razboaie super funny:))

DeletedUser8950

imi place mult omerta si ma bucur ca nu le e frica sa se bata cu atatia inamici deodata,inspecial ca il au pe SS :D
 

DeletedUser

Mdeah...mi-a venit mesajul tau pe privat, in aceelasi timp cu senzatia de voma.
Te-ai ferit sa scrii aici ce mi-ai zis acolo de frica de a nu fi banat pe forum? Pfff...

nu doar nu vroiam sa fac offtopic...

on-topic:e o tactica super de a creste triburi mici(ca numar de membrii) si unite..
 

DeletedUser1195

on-topic:e o tactica super de a creste triburi mici(ca numar de membrii) si unite..

da,cam asta ar fi ideea.Poate ca Omerta este un experiment.

Pe ce ne bazam?
-pe un lider cu experienta lumii 1 si care are stiinta de a coagula caractere diferite intr-un tot unitar si solidar.
-pe jucatori cu experienta,dedicati jocului si care se cunosc si se respecta ca jucatori ,tot din lumea 1.
-pe jucatori cu educatie,cultura si umor,care inteleg ca acesta este un joc si deci,el inseamna in primul rand distractie,atmosfera destinsa,un mod placut de petrecere a timpului si de socializare.

Ce vrem sa demonstram?
-ca un trib cu membri selectionati,nu foarte multi ca numar, prin solidaritate si o strategie bine gandita,coordonati de un lider priceput,poate avea realizari importante.(inca nu ne-am propus sa cucerim harta:))
 

DeletedUser7072

si pe faptul ca triburile pe care le atacati v-au ignorat pur si simplu pana acum.

am pus mana pe niste atacuri compromitatoare a celor din omerta, cat ma platiti sa nu apara la atacuri amuzante?
 

DeletedUser1195

Daca ne-au ignorat,e problema lor:)

Nu negociem,nu oferim nimic,fiindca nu ne credem buricul pamantului.:)
Bineinteles ca si noi gresim,mai putin ca la inceput,dar mai facem si noi boacane.Daca sunt amuzante,poti sa le postezi,noi insine vom fi primii care ne vom amuza.:)
 

DeletedUser

...
Pe ce ne bazam?
-pe un lider cu experienta lumii 1 si care are stiinta de a coagula caractere diferite intr-un tot unitar si solidar.
-pe jucatori cu experienta,dedicati jocului si care se cunosc si se respecta ca jucatori ,tot din lumea 1.
-pe jucatori cu educatie,cultura si umor,care inteleg ca acesta este un joc si deci,el inseamna in primul rand distractie,atmosfera destinsa,un mod placut de petrecere a timpului si de socializare.
...
Daca ne-au ignorat,e problema lor:)
...
Nu negociem,nu oferim nimic,fiindca nu ne credem buricul pamantului...

nu mai spune... serios? n-ai crede

da, stiu, 1.75, blonda, ochi albastri, superba, educata, inteligenta, nu caut nimic, doar ma laud
e veche

unde am mai vazut d-astea? aa, da, tgh
 
Ultima editare de un moderator:

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
@kuray--- ai grija cum vb!!

parerea mea e sa-ti gasesti un alt topic in care sa jignesti lumea, aici nu e de nasul tau
 

DeletedUser

Omule care admiri partile dorsale ale micutelor...stai in banca ta...cind e vorba de albertus!Nu de alta ...dar esti pe cale sa intri in ridicol!Crede-ma...ceea ce-ti spun e un sfat prietenesc!Este o persoana care merita respectul tuturor...asa ca...muta-ti privirea spre micute...aici...nu-i loc de tine!:)
 

DeletedUser

ooo, v-ati gasit timp sa ma educati si pe mine? credeam ca sunteti prea ocupat cu datul comenzilor de constructie pe satele alea de 100 de puncte

desigur, am un foarte mare respect pentru parerea ta, evident o voi lua in considerare si de acum voi evita orice discutie ce are ca subiect omerta sau la care participa vreunul din membrii sai
ce ziceai? ma rog, oricum, nu conteaza :p

satele alea de 100 de puncte le ai de la 300? sau poate de la kl?, nu, nu, sigur sunt de la cr-d

joci pentru frumusetea jocului? e mai frumos sa ataci sate care apartin cuiva
si mai frumos e sa le iei de la cineva care stie sa joace
oricum, sunt sigur ca o sa fie un razboi foarte interesant si dificil, mai ales cu asemenea adversari de caibru, cum sunt cei kl, 300 si cr-d

tactic, e o idee buna sa cuceresti la marginea hartii, fiind inconjurat in
mare parte de jucatori slabi, care fie abia au intrat in joc, fie au fost trimisi la margine din centru
dar ce rost are? unde mai e frumusetea jocului? ce aveti voi nu e razboi
va laudati cu ce cuceriti acolo? se lauda fiecare cu ce are

mult noroc, distrati-va, si nu mai purta nasului meu de grija, cred ca asta e treaba mea
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
stai linistit ca tocmai am terminat de dat comenzile la satele de 100, acum au 120 =)).

Sa stii ca n-o sa-ti simtim lipsa, daca nu o sa mai postezi, iar satele alea de 100 vezi ca le-am luat de la barbari :) cica asa se numea tribul din care faceau parte, ciudat, pe toate scria sate de barbari!!!


"tactic, e o idee buna sa cuceresti la marginea hartii, fiind inconjurat in
mare parte de jucatori slabi, care fie abia au intrat in joc, fie au fost trimisi la margine din centru
dar ce rost are? unde mai e frumusetea jocului? ce aveti voi nu e razboi
va laudati cu ce cuceriti acolo? se lauda fiecare cu ce are"

nu stiu de cand joci acest joc si nici nu ma intereseaza, dar din cate stiu eu 90% din lumi sunt castigate de triburi care incep asa ca Omerta, adik de la margine

"mult noroc, distrati-va"----asta facem, inca de cand am venit e clasica :D
 

DeletedUser5203



Amice, esti pe teren minat. Ai ramas fara argumente si incepi sa jignesti?
Nu ti-e putin rusine sa te iei de Albertus? Stii cati ani are? Stii ce fel de om este? Cand e vorba strict de joc, poti spune orice - nu ne suparam, suntem aici sa ne distram.

Dar astfel de dovezi de lipsa de educatia nu au ce cauta aici. Vorbeste cu cine vrei tu asa, dar nu cu Albertus. Asteptam scuzele tale. Sunt convins ca in adancul mintii tale poti fi in stare si de asa ceva.

Si incearca sa nu-ti mai refulezi frustarile in joc [in speta, pe forum] - asta da dovada unui caracter slab.

Iti asteptam scuzele; putem ierta - in fond, fiecare poate gresi; dar sa persisti in greseala e deja prostie.
 

DeletedUser4920

Frumoase cuvinte spuse dar el habar nu are de asa ceva un motiv de ce mi-am dat delete cont sunt oameni in LC de asemenea speta cat nu sunt in toate lumiile
 

DeletedUser

ooo da
in primul rand vezi ca ce faci tu e spam, cred ca pentru asta puteai sa-mi trimiti un mesaj privat, eu il ignoram si toata lumea era fericita, trecem peste (deja te-am enervat, nu?)

dar, daca tot s-a ajuns aici, respira usor, bea o cafea, fumeaza o tigara, plimba-te putin, si apoi reciteste post-ul
ia in considerare ca habar n-aveam cine e, dar in contextul ala nici nu conta
observa ca am atacat ideea, nu persoana; daca ti se pare ca e invers mai citeste o data
uita-te atent de ce am pus 2 citate si ce legatura au cu restul post-ului
ce vezi ciudat la cele 2 citate? observa ca nici macar nu am incercat sa combat afirmatiile din primul post, nu treaba mea (cu toate ca era parca o zicala cu lauda de sine, nu mi.... -o amintesc prea bine), doar am evidentiat ca cele 2 sunt contradictorii
aminteste-ti ca o parte a post-ul aluia e un banc cunoscut (si nu te deranja, cacofonia nu e greseala gramaticala, doar suna urat), intreaba-te de ce e acolo
si in caz ca mai ai dubii citeste si ultima linie
s-a aprins vreun beculet?
si mi se pare ca ai mai scris ceva pe acolo de argumente... aa da, nu am cum sa raman fara argumente daca nu incerc sa argumentez (si nu, nu incercam, am considerat ca citatele sunt suficiente)
despre educatia mea deficitara ce pot sa spun, asta e, am crescut in mahala, n-am ce-i face...
tind sa cred ca ai dreptate, probabil e o persoana care merita respectul vostru, vad ca nu s-a amestecat in discutia asta pana acum, mi se pare normal sa o considere inutila
despre tine nu pot spune acelasi lucru
cand intrebi pe cineva "Stii cati ani are? Stii ce fel de om este?" trebuie sa stii macar cati ani are cel pe care il intrebi si ce fel de om e
altfel, nu cred ca au veun rost intrebarile astea, par inutile
ca si cum ai intreba "ce zi e azi?" fara sa stii ce e un calendar
si ma bucur ca ma consideri amic... de fapt, nu chiar
scuzele vor trebuie sa mai astepte, pe moment imi contemplu frustrarile

stiu ca triburile care vin de la margine castiga lumile si ca cea mai buna modalitate de a creste e sa iei sate parasite intr-o zona linistita si sa le cresti, dar asta nu inseamna ca e un joc foarte frumos; bine, joci inteligent, joci ca sa castigi, dar mi se pare mult prea plictisitor sa nu cuceresti cateva luni de zile decat sate parasite pe care sa le cresti, sau sa iei sate de la jucatori care nu inteleg la ce foloseste cazarma, fiindca ei doar de mine au nevoie ca sa creasca satul
 

DeletedUser4920

mycutzoce kuray arata cum sa joci triburile am trait sa o vad si pe asta ....trist foarte trist
 

DeletedUser5203

ia in considerare ca habar n-aveam cine e

That's exactly our point - vorbesti sa te afli in treaba, vorbesti despre ceva ce nu cunosti, vorbesti sa te afli in treaba. Probabil ca vorbesti si de plictiseala.
Celelalte rationamente ale tale nu mai sunt valabile, in conditiile astea.

Sa vorbesti despre ceva ce nu cunosti poate fi riscant - sunt mari sanse sa cazi in ridicol, neavand toate informatiile necesare.

Sanatate!
 

DeletedUser

evident, te-ai enervat si n-ai mai avut rabdare sa citesti tot post-ul, stiu, e lung, dar incearca, cine stie ce o sa gasesti pe acolo
dar macar fa un efort si termina fraza pe care ai inceput s-o citesti, aia nu e chiar asa de lunga
ooo da
ia in considerare ca habar n-aveam cine e, dar in contextul ala nici nu conta
 

DeletedUser5203

ooo nu.

Am citit o data - e suficient.
Ziceai sa-ti scriu mai intai pe privat? Daca o faceai si tu de prima oara, era o chestie. Dar ma opresc aici, pt ca risc sa devin al doilea ridicol din threadul asta.
 

DeletedUser1195

nu mai spune... serios? n-ai crede

da, stiu, 1.75, blonda, ochi albastri, superba, educata, inteligenta, nu caut nimic, doar ma laud
e veche

unde am mai vazut d-astea? aa, da, tgh

din pacate,nu.
1,62,supraponderala,roscata(l'Oreal,pentru ca merit),educata,inteligenta,caut amuzament si actiune prin joc(fiindca sunt o fiinta lenesa) si da,ma laud cu tinerii mei prieteni din joc(cum au sarit ei repede sa ma apere:))

Trecand la lucruri ceva mai serioase ,nu inteleg de ce v-ati inflamat asa?
Eu nu am facut decat sa arat ca statistica in razboiul micut pe care il avem intr-o zona marginasa cu 300 ne arata ca fiind,cel putin pana acum invingatori.

Si nu mai inteleg un lucru:Omerta a luat fiinta in urma cu exact doua luni majoritatea membrilor intrand atunci pe lumea clasica,luand-o deci de la 0,la marginea hartii.E normal sa cresti cucerind si sate parasite pe langa cele mai mari din jur,la inceput.Doar nu imi ceri sa atac sate din K 44:asta mai tarziu,cand vom ajunge mai aproape:)

Eu nu m-am suparat,nu ma simt jignita cu nimic,nu astept nici un fel de scuze.Daca as fi atat de sensibila incat sa nu suport critica nu as fi aparut pe forum,forumul e un loc de polemica.
Dimpotriva ,daca tu micutzo,te-ai simtit atacata personal de ceea ce am spus eu,te asigur ca e degeaba.Nu am afirmat ca Omerta a strans spuma triburilor si ca toti ceilalti nu sunt ca noi.Cunosc o multime de jucatori care sunt in alte triburi si pe care ii admir si ii respect pentru felul lor de a fi si de a juca acest joc.
Totusi baietii si fetele mele din Omerta imi sunt cei mai dragi,in primul rand pentru ca reusim sa ne distram impreuna grozav.
 

DeletedUser

in sfarsit au inceput discutile pe lumea clasica sa speram ca o sa tina ceva vreme
 

DeletedUser9509

statistici

bai frate ce rusine sa postati aiurea statisticile alea,pai sunt de luna trecuta vere,ia dati acum sa vedem la ultima ora,mie mi-ar if rusine sa vorbesc cand in colt unde sunt omerta avem 30 de mebrii si aia iau injumatatit diplomatul lor,daca erau pe k43 sau k34 mai vorbeam da sa ataci 30 de mebrii de 50k izolati in nord si sa zici ca ai castigat asta e rusine mare fratilor,au noroc omerta ca nu sunt intre noi,nu va mai apucati sa vorbiti aiurea vedeti harta intai ca nu e facuta degeaba sa fie de poza.
 
Sus