Scrisoare de adio ...

DeletedUser

am spicuit putin din profilul meu de pe lumea 3 ... cu intentia de a fi invatatura de minte pentru cei care joaca acest joc ... fiti demni, corecti si respectuosi chiar atunci cand imbratisati moartea ...

le multumesc tuturor celor care nu au fost alaturi de mine in aceasta conspiratie impotriva mea ... am vazut ce schimbator poate fi caracterul unui om in momente de glorie, in momente de criza dar si in momente de oportunitate, am crezut in multi playeri de pe aceasta lume si inca mai cred ... le multumesc zecilor de prieteni pe care i-am avut sau i-am cunoscut pe aceasta Lume 3 ... Regret ca s-a ajuns aici dar consider pana la moarte ca atat [ally]T.D.K.[/ally] cat si [ally]PDT[/ally] si [ally]Die..[/ally] nu au jucat corect ... ba chiar marsav si lipsiti de scrupule unii ... unii zic ca asta e scopul jocului .. suprematia .. prin orice mijloace ... poate ... altii spun ca aici iti faci multi prieteni ... cu siguranta ... dar parca iti pare putin rau cand vezi ca unii se intorc impotriva ta si nimeni nu te ajuta ... unii te considera azi erou .. maine cand esti la nevoie nici nu te mai cunosc ... altii nu respecta regulile diplomatiei .. altii se iau dupa zvonuri si te considera un cont ascuns al unui lider decazut ... Da am fost membru [ally]SWAT[/ally] si nu regret asta ... a fost singurul loc unde puteai spune ca esti intr-o familie ... am fost acolo doar pentru ca majoritatea prietenilor erau acolo ... liderul a cazut ... prietenii au plecat ... am ramas fidel prietenilor, cei care au fost si motivul pentru care am ales acest joc ... nu ma intereseaza ceea ce a facut conducerea tribului in care am fost ... eram acolo pentru prieteni ... acum m-am reunit cu o parte din ei ... unii ma considera REFUGIAT ... vreau doar sa mor cu fruntea sus si orice ati zice voi ... va spun cu mana pe inima ca nu sunt nici pe departe refugiat .. cei din unele triburi cunosc asta ... ne-am intalnit pe vremea cand eram inamici ... acum ati profitat de faptul ca eram jos si ati lovit ... tribul a stat si a privit .. mai trebuia sa aplaude ... felicitari [ally] Die..[/ally] .. am intrat la voi cu ganduri curate, cu gandul de a fi alaturi de voi la bine si la greu ... as fi facut orice pentru prieteni si trib ... dar din pacate era o dorinta unilaterala ... caci tribul se refera in multe cazuri aici pe Lumea 3 doar la o adunatura de oameni si nu la o familie ... cum ar trebui sa fie ... ar fi multe de spus .. foarte multe ... dar vorbele sunt acum de prisos ... sunteti bineveniti cu totii sa imi luati satele intrucat nu voi misca nici un lancier sa imi sprijin satele ... asta in semn de protest pentru marsavia si lipsa de caracter si de coloana vertebrala a unora de le lumea 3 ... Ma bucur ca amfost alaturi de voi, ma bucur ca am avut prieteni adevarati si dusmani demni respect ... iar pentru cei carora o sa va para cat de cat rau dupa [player]DCBAL[/player] ... va spun sa ridicati fruntea sus si sa mergeti mai departe ... [player]DCBAL[/player] a murit in mainile ingerilor ... sau pe scurt [ally]Die..[/ally]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1 Data viitoare uitete mai atent unde postezi
2 Ca să şti şi tu pe forumul extern nu funcţioneaza bb-codes din joc.
 

DeletedUser

dcbal am ajuns si eu la concluzia ca in acest joc ... majoritatea au inceput sa fuga numa dupa puncte si au uitat de prietenie si respect ... dar ce sa le faci ...

vorba aia ... Nu ai cu cine ...
 

DeletedUser

Frumoase cuvinte :D. Bafta multa pe viitor ADEVARATILOR JUCATORI NU FAKE-urilor iar acest joc sa aduca o nota de maturitate si o lectie de viata indiferent de natura ei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

patetic !!!!

dragul meu decebal ( aliat) nu stiu cui ma confesez acum :). acest joc are ca scop cucerirea de sate si mai presus de asta socializarea .....daca tu vii cu forme din acestea patetice si de prost gust (parerea mea ) nu faci decat sa imi intaresti ,draga aliat ,convingerea ca ai fost cel mai slab jucator de triburi de pe l3. sincer imi pare rau ca esti atacat , daca eram langa tine acolo , nu mai puteai decat sa spui " ce frumos este la marginea hartii" . crede-ma draga aliat ( decebal) acest joc se joaca cu topoare , cavalerie usoara si foarte multi nobili . respect intr-adevar pentru cei ce au ramas fideli pana la moarte tribului swat ....pentru ei numai cuvinte de bine .. acest lucru nu este valabil pentru "lupatatorii""" nu ma pot opri din ras, ce au preferat sa fuga oriunde decat sa stea acolo si sa lupte ....
 

DeletedUser

m-am saturat de tine aliat =life or death=franco2007=dcbal=nu mai stiu cine ..... crede-ma daca pe majoritatea playerilor de triburi i-ai prostit , nu ai aceeasi sansa cu mine ... cei ce doresc sa vada cum un jucator cu 148 sate nu are nimic in sate decat sprijin trimis maretului aliat le stau la dispozitie cu 28 de rapoarte ... nu mai incercati sa pozati maret lider in victima ... pur si simplu esti numai si numai victima propiuluitau jigodism ..... respesct pentru toti jucatorii cinstitide pe l 3 !!!
 

DeletedUser

ppppfffff...............hai mai termini cu dramele astea?te uiti cam mult la telenovele.
swat trib cu oameni nobili, demni?aliat bun conducator.....inseamna ca nu vb despre acelasi trib, de acelasi om...om care isi innobileaza proprii oameni, camarazi pt care ar trebui sa-si dea si ultimul lancier.
Iar despre tine, ai avut cel mai mult undeva pana la 400k puncte daca imi amintesc corect(imi cer scuze daca gresesc) iar despre "prietenii" care te-au tradat...sti tu vb aia "cine se aseamana se aduna", probabil ca si tu esti de aceeasi speta.....
 

DeletedUser

cam asa arata un mic raport ..... imi pare teribil de rau de life or death , era un jucator bun pana can a reusit sa ii dea minunatului aliat ( imi e si sila sa scriu acest nume )contul ....mai am inca 27 inafara de acesta ... priviti cum un om dupa o zi intreaga de atac impotriva lui nu misca un deget , nimic ( pentru ca intra in cele 24 ore domnu aliat )
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-10.3% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: micuta sirena
Sat: EVITA 4.1 (305|497) K43

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 89 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: Life or death
Sat: ALIAT 17:)= LIFE OR DEATH 6 :) (320|510) K53

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Trupele apărătorului în alte sate

... (344|469) K43 3808 6569 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
... (328|491) K43 0 0 0 0 0 0 0 607 0 0 0 0
Pradă: 0/4450
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 29 la -1
 

DeletedUser

Eu nu ma aflu printre prietenii care te-au tradat, am fost de la inceput un inamic al tau in joc, doar in joc. Chiar acum se indreapta catre tine atacurile mele si nu e pentru prima data.

Sa lamurim insa situatia:
Atacurile impotriva ta au fost organizate cand erai in SWAT, exista o tema pe forumul nostru cu cei care s-au inscris sa te atace.
Prietenii tai (a se citi spionii) din TDK si-au facut treaba...
In momentul in care erai spionat pe toate satele de jucatori din TDK, mi-ai cerut invitatie sa intri in trib spunand ca mai ai oferte in cazul in care noi refuzam.
Ti-am raspuns ca indiferent in ce trib vei intra noi o sa te privim ca pe un refugiat.
Eu nu puteam sa trimit o invitatie unui jucator care avea satele deja repartizate pt a fi atacate.
La mai putin de doua ore de la discutia noastra mi-ai scris din nou ca ai rezolvat transferul. Ai intrat in Die..
Am gresit noi oare ca te-am considerat refugiat ???
Ai intrebat de ce nu te-am atacat mai devreme...?
Motivul a fost acela ca faceai parte dintr-un trib aliat si a trebuit lamurit statutul tau, fiind nevoiti sa amanam data si ora atacurilor.
Daca prietenii tai te-au tradat e problema lor insa atacurile noastre nu sunt marsave si miselesti.
Sunt atacuri indreptate impotriva unui jucator inamic, care a atacat si luat sate din TDK.
Indiferent cine va ataca membrii TDK, nu il vom primi cu flori !

Pot face dovada corectitudinii celor afirmate de mine prin mesajele si rapoartele existente.
 

DeletedUser6837

omule multa bafta in viata reala...nu ma intereseaza dak esti ALIAT sau nu...pur si simplu te-ai pus cu cine nu trebuia si acuma platesti...
 

DeletedUser

poate aveti dreptate ... desi ...

un lucru sigur ... nu am nicio treaba cu ALIAT ... deci hai sa nu mai facem afirmatii in necunostinta de cauza ... chiar daca as fi fost cred ca aveam deja decenta sa recunosc acest lucru ... si eu am mesaje de la unii din TDK care spun hai sa vedem cum facem sa te primim si apoi ma ataca ... nu e important asta .. nu ne referim la ceea ce s-a intamplat cu mine ... ci doar la simplul fapt ca un amarat de joc care ne-a luat destul de mult timp .. si bani unora (shhh ;) ) poate influenta atat de mult caracterul oamenilor .. sau mai bine zis sa il scoata la iveala .. prieteni .. eu am jucat WOW inca de la inceputuri si inca mai am prieteni cu care vorbesc la telefon si care sunt la 1000 km distanta si pe care nu i-am vazut niciodata ... imi pare sincer rau ca unii ma desconsiderati ... daca ati fi fost si voi pe L3 si daca ati fi trait alaturi de mine toate cate le-am dus eu pe acolo nu ati mai fi zis nimic ... dar hai sa nu fim rai unii cu altii ... eu doar am vrut sa trag un semnal de alarma ... cat despre cei care spun ca nu m-au tradat ... ei bine nu cred ca exista scuze ... nu a fost respectata diplomatia si nici regimul refugiatilor ... oricum ai privi problema ... cat despre conducerea Die.. nu mai am niciun cuvant de spus ... atat doar ca Die.. nu se poate numi un trib adevarat ... imi pare sincer rau ... imi doresc doar ca toti cei care m-au cunoscut sa fi invatat ceva din toata povestea asta si pentru toti ceilalti mult respect ;)
 

DeletedUser

cam asa arata un mic raport ..... imi pare teribil de rau de life or death , era un jucator bun pana can a reusit sa ii dea minunatului aliat ( imi e si sila sa scriu acest nume )contul ....mai am inca 27 inafara de acesta ... priviti cum un om dupa o zi intreaga de atac impotriva lui nu misca un deget , nimic ( pentru ca intra in cele 24 ore domnu aliat )
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-10.3% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: micuta sirena
Sat: EVITA 4.1 (305|497) K43

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 89 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: Life or death
Sat: ALIAT 17:)= LIFE OR DEATH 6 :) (320|510) K53

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Trupele apărătorului în alte sate

... (344|469) K43 3808 6569 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
... (328|491) K43 0 0 0 0 0 0 0 607 0 0 0 0
Pradă: 0/4450
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 29 la -1



inainte sa'l critici pe ALIAT....ar trebui sa'ti vezi de treaba ta...el macar a realizat ceva...a adus un trib pe un loc respectat....a rezistat la N+! atacuri...dupa cum observi e primul la inamici invinsi....
cum a facut asta?

aia e treaba lui...

nu stai in banccta ta si nu te lega de el...
 

DeletedUser

aliat a ajuns in starea in care e din cauza "gurii prea mari" si decizilor neinspirate luate de el !
 

DeletedUser

voi in continuare uitati ca este un joc
poate ar trebui sa-mi rezerv juma' de ora din timp ca sa pun un post mare si lat in care sa explic diferentele dintre joc si viata..dar n-o s-o fac din 2 motive:
1. unii dintre voi nu puteti intelege pt ca, probabil, nu stiti ce inseamna prietenie. Prin urmare, nici un prieten = viata de pacalici, nici un prieten = om care viseaza doar la viata pe care ar vrea s-o aiba
2. ma baneaza astia


ps: 90% din jucatorii lumii 3 (cel putin) sunt persoane destul de mature care sunt la fel de inteligenti precum nepotica mea de 5 anisori.

Hai pupici si ne auzim cand o zbura porcu'
 

DeletedUser

voi in continuare uitati ca este un joc
poate ar trebui sa-mi rezerv juma' de ora din timp ca sa pun un post mare si lat in care sa explic diferentele dintre joc si viata..dar n-o s-o fac din 2 motive:
1. unii dintre voi nu puteti intelege pt ca, probabil, nu stiti ce inseamna prietenie. Prin urmare, nici un prieten = viata de pacalici, nici un prieten = om care viseaza doar la viata pe care ar vrea s-o aiba
2. ma baneaza astia


ps: 90% din jucatorii lumii 3 (cel putin) sunt persoane destul de mature care sunt la fel de inteligenti precum nepotica mea de 5 anisori.

Hai pupici si ne auzim cand o zbura porcu'



aoloo....
vrei sa zici ca sunt imatur?:-<


pun pariu ca nepotul meu care se va naste peste vreo 30 de ani...o face prafff pe a ta pe triburi:>
 

DeletedUser

habar n-am daca esti sau nu :) (imatur)

anyway, nu despre asta era ideea, pacat, credeam ca te vei prinde :(
 

DeletedUser

ideea era ca nu stim sa facem diferenta intre viata si joc, ne implicam prea mult in acest jos, majoritatea !
 

DeletedUser4195

asta e si scopul jocului...sa atraga cat mai multi oameni kre sa devina dependent...sa cumpere CP.....etc...
un joc e facut pt a fi jucat .simplu nu !!??? moama ce destept is si laudaros pe deasupra , daca reusesti sa-ti faci prieteni in timp cel joci bravo tie oricare ai fi , daca nu tiam dat o bila neagra pt ca nu ai facut nimic altceva decit sa arzi gazul de pomana si in legatura cu afirmatia dl Alahubv no eu ii zic asa: imaturi da om fi toti cei care sarim de o anumita virsta si jucam acest joc insa sper ca nepotica ta sa fie un fel de geniu altfel afirmatia ta ma face sa cred ca ai avut tu ghinion pt ca unii din playerii acestei lumii indiferent de tribul din care fac parte si indiferent de disputele verbale pe care le au pe extern sunt niste oameni f inteligenti sau poate sunteti un geniu care ne priviti de sus cocotat pe un iq cu 4 cifre ps sper pt binele tau
 
Ultima editare de un moderator:
Sus