Script Taleri

  • Autor subiect DeletedUser36073
  • Data de început

DeletedUser36073

dupa noul update nu mai merge acest script :
javascript:var coins=15;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements;if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Scriptul merge doar in Curtea Nobila');}


Poate cineva sa il "repare" ? :D
 

DeletedUser

ai optiunea asta acum la baterea talerilor

2rms083.jpg
 

DeletedUser35131

Era multzi mai bun acel script decat sa stai sa te chinui sa nimeresti acel puton acolo.
 

DeletedUser

daca ti-e greu sa tintesti acel puton exista un script pentru taleri pe .net facut de dalesmckay pentru vers 7.1 dar ori nu merge nici asta ori sunt eu prea batut in cap la ora asta :(
PHP:
javascript:var resources={wood:{reserve:0,cost:28000},clay:{reserve:0,cost:30000},iron:{reserve:0,cost:25000}};var win=(window.main||self),$=win.$;if(win.location.href.match(/screen\=snob/i)&&win.location.href.match(/mode\=coin/i)){var totalCoins=0;$('#coin_overview_table tr[id*="village_"]:has(select)').each(function(i,e){function fnRes(index){return parseInt($(e).find('.res:eq('+index+')').text().replace(/\./g,'')||'0',10);}var coins={wood:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(0)-resources.wood.reserve))/resources.wood.cost),clay:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(1)-resources.clay.reserve))/resources.clay.cost),iron:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(2)-resources.iron.reserve))/resources.iron.cost)};maxCoins=Math.min(coins.wood,Math.min(coins.clay,coins.iron));$(e).find('select').val(maxCoins);totalCoins+=maxCoins;});$('[id*="selectedBunches"]').text(totalCoins);}void(0);
sau asa ( e acelasi )
javascript:

var resources={
wood:{reserve:0,cost:28000},
clay:{reserve:0,cost:30000},
iron:{reserve:0,cost:25000}
};

var win=(window.main||self),$=win.$;

if(win.location.href.match(/screen\=snob/i)&&win.location.href.match(/mode\=coin/i)){
var totalCoins=0;

$('#coin_overview_table tr[id*="village_"]:has(select)').each(function(i,e){
function fnRes(index){return parseInt($(e).find('.res:eq('+index+')').text().replace(/\./g,'')||'0',10);}

var coins={
wood:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(0)-resources.wood.reserve))/resources.wood.cost),
clay:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(1)-resources.clay.reserve))/resources.clay.cost),
iron:Math.floor(Math.max(0,(fnRes(2)-resources.iron.reserve))/resources.iron.cost)
};

maxCoins=Math.min(coins.wood,Math.min(coins.clay,coins.iron));
$(e).find('select').val(maxCoins);
totalCoins+=maxCoins;
});

$('[id*="selectedBunches"]').text(totalCoins);
}

void(0);
modul de folosinta / setare ar trebui sa fie cam asa :
Set the reserve value for each resource type.
Set the cost to mint a coin for each resource type.

var resources={
wood:{reserve:0,cost:28000},
clay:{reserve:0,cost:30000},
iron:{reserve:0,cost:25000}
};
poate are timp jackass sa se uite putin la el , eu i-am tot schimbat valorile de mai sus si la reserve si la cost si nimic , de pe sat
cu magazia full de exemplu nu selecta nici un taler dar de pe sat cu magazia plina 25% selecta :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

uite si un script care merge pe vers 7.1 dar parerea mea ca desi este un pic funny este mai greoi decat optiunea oferita acum de interfata jocului si cred ca merita mai
mult sa te chinui cu acel 'puton' decat sa folosesti scriptul . eu vi l-am adus , daca il folositi sau nu asta nu depinde de mine
codul
PHP:
javascript:var defaultReserve={wood:0,clay:0,iron:0};(window.main||self).$.getScript('http://dl.dropbox.com/u/25377948/twscripts/mint_coins.js',function(){var script=new MintCoins();script.execute(defaultReserve);});void(0);

setati cantitatea de resurse pe care vreti sa o pastrati la defaultReserve={wood:0,clay:0,iron:0} , dupa instalare va explica singur ce trebuie facut .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3061

fratilor care puetti faceti cea la scripturile de recurtare in masa... pentru ca odata cu versiiunea asta noua de 7.1 cel putin la mine pe opera au luat-o razna rau de tot nu asa...
 

DeletedUser

nu esti primul si nici ultimul care are problema asta pe opera , pe mozilla merg perfect
 

DeletedUser

fratilor care puetti faceti cea la scripturile de recurtare in masa... pentru ca odata cu versiiunea asta noua de 7.1 cel putin la mine pe opera au luat-o razna rau de tot nu asa...

citeste aici postul #28 si #30

LE: acum am vazut ca tot tie ti-am raspuns si acolo.....dar nu te-ai obosit sa incerci ce ti-am explicat :)
 

DeletedUser35131

Mie mi se oarea ok scriptu de taleri, ce ofera jocu.. merge foarte greu.. la 1000 sate..
 

DeletedUser8140

mda, dar tot mai rapid se misca baterea talerilor inainte de update...
 

DeletedUser35131

folosesc opera, joc de pe mai multe calculatoare..merge greu tare cand past si peste 1000 - 2000 de taleri, bat numai q limitare.
 

DeletedUser18437

La 1100 de sate merge perfect, acuma depinde si de calculatoru si browserul pe care il folosesti:D

nui adevarat.e interesant ca pana acum am batut taleri in 1-2 sec iar acum tre sa astept chiar si 2minute sa bat 1500taleri.
bineinteles ca joc pe opera 9,care e cel mai perfect pentru triburi.
 

DeletedUser

si bineinteles ca nici tu nu esti singurul care considera opera cel mai rapid browser
 

DeletedUser18437

mai exact 3min si 50sec imi ia sa bat taleri in 700sate.
chiar si cu scrollul mousului pot urma cum se modifica resursele in sate atat de incet se bat talerii.
 

DeletedUser8140

eu ii bat repede, si 2000 de taleri, cu cateva secunde mai incet decat inainte...nu minute :)
 

DeletedUser34265

nui adevarat.e interesant ca pana acum am batut taleri in 1-2 sec iar acum tre sa astept chiar si 2minute sa bat 1500taleri.
bineinteles ca joc pe opera 9,care e cel mai perfect pentru triburi.

Daca eu am zis ca bat 7000 in maxim 10 secunde pai asa e...cu chrome

Cum am mai zis si in urma poate e din cauza calculatorului tau...se misca mai incet....:D
 
Sus