Scripturi care nu merg v6.3!

Discuție în 'arhiva' creată de Jackass20, 24. Iun 2010.

Distribuie această pagină

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Pure Breed warrior

Pure Breed warrior Banned In Vacanta

mda,daca nu mai ai chef de moderat sau daca nu vrei sa ma ajuti te rog nu o face!
    pana acum puteai sa pui linkul de 100 de ori ,dar ai ales sa ma critici.

Bravo,esti un model

2. Jackass20

Jackass20 member

Mersi, dar avand in vedere ca scriptul are un topic al lui care este pe prima pagina (nici nu trebuie sa cauti) plus ca este la colectie... tu esti cam, nu fi lenes ca eu sunt.

3. Pure Breed warrior

de acolo l am luat mai demult.

Si dupa update mie si colegilor nu ne mai merge.

De asta intrebam

S a dus si respectul pt jucatori,sa nu va mai mirati de ce nu sunteti agreati,la asemenea raspunsuri gen :"sunt lenes" "cauta si tu" etc ar fi trebuit sa fii dat afara fiindca nu e prima abatere.

Dar na ,ce i pasa lui carmi

4. Jackass20

Jackass20 member

Tu nu ai zis ca nu iti merge tie, ci ca ai inteles de la altii ca nu merge, ce ar fi sa te uiti daca tie iti merge, daca nu iti merge vii si spui aici si cautam o solutie impreuna si la aia care nu merge sa vina aici sa posteze si gasim o solutie.
    Asa ca data viitoare exprimate cum trebuie si nu fi lenes, pentru ca din ce ai zis asta rezulta.

Ps:in caz ca tie nu iti merge sau la altii, vezi ca daca ai un addblock nu o sa iti mearga, ci tre sa dai accept la triburile.ro.

5. Pure Breed warrior

m am exprimat gresit .
    Totusi nu asa se raspundea...

6. Jackass20

Jackass20 member

Cum ti-am raspuns, am zis ca ai inteles gresit si ca merge scriptul de fapt.

7. Pure Breed warrior

ok,iti multumesc pentru raspuns.

8. apiaregina

apiaregina member

scriptul "cauta nobil" nu functioneaza
    dar daca la inceputul scriptului inlocuiesti "12" cu "13" sigur merge

9. Jackass20

Jackass20 member

Foloseste cel de sort si gata.

10. Am folosit si eu scriptul de trimis resurse pe lumea 7
    merge !!!!
    Multumesc

11. javascript:var%20central=prompt("Coords%20Plox!","");var%20doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var%20table=doc.getElements(".vis")[3];var%20rows=[];var%20q;function%20get_distance(a,b){var%20a=a.split("|");var%20b=b.split("|");var%20c=b[0]-a[0];var%20d=b[1]-a[1];return%20Math.sqrt((c*c)+(d*d))}for(q=1;q<table.tBodies[0].rows.length;++q){var%20row=table.tBodies[0].rows[q];var%20coords=row.cells[0].get("text").trim().match(/\((\d+\|\d+)\)%20+K\d+$/)[1];rows[q-1]=[coords,row]}rows=rows.sort(function(a,b){return(get_distance(a[0],central)-get_distance(b[0],central))});for(q=0;q<rows.length;++q){table.tBodies[0].appendChild(rows[q][1])};%20void(0);
    Scriptul de distante sau ordonare sate nu mai merge de la ultimul update

Ultima editare de un moderator: 27. Iul 2010
  12. Jackass20

Jackass20 member

Merge, uita-te la colectie sau in topicul de sort.

13. iepura5ul

iepura5ul member

Salutare jackass20..
    Mie scriptul care ar trebui sa culeaga coordonatele satelor barbare - pozitia 28 din lista = 28)Satele barbare harta imi intoarce toate coordonatele satelor din jur, nu doar cele ale barbarilor.
    Adica am cules coordonatele, m-am apucat constiincios de farmat, si am observat cu stupoare ca imi atacam vecinii - nu ca ar fi un lucru rau :p - dar lucru nedorit de mine cu siguranta este :)
    Ca nu vreau sa-i supar chiar pe toti, si sa dau vina dupa aia pe script :)
    Merci, astept un raspuns, daca putem face ceva sau nu.. :)

14. mie nu imi merge acesta.stiu ca exista ceva asemanator la colectie scripturi(sort) dar nu este cel de mai sus.poti sa mi-l scrii aici sau in p.m. pe cel bun?ms

15. scriptul acesta este pentru a lua doar barbarele din 15x15, dar el ia toate satele...

de ce ?

PHP:
    javascript:var radius=0.0;var barb_size={min:0,max:0};var village_size={min:0,max:500};function fnFindFarms(){var url=window.location.href;if(url.match(/screen\=map/i)){var home=$("title").html().match(/(\d+)\|(\d+)/);var coords=[];$("table[class=map] td:has(a[onmouseover*=Map.map_popup])").each(function(i,e){var params=e.innerHTML.match(/map_popup\((.*?)\)\"/i);if(params){var paramsplit=params[0].split(/,/);var points=parseInt(paramsplit[4],10);var village=String(paramsplit[1].match(/\d+\|\d+/));var owner=(owner=paramsplit[5].match(/\'(.+)\s\(/))?owner[1]:null;var tribe=(tribe=paramsplit[6].match(/\'(.+)\s\(/))?tribe[1]:null;if(owner){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(village);}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(village);}}}});coords=coords.filter(function(item,index,arr){return(index===arr.lastIndexOf(item));});if(radius>0.0){coords=coords.filter(function(item,index,arr){var aa=item.split("|");return(Math.sqrt(Math.pow(home[1]-aa[0],2)+Math.pow(home[2]-aa[1],2))<=radius);});}coords=coords.sort(function(a,b){var aa=a.split("|");bb=b.split("|");return(Math.sqrt(Math.pow(home[1]-aa[0],2)+Math.pow(home[2]-aa[1],2))-Math.sqrt(Math.pow(home[1]-bb[0],2)+Math.pow(home[2]-bb[1],2)));});alert((coords.length>0)?coords.join(" "):"No villages match the Criteria");}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location="/game.php?"+url.match(/village\=\d+/i)+"&"+String(url.match(/[\&\?]t\=\d+/i)).replace(/[\?\&]/,"")+"&screen=map";}void(0);}fnFindFarms();

16. iepura5ul

iepura5ul member

asta spusesem si eu mai sus :)

17. bubujupanu

bubujupanu member

merge cel de da satele cu bb code la un jucator ?

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.