Semnificaţia şi originea numelor

DeletedUser

...numele meu inseamna "nobila", iar al doilea "placuta".
Deci...eu produc nobili simpatici :D:D:D
 

DeletedUser

101 ore cu nobilul...nieh...o sa vin doar in vizita :p:p:p tine cafeaua la cald si cocktailu la rece.
 

DeletedUser

101 ore cu nobilul...nieh...o sa vin doar in vizita :p:p:p tine cafeaua la cald si cocktailu la rece.

ooo bun bun vin si eu la o cafea calda

ps: ma cheama si nicoleta uitasem de asta :)...blonda deh:D

iata ce zice site'ul prea utilizat:
NICOLETA

Romanian feminine form of NICHOLAS->"victory of the people" :rolleyes:

revangeeeee!!!! ne vom rascula!!!!
 

DeletedUser

intrinsecule, ai 2 fete care vor sa-ti viziteze satul la o cafeluta...ce zici? happy?
 

DeletedUser

eu sunt :
- de la Miryam, nume ebraic insemnand "copil dorit". Altii interpreteaza prenumele ca insemnand "rebel" sau "multa amaraciune"
-"darul Domnului". Provine de la numele grecesc Theodoros, care înseamnă “darul lui Dumnezeu” de la cuvintele greceşti theos –“Dumnezeu” si doron – “dar”. Acesta a fost numele pe care l-au avut mai mulţi sfinţi si papi.

Maria- Teodora :) nush daca am mai pus:-??
 

DeletedUser4610

eu sunt :
- de la Miryam, nume ebraic insemnand "copil dorit". Altii interpreteaza prenumele ca insemnand "rebel" sau "multa amaraciune"
-"darul Domnului". Provine de la numele grecesc Theodoros, care înseamnă “darul lui Dumnezeu” de la cuvintele greceşti theos –“Dumnezeu” si doron – “dar”. Acesta a fost numele pe care l-au avut mai mulţi sfinţi si papi.

Maria- Teodora :) nush daca am mai pus:-??

si eu Mircea Teodor . sunt dar :)
 

DeletedUser

hihihihi...ce tare:))
dar mircea inseamna pace...nu dar...:p

MIRCEA

Gender: Masculine

Usage: Romanian
Derived from the Slavic element mir meaning "peace".
 

DeletedUser1079

Inca mai caut ce inseamna Balieca, dar cred ca trebuie sa-i dau eu un inteles ca astia au o baza de date prea mica. O idee ar fi: " Cel care scapa de la viol convingand":D Oricum ma mai gandesc!:D
 
Sus