Razboi mondial

  • Autor subiect DeletedUser18134
  • Data de început

DeletedUser34061

razboi.

Daca ai fi fost mai coerent in ceea ce ai scris poate am fi inteles si noi cate ceva...ia de editeaza un pic...Aaa si inca ceva, acesta e un joc de razboi, motivele unui razboi pot sa nici nu existe, se fac razboaie pentru ca asta e scopul jocului. "Dezbina si cucereste"

eu cred ca acest joc e pentru a cunoaste si alti oameni.. de a juca in echipa si prin asta sa castigi. poate ca ziceti ca ce ma bag ca nu stiu nimic.. eu sunt stoiacul tot L14.. ca sa stiti.
 

DeletedUser18134

Cel caruia iam scris va sti despre ce e vorba....

cred ca are legatura cu... asta

LAST Musketeer
Însuşiri
Numele tribului: LAST Musketeer
Prescurtare: MUSK
Număr de membri: 3
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 7.868.747
Punctaj total: 7.868.747
Punctaj mediu: 2.622.915
Loc: 19
Inamici învinşi: 1.275.801 (99.)

Descriere
Fereste-ma,Doamne,de prieteni ca de dusmani ma pazesc singura

Nu va pot promite sate,nu va pot promite siguranta,nu va pot promite glorie si FAME(faima) dar in schimb puteti castiga ONOARE si prietenia mea.Caci faima fara onoare nu reprezinta nimic.
Join the case



Make love,not war!


Noi nu ne razbunam,noi vrem sa oprim macelul

A fost o data ca niciodata un trib numit MUSK,un trib format din prietenii de pe L7,ce au dat stergere cont.Am vrut sa facem un trib maret aici si sa fim cei mai buni prieteni.Acum mai suntem cativa dar am ajuns sa ne dusmanim intre noi:lord andrey.(cel mai bun si cel mai corect intemeietor de trib de pe L7,prea bun pentru a rezista acolo),guatemaleza,masterd1 ce odinioara s-ar fi jertfit pentru mine sau lord andrey.,ralf36,seby123456,jucatorul ce nu m-a dezamagit niciodata,levy185,ce vremuri frumoase am prins pe L7,asa putine cat au fost ele,webis.
Acestia sunt muschetarii mei!!!
Am reusit sa integram mai multi playeri in echipa,eram multumiti de noi,pana a intervenit C-I-R,au facut fuziune cu dusmanii nostrii iar cir ne erau aliati pe atunci.Practic ne blocasera asa dezvoltarea.Singurul lucru ce il puteam face atunci era sa atacam cir si am atacat,luandu-i prin surprindere.Am reusit asa sa cucerim cateva sate insa a urmat replica cir,erau numeric mai mari decat noi,iar noi eram rasfirati ,maxim cate 1-2 pe continent intre ei.Am rezistat o perioada ,insa ne-am dat seama ca asa o sa pierdem pe unii dintre noi si am hotarat sa intram "in pat cu dusmanul",majoritatea in C-I-R,altii in JB si masterd1 in RAI ,trebuia sa il distruga pe Dracu1a deoarece plecase din tribul nostru acolo.Si l-a distrus si pe RAI odata cu el.Noi cei din cir trebuia sa cucerim tot in jurul nostru,barbari,interne,orice ca sa umplem golul dintre noi sa inghitim cir din interior.Ulterior tribul JB a devenit academia cir,CIR-X sau CIR-M acum FAME,academia ce trebuia sa distruga cir si sa duca la bun sfarsit planul nostru,si al meu totodata.Am stiut tot timpul asta,insa timpul petrecut in cir,implicarea mea in alte razboaie impreuna cu colegii din cir,m-au facut sa uit de ce sunt in cir,care este locul meu,m-au facut sa ma atasez de oamenii de acolo,m-au facut sa imi dau si ultima lance pentru ei chiar daca ma lasam pe mine descoperita.Am tot sperat ca totul o sa fie bine ,ca vom uita toti de razbunare ,ca ne vom intelege,insa nu a fost nici pe de parte asa,au fost orgolii de ambele parti ,CIR-X nu si-a acceptat niciodata statutul de academie,nu a acceptat sa se supuna cir ,au fost certuri,replici dure,injuraturi chiar,fiecare dorea sa fie deasupra celuilalt sau macar la egalitate.Am tot sperat si am sperat ca totul se va rezuma la vorbe goale si ca nu v-a izbucni conflictul.Si nu am fire de par in cap de cate ori l-am oprit eu pe masterd1,eu si webis cateodata.
Vai batissta daca nu erai asa laudaros si nu le vorbeai celorlalti de sus,poate mai era o sansa.Leutule,de ce taci cand trebuie sa vorbesti si de ce vorbesti cand trebuie sa taci,de ce ai fost asa rece si distant cu toti jucatorii,de ce nu ti i-ai apropiat?
Masterd1,de ce?De ce ai dat acceptul ca prietenul tau,lord andrey. sa fie atacat?DE CEEEEEEE?Simona,ralf,iaurtel,cat as da sa dau timpul inapoi...de ce atata ura?De ce nu ne putem ierta unii pe altii,de ce atata rautate pentru un joc?
Nu vreau sa par o sfanta,nu sunt nici pe de parte,am vrut sa spun ce am pe suflet si am vrut sa stie lumea cine sunt:O TRADATOARE!!!
Am tradat FAME ca nu m-am tinut de cuvantul dat la inceput sa ma razbun pe cir,am tradat cir pentru ca nu le-am zis toata treaba asta de mai demult cand putea distruge pe cir-x,dar stiu ca daca ar fi stat lucrurile invers la fel as fi suferit.
Deci imi merit soarta si soarta m-a lovit unde doare mai tare...
De ce masterd1,ralf36,iaurtel,wwwsimona de ce ati acceptat sa fie atacat lord andrey. si nu este vorba de sate aici,este vorba de prietenie .

@guatemaleza: NO COMMENT
 

DeletedUser30142

:O:O cat skill


Side 1:
Tribes: G0D Circ TSF LegioN
Players:

Side 2:
Tribes: C-I-R SH
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 135
Tabăra 2: 7
Diferență: 128

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,403,274
Tabăra 2: 68,426
Diferență: 1,334,848

image.php
 

DeletedUser

ooo da..da si vrei cumva vreo medalie pentru statistica?
Medaliile sunt deja arvunite de catre campionii,genialii,inegalabilii din FAME :D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Ce uita sa pecizeze playerul de mai sus la cuvantul ala PRIETENIE pe care il tot invoca atat,e ca:
daca era asa de bun prieten lord andrey si ea la randul ei,de ce a inceput sa isi dea satele la cei din CIR si nu la prietenii aia care ea zice ca au tradato???
Daca ar fi fost prieteni cu adevarat siar fi dat satele la unul dintre prietenii pe care ii considera prieteni(nu la cei pe care ia stipulat mai sus,la altii,cu care a venit de pe L7,alti care sa spunem nu au "tradato").
E frumos sa vezi doar partea ta de pahar si sa te plangi doar pentru faptele altora dar nu si pentru a le tale,e bine sa arati cu degetul inspre altii cand normal ar trebuii sa til infigi tie insati in piept.
Deci terminati cu plansetele si smiorcaielile astea puerile pe forumul extern,nu isi au rostul,atata timp ca voi leati provocat,iar in nestiinta voastra nu vreti sa le vedeti si sa le recunoasteti...
 

DeletedUser

orice jucator isi rezerva dreptul de a isi da satele cui doreste,nimeni nu este stapan pe contul nimanui si pe satele nimanui si pana la urma le dadea in trib
 

DeletedUser30142

ooo da..da si vrei cumva vreo medalie pentru statistica?
Medaliile sunt deja arvunite de catre campionii,genialii,inegalabilii din FAME :D:D:D:D:D:D:D

cand o sa aibe CIR asa ceva mai vorbim pana atunci taci si inghite si asteapta imd rapoartele funny

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

Va rog sa incetati cu chestia taci si inghite. Cei care ignora avertismentul sa nu se mire de ce nu mai pot posta pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ti se pare ca tiam raspuns tie??sau la enormitatile pe care de cele mai multe ori le debitezi??Afla prietene ca NU.
Cel caruia iam scris va sti despre ce e vorba....

Stiu ca nu mie mi-ai scris, dar ti-ai batut joc de limba romana si de intelesurile ei...la asta m-am referit, acum ca scriu eu enormitati sau nu, macar le scriu corect.

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stiu ca nu mie mi-ai scris, dar ti-ai batut joc de limba romana si de intelesurile ei...la asta m-am referit, acum ca scriu eu enormitati sau nu, macar le scriu corect.


ca majoritatea playerilor la care le inchizi gura cand le raspunzi inapoi ai facut si faci aceasi gresala .Ma iei cu gramatica.Uitate in urma si numarati greselile.Si altadata scrie si tu inapoi daca iti este adresat raspunsul.Pana atunci vezi de tribul tau de doi lei si ceva bani in plus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu nu am trib.. Sunt un simplu observator... Brago, pari mai linistit un pic, ti-ai luat pastilele??
 

DeletedUser

orice jucator isi rezerva dreptul de a isi da satele cui doreste,nimeni nu este stapan pe contul nimanui si pe satele nimanui si pana la urma le dadea in trib

atunci si alti au dreptul sa isi rezerve pe cine ataca si cu cine se aliaza.Nu??Cu ce drept critici tu?!?!Cine iti da dreptul sa critici si sa te crezi superioara celorlati cand normal si la urma urmei si tu tiai urmarit doar interesul.Incepand de la razboiul cu LofT,pana la CIR si si acum,intotdeauna planurile nu sau dus la indeplinire findca satele tale erau cele expuse...si acum ai tupeul fantastic de a arata catre ceilalti??


[5:26:46 PM] guatemaleza: toti te considera prietenul lor cand ai acelasi obiectiv ca ei si gandesti la fel...daca nu poti fi ca ei esti dusman


Da e adevarat,iar ce ai scris aici ti se potriveste de minune,atata timp cat colegii tai de pe L7(unii)tiau fost aproape iai numit prieteni,cand deja ei AU INCERCAT SI INCEARCA SA ISI RESPECTE CUVNTUL SI CE ATI STABILIT IMPREUNA dar tu ai alte planuri care nu coincid cu a le lor...deja se uita prietenia...deci pe cine ai descris in propozitia de mai sus?!?!Sa inteleg ca tiai facut o caracterizare?Daca da,sa sti ca teai descris perfect.

PS:A lie is just a great story that someoane ruined the truth...., sa nu uiti,ti se potriveste,dar macar nu il folosii impotriva celor care teau considerat prietena,iar tu cand tiai vazut sacii in caruta iai uitat...
 

DeletedUser

atunci si alti au dreptul sa isi rezerve pe cine ataca si cu cine se aliaza.Nu??Cu ce drept critici tu?!?!Cine iti da dreptul sa critici si sa te crezi superioara celorlati cand normal si la urma urmei si tu tiai urmarit doar interesul.Incepand de la razboiul cu LofT,pana la CIR si si acum,intotdeauna planurile nu sau dus la indeplinire findca satele tale erau cele expuse...si acum ai tupeul fantastic de a arata catre ceilalti??


[5:26:46 PM] guatemaleza: toti te considera prietenul lor cand ai acelasi obiectiv ca ei si gandesti la fel...daca nu poti fi ca ei esti dusman


Da e adevarat,iar ce ai scris aici ti se potriveste de minune,atata timp cat colegii tai de pe L7(unii)tiau fost aproape iai numit prieteni,cand deja ei AU INCERCAT SI INCEARCA SA ISI RESPECTE CUVNTUL SI CE ATI STABILIT IMPREUNA dar tu ai alte planuri care nu coincid cu a le lor...deja se uita prietenia...deci pe cine ai descris in propozitia de mai sus?!?!Sa inteleg ca tiai facut o caracterizare?Daca da,sa sti ca teai descris perfect.

PS:A lie is just a great story that someoane ruined the truth...., sa nu uiti,ti se potriveste,dar macar nu il folosii impotriva celor care teau considerat prietena,iar tu cand tiai vazut sacii in caruta iai uitat...

In primul rand eu nici nu joc pe L14,am sa joc insa in curand cand am sa preiau un cont,eu doar m-am documentat despre situatia politico-economica de pe L14 :)
Asa ca incurci borcanele si persoanele,o sa ne intalnim pe L14 dar sub alta forma :p
Si daca guatemaleza era impotriva vechilor prieteni acum era in C-I-R,dar voi ii cereti un lucru mult prea greu ca sa il accepte acela de a isi ataca colegii cu care era in trib din : PiraT C-I-R 14th September 2009 - 22:00:01 368,171.
Asta nu poate sa accepte ceea ce unii nu pot sau nu vor sa inteleaga
Acum sa spuna cei care citesc si scriu pe acest forum : cati dintre voi ar intoarce armele impotriva colegilor cu care au stat alaturi 7 luni de zile?Cati dintre voi care ati sta intr-un trib 7 luni de zile nu v-ati face nici macar un prieten acolo in asa fel incat sa puteti ataca acel trib?
guatemaleza nu este perfecta dar nici voi nu ati procedat corect fata de ea,pentru ca nici o clipa nimeni nu s-a pus in locul ei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30142

001

Agresor: urssmircea
Origine: 66:03:44 (634|604) K66

Număr: 0 0 5491 0 0 2994 0 0 399 149 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase Putere de luptă: 100%

Apărător: batissta
Ţel(direcţie): jokerul rau (478|530) K54

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Prada: 74.543 76.927 142.960 294430/294430
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Fermă distrus de la nivelul 30 la nivelul 26


002

Apărător: batissta
Ţel(direcţie): jokerul rau (473|530) K54

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Prada: 107.420 108.845 78.255 294520/294520
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Clădirea principală distrus de la nivelul 20 la nivelul 11

003

Apărător: batissta
Ţel(direcţie): jokerul rau (478|530) K54

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Prada: 36.948 9.399 198.477 244824/294430
Distrugere prin foc de catapultă: Fermă distrus de la nivelul 26 la nivelul 21

004

Apărător: batissta
Ţel(direcţie): jokerul rau (478|530) K54

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Prada: 1.316 1.316 1.316 3948/294430
Distrugere prin foc de catapultă: Fermă distrus de la nivelul 21 la nivelul 13




Ferma de LUX app cica leutzu si-a deschis o firma de salahori impreuna cu sora , cumnatu etc .. care mai joaca cu el pe l14 mergeti si pe la batista sa il ajutuati la ridicarea zidului , fermei , cl principale ... ca singur nu poate omu ..
 

DeletedUser

In primul rand eu nici nu joc pe L14,am sa joc insa in curand cand am sa preiau un cont,eu doar m-am documentat despre situatia politico-economica de pe L14 :)
Asa ca incurci borcanele si persoanele,o sa ne intalnim pe L14 dar sub alta forma :p
Si daca guatemaleza era impotriva vechilor prieteni acum era in C-I-R,dar voi ii cereti un lucru mult prea greu ca sa il accepte acela de a isi ataca colegii cu care era in trib din : PiraT C-I-R 14th September 2009 - 22:00:01 368,171.
Asta nu poate sa accepte ceea ce unii nu pot sau nu vor sa inteleaga
Acum sa spuna cei care citesc si scriu pe acest forum : cati dintre voi ar intoarce armele impotriva colegilor cu care au stat alaturi 7 luni de zile?Cati dintre voi care ati sta intr-un trib 7 luni de zile nu v-ati face nici macar un prieten acolo in asa fel incat sa puteti ataca acel trib?
guatemaleza nu este perfecta dar nici voi nu ati procedat corect fata de ea,pentru ca nici o clipa nimeni nu s-a pus in locul ei

atunci daca nu cunosti ar trebui sa iti vezi de teaba ta,iar daca ea sia facut prieteni in CIR,asta deja nu inseamna sa ii dea pe ceilalti deoparte si nici sa ii denigreze pt simplul fapt ca ei au fost in stare sa isi tina cuvantul iar ea nu.nimeni nu a atacato pe ea sau pe cei pe care prietenii ei (si ea) iau considerat si ii considera prieteni.Ca sia facut prieteni si nu ii poate acum ataca???Asta nu ii da dreptul sa ii denigreze pe ceilalti,si fi sigura ca sau pus i situatia ei,de aceea iau cerut doar sa stea locului si sa nu intervina.Fara sa ii aduca nici un fel de acuze si fara sa bage fitile ca sa fie ea sau prietenul ei atacata,asa cum ERONAT afirmi tu.Elena.

iar faza ca tu nu esti si cum esti si CARELE esti....vinde-o la alta masa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mda nu stau sa va fac voua teoria chibritului...sunteti liberi sa credeti ce vreti,oricum voi o tineti fix pe a voastra ,parerea altora nu conteaza.
Eu imi sustin ideile si afirmatiile asa ca pa si la gara
 

DeletedUser30142

hartile se schimba mereu, jucatori adevarati raman

hartile se schimba mereu ? da tu de unde sti asta ? :) hai dai dizolvare la CIR sa vad se schimba ceva ? daca se schimba dau si eu la G0D ;)


si acolo jucatori adevarati raman te refereai la toti in general sau asa la 2-3 ca trebuia sa spui si tu jucatorii adevarati raman , pff acuam mam si molipsit dela tine sa pun virgule :D era obisnuit cu pct , asa .... dupa tine esti un jucator adevar ha ? :> cum naiba doar de aia inca mai esti eu vad ca si aia de 100 pct sunt jucatori adevarati sau cum crezi ca astia de la 1-2 mil in sus deja sunt pro triburi :> hmm astia sunt mai mult roboti pe 2 picioare care se mai numesc oameni ;)


tot ma intreb cu traficantii de droguri imd pe toti ii baga la racoare ca le consuma dar acolo ce se intampla decat sa te simti fericit , dar drogu asta ce il jucam noi ii legal cica dar aici faci mai multi nervi decat in orice mai ales cand vezi ca te bati cu marele CIR dau in ei de 1 sapt si primesc tot rapoarte pe verde aaa da azi a dat la recuperare saracu om si a luat 1 sat inapoi tot ma intreb este interzis la voi in trib folosirea trupelor de aparare sau ... si batista vad ca mai nou ii ferma de lux :) dar zimi si u cand ai magaziile full ca mai nou nu mai am ce lua de la tine decat sa las niste cladiri sparte in urma :(
 

DeletedUser11365

super

-esti analfabet
-ironia ta e subtire
-in viata ta nu vei fi un jucator adevarat (nu stiu daca sunt 3-4 pe l14)
-succes..


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:
Sus