Real TOP Super Fighter

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Noi reprezentam elita ...
Dominam topurile si rupem tricoul de pe noi , de la atatea caramizi cate ne dam in piept pentru a ne etala aroganta


Super Fighter ...

Cine sunt ei ?
Cum facem sa furam "meserie" de la ei ?..
Ei spun ca sunt vanatori ...
Sa i credem ?
Hai sa vedem TOP 10 Lumea 5 ..

5marefp8.jpg


LOCUL 10

hospi0jaat0.jpg


davvid

trib - noobs

Nu l cunosc personal , dar pot confirma ca tribul noobs , face parte din categoria vanatorilor ,inca de pe vremea cand nu numaram decat cateva sute de oameni toate triburile de vanatori .

Nu apare in statisticile altor W pe .ro ..ceea ce ma face sa cred ca vine direct din TW ..

punctaj 155 000 - 18 sate ..

Cuceriri - Nici un sat abandonat ...
Nici un sat inobilare interna ...

Asta spune multe despre acest jucator ...
Sincer nu a s vrea sa fi vecinul lui , si intr un trib advers ..

PUNCTAJ FIGHTER = 155 000 puncte curate!

LOCUL 9

flik

Trib- DANGER

Despre DANGER nu putem spune ca au facut parte din categoria vanatorilor ..
Iar flik nu a iesit niciodata in evidenta ...
A jucat pe L4 ...si probabil TW ...

Punctaj 158.585 -22 sate

Cuceriri -
7 sate abandonate !!![majoritatea cu punctaj mic ]
10 [zece] sate de pana in 3000 de puncte !
8 sate semnificative ca si punctaj ...

Daca am face o caracterizare dupa statistica , acest jucator este mai mult zidar , decat razboinic ..
Cucereste sate de 1000 de puncte si le ridica ...
Pentru mine este mai mult decat surprizantor locul pe care l detine ..
Nu pot sa mi dau seama de unde au venit resursele pentru taleri ..
Si mai mult ..
Cum e sa bagi 2000000 de resurse in taleri pentru a lua un sat de 1500 de puncte !?

PUNCTAJ FIGHTER = 80 000 puncte curate!

LOCUL 8

2han9bgprelucrathl7.jpg


rookmaster
Trib - IMMO

A jucat exclusiv pentru "mamuti"
A inceput in TBE ...iar cand tribul a intrat intr o perioada de framantari , si a aparut o noua stea a mamutilor , adica IMMO ...imediat a sters putina si a intrat acolo ...
Genul de mercenar perfect .
Doar ca ai dori mereu ca el sa fi e in fata ta , niciodata in spatele tau ...
Nu se stie niciodata , cine l plateste mai mult ..

Punctaj -164,014 - 18 sate

Cuceriri ...
In general cuceriri "curate"
O singura inobilare interna ...
O singura inobilare minor ..
Dar nu a avut nici o ezitare in a s inobila 3-4 fosti colegi de trib ...
Killerul perfect ...
Poate fi catalogat Fighter , dar in opinia mea se afla sub davvid..
Cel putin pana la acest loc ...

PUNCTAJ FIGHTER = 154 000 puncte curate!

LOCUL 7

anastasiu

Trib -NOA

Un alt jucator din familia mamutilor pe locul 7 .
Sa vedem daca statisticile fac din el un luptator sau nu ..

Punctaj 168.253 - sate 21-

Mi a fost imposibil sa fac un portret a l acestui jucator .
La cuceriri are o singura inobilare interna ...
Restul [ciudat spun eu ] ..majoritatea satelor le are de la de al tribul [K~M]
Daca acel trib este un trib dusman ..atunci are respectul meu ..
Daca este insa un trib clona ..
Asta numai ei stiu ..
Eu insa inclin sa cred ca sunt in razboi , iar baiatul i si merita punctele ...


PUNCTAJ FIGHTER = 160 000 puncte curate!

LOCUL 6

sisisi

Trib - DANGER

2 Jucatori a dat acest trib in top 10 !
Primul parea mai mult miner ...hai sa l vedem pe a l doilea !

Punctaj 176.345 - Sate21

Desi si el are 5-6 sate minore cucerite ..
Are o inobilare interna ...
Totusi mult mai organizat si un luptator mai bun decat jucatorul de pe locul 9 .
Nici unul dintre ei nu poate avea aspiratii de jucator de top , dar parca sisisi se apropie cel mai mult dintre ei de un jucator bun .
Probabil au cazut intr o zona nobboasa ...si asta i a ridicat in top
Un jucator care are 8 sate cucerite de sub 2000 de puncte si parasite ...eu nu l pot numi un fighter ..
Miner ...da .
Amandoi jucatori de la DANGER au peste 15 sate de sub 2000 de puncte [cele mai multe parasite ]...inobilate ..
Nici un jucator cu experienta nu irosea nobilul pe asa ceva ..
Dar poate zona in care sunt le permite !

PUNCTAJ FIGHTER = 145 000 puncte curate!

LOCUL 5

bogdyone

Nascut vanator ....a vacut parte din tribul O.S
Nu stiu ce i a separat , dar probabil a ramas unul din vanatorii jocului .
Implicat in conflicte , castigand si pierzand sate , este unul din putini jucatori care merita sa fi e in top .
Ciudat ca si el a irosit 4-5 nobili pentru a cuceri sate nesemnificative , dar probabil a fost vorba de motive ce tineau de strategie ,

Totusi ca si opinie personala este sub nivelul davvid ...cel putin pana acum ..
Posibil sa ma insel , totusi acele sate minore in numar de 8 ..parca sunt prea multe !

LOCUL 4

davidcdd79
Trib F~K

Locul 4 ...
Pentru un jucator anonim ...m i se parea o mare performanta .
Pana am intrat la statistici ..
Si acolo am inteles ...

14 inobilari interne
8 inobilari de sate parasite sub 1000 de puncte ..
1 singur sat cucerit !

Daca asa arata un jucaor de pe locul 4 ...inseamna ca jucam inutil acest joc !

Nu pot sa i ofer nici un punct real ...pentru ca nu a facut !

---------------------------------------------------------------------------

TOP 3

LOCUL 3

Casteliano

Un jucator bun ...
Greu de facut o caracterizare exacta , dar pare un jucator care si a impartit cuceririle intre razboaie si prietenii ...
Sate cucerite in lupta ..si sate cedate de prieteni ..
Oricum ..
Faptul ca a inceput inobilarile cu un sat minor si a continuat cu 2 sate "cedate "..i mi lasa un gust amar ..
Foarte tarziu a reusit sa castige sate prin razboaie adevarate ..
In viziunea mea , un jucator bun ...dar nu un jucator de TOP 50 !

LOCUL 2

pozamare3phpzr9.jpg


Vanator din O.S ...
Acum joaca singur ..
Jucator bun ...
Jucator impresionant ..
Desi are si el 10 inobilari interne ...
Totusi victimile din IMMO ,TBE , si BURN ...i l face sa fi e un jucator respectat !
Un jucator care probabil i si merita locul in TOP ...
Cred ca cel mai bine colegii din O.S pot spune despre el...
Pare un jucator bun ....dar totusi exista si o umbra ...
De ce a plecat din OS ?
Lizard ...sti ceva ?

LOCUL 1

Number 1 ...

THE ONE -


2983910804rugauo1.jpg


Thor.MT

11 INOBILARI INTERNE
Fara ele nu era nici in TOP 500 !
Tot acest top este o gluma proasta ...
Nu reprezinta nimic ..
Nu reflecta nimic ....

Din cei 10 ...
2-3 sunt jucatori care au dovedit ca stapanesc jocul ...
Ca au valoare ...

Sunt 2-3 care au nimerit intr o zona buna ...
Si si au dovedit calitatile de mineri ...

Majoritatea din cei 10 s au bazat pe inobilari interne sau ale prietenilor .
Dar in opinia mea ..numarul 1 din top ...este si numarul 1 a l cuceririlor false .

Din acest top 3 ...hai 4 jucatori ....pot rezista in joc ...
Restul sunt jucatori de duzina , care daca a r fi fost sa se respecte spiritul jocului , cel de luptator ...nu erau in prima 1000 .

Dar pentru ca nimeni nu interzice sa cuceresti sate parasite cand un taler costa 3 000 000 de resurse [ dar se pune intrebarea de unde vin resursele ]

Pentru ca nimeni nu interzice sa inobilezi satele colegilor tai de joc [ este chiar firesc ...doar ca trebuie sa intelegem ca ierarhia devine una a prietenilor nu a valorii ]
 

DeletedUser

welcome back aztecul! frumos post, asta spune multe...

Si ca sa-ti raspund la intrebarea legata de NOA, ei au nucleul principal in Nordul K55, acolo sunt eu si cativa din K~M... apoi BURN si BURN~A... izolati de restul tribului. Desi razboi K~M - NOA nu cred ca exista... mai surprinzator e faptul ca au reusit sa ia chiar si satele alea izolate, la mine cu 6 nobili au scazut adeziunea la 71 pe satul mic...
 

DeletedUser

ce nu inteleg io este cine ne da dreptul sa judecam un jucator fara sa il cunoastem? daca cei ce sunt pe locuri fruntase sunt asa de slabi de ce nu ii atacati si le luati satele? ce va opreste? ca sa imi dau si io cu parerea: topul inamicilor invinsi poate spune ceva mai multe. poate nu. insa toti jucatorii care sunt in top 10 sunt in top 10. bravo lor si la mai mare.
 

DeletedUser

ce nu inteleg io este cine ne da dreptul sa judecam un jucator fara sa il cunoastem? daca cei ce sunt pe locuri fruntase sunt asa de slabi de ce nu ii atacati si le luati satele? ce va opreste? ca sa imi dau si io cu parerea: topul inamicilor invinsi poate spune ceva mai multe. poate nu. insa toti jucatorii care sunt in top 10 sunt in top 10. bravo lor si la mai mare.

si eu la fel cred... inamici invinsi spune mai multe...

Rang Porecla Cucerit
1 bogdyone 1,26 Mio.
2 aceventura0 868.665
3 grozacristi 853.157
4 doeion 680.679
5 sisisi 666.280
6 Kingus 625.342
7 ruxucel 617.038
8 TruscaAlex 581.228
9 ganutz 573.143
10 treidei3 567.966


Cam asta ar fii la total... Sunt aici jucatori departe de top10 la punctaj...
 

DeletedUser

pai tocma asta ie ideea. nu punctajul conteaza. dupa mine sa ai sate peste 7k (in afara de alea cucerite de la dusmani) ie inutil. armata si ce faci cu ea. asta conteaza.
 

DeletedUser

corect ;) Oricum, altundeva vroiam sa bat...

Ok, nu e bine sa judeci oamenii fara sa ii cunosti... dar statistic vorbind, daca faci o comparatie intre top10 - punctaj si top10 inamici invinsi, da cu minus :p
 

DeletedUser

faptul ca ai avut bafta si ai facut preluari interne nu dovedeste calitatea ta ca jucator. nici buna, nici rea. se va vedea in momentul in care se isca vreun razboi in care este implicat jucatorul respectiv. pana atunci nu avem nici un drept sa vorbim.
 

DeletedUser

Este adevarat ce spui intrinsecu :) Dar la fel cred ca ar trebui luati in seama sa zic asa si cei care se afla acum in top10 la inamici invinsi, fie ca au fost implicati in razboi sau nu, au muncit sa ajunga acolo
 

DeletedUser

asa ie, ai dreptate. cum cei care au ajuns acolo au muncit spoate si cei care nu au ajuns nu au avut posibilitatea. ie inca devreme.
 

DeletedUser

@Aztecule:cat timp ai fost banat pe forum iti regretam prezenta

Acum tot ce pot sa spun e ca esti de pe alta lume si ar trebui sa te intorci acolo. sa comentezi meciurile la GSP sau la alta fituica, cine iti da tie autoritatea de a veni aici si a comenta jucatorii din Top 10 si de a insinua ca unul e nu stiu cum si altul e nu stiu cum.

Si distinctia intre vanatori si "restul"...etc....pur si simplu postul tau e jenant si parca e un articol in Libertatea unde luam la puricat niste oameni si ne intrebam de ce isi cumpara Pepsi si nu Cola.
 

DeletedUser7272

eu zik k postul ar trebui considerat un pamflet :) si tratat k atare ;))
 

DeletedUser

Cmp-1<>Plt -3 <>Grp (501|474) K45 1,065 Mirel401 [»EoCT] Aztecul [Wall] 23rd April 2008 - 14:34:35
Cmp-1<>Plt -2 <>Grp (494|471) K44 2,545 sombreros [BURN~A] Aztecul [Wall] 20th April 2008 - 18:16:18
Cmp-1<>Plt -1 <>Grp (496|474) K44 3,148 Abandonat Aztecul [Wall] 17th April 2008 - 12:12:55


Doar de curios aztecule,tu unde te clasifici???:confused:
 

DeletedUser5596

ce tot va luati ma de aztecul topul ala si vorbele care le-a spus la fiecare ii cat se poate de real.pai thor.mt(11 inobilari interne) altu are sate mici altu trateaza pe restu cu superioritate altu sare din trib in trib etc nici unu nui perfect si asta a vrut sa sublinieze aztecul.chiar nu va deranjeaja ca alti care se rup sa atace si sa stranga sate in batalii is pe locul nespe si alti care au luat sate moka is acolo sus.
 

DeletedUser706

@Aztecule:cat timp ai fost banat pe forum iti regretam prezenta

Acum tot ce pot sa spun e ca esti de pe alta lume si ar trebui sa te intorci acolo. sa comentezi meciurile la GSP sau la alta fituica, cine iti da tie autoritatea de a veni aici si a comenta jucatorii din Top 10 si de a insinua ca unul e nu stiu cum si altul e nu stiu cum.

Si distinctia intre vanatori si "restul"...etc....pur si simplu postul tau e jenant si parca e un articol in Libertatea unde luam la puricat niste oameni si ne intrebam de ce isi cumpara Pepsi si nu Cola.

1.Este dreptul meu la opinie ...

Asa cum tu ai dreptul sa crezi ca pot comenta meciurile de pe luna ...
Este opinia ta , pe care vad ca ti o exprimi fara retineri ...
Am aceleasi drepturi si eu ..
Doar ca eu comentez calitatea ta de jucator [ si nu cred ca te am jignit ] ...iar tu ....
Tu comentezi .....postura mea de "fraier care si da cu parerea "....

2.Postul meu e jenant ?

Poate ..
Ca si multe altele ...
Dar dvs domnule Octavian Paler , aveti , sa intelegem o calitate ridicata de cultura si educatie in posturile dvs ...
Ce a r fi ca inainte de a vedea paiul din ochii celorlalti , sa avem grija de parii nostri ..sa nu ne zgariem ...

Pentru tine si pentru toti cei care considera posturile mele deplorabile ..
Va rog mult sa nu le cititi ...
Ar fi pacat ca din cauza starii de voma ce o induce mizerile mele sa aveti probleme de sanatate ...

3.Vanatori si restul ?

Daca atat ma duce mintea ...
Daca vreau vorbesc despre arici si veverite ...extraterestri si mutanti ....
Pot abera oricum i mi doresc , daca nu jignesc persoane si ma refer strict la statul de jucator ...

Pentru ca tu [ ca exemplu ] ai cateva date care te recomanda ca jucator ..
Ca om ..
Nu mi am permis , si nici nu am sa mi permit vreodata sa comentez ...
In plus niciodata nu am sa mi permit sa trimit un jucator sa comenteze pe buda ...doar pentru ca nu mi place mi e opinile lui pe un forum deschis !

Asa cum tu ai dreptul sa postezi pe forum opinile tale , in aceeasi masura si eu am dreptul sa exprim .
Bune ..proaste ..
Eu cred ca un top cu jucatori care au cucerit un sat ...
Jucatori care au 10 inobilari interne ..
Sau jucatori care inobileaza sate de 1500 de puncte cu taleri de 3000000 resurse .
Acest top ..este o opinie personala ..si mi o asum !


Daca tu ai face un top cu triburi , arcasi ..spioni ...sau orice vrei tu din acest joc ...este opinia ta ..si trebuie respectata .

Bine v am regasit "prieteni"
I mi era dor de ipocrizia unora ..
 

DeletedUser

Of, EGO-ul tau este imens Aztecule....
Nu ma mai obosesc sa-ti raspund, n-are rost, vad ca esti in cautarea publicitatii ieftine....succes si sa te bucuri de ea.
 

DeletedUser706

Cmp-1<>Plt -3 <>Grp (501|474) K45 1,065 Mirel401 [»EoCT] Aztecul [Wall] 23rd April 2008 - 14:34:35
Cmp-1<>Plt -2 <>Grp (494|471) K44 2,545 sombreros [BURN~A] Aztecul [Wall] 20th April 2008 - 18:16:18
Cmp-1<>Plt -1 <>Grp (496|474) K44 3,148 Abandonat Aztecul [Wall] 17th April 2008 - 12:12:55


Doar de curios aztecule,tu unde te clasifici???:confused:

Corect ..
Hai sa vorbesc si de satele mele inainte de a mi da cu parerea despre altii ..

Cmp-1<>Plt -1 <>Grp (496|474) K44 3,148 Abandonat

Da ..
Un sat abandonat ...
Abandonat de Danimaxxx ..
Cu trupe suport , de la tot tribul ...
In satul ala nu am investit "decat " vre o 10 000 de ofensivi ..pe vremea cand 10000 de ofensivi a vea un trib intreg din categoria mamutilor..

Apoi 4 sate BURN ...
Din care , unul , saracul jucator BURN nu a reusit sa l ridice decat pana la 2545 ...
Nesimtit ...
Trebuia sa i trimit resurse sa l ridice mai sus
Celelalte 3 sate sunt tot asa "minore " 4000-9000 de puncte ..

Apoi un sat TBE ...
Si unul de la "prietenii" IMMO ...
Si credeti ma ...IMMO cedeaza sate asa din prietenie ...

Singurul sat minor este satul lui Radoi ...
Dar daca ai sti sa citesti o harta ai intelege de ce l am luat ...

TOTAL : 8 sate cucerite ...
4 BURN- 1 TBE - 1IMMO - 1STRATEGIC - si ultimul pe lista si cel mai de pret ...1 lider mamut !

Multumit de raspuns arianWest ?
 
Sus