãrãtor: worldgames
Sat: Worldgames (394|582) K53

Numãr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: 188 179 0 61 107 0 13 9 0 0 0 0




Si cu ultimul nobil ramas mai incearca odata


Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-15.8%

Moral: 100%

Agresor: hegemonia
Sat: 1. ADRENALINE RUSH (401|577) K54

Numãr: 0 0 313 0 0 13 13 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 313 0 0 13 13 0 0 0 0 1


Apãrãtor: xxxx
Sat: xxxxx

Numãr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: 21 20 0 7 12 0 1 1 0 0 0 0



Mulþumim pentru atenþia acordatã, ºi vã anunþam ca am renovat. Vã mai aºteptãm.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1959

da CT-ul este cu adevarat un trib elitist.
Pe l2 avem o alianta "tapana" cu ei.
Nu am stiut ca joaca si pe l3.
Tot respectul meu pentru ei.
 

DeletedUser

asa s`or ars si doi baieti din DIABLO pe fundu` meu inainte sa dau restart (de buna voie, nu am fost innobilat;)) . ala care avea rost doar sa ma curetze a fost totusi baiat de treaba, am putut sa rad cu el pe seama atacurilor. celalalt era cam ofticat de nobilul caruia ii pregatisem inmormantarea. cred ca a cheltuit o gramada de resurse cu parastasul si deaia nu avea chef de vorba
 

DeletedUser

Nu consider ca suntem un trib de elita doar pentru ca 55 de oameni se incapataneaza sa reziste sub bocancul GEMINA. Degeaba le facem pagube uriase daca ei sunt de 14 ori mai multi. Nu vad de ce ar trebui sa fie un membru C.T. mandru cand noi cucerim un sat iar ei 4. Au si ei cateva uscaturi care trimit defensiva la atac sau ofensiva ca suport, dar nu e cazul sa razi de ei atata timp cat situatia din teren nu e roz. Cu toate pierderile lor de pana acum, in maxim o luna ne muta la margine cu tot cu aliatii aia mici care s-au implicat si care nu o duc nici ei mai bine.

Nu suntem un trib de elita pentru ca avem si incepatori care au primit botezul focului inainte de vreme si e posibil sa paraseasca tribul cu un gust amar. Nu ii voi considera tradatori.

Pe aceasta cale ii anunt pe toti cei care-mi cer invitatie sa caute un alt trib pentru ca nu putem garanta siguranta nimanui si nu are sens sa intre ca sa fie mutati la margine, sau sa iasa din trib din prima zi dar cu eticheta "refugiat" iar GEMINA sa ridice pretentii asupra satelor lor.
 

DeletedUser1959

vezi de asta sunteti un trib de elita :D
Apropos va bateti de mult cu gemina?
Cat despre incepatori...nu iti fa griji...numeri pe degete triburile care nu au macar un incepator
 

DeletedUser

Acum 3 saptamani a inceput cu un atac, 2, 3... acum sunt zeci de atacuri pe zi.
 

DeletedUser2754

personal prefer sa lupt alaturi de voi (C.T) si de cei 14 camarzi decat sa fiu un umil jucator cu 20!!! de aliati si 10 pna`uri , sa fiu sef sa dau circulare sa'mi apere altii satul (ca de sunt cam aproape de inamici) si la juma de ora de mine sa se piarda sate , sa joc in echipa cu sat de 6k puncte ce are minele de 22 targul de 20 si atelierul 15!!! , sa ma aflu intr'o mare albastra , inutila , si sa fiu incapabil sa dau un atac.chiar daca o sa ma mute la marginea hartii , stiu ca sunt mandru si am luptat alaturi de alti oameni demni de respect.restul ce va zbateti in mediocritate prea fricosi sa va conduceti destinul la acest joc pierzand ore intregi pe zi doar ca sa fiti parte a unui trib jalnic ... sa fiti considerati de toti ceilalti "victime ale efectului de turma" - NOAPTE BUNA!
 

DeletedUser

corect spus! in ex- [M~K] situatii de genul "atac aliatii nam ce face". nu se respectau aliante tocmai pentru ca harta era complet albastra, indiferent de nuanta!(nu ma intrebati de unde stiu :p)

Nu zic ca tribul din care fac eu parte nu este mamut, nu neg ca are cam multe aliante, dar aliantele sunt facute pentru continentele cu membri foarte putini (gen 3), iar harta nu e niciunde asa albastra cum ar crede unii despre noi.

Suntem o mana de oameni care adora jocul si comunicarea, adora gluma si prietenia si adora sa ii invete pe altii. Locul in clasament nu e chiar pe primul loc. E dureros sa vezi multi care, dupa ce au invatat si au facut 2-3 cuceriri, pleaca in te miri ce trib. Asta este, poate cu ei alaturi am fi fost mai sus...

E dureros sa fii spionat de 80% din triburile de pe harta, e dureros sa fii spionat de aliati, dar toti cei care au spionat tribul al carui sunt mandru ca sunt membru, pot sa confirme ca la noi domina veselia si prietenia.

Toti care au avut sau au de a face cu acest trib din care fac parte pot sa confirme ca suntem oameni de onoare si ca nu avem blue-map syndrom.

Felicitari C.T. pentru ceea ce reusesc, tot respectul pentru cei ce sunt mandri de tribul lor, indiferent din care fac parte!

Sunt Trup si Suflet ~PHX~ !


p.s.: rog adminii/moderatorii sa nu considere postul offtopic, fiecare are voie sa fie mandru de tribul sau, indiferent care e, si poate sa o faca fara sa umple topicul de threaduri. Multumesc anticipat pentru intelegere:)
 

DeletedUser1134

Permiteti-mi sa intervin in calitate de membru al tribului GEMINA.
Acum 3 saptamani a inceput cu un atac, 2, 3... acum sunt zeci de atacuri pe zi.
Exagerezi...nu poti spune ca primiti zeci de atacuri pe zi...Au fost intr-o singura zi ceva mai multe atacuri intr-adevar, dar te-ai gandit ca poate a fost o strategie a conducerii de a vedea "noobii" si pentru a verifica pe cei care doar stau la "umbra" numelui tribului??
Si v-as ruga intai sa va interesati de evolutia tribului GEMINA inainte de a da cu presupusu...Nu am ajuns in top 10 datorita numarului membrilor....
 

DeletedUser

intradevar la doar 764 de membri este cam greu sa ajungi in top 10 datorita numarului
intradevar voi sunteti un adevarat trib elitist si locul 8 se datoreaza calitati membrilor nicidecum numarului mic de membri
 

DeletedUser1134

Ultima oara cand m-am uitat eu, se lua punctajul primilor 40 de membrii...
Astia 40 de membrii, ajutati de inca 100 sa zic, au adus GEMINA unde e...cu tot cu numarul mare de membrii...Noobi, oricum ar fi ei, sunt ai nostrii...
Si nu stiu unde am citit, dar MoD a "furat" membrii elitisti din alte triburi (posibil sa ma insel, corecteaza-ma daca gresesc), asa ca...
 

DeletedUser

scuze ca te intreb
ce inseamna furat?
ceva cam ce face CIRC?
trimite invitatii la primi 40 din MOD?
daca vrunul din noi vrea sa intre in CIRC inseamna furt?
 

DeletedUser1134

Poate m-am exprimat prea dur...Scuzele mele...
O sa te rog sa incheiem aici discutia pentru ca suntem off-topic...Putem continua in privat sau intr-un alt topic...Oricum bafta tribului tau...
Eu doar am luat apararea tribului meu...
 

DeletedUser

andi69, chiar nu am exagerat. Poate nu cunosti situatia din teren asa cum nici diplomatul vostru nu stia nimic de atacurile voastre asupra noastra, pentru ca planurile de atac nu le faceti pe forum, deci nu stiti cine de la voi ne ataca.

Uite un copy/paste de la Privire generalã asupra satului unui membru C.T. de acum o luna.

tibsgtg atacã Stup 03.10.07 19:20
tibsgtg atacã Stup 03.10.07 17:04
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:25
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:22
victim atacã Stup 03.10.07 13:49
MGHM atacã Stup 03.10.07 13:34

Astea nu erau primele atacuri pe satul ala si nu a fost singurul atacat.

Cand am raspuns si noi unor atacuri, ga8i a cerut incetarea lor, lucru pe care l-am si facut. In schimb noi am fost atacati in continuare si ne-am aparat pana cand am luat legatura cu Alina922, care nu stia nimic de atacuri. In loc sa-mi raspunda ea in calitate de diplomat, tot ga8i mi-a raspuns primul, desi nu-l intrebasem pe el. Amandoi au primit rapoartele, dar nici pana in ziua de azi nu am primit un raspuns clar daca intram in razboi sau nu. Discutam, ne atacam, cucerim sate dar se evita raspunsurile. Imi place ca in schimb mi se spune "E un razboi provocat aiurea...nici noi nu l-am vrut, poate nici voi...". Nu l-ati dorit, dar v-ati incapatanat sa ne atacati desi ati avut pierderi mari. Sunt curios cand o sa ne declarati razboi, pentru ca ati ocolit subiectul asta. Alina922 iti poate pune la dispozitie mesajele si o sa te lamuresti.

Stiu cati cer suport zilnic si cate atacuri au pe ei. In ziua de care spui ca au fost mai multe atacuri, au fost peste 70, din care 30 numai pe Elletrico, in rest ne-am obisnuit cu 20 - 30 pe zi de multa vreme.
Nu ne-ati adus la scorurile astea doar din cateva fake-uri pe zi.

Inamici invinsi ca aparator:
Elletrico 88.165
Domnu Caisa 68.446
s1re7 64.701
florinserpe 56.682
sir leandru 56.100
danic 53.513
AntiGona 52.788
Attilla 49.204
-Luca- 44.748
mwjohn 42.008
worldgames 33.992
Dark.Lord 23.693
nietzsche 20.412
newencrypt 18.352
NusHone 18.270
anomaly23 17.008
leonidhas 16.965
ReLaTiVe 16.672
vovin 16.648
alexey7 16.039
Uruk Hai 14.709
TigerAnaMaria 14.463
deni 13.854
catalin2369 13.724
s0rc3r 12.681
sageata rosie 11.795
LuckyLuke 11.314

Pe cei cu sub 10.000 nu-i mai trec.

O parte au fost mutati la margine, altii au renuntat. Nu toti erau incepatori, iar cativa faceau parte din C.T. inca de cand a inceput lumea 1. Cu atatea atacuri, poti muta la margine si un veteran.

Nu vad cum primii 40 dintr-un trib de 55 pot duce tribul in top 10 cand stau sa refaca defensiva si nu mai stiu la cine sa trimita suport, deci nu e cazul sa faci comparatie intre primii 40 din GEMINA si primii 40 din C.T. pe timp de razboi pentru ca lupta nu e 40 la 40.

La capitolul atacuri si aparare, consider ca ambele triburi s-au miscat relativ bine.
Dezavantajul nostru e ca pe langa faptul ca suntem putini, suntem si imprastiati pe doua continente, pe cand voi sunteti multi oriunde ne-am uita pe harta si aveti de unde sa dati mai multe atacuri simultane.

Am mai zis ca stiu unde ne vom muta in viitorul apropiat... dar tot in sud-est.

Cu asta inchei si eu off topicul si ne vedem de treaba in joc.
Bafta :)
 

DeletedUser1134

Uite aici e problema...Poate nu ai cautat raspunsurile la persoana potrivita...

Uite un copy/paste de la Privire generalã asupra satului unui membru C.T. de acum o luna.

tibsgtg atacã Stup 03.10.07 19:20
tibsgtg atacã Stup 03.10.07 17:04
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:25
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:22
victim atacã Stup 03.10.07 13:49
MGHM atacã Stup 03.10.07 13:34

Sunt cativa din membrii din K53...Daca o sa te uiti un pic in dreptul meu in lista membrilor o sa scrie printre altele Guvernator K53 (desi sunt din K64)..Eu consider ca intai si intai trebuia tratata problema la nivel de continent, se deci prin urmare, eu trebuia sa fiu cel instiintat de aceasta "neintelegere"...Nu zic ca nu am stiut de atacurile asupra tribului tau..Ce guvernator as fi daca n-as stii ce se intampla cu k-ul meu??

..... ne-am aparat pana cand am luat legatura cu Alina922, care nu stia nimic de atacuri. In loc sa-mi raspunda ea in calitate de diplomat, tot ga8i mi-a raspuns primul, desi nu-l intrebasem pe el.

aici nu pot sa comentez pentru ca nu am vb despre asta cu cei in cauza...

Inchei si eu aici...Sa auzim de bine...
 

DeletedUser1959

andi69, chiar nu am exagerat. Poate nu cunosti situatia din teren asa cum nici diplomatul vostru nu stia nimic de atacurile voastre asupra noastra, pentru ca planurile de atac nu le faceti pe forum, deci nu stiti cine de la voi ne ataca.

Uite un copy/paste de la Privire generalã asupra satului unui membru C.T. de acum o luna.

tibsgtg atacã Stup 03.10.07 19:20
tibsgtg atacã Stup 03.10.07 17:04
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:25
Quendi atacã Stup 03.10.07 16:22
victim atacã Stup 03.10.07 13:49
MGHM atacã Stup 03.10.07 13:34


Eu nu inchei :D
Am si eu o intrebare:
Ce e cu timpii aia?
La orele alea ajunge autobuzul in statie?
Sau sunt timpi de atac "coordonat"?
:rolleyes:
Da hai sa nu ma grabesc sa va cataloghez cum ar trebui sa va cataloghez....e normal ca la 900 de membrii sa aveti si "experti" de astia
 

DeletedUser

Draga mestere :) Da, aia era timpii de la autobuze, poate autobuzele cu care unii oameni se mai intorc si de la servici...nu toti au timp sa "tribuiasca" toata ziua...
In alta ordine de idei, am sa ma repet pentru a 10 oara. respect tribul CT. Il respect pe morbent fell, e un om deosebit si un lider adevarat!
Si da, la noi planurile de atac mai serioase nu se fac pe forum...am risca sa apara si pe forumul extern. De aceea, chiar nu am de unde sa stiu tot ce se intampla.
In privinta numarului de membri...uf! Avem multi incepatori, perfect adevarat. Dar avem si destui oameni de calitate. Din nefericire, dureaza putin pana se separa bobul de neghina...noroc de C.T si G.L ca ne-au mai ajutat in privinta asta :)
 

DeletedUser1134

Mai verifica odata numarul de membrii...Cauta de asemenea si jucatorul Stup...Daca il gasesti ma anunti si pe mine...Si daca tot esti la sectiunea asta cauta si punctajul jucatorilor din acea lista si compara cu punctajul tau...Si sper ca nu te vei lauda ca l-ai intrecut pe victim;)
 
Sus