razboi mondial sau razboi d gherila?

DeletedUser

the troll comes to L1

Pt tine nu este joc pt tine este face parte din realitate pui prea mult suflet la acest joc...
Sti nici odata nu mia placut TLD astea toti din TLD is increzuti ( cicas buni )

Totusi avalon is cei mai buni ( zic eu )
Totusi Avalon nar trebui sa fie in acea tabara .


d unde ma cunosti tu p mine:confused: d unde cunosti tu TLD:confused:....de ce vorbesti tu despre lucruri care evident te depasesc:confused:.......altceva ce mai presupui despre mine ca,la cum te exprimi cred ca eu am deja o imagine despre tine:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

off topic: vorbeste pt ca poate si are voie

on topic: asta e razboiul unor minti infierbantate impotriva CA. care minti infierbantate, cand s-au trezit au vazut ca subordonatii nu prea sunt de acord sau nu sunt capabili sa faca ce doreau ei.

si ma scuzati, dar daca faceti comparatie intre GD si NWO jigniti GD-ul. Cate luni a rezistat GD pe locul 2 cu toate ca era in razboi cu aproape toata harta?
NWO are jumatate de harta alaturi si in 3 saptamani au ajuns de pe 2 pe 8. asa ca sa fim seriosi, NWO ca trib e un mare 0. sunt jucatori buni in cadrul lui, dar nu de ajuns ca sa mentina NWO-ul in picioare.
ce au cele 2 triburi in comun e conducerea incapabila sau usor influentabila.
 

DeletedUser

Excelent raspuns tic.mai frumos de atat nu se putea...

Trebuie sa ii dam credit lui Aquilla fiindca a tinut tribul in picioare.desi GD cum se spune este "oaia neagra" a serverului au luptat cu o inversunare inegalata.

@Aquilla:ca tot ai vb de recrutari...cate recrutari am facut noi in acest razboi?poate doar cele venite din academie.poti verifica...
 

DeletedUser

Tic, ca de obicei, nu se dezminte si dovedeste inca o data ca este unul dintre cei mai cerebrali jucatori din L1.
Unde este marele NWO? Marele trib razboinic NWO ? Care, la inceputul razboiului, credea ca poate da lovitura ?

Va zic eu unde este! Este in tribul format de bhagwan, Z3ul si aviotom ! Acolo este esenta NWO ! Acesti 3 jucatori valoreaza cat restul NWO-ului, ramas in formatie, inmultit cu doi !

Si daca o mai adaugam si pe Mrs. Albertus, la cei trei jucatori amintiti inainte, obtinem prezentul NWO * 3.
 

DeletedUser

SS mai sunt cativa jucatori exceptionali in NWO...nu are rost sa ii enumaram aici,fiindca se pot observa clar care sunt acestia.cei ce tac si le fac.;)
 

DeletedUser

Categoric mai sunt jucatori buni in NWO; fara indoiala..dar raman la parerea mea; toti cei ramasi valoreaza o jumatate din cei trei sau o treime din cei trei + Albertus ;)
 

DeletedUser

Totusi Avalon nar trebui sa fie in acea tabara .

macle, dear fellow, hai mai bine sa vedem ce facem cu noobii aia care se declara ferme si care trebuie nobilati in LC ! Lumea 1 iti e oarecum necunoscuta, asa ca mai bine nu emite opinii despre relatia TLD - Avalon.
 

DeletedUser

in acest joc k un razboi sa fie gata ar trebui k una din parti sa fie eliminata complet de pe harta sau sa se recunoasca invinsa si sa ceara pace! dar cum nici unul dintre aceste lucruri nu se vor intampla trebuie sa ne limitam la fatele actuale adica per ansamblu inmicii Ca au fost invinsi si acum se duc lupte la nivel local!Eu nu urlu, scriu, k aici scriem si citim nu vorbim;)nu trebuie sa fac nimik in joc k sa am drept sa vb aici k doar e un forum public;)dar daca chiar esti curios sa vezi cine sunt si pe harta te rog sa folosesti cu incredere tw-tools;)


_____________
LEON


1512 tzepes 56.345 intradevar ;))) (agresor) nu zic ca is mai bun dar ma rog :))
 

DeletedUser

off topic: vorbeste pt ca poate si are voie

on topic: asta e razboiul unor minti infierbantate impotriva CA. care minti infierbantate, cand s-au trezit au vazut ca subordonatii nu prea sunt de acord sau nu sunt capabili sa faca ce doreau ei.

si ma scuzati, dar daca faceti comparatie intre GD si NWO jigniti GD-ul. Cate luni a rezistat GD pe locul 2 cu toate ca era in razboi cu aproape toata harta?
NWO are jumatate de harta alaturi si in 3 saptamani au ajuns de pe 2 pe 8. asa ca sa fim seriosi, NWO ca trib e un mare 0. sunt jucatori buni in cadrul lui, dar nu de ajuns ca sa mentina NWO-ul in picioare.
ce au cele 2 triburi in comun e conducerea incapabila sau usor influentabila.


O singura precizare menita sa aduca o foarte mica corectura: NWO nu este trib. Sunt jucatori buni, dar nu formeaza un trib. De ce? Pentru ca au fost adusi de peste tot si racolati la intamplare. Iar acum se mira ca le pleaca jucatorii si ii injura pe cei care fac asta. Pai ce sa ii tina la ei???
Tld-ul cand racoleaza jucatori nu o fac la nimereala si nici nu aduc toate fermele in trib.
GD-ul din prezent este un trib in primul rand si in al doilea este si organizat. Sau cel putin daca facem comparatie cu ce a fost mai demult. Oricum o mai buna organizare a unui trib mamut nici ca va exista vreodata pe vreo lume.
Ca sa ai un trib unit in primul rand iti trebui UN lider. Dupa aia o conducere. Care este liderul in acest moment al NWO??? Cel care ar trebui sa stranga randurile iar oamenii sa il urmeze pentru ca il respecta, nu din alte motive. Uitati-va la celelalte triburi din top. Cand spui TLD, spui Valiusha. Cand spui Avalon, spui Sir Soreen, Elite - Adimutu, Rip-Luebeast, Diablo-DeathShadow, Leon - Black Leon, GD-Aquilla , Magic - Lizard King... In momentele de criza nu trebuie sa apara n nume pe forum care sa faca apel (rugaminti=rugaciuni) la membri sa nu mai plece ... Acum nu vor mai avea timp de vreo regrupare pentru ca sigur numele de NWO nu va mai exista la sfarsitul hartii l1. Sau cel putin Avalon va incerca sa il stearga. Niciodata nu va exista pace sau armistitiu intre noi.
Mult succes tuturor de orice parte ar fi si imi place sa vad ca forumul a devenit mai curat si mai civilizat.
 

DeletedUser2590

hmmm...

Dat fiiind ca sunt din NWO ... vreau sa spun ca unele elemente sunt si vor ramane la fel de necontrolate pentru oricine ...

1. Jucatorii niciodata nu au putut fi obligati sa ramana sau sa atace, ceea ce se intampla este doar o simpla filtrare ...

2. Un razboi dur se da in zonele in care exista frontul, si ... cei 3 care acum lipsesc intradevar reprezinta o forta de atac dar inca mai avem atacanti bunicei in trib

3. Daca Avalon are 100 si ceva de membri, inseamna ca vom putea sa filtram si sa ramanem si noi la fel fara sa pierdem evident ...

... in primul rand ... ceea ce nu ati scos la iveala este ca .. momentan acesta este un razboi de puncte in primul rand, si la capitolul puncte .. razboiul nu are nici o valoare... pentru ce ? pai .. doar s-au schimbat niste fronturi la TLD si Magic, care apropo vai doamne isi ia inapoi jucatorii prea pretiosi ...

... am fost in NWO si voi ramane acolo indiferent de situatie, echipa mea e tot aici de la inceputul razboiului, si nu, nu o facem pe eroii sau mai situ eu ce ... astia suntem, aici am evoluat, si din respect indiferent de situatie aici vom continua... indiferent de coordonate ...

... va tot bateti in piept cu liderii unui trib, eu nu stiu cat de mult te poate ajuta un lider in cazul unui razboi, atunci cand fiecare are batalia lui la nivel de celula sau continent ... sa va intre bine in cap, ca NWO in primul rand a pierdut puncte si apoi sate ... si ce-i trist ca vorbiti chiar voi, cei care le-ati primit ... apoi dragilor, daca vreti sa facem razboi, semnati pe cuvantul vostru de jucatori si reprezentati ai fiecarui trib cu valoare si pozitionare in top, nu ca noi, vorba aia, ca din momentul in care s-a declarat razboi sa nu facem schimb de jucatori de la unii la altii ... dar de ce nu ?

... tot ce-mi pare rau sincer, e ca sunt unii care azi parasesc tribul si maine ne ataca atat .. ca oricum voi in sine cu marele carnat de puncte tot ce-ati facut a fost sa luati un sat colo si unu dincolo ... eh scartz...

(scuze pentru ton, dar cand inamicul zice "NWO" e varza, apoi face 100 de invitatii direct catre jucatori varza de la noi, devine o chestie morala, dar nu ma tem ca doar .. cand vorbim de moral ala n-are nici puncte, nici sate ... si nici statistica asha e ? ... )
 

DeletedUser

@justlikethat

Apreciez statisiticile tale si efortul depus pentru intreg serverul.
Legat de afirmatiile mele fata de NWO, pot spune ca s-au pierdut sate. Nu faceam referire la puncte. Iar daca tu spui ca Avalon recruteaza pe banda rulanta e hilar.
 

DeletedUser

Pai...

din cate stiu eu, la noi se fac concedieri. Asa ca faza cu recrutarile, e ca nuca in perete.
 

DeletedUser1282

... tot ce-mi pare rau sincer, e ca sunt unii care azi parasesc tribul si maine ne ataca atat .. ca oricum voi in sine cu marele carnat de puncte tot ce-ati facut a fost sa luati un sat colo si unu dincolo ... eh scartz...

(scuze pentru ton, dar cand inamicul zice "NWO" e varza, apoi face 100 de invitatii direct catre jucatori varza de la noi, devine o chestie morala, dar nu ma tem ca doar .. cand vorbim de moral ala n-are nici puncte, nici sate ... si nici statistica asha e ? ... )

Din pacate, se pare ca nu te-ai obisnuit inca cu acest forum... aici sunt prezenti incontinuu vreo 10 oameni, fiecare laudandu-si mai tare tribul. Din nefericire acei oameni sunt numai din tld si avalon, asa ca nu trebuie sa te simti lovit sau chiar sa iei de bune toate cele scrise aici.
Pe undeva ii inteleg si le dau dreptate, doar nu or sa scrie de rau despre triburile lor< intotdeauna vor enumera lucrurile bune facute de ei, si pe cele mai putin bune ale inamicilor.
 

DeletedUser2590

hm...

nu barony ... ma refeream la TLD in special ... dar puteai sa-ti dai seama si singur de afirmatia asta, defapt consider ca esti destul de constient ...

plecarile au fost in special in TLD, apoi MAGIC, si observ si RIP si LEON in ultima vreme ... dar, na' cine pleaca de la noi acum, vor pleca si de la ei si tot asa... nu-mi pare rau ...
 

DeletedUser1195

NWO este acum un trib aflat in dificultate,acest lucru este evident.Cauzele sunt multe si nici noi nu le-am identificat pe toate,dar vad ca ne ajuta cu mult entuziasm adversari,sau prieteni.Pe de o parte avem adversari puternici in exterior si la fel de puternici in interior.Desigur ,nu toate triburile ce ne sunt adversari au facut recrutari,totusi jucatori de asa zisa valoare au parasit tribul in momentele cele mai nepotrivite si nu imi amintesc sa poti da click pe numele unui trib si sa te trezesti membru,trebuie sa primesti o invitatie.
Asediat din exterior si tradat din interior NWO este acum in deruta.Dar razboiul nu s-a terminat,iar exemple din viata reala ne arata ca nu totdeauna statele invinse au disparut,unele sunt inca pioni importanti pe harta lumii.

Si,da,in NWO mai sunt jucatori de valoare,valoarea nefiind data de numarul de puncte.Personal ii stimez pe cei care au luat totul de la inceput la marginea lumii,ramanand sub sigla NWO si nu pe cei aflati in topul punctelor si care au acumulat aceste puncte atacand imediat satele NWO,dupa ce cu o zi inainte ne declarau pe forumul tribului dragoste vesnica .

Si nu,TDO nu este NWO*3,este doar un grup de gherila,format din trei tineri barbati dornici de actiune si distractie,care a pastrat aceiasi paleta de adversari ca NWO,constienti ca viitorul nu e roz,dar hotarati sa isi vanda scump pielea.Iar albertus este un membru oarecare al NWO,hotarat sa mearga pana la capat alaturi de cei cu care a inceput jocul si care sunt dispusi ,dupa un cod moral propriu,sa lupte pana "la ultimul lancier",dupa o expresie consacrata pe acest forum:)
 

DeletedUser

NWO este acum un trib aflat in dificultate,acest lucru este evident.Cauzele sunt multe si nici noi nu le-am identificat pe toate,dar vad ca ne ajuta cu mult entuziasm adversari,sau prieteni.Pe de o parte avem adversari puternici in exterior si la fel de puternici in interior.Desigur ,nu toate triburile ce ne sunt adversari au facut recrutari,totusi jucatori de asa zisa valoare au parasit tribul in momentele cele mai nepotrivite si nu imi amintesc sa poti da click pe numele unui trib si sa te trezesti membru,trebuie sa primesti o invitatie.
Asediat din exterior si tradat din interior NWO este acum in deruta.Dar razboiul nu s-a terminat,iar exemple din viata reala ne arata ca nu totdeauna statele invinse au disparut,unele sunt inca pioni importanti pe harta lumii.

Si,da,in NWO mai sunt jucatori de valoare,valoarea nefiind data de numarul de puncte.Personal ii stimez pe cei care au luat totul de la inceput la marginea lumii,ramanand sub sigla NWO si nu pe cei aflati in topul punctelor si care au acumulat aceste puncte atacand imediat satele NWO,dupa ce cu o zi inainte ne declarau pe forumul tribului dragoste vesnica .

Si nu,TDO nu este NWO*3,este doar un grup de gherila,format din trei tineri barbati dornici de actiune si distractie,care a pastrat aceiasi paleta de adversari ca NWO,constienti ca viitorul nu e roz,dar hotarati sa isi vanda scump pielea.Iar albertus este un membru oarecare al NWO,hotarat sa mearga pana la capat alaturi de cei cu care a inceput jocul si care sunt dispusi ,dupa un cod moral propriu,sa lupte pana "la ultimul lancier",dupa o expresie consacrata pe acest forum:)

Eu tot nu inteleg de ce tribul in dificultate este cel care a starnit acest razboi si nu mai spun modul de declansare ...
Este bine daca in NWO vor fi gasiti 100 de membri buni si loiali. Este un schelet puternic pentru orice trib. Dar ...vom face tot posibilul (sau eu cel putin) sa nu acord aceasta sansa. Motivele se stiu.
Si stiu ca vei ramane in NWO atat timp cat acest nume va fi pe harta iar Avalon te respecta pentru asta.
 

DeletedUser37

De guerila.Si era de asteptat..dupa primul val de lovituri grele date celor in minoritate numerica si zonala ,apartinand oricarei parti,au ramas in picioare zonele condensate ale fiecarui trib.Si acum merge incet.:)
 
Sus