sa ne aducem aminte

DeletedUser

barony
Senior Member


Adaugã data: 04.07.2007
Locaþie: Bucharest #5 22.09.2007, 03:11:58 Sus
Pt timonieru. Aliantele de nestramutat vor ramane si peste o luna si peste un an. Nu glumesc. Si sunt la mijloc multe alte lucruri. De aceea sustin acum sus si tare ca triburile conduse de Valiusha, Mircea si Adimutu si SS cu mine nu se vor ataca niciodata. Viitorul ne va demonstra daca am sau nu dreptate. Si nu va conta in ce alianta sau in ce familie vom fi fiecare peste 4 luni sa zicem. De ce? Pentru ca ne leaga cuvantul nostru. Care este acelasi si acum si va fi si peste 4 luni .
viitorul de atunci si prezentul.....mari schimbari de situatie mari discutii aparute....o dovada ca "niciodata sa nu spui niciodata".
am auzit si aflat multe in ultimul timp.....mai ales ca barony a hotarat ca avalonul intra in razboi cu Elite din cauza ca nu mai conduce adimutu tribul ci MB.....ciudat ca in afirmatia initiala apare MB.

flamer
Senior Member


Adaugã data: 24.05.2007 #40 23.09.2007, 13:13:21 Sus
CA este fara discutie unica superputere d p L1 ..........ceilalti sunt puteri.....pt mine chiar este o surpriza placuta deoarece in urma experientei cu LF nu ma asteptam sa colaboram asa d bine cu alte triburi in cadrul unei familii.......jos palaria pt NWO,LEON,DIABLO,RIP si pt liderii acestor triburi .......greu d crezut ca aceasta familie mai poate fi daramata d la conducerea L1
o alta permonitie care a luat sfarsit, din pacate CA s-a destabilizat din cauza elementelor negative....
ERA 2 a luat sfarsit, acum se pot vedea micile schimbari de clasament, TLD tot pe primul loc, Avalon pe 2(datorita fuziunii "geniale") Elite tot pe 3.
Ca a luat sfarsit asa cum a zis tzepes din interior macinata.
ERA1 a fos Era LF....din care au aparut aceste triburi...Era doi a continuat ceea ce pe de-o parte sa spus...cele trei triburi s-au dezvoltat chiar daca partea cu "alianta" a disparut...ele au continuat sa isi arate puterea pe L1.
ERA 3
greu de precizat ce se v-a intampla....exista sanse sa apara iar "fenomenul AR3S" si dupa sa existe doar o a 4 era, sau as se duca in continuare un razboi de uzura si sa apara si ERA 5 , ce este plictisitor este ca nu s-a mai facut de la Ar3s in coa' nici un razboi total de anihilare. Pe aceasta baza poate aparea tribul dominant total pe L1.
fuziunea RIP-Avalon o consider cea mai proasta alegere dupa crearea Ar3s.


PS: aceasta este parerea unui singur jucator, astept si alti jucatori care sa vina cu amintiri despre L1, bune sau rele...fiecaer amintire isi are locul in istoria L1.
totusi sper ca fiecare sa inteleaga postul meu si sa nu il ia in mod personal, nu am nimic cu nimeni" fiecare a postat la vremea lui si a facut afirmatii eu doar le-am gasit si am crezut ca sunt interesante
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

foarte frumos si adevarat ce ai postat tu!

as aduce o mica modificare ERA 1 = ERA 5 sau 6

ERA 1 = era [T-A], era GD, era MAGIC, era EXIT, era Olimp, era NWO. dar de atunci a trecut deja prea mult timp si acum sunt considerate antichitate :))

ar fi totusi interesanta o structurare a inforatie de la momentul 0 zero! :)
 

DeletedUser

foarte frumos si adevarat ce ai postat tu!

as aduce o mica modificare ERA 1 = ERA 5 sau 6

ERA 1 = era [T-A], era GD, era MAGIC, era EXIT, era Olimp, era NWO. dar de atunci a trecut deja prea mult timp si acum sunt considerate antichitate :))

ar fi totusi interesanta o structurare a inforatie de la momentul 0 zero! :)

ai dreptate si tu la randul tau:)ERA 1 a inceput cu cele mentionate de tine, din Pcate erei1 au supravietuit numai NWO si GD( in mica masura GD),magic, exit si olimp au format NWO, care era membra a LF, pana la un punct, de asemenea actualul TLD are la baza fuziunea dintre TLD si This,
adevarat si ce a zis adimutu candva-"cei mai buni jucatori i-a dat GD" de aici am preferat sa incep-primul razboi mare LF contra TA/GD/Scitii
si sfarsitul acestei ere, ERA 2 repezinta trecutul "apropiat" razboiul triburilor contra CA-razboiul uzurii.
am amintit de AR3S pentru ca este tribul cu care s-a purtat cel mai mare razboi-motivatia cred ca a stat in "numitorul comun" si cred ca fiecare trib vrea sa isi asigure o durata de viata cat mai lunga si prosperitate.
au fost vremuri frumoase, perioade ale istoriei care au desenat harta din "ziua de azi"
se poate aminti cu placere de jucatori care pe vreme aceea luptau si aratau pe harta, maestrii ai desenului, unii mai sunt, altii din pacate nu mai sunt.
forumul asa cum este el.... a facut ca parti ale acestei istorii as ramana, bineinteles ce este important pentru un membru poate fi lipsit de relevanta pentru altul.....de aceea am zis ca astept ca fiecare sa vina cu cate o particica de istorie, mai in gluma/mai in serios ar fi placut sa vedem fiecare de unde a plecat si unde a ajuns.
in ERA 3 cel putin vad triburi ca : CD, SOF, Friend, Yakuza, TE, Reply, Haita,Legio, Aki, ridicandu-se si aducand jucatori cel putin la fel de puternici ca si cei care au inceput desenul hartii, jucatori care sa dea dovada de caracter in jco si coloana vertebrala, si poate asa sa se mai cearna si din posturile de pe forum....oboseala o resimte fiecare....lipsa de interes este destul de mare pentru forumul L1. posturile care sa nu fie "de scandal" sau doar anunturi sunt din ce in ce mai putine.....intrati pe yotube, vedeti acolo prezentari ale unor triburi de pe .net sau .deeste o placere sa le vezi....si sa nu uitati ca si astfel de activitati fac parte din politica de propaganda, nu numai "stirile socante aduse de anumite triburi" as vrea sa vad jucatori care sa posteze creatiile lor, in powerpoint sau filmulete puse pe yotube, iar stirile de front sa fie postate in genul in care a propus asfaloth.
eu asta astept de la L3...atept si parerile celorlalti...sa vina fiecare sa zica punctul lui de vedere si la acest al doi-lea post
 

DeletedUser

Ai gresit aici...sunt jucatori romani de pe L3 :D
Din pacate nu foarte buni:rolleyes: Oricum, toti cei din prezentarea aceea s-au imprastiat prin alte triburi deja :)

sau chiar si asa:) este cred un exemplu pentru politica de propaganda care nu a aparut pe forum...ceva constructiv:)
 

DeletedUser

@sifonel.......daca cei din triburile mentionate se vor ridica vertiginos cum ai spus tu,imi permit sa spun ca va fi o victorie datorata plictiselii celor din triburile mari care au ajuns sus si acum nu mai au ce sa dovedeasca ;)

si da,ai dreptate.......chestia cu garantiile ca asa va fi,nu o mai crede nimeni p L1
 

DeletedUser

@sifonel.......daca cei din triburile mentionate se vor ridica vertiginos cum ai spus tu,imi permit sa spun ca va fi o victorie datorata plictiselii celor din triburile mari care au ajuns sus si acum nu mai au ce sa dovedeasca ;)

si da,ai dreptate.......chestia cu garantiile ca asa va fi,nu o mai crede nimeni p L1

nici nu trebuia crezuta de la inceput....cate cupluri care traiesc vesnic si cate divorteaza??? totul este k fiecare sa isi aleaga un drum cat mai placut pentru "el si cei din jur" asa cum zic si moderatorii ...jocul formeaza comunitati, ceea ce inseamna ca terbuie sa tinem cont unii de altii, nu sa mergem pe ideea" eu vreau asta" restul nu ma intereseaza, inteleg si moderatorii cand se iau cu mainile de cap si nu vor sa mai asculte anumte "plangeri" sau comentarii....dar deh....NOI suntem toti romani si ne place sa ne certam, si in loc sa luam parte la acest forum....putin dar constructiv" sa il imbunatatim si noi ca membrii, nu doar adminii si moderatorii" fiecare foloseste ceea ce ofera forumul si jocul pentru a-si satisface dorinta de a acapara cat mai multa atentie.....este greu altfel...

Text personal This world is mine for the taking! Make Me King!! Diplomat T.E. Best Rank: 10 Orice om poate trece prin tragedii. Daca vrei sa vezi adevaratul caracter al omului, da-i putere!
- este un adevar mare.....felicitari diplomatului T.E.
 

DeletedUser

nici nu stii cat i se potriveste acel text unui anumit jucator d p L1.....e ca o manusa:)
 

DeletedUser

Mda....am gresit cu 2 luni,CA a picat mai tarziu decat ma asteptam ...

Mai ramane previziunea cu TLD :rolleyes:
 

DeletedUser37

Decat ca nume si concept poate.Toate triburile componente o duc inca foarte bine si intern si in clasament si mentin relatie de alianta intre ele.Deci..cred ca nu e justificat sa spui ca CA a picat.
 

DeletedUser

Decat ca nume si concept poate.Toate triburile componente o duc inca foarte bine si intern si in clasament si mentin relatie de alianta intre ele.Deci..cred ca nu e justificat sa spui ca CA a picat.

Pai... hai sa privim lucrurile din afara cutiei.Luam de exemplu schimbarile din ultima luna.
Leon ,a iesit din top20.
Magic,numai exista.
Rip,iesit din top20.(a devenit academie)
Diablo,numai face parte din CA.
TLD,numai face parte din CA.
Avalon,singurul membru al CA.

In plus de asta ... membrii fondatori ai CA numai fac parte din alianta.
Deci CA,numai exista,punct.Nu conteaza ce s-a intamplat cu triburile,conteaza alianta.CA ,nu avalon,tld s.a.m.d. ... CA conteaza ... alianta despre care putem spune ca numai exista.





mentin relatie de alianta intre ele.

Asta pentru cat timp ? :rolleyes:
 

DeletedUser

Pai... hai sa privim lucrurile din afara cutiei.Luam de exemplu schimbarile din ultima luna.
Leon ,a iesit din top20.
Magic,numai exista.
Rip,iesit din top20.(a devenit academie)
Diablo,numai face parte din CA.
TLD,numai face parte din CA.
Avalon,singurul membru al CA.

In plus de asta ... membrii fondatori ai CA numai fac parte din alianta.
Deci CA,numai exista,punct.Nu conteaza ce s-a intamplat cu triburile,conteaza alianta.CA ,nu avalon,tld s.a.m.d. ... CA conteaza ... alianta despre care putem spune ca numai exista.

Hai, nu mai spune...ce conteaza mai mult, un nume sau ce e in spatele lui?
Cat au fost in familie, niciunul dintre triburile componente nu si-a pierdut identitatea. Acum, ca nu mai formeaza acea familie, ce se intampla - se anuleaza tot ce au realizat impreuna si se considera ca familia a fost un esec?
"Nu conteaza ce s-a intamplat cu triburile,conteaza alianta.CA ,nu avalon,tld s.a.m.d. ... CA conteaza ... " Ooo da..inca o concluzie magnifica. Repeta-ti asta pana ajungi sa o crezi...you're safe now, the big bad CA is gone, nothing can harm you now.:rolleyes:
Kids :-j
 

DeletedUser37

Ai dreptate gaby.Nu conteaza absolut nimic:eek:.Si stii de ce?

Pentru ca pamantul e plat.



FORTZA CD,FORTZA CD,FORTZA CD!!!!:eek:


PS:Este "nu mai",si nu "numai";)
 

DeletedUser

Acum, ca nu mai formeaza acea familie, ce se intampla - se anuleaza tot ce au realizat impreuna si se considera ca familia a fost un esec?

Am zis eu cumva ca CA a fost un esec ?
Doar am precizat faptul ca CA nu mai exista.A fost in top o perioda lunga de timp si gata,s-a terminat.Fie ca va place sau nu ... CA e doar o amintire.





FORTZA CD,FORTZA CD,FORTZA CD!!!!:eek:

PS:Este "nu mai",si nu "numai";)

Am zis eu ceva despre CD ? Intreaba-ti spionii despre discutiile(mai mult sau mai putin aprinse) dintre mine si conducerea CD ;)
Poate ca vei afla ce parere am eu despre CD,defapt ce parere am avut ... lucrurile au evoluat.

Stiu ca am multe lacune, mai ales cand e vorba de gramatica limbii romane, din pacate nu sunt singurul.Exista multe probleme in sistemul educational roman.
Insa incerc pe cat posibil "sa umplu acest goluri".
Dar pe viitor te-as ruga sa incerci sa respecti regulile forumului si sa folosesti mesageria privata pentru a semnala unele greseli pe care le fac.
1.4. Va rugam sa evitati reproºurile cu privire la greºelile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.



l.e.:
Cat au fost in familie, niciunul dintre triburile componente nu si-a pierdut identitatea.
Serios ?
Si Magic ? Dar Leon ?
Lizard vroia sa se retraga foarte bine,se gasea un nou conducator.
Cu Leon ati facut tot ce ati vrut,ba i-ati bagat in alianta ba i-ati scos ,ba le-ati recrutat din membrii ,ba i-ati trimis inapoi.V-ati purtat cu ei de parca ar fi fost ultimul trib de pe aceasta lume.
Asta numai daca studiem istoria recenta a CA.

you're safe now, the big bad CA is gone, nothing can harm you now.:rolleyes:
Kids :-j

Am fost in siguranta de cand joc aici si voi mai fi cel putin 2 saptamani.Sa stii ca ma rog in fiecare seara sa se gaseasca cineva sa ma trimita la margine si sa ma pot concentra asupra bacalaureatului.
Nu ma lasa inima sa parasesc jocul de unul singur.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am zis eu cumva ca CA a fost un esec ?
Doar am precizat faptul ca CA nu mai exista.A fost in top o perioda lunga de timp si gata,s-a terminat.Fie ca va place sau nu ... CA e doar o amintire.
Nu inteleg rostul comentariului, Mr Gabi...chiar membrii Aliantei au anuntat destramarea CA. Repeti la nesfrasit o chestie cu care e de acord toata lumea. Redundanta plictiseste...treci la alt subiect :)


Serios ?
Si Magic ? Dar Leon ?
Lizard vroia sa se retraga foarte bine,se gasea un nou conducator.
Cu Leon ati facut tot ce ati vrut,ba i-ati bagat in alianta ba i-ati scos ,ba le-ati recrutat din membrii ,ba i-ati trimis inapoi.V-ati purtat cu ei de parca ar fi fost ultimul trib de pe aceasta lume.
Asta numai daca studiem istoria recenta a CA.

Exact, numai daca studiem istoria recenta si distorsionata a CA, pentru ca daca privesti si in urma, observi ca Leon-ul s-a confruntat cu grave probleme interne, cu mult inainte de discutiile de pe forumul extern, si cu toate acestea au fost pastrati ca aliati si s-a incercat sprijinirea lor pe cat posibil. Nu inteleg cu ce a fost de vina CA in toata povestea asta. In nici un caz nu a contribuit la caderea Leon si nu s-au facut recrutari decat pentru a le oferi o alternativa aliatilor nostri care erau in pericol de a se trezi intr-un trib care nu le mai poate apara interesele.

Cat despre MAGIC...cat timp a existat MAGIC, nu le-a fost afectata identitatea tribala in nici un fel. Cand au decis sa intre in TLD, nu au fost presati in nici un fel...pur si simplu au luat decizia ce li s-a parut cea mai convenabila. Din nou, nu vad de ce trebuie sa acuzi CA de ceva ce nici macar nu a insemnat caderea MAGIC.
Argumentele tale sunt subtirele, dupa cum se poate observa. Sper ca acum te-ai lamurit. :)

Am fost in siguranta de cand joc aici si voi mai fi cel putin 2 saptamani.Sa stii ca ma rog in fiecare seara sa se gaseasca cineva sa ma trimita la margine si sa ma pot concentra asupra bacalaureatului.
Nu ma lasa inima sa parasesc jocul de unul singur.
Groaznic!:rolleyes:
 

DeletedUser

Nienna ai scris mult si nu ai spus nimic ... ca sa pun punctul pe "i" nu am criticat CA, nu CA a luat membrii din Leon,nu CA a fuzionat cu Magic ... sper ca intelegi acum la cine m-am referit.
Si sper ca previziunea mea sa devina realitate,2 sapt ... atat :)
 

DeletedUser

Nienna ai scris mult si nu ai spus nimic ... ca sa pun punctul pe "i" nu am criticat CA, nu CA a luat membrii din Leon,nu CA a fuzionat cu Magic ... sper ca intelegi acum la cine m-am referit.
Si sper ca previziunea mea sa devina realitate,2 sapt ... atat :)

sunt mai nou pe forum si am pierdut sirurile posturilor CA si AntiCA...esti bun te rog sa repeti previziunea ta legata de TLD pe care o astepti ca pe un cadou de Craciun ?
 

DeletedUser

Nienna ai scris mult si nu ai spus nimic ... ca sa pun punctul pe "i" nu am criticat CA, nu CA a luat membrii din Leon,nu CA a fuzionat cu Magic ... sper ca intelegi acum la cine m-am referit.
Si sper ca previziunea mea sa devina realitate,2 sapt ... atat :)

Iata un alt Nostradamus :D
Daca ai ceva de spus despre TLD, fa-o domnule...nu te mai fofila dupa posturi cu continut neclar. Nu te vad mentionand decat CA in posturile tale, deci nu mai abera acum...
Eh, dar ma lupt cu morile de vant... Sper sa-ti indeplineasca cineva dorinta arzatoare si sa iti elibereze timpul pt studiu, poate ne scutesti si pe noi de astfel de incercari de propaganda.:) O seara buna!
 

DeletedUser

sunt mai nou pe forum si am pierdut sirurile posturilor CA si AntiCA...esti bun te rog sa repeti previziunea ta legata de TLD pe care o astepti ca pe un cadou de Craciun ?

Nu e vorba despre pro sau anti CA ,sunt doar un sir de pareri personale.
Pentru unii par,pentru altii nu, dar sunt obiectiv.
Nu astept nimic ... mai ales ca stiu in mare ce o sa se intample.



Iata un alt Nostradamus :D
Daca ai ceva de spus despre TLD, fa-o domnule...nu te mai fofila dupa posturi cu continut neclar.
Daca tu nu intelegi ,nu inseamna ca asa sta situatia in cazul tuturor.
Daca negi,asta nu inseamna ca vei putea opri inevitabilul

Nu te vad mentionand decat CA in posturile tale, deci nu mai abera acum...
Eh, dar ma lupt cu morile de vant... Sper sa-ti indeplineasca cineva dorinta arzatoare si sa iti elibereze timpul pt studiu, poate ne scutesti si pe noi de astfel de incercari de propaganda.:) O seara buna!
Si eu sper acelasi lucru.
Daca propaganda nu e,atunci macar incercari sa fie (mai mult sau mai putin reusite);)
Raspunsurile sunt boldate

Ca sa fac un rezumat.
Am spus in noiembrie ca CA se va destrama in 2 luni si ca TLD,dupa aceeasi perioada de timp nu va mai fi pe locul 1.
Mda...o luna in plus,nu e nimic.
Ce sa zic prevad o spargere a tld-ului in 3 grupuri de jucatori,posibil 3 triburi diferite.Cativa dintre voi il veti ajuta pe talibanul sa-si duca planul la capat(desi eu zic ca nu o sa reuseasca),altii vor trece in presupusa voastra academie(inca un vis/cosmar de-al meu).
Din pacate mai exista o piedica in calea acestei "previziuni",dar eu voi incerca sa o inlatur ... atat cat imi stai in puteri.

Ce va mai povestesc ? Multa bafta in adunarea de aliati ,stiti voi pentru ce ;)


V-as ura si eu o seara placuta ,dar cred ca va m-ai trebui sa scriu 2-3 reply-uri.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus