sa ne aducem aminte

DeletedUser

@gabi:

- in MAGIC erau putin peste 10 oameni in conducere. din ei 80% vroiau sa renunte plictisiti de L1 (apucaturile tiganesti de pe forum si din joc ale unor personaje ne-au ajutat sa luam decizia asta).
- restul membrilor nu vroiau sa fie lideri sau sa conduca (multi au zis ca daca plecam noi pleaca si ei)

intr-o zi vali m-a intrebat sec "vreti in TLD" si dupa ce am anuntat in trib am spus DA.

gata! de ce tot complicam lucrurile cu scenarii SF?
 

DeletedUser

@gabi:

- in MAGIC erau putin peste 10 oameni in conducere. din ei 80% vroiau sa renunte plictisiti de L1 (apucaturile tiganesti de pe forum si din joc ale unor personaje ne-au ajutat sa luam decizia asta).
- restul membrilor nu vroiau sa fie lideri sau sa conduca (multi au zis ca daca plecam noi pleaca si ei)

intr-o zi vali m-a intrebat sec "vreti in TLD" si dupa ce am anuntat in trib am spus DA.

gata! de ce tot complicam lucrurile cu scenarii SF?

Se plictiseau din cauza politicii sau din ce cauza?
 

DeletedUser

de ce tot complicam lucrurile cu scenarii SF?

Nu le complicam ,doar le facem mai amuzante.
E normal sa-ti faci o parere despre un lucru care te influenteaza in mod direct sau indirect (CA).
Ai sa vezi ca uneori SF-ul e mai real decat pare la prima vedere :)
 

DeletedUser

Se plictiseau din cauza politicii sau din ce cauza?

pt ca lumea 1 e maro. nu aveau treaba cu CA-ul sau cu politica tribului, din pct asta de vedere lucrurile erau super ok.

pe .ro am jucat doar pe l1 si l2 dar pe .net am jucat pe mai multe lumi acum un an si ceva si ca aici nu am vazut. l2 categoric mai ok la atitudine ca si l1.

lumea a uitat ca asta e un joc si se simte rautate la fiecare post, mesaj etc. greu mai gasesti cate un om ok sa schimbi 2 vorbe. doar interese si prefacatorie, lovituri pe la spate si lipsa de bun simt!

am ajuns sa ne atacam doar ca sa ne dam peste nas. toate razboaiele in momentul de fata sunt programate in functie de certurile dintre lideri! se cearta nenea x cu nenea y pe forum, gata avem razboi intre triburile lor!
 

DeletedUser

pt ca lumea 1 e maro.
Defapt lumea 1 e de maro

am ajuns sa ne atacam doar ca sa ne dam peste nas. toate razboaiele in momentul de fata sunt programate in functie de certurile dintre lideri! se cearta nenea x cu nenea y pe forum, gata avem razboi intre triburile lor!

Aici e si vina jucatorilor,trebuie sa stii sa-ti urmezi interesele.
Uneori mai trebuie sa pui si intrebari ,nu poti urma incontinuu turma si "pastorul" ei.
Din pacate multi prefera sa faca lucrul acesta,sa urmeze orbeste un om.
De cele mai multe ori cu efecte negative.
 

DeletedUser

Din pacate mai exista o piedica in calea acestei "previziuni",dar eu voi incerca sa o inlatur ... atat cat imi stai in puteri.

sa o luam p scurt:
1.previziunile tale sunt bazaconii.....scurt!!
2.tu nu contezi absolut deloc p L1 deci nu intereseaza p nimeni ce iti sta in puteri sa faci tocmai pt ca nu ai puterea sa faci ceva
3.man stim.....faci parte d cand ai aparut aici din grupul celor invidiosi si mereu frustrati p ~TLD~ nu e nevoie sa scrii mii d posturi zilnic p tema asta.....poti sa te consumi si p dinauntru d ciuda

acum un sfat:atata timp cat,ca putere politica si ca jucatot esti 0 p l1 ar fi bine sa nu te mai dai asa rotund;)
 

DeletedUser

sa o luam p scurt:
1.previziunile tale sunt bazaconii.....scurt!!
Atunci spune-i domnului talibanu ca .ro nu e .net si ca l1 nu e w1 ,stie el ... sau macar sa-i mutati pe toti cei "nou-veniti" in academie.
2.tu nu contezi absolut deloc p L1 deci nu intereseaza p nimeni ce iti sta in puteri sa faci tocmai pt ca nu ai puterea sa faci ceva
Daca nu am puterea sa fac ceva,de ce esti asa afectat de post-urile mele ? De ce intotdeauna cand am scris ceva "anti" TLD s-a gasit un membru TLD care sa-mi dea replica ?
Daca eu sunt atat de mic si neinsemnat si spun numai prostii,atunci de ce inca ma bagati toti in seama ? Ciudat....

3.man stim.....faci parte d cand ai aparut aici din grupul celor invidiosi si mereu frustrati p ~TLD~ nu e nevoie sa scrii mii d posturi zilnic p tema asta.....poti sa te consumi si p dinauntru d ciuda
Daca nu eu atunci cine ? Trebuie sa va aduca cineva cu picioarele pe pamant,macar din punct de vedere "moral".
Daca nu sunt "potent" pe harta,macar aici sa fiu,pe forum.


acum un sfat:atata timp cat,ca putere politica si ca jucatot esti 0 p l1 ar fi bine sa nu te mai dai asa rotund;)
Atata timp cat am gura de ce sa nu o folosesc ?
Mai ales ca ma pricep.Nu-mi stat in fire sa ma dau rotund,spun ce cred.
Dar asta e ... adevarul doare.Acum ca stiu ca parerile mea deranjeaza am sa imi fac un obicei in a le spune mai des ;)
Raspunsurile sunt boldate
 

DeletedUser

iti mai raspunde cate cineva pt ca forumul e citit si d altii care daca vad ce scrii tu,sunt neavizati si ar putea crede ca intr-adevar esti cineva si nu unul care nu are nici o treaba;)......bagator d seama ;)

P.S. daca s-ar desfiinta TLD tu ai mai avea un scop in viata?:rolleyes:
 

DeletedUser

iti mai raspunde cate cineva pt ca forumul e citit si d altii care daca vad ce scrii tu,sunt neavizati si ar putea crede ca intr-adevar esti cineva si nu unul care nu are nici o treaba;)......bagator d seama ;)

P.S. daca s-ar desfiinta TLD tu ai mai avea un scop in viata?:rolleyes:

nu se stie...de la o vreme esti foarte activ, ce sa intamplat?:D
 

DeletedUser

iti mai raspunde cate cineva pt ca forumul e citit si d altii care daca vad ce scrii tu,sunt neavizati si ar putea crede ca intr-adevar esti cineva si nu unul care nu are nici o treaba;)......bagator d seama ;)

P.S. daca s-ar desfiinta TLD tu ai mai avea un scop in viata?:rolleyes:

Ce te face sa crezi ca desfiintarea tld este scopul meu in viata?

Am alte prioritati ... sa termin liceul,sa i-au bacul cu o nota buna ,sa intru la o facultate ....

Triburile e doar un joc :confused: ,cel putin pentru mine.
Desfiintarea tld nu-mi va da nicio satisfactie,nici macar una temporara.
Nici macar nu astept desfiintarea tld,astept doar sa coborati de pe locul1 (din nou) ... chiar si pentru 10 sec.
(sa nu mai aud placa cu "nu conteaza punctele" ,e veche si deja ati demonstrat,voi ... tld, ca conteaza ;)(cel putin pentru voi) )
 

DeletedUser

nu se stie...de la o vreme esti foarte activ, ce sa intamplat?:D

ca tot omul care joaca din aprilie,vroiam sa ma las dar am decis ca daca as pleca acum o sa-mi para rau mai tarziu:)........asa ca o sa trag d mine pana ies nobilat sau invingator
sincer sa-ti spun nici nu-mi prea pasa in ce varianta voi termina l1:)
 

DeletedUser

Ce te face sa crezi ca desfiintarea tld este scopul meu in viata?

Am alte prioritati ... sa termin liceul,sa i-au bacul cu o nota buna ,sa intru la o facultate ....

Triburile e doar un joc :confused: ,cel putin pentru mine.
Desfiintarea tld nu-mi va da nicio satisfactie,nici macar una temporara.
Nici macar nu astept desfiintarea tld,astept doar sa coborati de pe locul1 (din nou) ... chiar si pentru 10 sec.
(sa nu mai aud placa cu "nu conteaza punctele" ,e veche si deja ati demonstrat,voi ... tld, ca conteaza ;)(cel putin pentru voi) )


omule vad ca nu vrei sa intelegi niste lucruri simple
nici nu stii sa faci o comparatie si d aici se vede ca esti doar lingusitor.....deci TLD-ului ii pasa d puncte pt ca a luat 4 jucatori sa ramana p primul loc dar altora nu le pasa cand au facut o ditamai fuziunea:eek:.......incearca sa nu fii atat d evident cand esti umil si serviabil fata d alte persoane pt ca se vede imediat
din maniera in care te exprimi,imi cer scz dar pari genul d om lipit d pc,cu o iconita in dreapta,3 talismane budhiste in stanga la care te rogi neincetat ca TLD sa pice:D.....se vede ca ai un tel in viata(nu in joc) din asta

P.S. daca e doar un joc ar trebui sa te simti bine si nu sa fii un umil laudator al unora....live the game,nu sta mereu sa slujesti stapanul!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

incearca sa nu fii atat d evident cand esti umil si serviabil fata d alte persoane pt ca se vede imediat
din maniera in care te exprimi,imi cer scz dar pari genul d om lipit d pc,cu o iconita in dreapta,3 talismane budhiste in stanga la care te rogi neincetat ca TLD sa pice:D.....se vede ca ai un tel in viata(nu in joc) din asta

Este parerea ta si ti-o respect,ar trebui sa inveti si tu sa respecti parerile celorlalti.



Cat despre avalon,imi voi spune parerea si despre ei cu prima ocazie.
Incep sa ma indoiesc de eficienta spionilor vostrii...ai fi avut alta parere ,dar in fine.Probabil ca si eu trebuie sa-mi caut altii.:rolleyes:
 

algernon

member
Scor reacție
0
:)
am redevenit si eu activ pe l1
nu de alta,dar am vazut plopul facand pere si rachita micsunele.prietenii stiu sa ma gaseasca...
:D
 

DeletedUser

Nu stiu exact in ce era se incadreaza da' puteti sa va pregatiti pentru un nou mamut... h@it@ & united stiu de ce. ;)
 

DeletedUser

ooo nu... nu mai vreau mamuti.. m-am saturat de ei pana peste cap...
 

DeletedUser

Rock, sa te ti bine ca ar putea sa iasa cel mai mare mamut de pe L1. ;)

Era glaciara. :eek:
 

DeletedUser

Uita'te la clasamentu' general la triburi zilele urmatoare. Sa vezi ce trib o sa se faca tare dolofan. :)
 
Sus