RAspuns la comunicatul Avalonului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

"tribul din care fac parte a declanºat succesiunea de evenimente care a condus cãtre starea actualã de fapte"...nicidecum. voi saracii v-ati vazut de treaba si de fuziune si dintr-o data, din senin, s-a trezit Valiusha sa va declare razboi. Huuuaaa TLD, magarilor, cum va tradati voi aliatii!

Desigur.

1. TLD fuzioneaza cu Magic. Pe Avalon si RIP nu ii intreaba nimeni de sanatate.
2. TLD face cu PNA cu Elite si negociaza cu CD tot un PNA. Oferta lor catre ei, citez - "ce vreti". Isi lasa balta aliatii la greu.
3. Marele "leader" isi trimite emisarii catre alte triburi in care ii intreaba de ce parte se vor afla in cazul "eventual" al unui razboi cu Avalon.
4.Avalon face primul rezervare pe un sat, aceasta nu este postata pe forumul TLD; iar pe urma primim explicatia ca satul a fost cucerit de TLD si nu mai poate fi eliberat.
5.flamer macedonu' posteaza un post defaimator la adresa unui jucator din Avalon. Recunosc, avea motivele lui. Dar s-au trecut de atatea ori peste astfel de momente. Insa de la reintoarcerea "cuiva" se pare insa ca totul s-a schimbat. Increderea s-a transformat in suspiciune. Maleabilitatea in inflexibilitate.

Desigur ca acest "comportament" de aliat ne-a obligat sa luam masuri.
Insa de data asta se pare altcineva si-a pierdut rabdarea primul.
Putea sa trimita sprijin la inamici. Cu NWO a mers.
 

DeletedUser

Lue Luican (12/2/2007 2:02:19 AM): iar Avalon sunt o mare dezamãgire pentru mine
xxxxxxxxxxxxxxx (12/2/2007 2:02:22 AM): acum depinde cum vreti sa duceti razboiul asta mai departe
xxxxxxxxxxxxx (12/2/2007 2:02:30 AM): avalon isi vad interesele
xxxxxxxxxxxxxxxxx (12/2/2007 2:02:32 AM): sincer
Lue Luican (12/2/2007 2:02:33 AM): exct
xxxxxxxxxxxxxxxx (12/2/2007 2:02:38 AM): duc un razboi inteligent
Lue Luican (12/2/2007 2:02:42 AM): dap
Lue Luican (12/2/2007 2:02:45 AM): urât din partea lor
xxxxxxxxxxxxxxxxxx (12/2/2007 2:02:52 AM): stiau ca nu au de ce sa faca cu noi razboi
Lue Luican (12/2/2007 2:02:56 AM): dar de, ei îºi permit, doar sunt elita

Intr-adevar, esti un om consecvent, cinste tie. Presupun ca ai cerut si parerea colegilor tai din Avalon inainte sa discuti cu ELITE de un razboi contra TLD. Banuiesc ca ai tinut cont de democratia cu care erau obisnuiti in vechiul lor trib si de principiile dupa care se ghidau... Oare toate declaratiile de non-combat ale fostilor Avaloni au fost luate in calcul sau te asteptai ca prieteniile legate in toate aceste luni in care am luptat umar la umar sa cantareasca pentru ei cam cat au cantarit pentru tine. Sau poate nici macar nu prea conteaza pentru tine parerea lor...din moment ce cu 2 luni in urma erau o mare dezamagire.

Felicitari Lue, banuiesc ca esti un lider extrem de apreciat...
 

DeletedUser

@lue-NU TI SA CERUT SA TRADEZI ,
ai fost intrebat de ce a-ti rupt alianta si de ce a-ti intrat in razboi, raspunsul l-ai zis-erau prea multi eliti si nu aveai cu cine sa te bati, ce o sa se intample cu sof si friends??? acelasi lucru, ti s-a cerut sa stai deoparte intre aliati, sa nu iei partea nici unuia dintre triburi, nu sa tradezi!!!1

ti s-a spus ca lupti fara motive si ca alite are motive sa lupte, nu te-a interesat, valiusha nu mai juca- nu vorbeai de el ca fiind"intrigantul" pana nu a revenit in joc

b79dyv- TLD aflasera de planurile Avalon deja cand au iesit si au facut PNA....
motivul razboiului nu este rezervare de sat( care a fost practica lui barony) ci complotul , de care tu poat enu ai pic de habar.....
in consecinta, nu mai veniti si postati niste fapte care sunt de fapt efectele-cauta cauza!!!!
 

DeletedUser

Desigur.

1. TLD fuzioneaza cu Magic. Pe Avalon si RIP nu ii intreaba nimeni de sanatate.
2. TLD face cu PNA cu Elite si negociaza cu CD tot un PNA. Oferta lor catre ei, citez - "ce vreti". Isi lasa balta aliatii la greu.
3. Marele "leader" isi trimite emisarii catre alte triburi in care ii intreaba de ce parte se vor afla in cazul "eventual" al unui razboi cu Avalon.
4.Avalon face primul rezervare pe un sat, aceasta nu este postata pe forumul TLD; iar pe urma primim explicatia ca satul a fost cucerit de TLD si nu mai poate fi eliberat.
5.flamer macedonu' posteaza un post defaimator la adresa unui jucator din Avalon. Recunosc, avea motivele lui. Dar s-au trecut de atatea ori peste astfel de momente. Insa de la reintoarcerea "cuiva" se pare insa ca totul s-a schimbat. Increderea s-a transformat in suspiciune. Maleabilitatea in inflexibilitate.

Desigur ca acest "comportament" de aliat ne-a obligat sa luam masuri.
Insa de data asta se pare altcineva si-a pierdut rabdarea primul.
Putea sa trimita sprijin la inamici. Cu NWO a mers.

1. Ce treaba aveau Avalon si RIP cu o fuziune discutata de liderii TLD si Magic:eek: Trebuia Magic-ul sa ceara permisiune pentru a intra in TLD?!

2. Discutiile cu ELITE si CD au aparut dupa marea fuziune Avalon - RIP si dupa iesirea TLD, Diablo din CA. Nu mai erau constransi de diplomatia comuna, nu si-au tradat in niciun fel aliatii. Nu sprijina dusmanul impotriva lor si nu au complotat cu dusmanii pentru eliminarea de pe harta a aliatilor.

3. Si Mos Craciun si-a trimis elfii sa intrebe copii obraznici daca vor nuieluse de alun sau de mesteacan.

4. Draga domnule, nu vorbi de snipuiri sau rezervari ca avem si noi tone de exemple care nu va aduc laude.

5. Fii serios! Sunt zeci de posturi defaimatoare la adresa membrilor TLD scrise de stimatii tai colegi cu mult inainte de fuziunea Avalon-RIP. :mad:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu, adevarul este altul.
Noi il spunem direct in fata. Noi nu ascundem dupa deget sau dupa alte nick-uri.
Nu punem xxxxx in loc de mirceaberzovan. Nu postam discutii private pe forum.
Nu ne alegem alt nick (kakatou) ca sa ne ascundem identitatea, desi toata lumea stie prea bine cine esti.

Nu noi ne-am lasat aliatii la greu. Nu noi ne-am sapat aliatii pe la spate. Nu noi i-am provocat cu posturi defaimatoare pe forumul extern.

TLD si-a trimis emisarii catre alte triburi pentru a intreba de ce parte ar fi in cazul unui conflict "ipotetic" cu Avalon. Fiind informati asupra acestui fapt, am procedat si noi la fel.
 

DeletedUser

Noi il spunem direct in fata. Noi nu ascundem dupa deget [...] Nu noi ne-am sapat aliatii pe la spate. Nu noi i-am provocat cu posturi defaimatoare pe forumul extern.

Esti de coma =))
Tu ai citit macar ce s-a postat aici pana acum? Te rog sa recitesti threadul inainte sa mai scrii astfel de glumitze.
 

DeletedUser

Nienna, întrucât e clar cã ai mult mai mult timp liber decât tot tribul Avalon la un loc ºi cã metodele folosite de voi în duelurile verbale ne sunt în mare parte inaccesibile, sã lãsãm trupele sã vorbeascã. Deja ºtim pe cine contãm ºi pe cine nu în acest conflict, iar cei neutri ºi-au dat seama cred suficiente din cele postate pânã acum. Oricum ar fi mecanismele maºinii voastre de propagandã funcþioneazã mult mai bine decât ale noastre. Sã vedem dacã vã descurcaþi la fel de bine ºi pe câmpul de luptã.
 

DeletedUser

Nu, adevarul este altul.
Noi il spunem direct in fata. Noi nu ascundem dupa deget sau dupa alte nick-uri.
Nu punem xxxxx in loc de mirceaberzovan. Nu postam discutii private pe forum.
Nu ne alegem alt nick (kakatou) ca sa ne ascundem identitatea, desi toata lumea stie prea bine cine esti.

Nu noi ne-am lasat aliatii la greu. Nu noi ne-am sapat aliatii pe la spate. Nu noi i-am provocat cu posturi defaimatoare pe forumul extern.

TLD si-a trimis emisarii catre alte triburi pentru a intreba de ce parte ar fi in cazul unui conflict "ipotetic" cu Avalon. Fiind informati asupra acestui fapt, am procedat si noi la fel.

:D:D:D:D:D:D:D
1. voi nu mintiti
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=3173
2. nu faceti posturi defaimatoare
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=2960
3. nu va sapati aliatii:
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=3336
4.nu jucati la masa verde soarta jucatorilor aliati: cazul Uscatelul;)
bietzasule, o mai mare obraznicie si tupeu nu cred ca se gaseste:mad:

5 nu postati discutii de pe mess:
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=2960&page=14
terbuia sa nu uit asta.....
voi chiar luati un intreg server drept prosti, sau cum ?? sincer???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nienna, stiu bine cu cine am de-a face.
O parte din cei care citesc randurile de mai sus stiu de partea cui se afla adevarul. Ne e suficient.
 

DeletedUser

Nienna, întrucât e clar cã ai mult mai mult timp liber decât tot tribul Avalon la un loc ºi cã metodele folosite de voi în duelurile verbale ne sunt în mare parte inaccesibile, sã lãsãm trupele sã vorbeascã. Deja ºtim pe cine contãm ºi pe cine nu în acest conflict, iar cei neutri ºi-au dat seama cred suficiente din cele postate pânã acum. Oricum ar fi mecanismele maºinii voastre de propagandã funcþioneazã mult mai bine decât ale noastre. Sã vedem dacã vã descurcaþi la fel de bine ºi pe câmpul de luptã.

De acord, Lue, e mai bine pentru tine sa iti vezi de sate...cam tot ce ai postat pe aici a fost praf in ochi. Sa ai o seara placuta.
 

DeletedUser787

4. Draga domnule, nu vorbi de snipuiri sau rezervari ca avem si noi tone de exemple care nu va aduc laude.

Nienna ... pls pana la snipuiri ... la capitolu asta TLD a fost rege incontestabil ... plush k mai erau unii shi arogantzii cand le cereai satu inapoi (vezi bughimen) ... nu mai comentez nimic d faptele TLD din trecut ... dar totul pana la snipuiri ...
 

DeletedUser

Nienna, stiu bine cu cine am de-a face.
O parte din cei care citesc randurile de mai sus stiu de partea cui se afla adevarul. Ne e suficient.

bineinteles...suficient sa inghititi in sec ca nu v-a mers"combinatia" si o sa aveti de tras acum din greu ......adevarul se afla in tot ce este postat, la fel si in afirmastiile voastre care sunt contradictorii de la o zi la alta, nimeni nu detine adevarul absolut, dar macar la tot ce ai postat tu , miciunile aruncate aiurea pe forum 2 posturi mai sus.....acolo nu mai ai ce sa mai zici de adevar.....minciunica (b79dyv):)
 

DeletedUser

Nienna ... pls pana la snipuiri ... la capitolu asta TLD a fost rege incontestabil ... plush k mai erau unii shi arogantzii cand le cereai satu inapoi (vezi bughimen) ... nu mai comentez nimic d faptele TLD din trecut ... dar totul pana la snipuiri ...

Asta e o cu totul alta discutie. Ca si tine, am avut sate pe K65 si cunosc foarte bine situatia de acolo. Lipsa de tinte si faptul ca eram doar Diablo si TLD pe acolo a facut sa te confrunti cu astfel de situatii doar cu membri de-ai nostri. Pe cat posibil s-a incercat solutionarea lor...uneori am cedat noi, uneori ati cedat voi...asta este, e nevoie si de compromis.:(
Insa te rog sa nu generalizezi si te rog sa nu duci acesta discutie pe o alta traiectorie. multumesc pentru intelegere.
 

DeletedUser

Nienna ... pls pana la snipuiri ... la capitolu asta TLD a fost rege incontestabil ... plush k mai erau unii shi arogantzii cand le cereai satu inapoi (vezi bughimen) ... nu mai comentez nimic d faptele TLD din trecut ... dar totul pana la snipuiri ...

nu ai primit raspunsuri si rezolvari in ceea ce priveste snipuirile cand ai avut probleme cu TLD?
 

DeletedUser787

Asta e o cu totul alta discutie. Ca si tine, am avut sate pe K65 si cunosc foarte bine situatia de acolo. Lipsa de tinte si faptul ca eram doar Diablo si TLD pe acolo a facut sa te confrunti cu astfel de situatii doar cu membri de-ai nostri. Pe cat posibil s-a incercat solutionarea lor...uneori am cedat noi, uneori ati cedat voi...asta este, e nevoie si de compromis.:(
Insa te rog sa nu generalizezi si te rog sa nu duci acesta discutie pe o alta traiectorie. multumesc pentru intelegere.

Da. ai dreptate shi intradevar de cand ish eu omu cu rezervarile nu a mai fost probleme mari ... cel putzin nu am avut plangeri :D

Si hai ... vreau sa va vad pe campu de lupta ca de certuri ish satul pe forumu extern ... Insa asta e ultima rugaminte ... sa imi raspunda valiusha la o intrebare pe care am pus-o cu ceva posturi inainte ... cand are el timp ... e bine shi pe privat daca nu ii convine aici ...
 

DeletedUser787

nu ai primit raspunsuri si rezolvari in ceea ce priveste snipuirile cand ai avut probleme cu TLD?

au fost cazuri cand nu ... ex rodidi cand era d luat satele lui trasca ... mya zish ca nu-l intereseaza ca am facut claim k trasca a fost din TLD shi i-l ya el ;) ... infine ... nu mai conteaza
 

DeletedUser

au fost cazuri cand nu ... ex rodidi cand era d luat satele lui trasca ... mya zish ca nu-l intereseaza ca am facut claim k trasca a fost din TLD shi i-l ya el ;) ... infine ... nu mai conteaza

au fost cazuri si cazuri, dar sincer nu cred ca a mai existat in TLD sau orice alt trib un nivel de complotare la genul celor din avalon...
si citez:" scurt pe doi.":D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser4058

am si eu o intrebare, daca tot sunt acuzat ca am luat membri tld ca sa ii salvez de avalon, dc nu ne-a declarat avalon razboi... ci a asteptat sa declaram noi razboi IM, cu atacuri in desfasurare si programate pt mai binr de 50% din trib ca sa fuzioneze cu ei? Nu era mai simplu sa imi declare razboi de prima data?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus