Schimbarea modului de vacanta

DeletedUser

Propun schimbarea modului de vacanta. Actulul mod te pune sa alegi ca loctiitor o persoana, ce trebuie sa fie de incredere, caci acesta persoana ce trebuie sa aiba grija de cont poate fi daunatoare!
Propun un mod de vacanta asemanator cu cel de pe Grepolis. Adica dai "Activare mod de vacanta", contul intra in "perioada de gratie", iar el trebuie sa fie in vacanta minimum 24 de ore(o zi).
Astept pareri PRO/CONTRA si completari!
 

DeletedUser24788

contra ... de ce se numeste triburie atunci? ar trebui grepolis
daca tu vrei mod de vacanta ca pe grepolis dute si joaca grepolis aici e triburile
si ai putea oricum prezenta argumente daca vrei un pro de la vreun junior depe extern cum este modul de vacanta acolo ca nu toti joaca
 

DeletedUser8140

eu nu am jucat greopolis deci habar nu am cum e acolo, dar e bine aici cum e...daca nu ai incrdere in nimeni inseamna ca ai jucat degeaba in trib
 

DeletedUser

contra. ia de exemplu un cont cu mii de atacuri... cum se descurca o singura persoana sa stea 24 de ore sa isi beleasca ochii sa le noteze, sa dea dodge-uri si tot asa? astfel de conturi se fac "posta" frecvent, tocmai ca sa poti sa iti odihnesti putin ochii si nervii. sau, eu plec la 6 jumate dimineata la munca... intru la 6 pe joc, vad atacuri pt ora 8, urlu cine poate sa imi stea sitter, gasesc, il las pt 2-3 ore si ce fac? nu mai pot sa intru pt ca tre sa stea el 24 de ore? la inceput de lume, la fel... lasi sitter si cat iti scoti cainele la plimbare ca sa iti mai dea cineva cateva farmari... cum sa il obligi sa stea 24 de ore?
 

DeletedUser

Contra,daca eu plec pt 2-3 ore si las cuiva sa-mi dea un atac ce fac intru maine ?
N-aveai ce face si te-ai gandit sa mai deschizi o tema...
 

DeletedUser

gresit. nu asa este pe grepolis. acolo e alta poveste,nu se numeste sitter ci mod de vacanta. cand stii ca lipsesti o perioada mai lunga,poti activa modul de vacanta. acesta se activeaza la 24 de ore dupa ce ai facut cererea si cat timp esti pe mod de vacanta,contul este "blocat" cum ar veni. Nu poti fi atacat,nu poti fi sprijinit,nimic. Ceea ce e o prostie,parerea mea. Si mai e o chestie,nu poti activa modul de vacanta daca ai atacuri pe tine...asa ca ,fix pix.
 

DeletedUser

Si mai e o chestie,nu poti activa modul de vacanta daca ai atacuri pe tine...asa ca ,fix pix.

pai eu azi nu am atacuri... dar stiu sigur ca maine o sa am, ca am citit forumu dusmanului... si, ca un copil destept, anunt in trib sa mi se trimita sprijin pt poimaine dimineata... maine sunt "banata" toata ziua, le stric planu si chit ca ma ataca poimaine, are timp si mama lu' stefan cel mare sa imi bage sprijin
sau... am avut acum 5 minute atacuri, mi-a lasat adeziunea la 2... activez ca si asa pe bonus nu o sa ma atace si pana maine cand se intoarce omu se fac alea 24 de ore si intru in vacanta... bag comenzi de trupe, de zid si cand o sa poata omu sa ma atace sunt ca noua
e aiurea rau...
 

DeletedUser

pai eu azi nu am atacuri... dar stiu sigur ca maine o sa am, ca am citit forumu dusmanului... si, ca un copil destept, anunt in trib sa mi se trimita sprijin pt poimaine dimineata... maine sunt "banata" toata ziua, le stric planu si chit ca ma ataca poimaine, are timp si mama lu' stefan cel mare sa imi bage sprijin
sau... am avut acum 5 minute atacuri, mi-a lasat adeziunea la 2... activez ca si asa pe bonus nu o sa ma atace si pana maine cand se intoarce omu se fac alea 24 de ore si intru in vacanta... bag comenzi de trupe, de zid si cand o sa poata omu sa ma atace sunt ca noua
e aiurea rau...

2 zile nu poti sa intrerupi modul de vacanta....deci,daca l-ai activat azi,abia peste 3 zile poti sa intri pe cont.
 

DeletedUser

nu stiu exact ce e acolo, dar eu am plecat de la
contul intra in "perioada de gratie", iar el trebuie sa fie in vacanta minimum 24 de ore(o zi).
si mi se pare aberant... iti dai seama cate giumbuslucuri am face cu chestia asta? =)) eu una as da comenzi pt 24 de ore sau cat dracu e vacanta si m-as baga la somn... dupa enspe ore, cand ies din vacanta, mai dau un farm, comenzi iar pe 2 zile si iar ma culc... si nu poate nici dracu sa ma atace :p
 

DeletedUser

el a zis aia,si dupa a zis "ca pe grepolis"...eu am explicat doar cum e pe grepolis pentru ca am jucat si am activat ca prostu din curiozitate modul de vacanta...si 2 zile nu am mai putut intra pe cont.
 

DeletedUser

daca tu lasi o persoana , si aceasta persoana face un rau contului tau , il abuzeaza , trimite trupele ca sprijin undeva ca altii sa ti ia satele , poti face un ticket la admini sa le spui de lucru asta si atunci il vor inchide
 

DeletedUser24788

daca tu lasi o persoana , si aceasta persoana face un rau contului tau , il abuzeaza , trimite trupele ca sprijin undeva ca altii sa ti ia satele , poti face un ticket la admini sa le spui de lucru asta si atunci il vor inchide

dar tot tu ramai ca "flaiel" fara sat/sate
 

DeletedUser

daca tu lasi o persoana , si aceasta persoana face un rau contului tau , il abuzeaza , trimite trupele ca sprijin undeva ca altii sa ti ia satele , poti face un ticket la admini sa le spui de lucru asta si atunci il vor inchide

si ce legatura are ce se discuta pe aici cu ce zici tu?
 

DeletedUser

contra. ia de exemplu un cont cu mii de atacuri... cum se descurca o singura persoana sa stea 24 de ore sa isi beleasca ochii sa le noteze, sa dea dodge-uri si tot asa? astfel de conturi se fac "posta" frecvent, tocmai ca sa poti sa iti odihnesti putin ochii si nervii. sau, eu plec la 6 jumate dimineata la munca... intru la 6 pe joc, vad atacuri pt ora 8, urlu cine poate sa imi stea sitter, gasesc, il las pt 2-3 ore si ce fac? nu mai pot sa intru pt ca tre sa stea el 24 de ore? la inceput de lume, la fel... lasi sitter si cat iti scoti cainele la plimbare ca sa iti mai dea cineva cateva farmari... cum sa il obligi sa stea 24 de ore?

Tu nu intelegi de loc cum sta treaba! Mergi in vacanta si stai o saptamana. Activezi acest mod propus, nu primesti atacuri, si dupa ce te intorci dai log in si modul se dezactiveaza. Ce e atata filozofie!
 

DeletedUser

Contra,daca eu plec pt 2-3 ore si las cuiva sa-mi dea un atac ce fac intru maine ?
N-aveai ce face si te-ai gandit sa mai deschizi o tema...

Stai o saptamana in vacanta, motiv pt. care trebe' sa activezi modu de vacanta! Ce e atata filozofie????????
 

DeletedUser

a zis cineva mai sus parca : eu te atac tu bagi mod vacanta si pleci in concediu . iti atac un coleg pleaca si el dupa tine samd . o aberatie . e super asa cum e acum , sa ramana asa . esti atacat si esti pe siter daca ala vrea sau poate sa stea on sa te apere ok daca nu asta e . e si un risc . nu se poate si plimbat si .....pai atunci nu mai jucam browser ci ne instalam mario sau tetris ca pe alea le putem continua de unde am ramas luna trecuta .
 
Sus