Scripturi!

Adenauer

member
Scor reacție
105
Stiti careva un script pentru baterea talerilor, incerc sa inteleg de ieri sistemul nou prin care poti bate mai multi taleri deodata si tot nu ma prind....
 

DeletedUser

Cod:
javascript:var coins=2;function selectAllMax2(form,textMax,textNothing){for(var i=0;i<form.length;i++){var select=form.elements[i];if(select.selectedIndex!=null){if(max){if(select.length>(coins+1)){select.selectedIndex=select.length-(coins+2);}else select.value=0;}else select.value=0;}}max=max?0:1;anchor=document.getElementById('select_anchor_top');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;anchor=document.getElementById('select_anchor_bottom');anchor.firstChild.nodeValue=max?textMax:textNothing;changeBunches(form);}if(document.URL.match('screen=snob')&&document.URL.match('mode=coin')){selectAllMax2(document.forms['villages'],'Choose maximum amount','Select nothing');}else{alert('Scriptul merge numai in curtea nobila');}
 

DeletedUser

pentru ce iti mai trebuie script la batut taleri? poti sa iti selectezi singur cati taleri vrei sa iti bata pe fiecare sat.
 

DeletedUser

Nu functioneaza bine aia tati..

Daca e sa alegi de la inceput cati sa bati - mie unul nu-mi functioneaza. Ori e bug al versiunii, ori am eu probema la browser.

Scriptul insereaza maximul numarului de taleri pe fiecare sat, e mult mai rapid decat sa iei toate satele la mana de la un cap la altul.
 

DeletedUser

Nu functioneaza bine aia tati..

Daca e sa alegi de la inceput cati sa bati - mie unul nu-mi functioneaza. Ori e bug al versiunii, ori am eu probema la browser.

Scriptul insereaza maximul numarului de taleri pe fiecare sat, e mult mai rapid decat sa iei toate satele la mana de la un cap la altul.

de ce sa iei toate satele la mana de la un cap la altu?
mie imi merge chestia aia de la curte nobila,modificarea care au bagat-o ei.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Ori nu-mi merge mie, ori sunt prea batut in cap sa-mi dau seama cum functioneaza noua modalitate. Merci Robert, esti un dulce :*
 

DeletedUser

procedura e cam asa

1. te duci la Baterea talerilor de aur in curtea nobila
2. selectezi 0x , 2x, 4x .... cati taleri vrei sa bati pe fiecare sat
3. apesi butonul selectare astfel pe toate satele se va insera numerul de taleri care trebuie batut ( aici cred ca e greseala voastra)
4. apesi butonul Baterea talerilor de aur
 

DeletedUser

cea mai tare faza dupa aia cu harta - mi se pare la notite, ca poti sa adaugi o fila noua, sa ai mai multe file :X :X
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Graure ai gura aurita :D

Butonul ala de selectare este pus acolo sa te induca in eroare, nu il apasam niciodata. Am considerat ca este un mod de a ma face atent unde sa imi caut talerii.
 

DeletedUser523

Noroc cu el ca altfel cu ce mai innobilati satele romanilor;)Oare cine s-au desteptat primii, romanii sau rusii:confused::cool:
 
Sus