Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser

de ce nu faci referire si la cele zise de colegii mei mai sus?cu ticketul respectiv si alte chestii.nu inseamna ca daca e unu asa trebe sa fim toti ...dar la admini e altceva ..toti ar trebui sa fie la fel...corecti
 

DeletedUser

Pentru cei care nu au priceput:
- Un admin nu baneaza fara o dovada clara.

o sa te contrazic...chit ca exemplele care le am sunt de pe .net :) Deja de suficiente ori am avut admini care au dat pedepse fara un argument/dovada/motiv clar..si de destule ori au zis ..eh..am gresit..so ****** sorry (si asta in cazuri destul de grave). Deci presupun (poate ma insel) ca si aici s-au intamplat cazuri de gen. Si adminii sunt oameni si sunt supusi greselii. Eu personal nu sunt de acord cu admini care joaca..chit ca sunt pe alte lumi jucatori. Dupa cum stim - o mana spala pe alta si tentatia exista, nu cred ca o poate nega cineva. Si nu sunt multi care reusesc sa aiba coloana vertebrala si sa fie corecti pana la capat.

Pe de alta parte exista o tagma infecta de jucatori care nu numai ca triseaza si mint..da mai au si gura mare si tupeul de ala nesimtit, asa cum des vedem in rl. Si din pacate prostia nu doare (inca).

E clar ca la confruntarile dintre admini si respectiva tagma de jucatori apar cele mai multe probleme - pentru ca un om normal si cu bun simt, daca e pedepsit de un admin, pe drept sau nu, sigur va apela la discutii si la ratiune si nu va arunca cu amenintari si injuraturi in stanga si in dreapta.

Nu exista sistem de justitie perfect si mai mult, chit ca ar exista, nu exista oameni care sa il aplice in mod perfect.
 

DeletedUser5970

daca ai fost banat sunt sigur ca nu ai fost banat degeaba
NU POTI SPUNE CA AI PRIMIT BAN PE NEDREPT
ai facut o greseala ai platit


Mai sunt si cazuri in care se poate spune ca ai fost banat pe nedrept si aici ma refer la acele cazuri cand se revine si se da vina pe sistem.
Of of, nu doresc nimanui asemenea erori de sistem... acelasi sistem care parca era manevrat de admini.
 

DeletedUser3986

Mai sunt si cazuri in care se poate spune ca ai fost banat pe nedrept si aici ma refer la acele cazuri cand se revine si se da vina pe sistem.
Of of, nu doresc nimanui asemenea erori de sistem... acelasi sistem care parca era manevrat de admini.

Hai sa clarificam ceva legat de sistemul acesta si drepturile administratorilor.
Vreau sa va comunic ca administratorii nu au dreptrui decat de a gestiona situatia jucatorilor, nicidecum de a face modificari la setarile de server. Apar si bug`uri de joc si nu o data ci de n ori au fost probleme. Cand am avut probleme am incercat sa ne revansam fata de jucatori.
Deci exclus ca administratorii sa poata sa faca modificari servere-lor.
 

DeletedUser6843

rakanishu eu/altii cand suntem injurati se primeste un mesaj de avertisment si atat .
am fost si injurat de 2 ori pe aceeasi lume si respectivul nu a patit nimic , decat faza aia banat pe atacabil si a mai continuat pana i-am dat blocare expeditor .

eu cred ca aici faci pe victima si tu si altii , se injura boss.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu am fost banat fara motiv.Si vorbesc serios.

Era la inceputul lumii 13.Un jucator la care iam fost luata un sat a redenumit satul 2 cu ceva obscen.(poate ati patit sau va dati seama de ce vorbesc).Am depus ticket pentru acest lucru.Si adminul ma banat pe mine 24 de ore pentru ca aveam nume obscen la sat.Numele satului meu era "Sat1",deci nu stiu ce au vazut obscen in asta.

Deci...

Sa fim seriosi.Si admini sunt oameni si mai gresesc si ei.

Asta e.
 

DeletedUser17004

Hai sa clarificam ceva legat de sistemul acesta si drepturile administratorilor.
Vreau sa va comunic ca administratorii nu au dreptrui decat de a gestiona situatia jucatorilor, nicidecum de a face modificari la setarile de server. Apar si bug`uri de joc si nu o data ci de n ori au fost probleme. Cand am avut probleme am incercat sa ne revansam fata de jucatori.
Deci exclus ca administratorii sa poata sa faca modificari servere-lor.

Cum va revansati fatza de jucatori? :D
 

DeletedUser9103

Eu personal nu sunt de acord cu admini care joaca..chit ca sunt pe alte lumi jucatori. Dupa cum stim - o mana spala pe alta si tentatia exista, nu cred ca o poate nega cineva. Si nu sunt multi care reusesc sa aiba coloana vertebrala si sa fie corecti pana la capat.

Sa ajungi admin iti trebuie o experinta de cel putin un an pe servare, in postura de jucator. Iar ce zici tu ii complet aberant daca ai jucat dece sa nu mai joci pe viitor? Ii normal sa-l acuzi pe x ca triseaza decat sa-l apreciezi ca stie sa joace. Am putea recruta atunci admini de pe strada sau din ...... Nu-i logic cum gandesti atata timp cat se face o munca voluntara, posibil s-a mai si gresit ca nu-i nimeni perfect decat d-zeu.

Dar pana una alta cand v-ati facut cont pe joc ati bifat ca sunteti de acord cu regulamentul.....
 

DeletedUser21652

eu sunt tare curios si as vrea sa stiu cati dintre cei ce fac gura au citit si regulamentul de joc
 

DeletedUser6843

eu nu inteleg de ce se posteaza mesaje cu obscenitati pe forum , cand regula este clara ca nu se face asa ceva .
 

DeletedUser17004

Parca nu aveai voie sa publici continutul ticketelor.. Si in niciun caz astfel de tickete!
Omule uite-te ce ai putut sa postezi!!!!!!!!!

ALOOOOOOO !!!

Nu m-as mira sa vad publicate pe undeva si intrebarile mele catre suport..

or fi si ele tickete de pe Frigurile.ro ;) lasa banarile ca adminii ne raspund aici, nu stau sa ii judecam :p
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
rakanishu eu/altii cand suntem injurati se primeste un mesaj de avertisment si atat .
am fost si injurat de 2 ori pe aceeasi lume si respectivul nu a patit nimic , decat faza aia banat pe atacabil si a mai continuat pana i-am dat blocare expeditor .

eu cred ca aici faci pe victima si tu si altii , se injura boss.

Nu incerc sa fac pe victima, nici eu nici altii. Tocmai acesta a fost si scopul anuntului de azi, sa incercam sa schimbam putin atitudinea unora. Din pacate la jigniri acesta este regulamentul, dar in cazuri grave de recidiva se ajunge la blocari definitive.
 

DeletedUser

Sunt sigur ca vor fi sanctionati cei care incalca regulamentul forumului chiar daca sunt admini. Cel putin cand am fost eu moderator nu i-am iertat daca au incalcat regulamentul chiar daca erau admini.
@badboy poate l-au citit dar problema e ca nu il si respecta asa cum s-au obligat atunci cand si-au facut cont.
 

DeletedUser5970

@ stil: :)
Tot respectul pentru munca depusa de voi si de ce sa nu recunoastem, pentru modul in care se musamalizeaza un subiect. Ironia trecuta neobservata, din postul meu, te-a facut sa dai vina pe bugurile din joc si pe server.
DIn cate stiu, bugurile nu au sentimente.
 

DeletedUser

Eu as propune ca si pedepsele pentru jucatori ce injura sau ameninta alti jucatori sa fie la fel de grave.
 

DeletedUser14000

eu nu inteleg de ce se posteaza mesaje cu obscenitati pe forum , cand regula este clara ca nu se face asa ceva .

Este un exemplu de mesaj cu care majoritatea din noi se confrunta zilnic. A fost postat poate, poate va dati seama ce nervi de otel iti trebuie sa ii raspunzi unui astfel de jucator.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Si a fost postat cu acordul forurilor superioare, in plus cred ca imi pot asuma raspunderea pentru faptele mele. Daca am gresit sa sufar consecintelele. Am mai fost odata trimis in vacanta de pe forum, recunosc.
 

DeletedUser7039

Este un exemplu de mesaj cu care majoritatea din noi se confrunta zilnic. A fost postat poate, poate va dati seama ce nervi de otel iti trebuie sa ii raspunzi unui astfel de jucator.

Nu trebuie sa ii raspunzi .. Eu primesc zilnic mai multe injuraturi decat primiti voi.. Si la fel cum eu ii blochez la expeditor, nici voi nu trebuie sa le raspundeti.. Deci, unde e confruntarea?
Da, ar fi solicitant daca ati sta sa va certati cu ei, dar sunt convins ca sunteti suficient de bine-dotati incat sa nu va pierdeti timpul cu asa ceva..
 

DeletedUser14000

Nu trebuie sa ii raspunzi .. Eu primesc zilnic mai multe injuraturi decat primiti voi.. Si la fel cum eu ii blochez la expeditor, nici voi nu trebuie sa le raspundeti.. Deci, unde e confruntarea?
Da, ar fi solicitant daca ati sta sa va certati cu ei, dar sunt convins ca sunteti suficient de bine-dotati incat sa nu va pierdeti timpul cu asa ceva..

De acord insa daca nu raspunzi si inchizi ticketul ti se reproseaza ca ai inchis ticketul in nas apoi. Cum e bine pana la urma?
 
Sus