Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser6843

rakanishu&alizeea intr-un trib normal format in acest joc , presupun ca 20% citesc forumul tribului din care fac parte , multi nici nu cred ca au aflat de forumul extern sau putin le pasa.

puteati sa dati "circulara/mass?" sa il primeasca toata lumea , oricum eu nu inteleg cum de nu realizati ca NATURA UMANA ESTE SI RAMANE ACEEASI! nu se poate schimba acest lucru niciodata! si voi trebuia sa stiti mai bine.
 

DeletedUser431

@alizeea: problema este ca toate ticketele primesc raspuns dupa sablon. Toate incep cu "Buna ziua, jucatorul X" si se termina cu "O zi buna in continuare!"

Nu cred ca ar deranja acest lucru cat deranjeaza ce se afla intre aceste doua propozitii, si anume acelasi raspuns pe care il primesc toti la o anumita intrebare. Nici macar formularea nu este diferita. Sunt raspunsuri copy/paste.

Stiu ca nu este timp pentru formulari diferite, dar macar sa-si faca timp sa citeasca aceste tichete, dar nu cuvantul ca un intreg, ci cuvantul in adevaratul lui inteles. Raspunsurile sunt de cele mai multe ori evazive si pot sa pun pariu ca nici adminii nu inteleg de cele mai multe ori intrebarile. De ce nu roaga jucatorii sa repete intrebarea si sa o faca mai clara?
 

DeletedUser7039

De acord insa daca nu raspunzi si inchizi ticketul ti se reproseaza ca ai inchis ticketul in nas apoi. Cum e bine pana la urma?

Jucatorii care procedeaza asa, trebuiesc incuiati definitiv.. Ii incui si nu te stresezi.. Ar fi culmea si inuman sa stai la discutii cu un user care te injura..
 

DeletedUser14000

@alizeea: problema este ca toate ticketele primesc raspuns dupa sablon. Toate incep cu "Buna ziua, jucatorul X" si se termina cu "O zi buna in continuare!"

Nu cred ca ar deranja acest lucru cat deranjeaza ce se afla intre aceste doua propozitii, si anume acelasi raspuns pe care il primesc toti la o anumita intrebare. Nici macar formularea nu este diferita. Sunt raspunsuri copy/paste.

Sunt de acord cu tine, exista anumite intrebari pentru care exista un raspuns standard, pentru restul...fiecare isi concepe raspunsul cum crede de cuviinta.
Uite ca la mine nu se termina ticketul cu : "O zi buna in continuare", deci nu e standard :D:D:D:D Fiecare ureaza ce doreste, sau nu...
 

DeletedUser

Buna precizare de data asta. :D Radem noi glumim dar sunt lucruri serioase la mijloc.
 

DeletedUser

s-au spus multe chestii aici dar trebuie sa recunoastem cu totii ca uneori se depaseste orice masura din partea anumitor jucatori.
mie mi se pare corect ca orice jucator care injura foarte vulgar nu numai un admin ci si alt jucator sa fie exclus definitiv din joc.
cred totodata ca de multe ori s-au facut si erori din partea adminilor dar in 99% din cazuri nu au fost intentionate.
sunt convins ca au existat si cazuri cand unii din admini au fost incorecti sau partinitori, dar am observat ca intotdeauna s-a adus sange proaspat si ca unii au fost inlaturati din team.
rezolvarea este simpla si am mai propus-o odata, chiar daca mi-am luat singurul ban pe forumul extern pentru asta :) :

publicarea unui regulament in care sa se specifice clar pedeapsa pentru fiecare incalcare in parte a regulamentului atat opentru prima abatere cat si pentru recidiva.
faptul ca sunt cazuri asemanatoare judecate dupa alte criterii, nu face decat sa alimenteze nemultumirea jucatorilor.

cred ca un astfel de regulament detaliat nu va face decat sa usureze intreaga activitate si nu se va mai face atat tam-tam pe seama adminilor.

in alta ordine de idei imi permit cu riscurile de rigoare sa postez si eu un raspuns al unui admin, pentru a arata si altora ca nu este intotdeauna cum se povesteste:

"xxx
Nu este o greseala de asta va asigur. Daca considerati ca sunteti neindreptatit de mine pot delega acest tiket catre alt coleg ......"

O zi plăcută în continuare!

Multe salutări,

xxx
Team Triburile
www.triburile.ro"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@alizeea: problema este ca toate ticketele primesc raspuns dupa sablon. Toate incep cu "Buna ziua, jucatorul X" si se termina cu "O zi buna in continuare!"

Nu cred ca ar deranja acest lucru cat deranjeaza ce se afla intre aceste doua propozitii, si anume acelasi raspuns pe care il primesc toti la o anumita intrebare. Nici macar formularea nu este diferita. Sunt raspunsuri copy/paste.

Stiu ca nu este timp pentru formulari diferite, dar macar sa-si faca timp sa citeasca aceste tichete, dar nu cuvantul ca un intreg, ci cuvantul in adevaratul lui inteles. Raspunsurile sunt de cele mai multe ori evazive si pot sa pun pariu ca nici adminii nu inteleg de cele mai multe ori intrebarile. De ce nu roaga jucatorii sa repete intrebarea si sa o faca mai clara?

Tin sa te contrazic, pentru ca de fiecare data cand am avut probleme pe orice lume as fi fost, dupa ce am deus ticket, adminul chiar si-a depus silinta sa ma ajute si sa intelegaga care este problema mea.

Caz concret:
Lumea 11

1) Am avut un raport, "ciudatel" - consideram eu, in care nobilul imi murise desi nu murise jumatate din armata cu care fusese trimis, aparatorul nu avea nici o trupa in sat si eu ii daramasem zidul.

2) Am depus ticket, in vreo 2 ore cel mult am fost contactata de un admin care m-a intrebat alte cateva detalii pe care le scapasem din vedere, mi-a cerut fac public raportul (+link) si s-a chinuit saracul/a vreo jumatate de ora sa ma faca sa inteleg ca nu trebuie sa moara jumatate din armata, ci doar jumatate dintr-un anumit fel de unitate, ca sa moara si nobilul.

In concluzie, nu cred ca adminii nu-si dau silinta... sigur, sunt convinsa ca exista exceptii de la regula (ca la orice altceva pe lumea asta), dar in principiu sunt de acord cu carmi. :)
 

DeletedUser5068

Pentru cei care nu au priceput:
- Un admin nu baneaza fara o dovada clara.
- Razbunarile nu au ce cauta in echipa.

Fiecare admin se supune unui regulament intern, ca si voi jucatorii si noi avem un regulament al nostru..

Dar ca s-a ajuns sa se ameninte in viata reala, cred ca s-au depasit de mult limitele acestui joc.

scuza-ma Stil k m bag in seama, dar un domn admin m-a banat pt k el banuia k am un cont de push...poi *** am ajuns s dati pedepse k banuiti, e clar..:|
 

DeletedUser

pai banuielile alea se bazeaza pe niste actiuni concrete: trimiteri de suport, resurse etc...
 

DeletedUser

Mda,
popcorn.gif
postarea domnisoarei (doamnei) carmi mi se pare cam dura.
bataita.gif

Un jucator isi pierde calmul cand considera ca este blocat pe nedrept,voi adminii de multe ori nu stati sa discutati si sa lamuriti jucatorul in privinta deciziilor pe care le luati.
Jucatorul depunde contestatie,adminul raspunde,jucatorul intreaba cu ce a gresit (daca ceva nu-i este in clar) adminul raspunde si inchide tiketul.
banned.gif
blink00.gif

Pai domnilor admini,nu cel mai corect ar fii sa asteptati ca jucatorul x sa zica daca e lamurit sau nu de situatia creata?
explain.gif

Multi jucatori din cauza asta isi pierd firea,pentru ca nu primesc dovezi concrete asupra banului primit
declare.gif
,doar motivul si penalizarea,dar dovezile ca a facut infractiunea nu sunt postate.
dont_mention.gif

O singura data am intalnit un administrator care mia prezentat comenzile ilegale care au fost executate,si atunci chiar ca nu am mai avut ce sa comentez
nah.gif
,dar pe simple vorbe,cred ca se pot comenta multe...
yeah.gif

Nu cred ca e greu sa dati un copy paste la comenzile,sau actiunile ilegale care sau dat.
blum3.gif

Si fiti si dumneavoastra mai rabdatori pana cand va asigurati ca jucatorul X a fost lamurit in privinta sanctionarii primite.
stop.gif

Nu vreau sa acuz sistemul suport prin acest post,doar era un sfat care cred ca pe viitor ar fii de folos,iar noi jucatorii sa jucam cu mai multa atentie
rules.gif


adm21.gif
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu constat asa :
Jumatate din cei care au fost sanctionati si posteaza aici au fost vinovati dar sperau ca ... merge si asa, poate nu ne vede nimeni (din pacate, alte sute de trisori scapa zilnic fara sanctiuni),
Cealalta jumatate nu stiu nici regulamentul de joc nici a juca bine (vezi pink panther, care nici acum nu stie cand moare un nobil) ...

Raman 0.01 % (cu jumatatile am rotunjit) care, intr-adevar, au fost prejudiciati de greseli neintentionate ale adminilor.

In ce masura mai trebuie sa continuam discutiile despre anuntului lui carmi ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Oare de ce chestii din astea...mesaj din acesta de la "community manager" nu am vazut deloc pe www.tribalwars.net ....
Or fi de vina pe www.triburile.ro adminii or fi de vina jucatorii ...or' si unii si altii
:confused::eek:

Dar nici ca jucatorii sa suspecteze toata ziua echipa de admini NU e corect . makar prezumtia de nevinovatie trebuie sa existe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ari fii mai bine daca sar putea stopa in mot automat comiterea infractiunilor.
Cum e de exemplu cand esti sitter la un jucator,nu se poate trimite sprijin de pe un cont la altul,pentru celelalte reguli de ce nu e valabil?
n_poke.gif
 

DeletedUser

Eu constat asa :
Jumatate din cei care au fost sanctionati si posteaza aici au fost vinovati dar sperau ca ... merge si asa, poate nu ne vede nimeni (din pacate, alte sute de trisori scapa zilnic fara sanctiuni),
Cealalta jumatate nu stie nici regulamentul de joc nici a juca bine (vezi pink panther, care nici acum nu stie cand moare un nobil) ...

Raman 0.01 % (cu jumatatile am rotunjit) care, intr-adevar, au fost prejudiciati de greseli neintentionate ale adminilor.

In ce masura mai trebuie sa continuam discutiile despre anuntului lui carmi ?


si asta e un motiv sa mistocarim pe cine nu stie? nu a stiut, a aflat pana la urma...nu e nimic rusinos in asta.
de-aia mai arata lumea cu degetul spre team, pentru ca sunt probleme si de comunicare. pink panther se va vedea obligat sa-ti raspunda pe acelasi ton, tu vei considera ca e jignit teamul etc etc, lumea observa discutia si nu spre pink va arata cu degetul, ci spre team din pacate .

hai ca macar adminii si moderatorii sa nu se implice in mocirla zilnica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Adex are dreptate. Partial :D
Atunci nu stiam, Acum stiu :p
Si nu incepem cu mocirla ca n-avem de ce :)
 

DeletedUser3986

scuza-ma Stil k m bag in seama, dar un domn admin m-a banat pt k el banuia k am un cont de push...poi *** am ajuns s dati pedepse k banuiti, e clar..:|

Ai cerut dovezi?
In cazul in care un admin refuza sa dea dovezi aveti niste adrese de contact. Va rog sa le folositi, dar nu sa abuzati de ele. Nu sa ne inscrieti pe tot felul de site-uri, sa va faceti conturi pe ele, ca Slava Domnului am avut parte cu duiumul de asa ceva.
 

DeletedUser

Ai cerut dovezi?
In cazul in care un admin refuza sa dea dovezi aveti niste adrese de contact. Va rog sa le folositi, dar nu sa abuzati de ele. Nu sa ne inscrieti pe tot felul de site-uri, sa va faceti conturi pe ele, ca Slava Domnului am avut parte cu duiumul de asa ceva.

Unde gasesc adresele?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
si asta e un motiv sa mistocarim pe cine nu stie? nu a stiut, a aflat pana la urma...nu e nimic rusinos in asta.
de-aia mai arata lumea cu degetul spre team, pentru ca sunt probleme si de comunicare. pink panther se va vedea obligat sa-ti raspunda pe acelasi ton, tu vei considera ca e jignit teamul etc etc, lumea observa discutia si nu spre pink va arata cu degetul, ci spre team din pacate .

hai ca macar adminii si moderatorii sa nu se implice in mocirla zilnica.

Stai putin, eu nu faceam misto acum. Nu faptul ca nu a stiut era o problema. Recunoaste ca adminul i-a dat explicatii, dar cati sunt cei care nu vor/nu stiu sa inteleaga si blocheaza un admin pentru 30-60 min cu intrebari ?
Si apoi injura si ponegresc pe respectivul ca nu s-au facut intelesi ?
Asa este, nu toti adminii se pricep sa explice ceea ce aplica ca si prevederi, de multe ori difera interpretarea si intuitia lor, ideea anuntului este insa ca atunci cand se trece peste o anume limita sa se masuri foarte drastice, nu inteleg de ce se protesteaza impotriva acestui lucru.

Sintagma mocirla zilnica deja este o provocare cu care nu sunt de acord. Cu totii ne dorim sa jucam un joc si sa citim un forum destinsi si cu zambetul pe buze daca se poate. Avem caractere diferite (unii mai cinstiti altii mincinosi, unii mai modesti altii mai aroganti).

Trebuie insa indepartati badaranii, mocofanii si marlanii de aici. Si nu doar adminii sau moderatorii au un rol, ci si userii care se respecta.
 
Sus