SH vs TOM (MIT)

  • Autor subiect mazareverde
  • Data de început

DeletedUser

orice ai spune si orice scuze cauti, mie razboiul asta imi convine, si apropo, dupa ce am luat cei 4 jucatori din G3 VOI ne-ati cerut alianta...asta ca sa imi demostrezi ce oua ai, ca nu ma pot exprima altfel...asa ca, tot ce scri e doar cancan...hai cu war-ul tau mai departe ca in curand va asimilam si pe voi, pana la vara vreau sa inchid harta sa ma duc la plaja linistit.
 

DeletedUser30856

O miCA COrectie: pe doua lumi: L1 si L14 (cu mici-mari variatiuni, condusii in lupta, insa, de fiecare de catre aceeasi persoana). Asa e, au castigat razboaie :) Iar unii dintre colegii de pe L22 sunt dusmanii de pe L14 :)) - si au venit alaturi de noi pentru ca ei sunt niste invingatori si lupta (joaca) alaturi de invingatori :p :))

Din cate-mi aduc aminte de pe l14...mazare,lordkaos,doggerman si inca vreo 2-3 proveneau de pe l1...in rest tribul a luat nastere pe 14..cea mai frumoasa si rapida ascensiune....:)
 

DeletedUser

Din cate-mi aduc aminte de pe l14...mazare,lordkaos,doggerman si inca vreo 2-3 proveneau de pe l1...in rest tribul a luat nastere pe 14..cea mai frumoasa si rapida ascensiune....:)

Cei 2-3 sunt: ovello, luchian2k5, SarafanWarrior (daca nu ma insel), WarLady, liniuta si bag mana in foc ca mai sunt. Nu 2-3 :) Procentul jucatorilor care au migrat de pe L1 pe L14 este aproximativ egal cu procentul jucatorilor care au migrat de pe L14 pe L22. Au fost "nuclee" de jucatori alaturi de care s-a construit echipa pe noua lume. Chiar daca procentul (jucatorilor originari SH) e relativ mic, indraznesc sa spun ca SH a jucat pana acum pe 3 lumi pentru ca acei jucatori au adus spiritul SH pe noua lume si l-au insuflat noilor colegi :p :))
 

DeletedUser9371

haide-ti sa incetam cu aceste acuze fara rost, si sa ne vedem stric de war-ul de pe aceasta lume... nu cred ca este important cum s-a ajuns aici ci faptul ca acum este situatia war si sper eu sa fie unul mai echilibrat si frumos
 

DeletedUser24007

Multi au iesit din [ally]MIT-B[/ally] si unii ma acuza ca am tradat TOM pentru a crea MIT si a fi in top....decizia warului cu SH nu a fost una individuala.

Tocmai cei din [ally]MIT-B[/ally] au vrut warul cu [ally]SH[/ally] ... intradevar am esuat sa fac o alianta cu AOW impotriva SH insa nu puteam trada legendul si sa fac PNA cu R.S .


Mai jos aveti cateva discutii care sa fac lumina asupra acestui aspect.

Kimutz în data de 04.02. la ora 18:10
dai si tu sitter lui [player]Aragon2l[/player] ca vrem sa citim forumurile din [ally]TOM[/ally] in caz de un posibil razboi

king bear în data de 04.02. la ora 18:22
...

Mesajele acestea au fost trimise de către king bear mai departe.

lord cristi80 în data de 05.02. la ora 10:10
.....

Mesajele acestea au fost trimise de către lord cristi80 mai departe.



Aragon2l în data de 04.02. la ora 15:00
ma poti ajuta si pe mine cu ceva?
imi dai siter ca sa citesc forumurile din TOM si te iert pentru ca m-ai atacat?

Aragon2l în data de 04.02. la ora 18:08
zi man imi lasi maine siter ca sa citesc forumurile din TOM?
ca vor astia din trib

king bear în data de 04.02. la ora 18:20
....

Mesajele acestea au fost trimise de către king bear mai departe.

aly7 în data de 04.02. la ora 18:26
.

Mesajele acestea au fost trimise de către aly7 mai departe.





lord cristi80 în data de 02.02. la ora 17:15
prietene, sh a invitat tot g3 la ei in trib...care e treaba? m-am trezit deodata de la granita in mijlocul unor aliati...ce facem?

MihaiDarius în data de 02.02. la ora 17:23
intreaba-i de sanatate

MihaiDarius în data de 02.02. la ora 17:24
daca nu raspund invitati si voi ce e mai bun din zona.

lord cristi80 în data de 02.02. la ora 17:25
ii intreb...mi-a zis mazare ca asa castiga el un razboi...ii mai pastram la aliati?

MihaiDarius în data de 02.02. la ora 17:41
nu ne permitem war cu ei .. foarte bine daca asa castiga ei war .. atunci vom lua si noi din g3 si vom raspunde ca asa castigam

lord cristi80 în data de 02.02. la ora 17:58
nu mai ai ce lua...doar jucatori inactivi de 30k

MihaiDarius în data de 02.02. la ora 18:18
pe aia inobilatii


gherald în data de 04.02. la ora 22:11
Camati-va si nu intrati in panica .. nu rupem alianta cu SH ... in cel mai rau caz o transformam in PNA

lord cristi80 în data de 05.02. la ora 10:09
oricum, pt noi nu mai e nimic de luat aici...pana la cei din aow fac 24 ore cu berbeci asa ca pot spune ca am ramas blocati


gherald în data de 04.02. la ora 22:11
Camati-va si nu intrati in panica .. nu rupem alianta cu SH ... in cel mai rau caz o transformam in PNA

beast master în data de 04.02. la ora 22:12
sincer. si-au cam luat-o in cap. au inceput sa faca figuri. dupa ce au luat tot g3-ul acu fac si figuri cu noi


dunya232 în data de 06.02. la ora 11:37
am o problema cu jucatorul [player]Al005[/player].
a luat sate care erau rezervate de mine...satele erau a le lui [player]Putrefactory[/player], coleg ce s a lasat de joc si mi a lasat mie satele...
am mesajele..
le tineam cu rezervare, pt ca am mai folosit atacul de pe satele lui si trupele de aparare..in plus, un sat trebuia sa l ia cervantess...a dat saracul cu nobil o gramada si s a trezit ca acest jucator a luat satul, plus inca doua si urmeaza ultimul rezervat tot de el!!!

nu mi se pare normal...
eu satele nu le vreau pt mine sa cresc in puncte...daca era asa nu i cedam lui cervantess unul, dar avea nevoie sa faca nobil pe el!
eu vreau sa ajut si colegii pe care ii vad activi, dar nu mi se pare normal ca un nesimtit, sa ia satele alea, cu toate ca a vazut rezervarile. nici macar nu s a sinchisit sa mi trimita un mesaj sa ma intrebe ce si cum!

MihaiDarius în data de 06.02. la ora 11:42
MihaiDarius astăzi la ora 11:42
De ce iei satele lui [player]putrefactory[/player] ??? Te rog sa cedezi imediat satele luate ...

dunya232 în data de 06.02. la ora 11:45
i a mai omorat si lui warlock un nobil ca il ajuta pe cervantess sa ia satul ala...

mi a zis ca daca eu nu amspus nimic el le a luat!!!
eu nu vreau sate ca sa ma ingras mihai..ca daca era asa, le luam de mult!
ne am mai folosit de armata aia, si satele de acolo vroiam sa le iau sa fac aparare ca sun mai aproape de RS sa mai trimit pe unde mai trebuie.
daca ma contacta sa mi spuna ca vrea un sat, nu era problema...cum i am dat lui cervantess unul , ii dadeam si lui.
nesimtit!

dunya232 în data de 06.02. la ora 18:52
mi a zis cristi ed o conferinta intre noi si AoW...se mai tine? sau a avut loc?

MihaiDarius în data de 06.02. la ora 19:47
nu a mai avut loc ...am vorbit in schimb cu liderul aow ... m-a luat la misto ...ei voiau sa facem pna cu ei si r.s ...si cand am zis de fuziune au zis ca sunt de acord sa intre tom in aow

dunya232 în data de 06.02. la ora 20:45
pai ce fuziune?
o alianta nu au vrut? nu pna..in sensul ca, daca faceam o alianta, mutam conflictul pe SH si dadeam impreuna cu ei in aia ca sunt niste nesimtiti.

MihaiDarius în data de 06.02. la ora 22:38
era conditioanata o alianta cu ei cu un PNA cu r.s ... nu pot accepta asa ceva

MihaiDarius în data de 06.02. la ora 22:43
[player]fakeru111[/player] este rezervat de [player]mazareverde[/player]

dunya232 în data de 07.02. la ora 00:14
ok, o sa l scoatem din trib.
nu mi place atitudinea lui mazareverde!
el sa dea ordine in tribul lui si sa se exprime frumos daca vrea sa avem un dialog!
sa nu inceapa cu amenintari gen: se umple paharul ca si ei au facut destule!
nu imi e frica sa pierd sate si cu siguranta nici colegilor mei!

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 07:09
daca se ajunge la conflict vedem ce facem

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:19
eu sper sa nu se ajunga, dar nu imi place atitudinea lui.
spune ca i am invitat jucatorii cu rezervari pe ei, dar el uita cand i a luat pe toti de sub nasul nostru...
oameni care de asemenea aveau rezervari pe ei.
cand i am zis , a spus ca sa vada atacuri.
fakerul nu avea atacuri...era doar rezervat!

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:21
corect cereti si voi la fel atunci

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:22
momentan vreau sa scapam de playerii inactivi ... sa fuzionam ... si apoi dupa ce incheiem razboiul cu R.S pot negocia cu aow . ei momentan conditioneaza o colaborare aow-tom de un pna cu r.s nu pot accepta asa ceva ... r.s au pierdut 6 sate ieri .

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:27
ok.
o sa vedem ce facem.

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:29
neaparat o lista cu cei care nu merita retinuti in trib ... sa-i putem inobila intern saptamana asta.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:36
ok, ne uitam si iti trimit lista.

o sa ti trimit si mesajele mele cu mazarealbastra asta...
sa vezi ce natie de om!

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:44
stiu ce natie de om este si stiu ce au facut cei din [ally]sh[/ally] pe alte lumi ... insa nu ne permitem un war cu ei ... iar aow mau luat la misto .

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:53
pot sa incerc si eu o discutie cu AOW?

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 11:22
Incearca ... insa in conditiile in care [ally][H][/ally] le declara razboi as zice ca-i strangem cu usa ...In trecut cand am cerut pace au spus ca stau bine in statistici ... acum au conditionat alianta de pna cu r.s ...nu se accepta asa ceva ... plus ca si aow au o droaie de playeri de 2 bani. Incearac ** cu ei poate reusesti o fuziune cu ei ... asa am intra mai organizati si mai puternici in war cu sh



MihaiDarius în data de 07.02. la ora 09:32
MihaiDarius astăzi la ora 09:32
Va urma o fuziune cu [ally]Legend[/ally] ...noul trib format va avea alianta cu [ally][H][/ally] si probabil cu [ally]SH[/ally] ... vreau .TOM sa intre in formula in care este acuma insa va rog faceti verificari prin sitter si dati-mi o lista cu playerii care nu participa la actiunile tribului ca sa ii inobilam intern inainte de fuziune.

lord cristi80 în data de 07.02. la ora 09:47
daca pastrezi alianta cu sh noi ramanem blocati aici...cate academii se vor face?4-5?

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:00
3 academii deaia vreau selectie ... nu are rost sa tragem dupa noi pe cei inactivi sau care nu colaboreaza cu noi

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:10
mergeti spre [ally]Aow[/ally] ... pe viitor vedem cum ne mutam ....acum nu ne permitem inca un war cu [ally]SH[/ally]

lord cristi80 în data de 07.02. la ora 10:17
oricum sunt zdrente si cauta motive aiurea. Ei stiu ca nu ne permitem sa incepem un razboi si deja se vad sefi aici. Eu nu le mai raspund la mesaje deja. Ei au invitat jucatori rezervati de noi, noi cand au facut-o au amenintat ca rupem alianta si ca vom primi o lista cu jucatori ce trebuie dati afara

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:18
MihaiDarius astăzi la ora 10:18
[coord](486|398)[/coord] urgent sprijin ...sat nou luat .

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 10:19
Am luat 6 sate de la r.s ieri si am rupt multe trupe .. din pacate nu toti au respectat planul si au putut intarii unele sate si am rupt si noi multe trupe ... azi voi concedia 2-3 playeri ca si exemplu .



mazareverde în data de 06.02. la ora 23:51
Voi faceti recrutari de jucatori rezervati de noi dinadins, sau nu aveti premium sa vedeti lacatele deasupra satelor lor? sau cine e autorizat sa dea invitatii la voi? in fiecare zi se mai muta cate un noob la voi atacat si curatat de catre noi, si cu rezervari pe sate...as vrea sa stiu cum vreti sa continuam relatiile? va dau numele lor sa ii concediati sau asteptam sa se umple paharul?

dunya232 în data de 07.02. la ora 00:13
te rog sa te exprimi frumos!
nu cred ca e cazul sa trimiti un mesaj cu un continut atat de autoritar si sa acuzi ca facem intentionat niste lucruri...
daca e vorba de umplutul paharului, eu spun sa nu ne uitam doar in ograda TOM, si sa aruncam un ochi si in ograda SH.

dunya232 în data de 07.02. la ora 00:28
fakeru111 a fost concediat de către dunya232.

sper ca esti multumit acum.
nu era mare lucru...se mai intampla.
si voi ati recrutat o gramada de jucatori care erau rezervati de noi si nu s a mai facut atat tam-tam.

mazareverde în data de 07.02. la ora 00:49
daca te gandesti bine nu e chiar asa, noi am recrutat dar nu am luat nimic de langa granita cu voi, tot ce am recrutat din G3 erau fix langa granita noastra...daca ai un singur exemplu poti sa mi-l dai...nu sunt autoritar ci sunt satul de cate mesaje dau zilnic pentru ca se recruteaza din cei atacati de noi, cazul asta este unu din cele 10, altceva nu mai fac cand intru pe joc, decat sa citesc mesaje de plangere de la jucatorii mei cum sa din nou au fost recrutati jucatori atacati, curatati si rezervati si acum sunt in TOM, ieri am avut o discutie foarte lunga referitoare la alti 3 jucatori, si dand clic pe ei, nici macar nu erau in zona voastra de interes, de aceea sunt si asa de surprins si am reactiile astea, pentru ca sunt recrutati jucatori care au cate 4-5 sate intre satele noastre, nici o legatura cu tribul din care fac parte sau alt trib TOM

dunya232 în data de 07.02. la ora 01:24
nemhotep, vasilesfantu spre ex, sunt jucatori pe care colegii mei aveau rezervare.
sunt fix la granita noastra cu vechiul G3.
si ei sunt doar 2 cazuri din multe altele.
in plus, discutam aici despre .TOM
restul, au alta conducere si organizare.
nu stiu ce e la ei si cine recruteaza acolo!

mazareverde în data de 07.02. la ora 01:31
nemhotep si vasile, am verificat foarte amanuntit perosnal inainte sai recrutez, nimeni nu avea rezervare sau vre-un atac/spionaj, in ultimile 2saptamani, nu e chiar bun exemplu...sunt langa voi dar nu intre satele voastre, mai degraba sunt printre ai nostri

mazareverde în data de 07.02. la ora 01:33
pe de alta parte vorbim despre doua lucruri diferite, cei doi sunt jucatori buni si activi, cei recrutati de voi sunt inactivi, concediati de noi, sau jucatori sub limita, sate mici, putine, nu au treaba cu jocul.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:24
nu e vorba despre asta! este exact acelasi lucru!
nu mincti cand spui ca ai verificat amanuntit!
nemhotep a avut rezervari pe sate...stia si el asta!
sunt mai multe la mijloc...baiatul era vizat! a facut galagie la el in trib pt sprijin.
si pe asta pot sa o dovedesc!
stia ca are rezervare pe sate pt ca din intamplare a reusit sa vada un planificator de innobilari al nostru cu voi!

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:26
in ziua cand l-am invitat nu avea nimic rezervat si nici un raport de atac asupra lui de mai bine de o luna

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:26
eu vedeam rezervarile...

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:28
dar ti-0am mai spus ca nu asta e problema, puteti recruta pe cine vreti, si noi la fel, dar nu recrutati in terenul nostru ca nici noi nu recrutam in terenul vostru, si imediat ma duc pe nume ca sa ti=l trec cu bbcodes sa iti dau un exemplu.

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:30
[player]jenu21ro[/player]--mi-a cerut invitatie, e jucato de 200k, m-am uitat la el, am vazut sat rezervat, am vazut ca e langa voi, l-am refuzat politicos, desi avea un singur sat rezervat, puteam sa ii zic sa il dea moka si sa vina la noi, dar nu am facut-o pentru ca era langa voi, nu mai recrutati nici voi intre satele noastre pe toti nobii pe care noi ii concediem si nu o sa mai avem motiv de discutii....nu mai dati drept de invitatie la niste oameni care nu au habar cum arata o harta.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:35
stai putin, ca o sa ti fac rost si de rapoarte, si de mesaje, si nu mi spune ca nu era rezervat de o luna...asta sa o spui copiilor sub 15 ani...
atacuri au fost!
Putrefactory a rupt un full pe el. cu si voi ati rupt un full pe fakeru.
nemhotep are sate FIX lipite de satele noastre!!!
a avut spion in tribul nostru. tu ce crezi ca trebuia sa se intample cu el?
l ati recrutat repede, si acum dintr o data nu avea rezervari pe el de o luna, nu fusese nici macar spionat, era o mandrete de jucator activ si cu toate actele in regula!
in razboul contra G3, nu mi aduc aminte sa fi avut aceleasi tinte cu voi! fiecare a lovit acolo unde a avut acces, cel mai probabil granitele.
cand ati recrutat, toti au fost din perimetrul vostru!!! cum vine chestia asta?
de la cativa jucatori, ati recrutat un sfert de trib. nu stiu cum se face ca noi daca am luat cativa, is aia pe care voi aveti rezervari si sunt aia incativii si etc!

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:38
stai ca nu ai inteles, nu avea rezervari in ziua recrutarii, si nu avuse atacuri pe el de o luna, avea un full de la un jucator fara trib ca purefactory a dat un full dezinteresat, deci el care era singurul care putea ridica pretentii se afla fara trib si spre innobilare interna, asta imi spune ca era un sitter care a lansat un full dezinteresat, asta nu se numeste curatare.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:40
dar spionajele de la ultrasboy? nici pe alea nu ai vrut sa le iei in seama!
Putrefactory a iesit din trib la 4 zile dupa ce a dat atacul!
nu era un atac dezinteresat, ci era unul menit sa mai rupa din armata cu care era blindat satul lui nemhotep...ar fi urmat alte atacuri!
dar nu am mai apucat cand pt ca a intrat in SH.
si noi am respectat alianta in cele din urma.

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:40
G3 arata ca un cerc pe harta, noi am luat jucatori din jumatatea de cerc a noastra, am recrutat jucatori cu satele printre ale noastre, daca te uiti pe harta o sa vezi ca exista o linie bine definita, doar ca atunci cand recrutati voi, apare cate o insula de 4-5 sate in mijlocul nostru, eu de aia ma iau, cum sa recrutezi un jucator care are 4 sate in mijlocul tribului meu? si mai si e ori concediat de mine, ori atacat in draci.

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:41
si noi nu am respectat pana acum alianta? dar nu mai recrutati toate rebuturile ptr ca de 3 zile incoace numai rebuturi ati recrutat in mijlocul satelor noastre.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:44
stai putin...noi avem o alianta sau un PNA?
care e problema? vrei granita delimitata chiar si aliati fiind?
spune sicer cat mai ai de gand sa pastrezi alianta! nu o mai lua pe ocolite!
tind sa cred, ca alianta asta a fost facuta sa dureze doar cat a existat G3 ul.
asta deduc din ce spui tu acum.

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:45
acum cu mine vorbesti? ma gandesc ca ai trimis altcuiva un mesaj ce nu are legatura cu ce am vorbit pana acum
alt exemplu de azi

[ally]tzugusor[/ally]--jucator atacat, uite-te unde se afla si spune-mi ce cauta in TOM?

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:45
[player]tzugusor[/player]

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:48
sincera sa fiu, noi nici nu aveam de gand sa recrutam din membri G3!
am vrut sa mentinem rezboiul, sa reusim sa luam cat mai multe sate.
ce sa mai recrutezi daca voi ati luat tot??
daca ne ati luat jucatorii din zona ( ca aia au fost primii pe care i ati recrutat...) noi in cine sa mai dam?
acum, tot ce ia TOM, sunt rebuturi sau jucatori pe care voi vreti sa i atacati..unde e partea corecta din toata discutia asta?

PS. da, cu tine vorbesc. nu am gresit cu mesajul. pur si spimplu asta imi dai de gandit!

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:48
[ally]~TOM~[/ally] nu este [ally].TOM[/ally].
nu am acolo nici un fel de implicare.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:49
[ally].TOM[/ally] ( scuze )

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:51
TOM nu e TOM, dar diplomatia e comuna, stai ca inseamna ca trebuie sa delimitam clar treburile, tu acum despre ce trib vorbesti? SH -SH- =SH= sau +SH+??? ca sa nu mai pierdem vremea.

dunya232 în data de 07.02. la ora 10:55
pana acum, din toata lista ta, un singur jucator a fost in .TOM...
l am concediat aseara ca sa dormi linistit.
restul jucatorilor pe care mi ai expus, sunt din celelalte triburi TOM, care da, au diplomatie identica..numai ca nu le conduc eu sa pot da afara jucatorii aia! asta era ideea, dar sunt convinsa ca stiai!

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:58
ok, dar in general intelegi frustrarea mea? zilnic tre sa scriu la cate 7 conducatori din 7 TOM-uri pentru ca zilnic primesc mesaje de la ai mei ca jucatori atacati se refugiaza in TOM, valul asta de recrutari ma omoara si ma face sa ma gandesc ce au in cap cei care fac asta...

mazareverde în data de 07.02. la ora 10:59
evident imi tot trece prin cap ca or ne provoaca, vor sa strice relatiile si nu stiu cum, sau isi recruteaza jucatori intre noi pentru un posibil conflict viitor, si asa mai departe...incerc sa inteleg...cum ar fi sa recrutez maine un jucator care este in spatele tau in est? cum te-ai simti?

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:12
pai problema este ca, la noi au fost oameni care au respectat culoarea de pe harta.
si daca au vazut ca jucatorii pe care ii rezervasera au trecut la voi, ne au contactat sa ne spuna noua si am lasat o asa.
iti spun in mod cert ca si la noi au fost o gramada de mesaje de la jucatori.
si pt unii dintre noi, a fost destul de greu de digerat chestia ca : azi am rosu in fata si maine e tot o mare bleu.
nu vreau sa crezi ca tot jucatorii de aici nu au mai vazut triburi decat pe l 22.

o sa ti fac totusi rost de niste mesaje de a lui nemhotep. nu ca mai are mare importanta, ci doar sa intelegi ca si noi avem frustrarile noastre in legatura cu anumite chestii! ;)

pai si noua ce ne a trecut prin cap atunci cand i am vazut pe aa din fata noastra recrutati de voi? si mai mult, la discutiile cu tine, ai luat in ras raoartele colegilor...si mai mult imi spui si mie ca ala nu avea atacuri de o luna, cand eu stiu ce atacuri au fost pe el si ce se planifica...si stiu si ce mesaje a dat el in G3 si tot asa?
nu intamplator, ti am zis intr un mesaj mai jos , care da, iti era tie adresat, ca poate vrei sa rupi aceasta alianta si incerci sa gasesti o modalitate.

alta chestie care poate ma conduce la gandul asta, este ca jucatori intrati in SH, au incercat sa ceara sittere de prin TOM sa vada forum ul nostru si faze de genul...
sunt sigura ca tu nu ai vreo implicare in chestia asta, spun doar ca si la urechile noastre ajung destule lurcruri.
si eu astept sa i pedepsesti pe cei implicati!

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:26
la faza cu siterul nu esti informata, i-a cerut sitter cu alt motiv, nu ca sa vada forumul. nu am nevoie sa cer sitter ca sa va vad forumul, am destui jucatori care imi sunt prieteni si pe care DACA ii intreb ceva imi spun, numai ca eu nu am nevoie de info despre aliati...ca sa te dumiresc, acel jucator ceruse sitter unuia refugiat la voi ca sa ii scoata trupele din sat ca avea date atacuri pe el de catre un alt coleg, ma rog, copilarii intre pustani de 15 ani, ca atat aveau respectivii.

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:31
da, multumesc ca m ai lamurit :)

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:32
eu nu te am acuzat pe tine!
dar pana sa mi spui tu asta, puteam eu sa cred ca voi incercati sa faceti niste lucruri?

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:38
daca ati citi forumurile alea ati mai informati, ati fi la curent cu se s-a intamplat si ce se intampla, ma rog, acum nu mai e aproape nimic pe forumul comun ca am mutat tot in arhiva, deja s-au invechit, am acolo 10 colegi cu care am jucat pe lumea 1 si inca 10 care mi-au fost in trib pe lumea 14, chiar nu am nevoie de nimic de la ei, mi-au oferit parolele si i-am refuzat...recrutari au fost si vor mai fi, numanui nu ii convine, dar daca se pastreaza o anumita decenta fiecare poate trece peste, daca eu iau un jucator bun de 150k, care are postie buna fata de tribul meu, si voi la schimb luati 5 jucatori cu cate 3 sate in mijlocul nostru, nu e nimic decent in asta si de bun simt.

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:39
4 jucatori inactivi am concediat zilel astea, toti 4 au ajuns in TOM.

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:39
practic TOM a ajuns sa recruteze tot ce arunc eu...nu e bine.

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:45
pai daca voi ati recrutat pe toti? :))

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:46
hai ca exagerezi deja, am luat maxim 7 jucatori din G3

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:52
s aia 7 toti din zona voastra nu? :)

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:53
..........

Mesajele acestea au fost trimise de către dunya232 mai departe.


nemhotep în data de 27.01. la ora 23:02
Nu credeam ca o sa fie nevoie asa curand dar am intrat in posesia unui planificator de innobilari de la TOM si printre ele am gasit si :

[coord]387|364[/coord] 8444 [player]nemhotep[/player] rezervat de [ally].TOM[/ally] [player]lord cristi80[/player] în data de 30.01. la ora 12:40

Va rog sa imi trimiteti sprijin pe satul [coord]387|364[/coord] indiferent de ora ....

INTRATI PE FORUM LA TOPICUL TOM SI TEMELE - SPIONAJ SI PLANIFICATOR DE INNOBILARI SA VEDETI CUM STA TREABA ...

o seara cat mai buna

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:36
G3 =SH= 02nd February 2011 - 15:13:17 79,669

in nici un caz, o luna de la ultimul atac!

Mesajele acestea au fost trimise de către dunya232 mai departe.

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:41
ii expirase rezervarea, si nu a mai prelungit-o, nici macar nu a atacat sau spionat satul...stiu pentru ca am ** cu el la vremea respectiva

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:46
este sau nu rezervare facuta? :))
asta era chestia!
cum sa spui ca nu a fost atacat timp de o luna?

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:46
pai asa este.

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:52
hai ca nu mai are rost sa mai continuam!

ce am inteles eu de aici, este ca : SH recruteaza toti jucatorii activi, cei care nu au avut nici un conflict, cei care nu au avut atacuri tip de luni intregi...
ah, si ca TOM iau toate rebuturile voastre!

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:54
scz am trimis de doua ori mesajele cu recrutari

Mesajele acestea au fost trimise de către dunya232 mai departe.


nemhotep în data de 25.01. la ora 13:03
va rog trimiteti ceva sprijin pentru atacul de maine

Poruncă
Origine Jucător: [player]ultrasboy2006[/player]
Sat: ([coord]399|367[/coord])
Ţel(direcţie) Jucător: [player]nemhotep[/player]
Sat: 006.AMG ([coord]374|375[/coord]) K33
Sosire: 25.01.11 16:36:00:88

2
Poruncă
Origine Jucător: [player]ultrasboy2006[/player]
Sat: ~02~ Simple consecinţe ([coord]407|365[/coord]) K34
Ţel(direcţie) Jucător: [player]nemhotep[/player]
Sat: 006.AMG ([coord]374|375[/coord]) K33
Sosire: 25.01.11 17:46:31

3
Poruncă
Origine Jucător: [player]ultrasboy2006[/player]
Sat: ~04~ Definiţii elementare ([coord]410|360[/coord]) K34
Ţel(direcţie) Jucător: [player]nemhotep[/player]
Sat: 006.AMG ([coord]374|375[/coord]) K33
Sosire: 26.01.11 08:08:

mersi !

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:35
.......

Mesajele acestea au fost trimise de către dunya232 mai departe.

mazareverde în data de 07.02. la ora 11:41
nu a mai facut nimic, nici macar nu a rezervat.

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:47
ideea este ca au existat si atacuri, si rezervari , si spionaje..toate le ai luat in ras!
urma sa ne ocupam si de el asta este cert mai ales pt faptul ca stiam de chestia cu spionatul in trib!
apoi l ati luat voi si asta a fost...

dunya232 în data de 07.02. la ora 11:55
.......

Mesajele acestea au fost trimise de către dunya232 mai departe.


MihaiDarius în data de 07.02. la ora 16:04
Nu mai vorbii cu [player]bogdanbura[/player] a dat texte selectiv din discutia avuta cu el la [player]mazareverde[/player]....pregatiti-va de orice .

dunya232 în data de 07.02. la ora 18:46
ok, eu nici nu l am contactat :)


dunya232 în data de 07.02. la ora 22:21
bogdanbura astăzi la ora 21:36
terminati-va orice activitate asupra SH-ului (ma refer la atacuri) pana maine la 12.

de maine in colo vom fi aliati cu SH contra TOM-ului...vom face un forum comun,vom da atacuri comune,sprijin comun.vreau sa fiti cat mai activi in actiunile tribului.care nu vor fi,nici un fel de problema,concediati si innobilati intern.

daca mai aveti atacuri de dat,dati-le astfel incat sa ajunga inainte de ora 12 (maine,nu in seara asta).intre triburi alianta este din seara asta.dar oficial doar de maine se pune in practica din cauza acestor atacuri intre triburi care inca mai persista.cand zic lucrul asta ma refer la atacurile pe jucatoarea TheCute21.din cate am inteles ii va ceda satele lui strmth...nu prea am treaba cu lucrul asta avand in vedere ca facem alianta.dar nu e corect fata de trib sa cedam acele sate.-xander- a zis ca-s goale satele ei...deci,cei din jurul ei,aveti voi pana maine la 12 sa dati atacuri(repet inca o data,dupa ora 12 nu va trebuit sa mai ajunga nici un fel de atac pe sh).

dupa ce vom face alianta sunteti rugati cei care aveti sprijin in granita cu SH sa-l retrageti,redirectionandu-l catre granita cu tom...familia tom este pe sfarsite:)...ne vom uni cu r.s,si vom ataca si ne vom sprijini intre noi.


cu respect,intemeietorul tribului AoW,bogdanbura


MihaiDarius în data de 07.02. la ora 19:29
Deoarece [ally]SH[/ally] nu nea respectat invitand inamicii comuni ( [ally]G3[/ally] - [ally]Aow[/ally]) la ei in trib doar sa se intareasca si deoarece [ally]SH[/ally] este la margine de lume si singurul mod de a se extinde in continuare era sa treaca peste noi am incercat o discutie cu liderul [ally]Aow[/ally] insa acesta a dat copy /paste la unele texte din discutia privata de pe messenger la [player]MazareVerde[/player] ... Asta este o incercare esuata de diplomatie pe care mio asum (si las pe altul la conducere daca este mai breaz) si neam ales cu war impotriva familiei [ally]SH[/ally] ...sfatul meu este sa va organizati si sa atacati inainte de a ne ataca ei.

Va multumesc .

Tomiţă666 în data de 07.02. la ora 23:25
cea mai buna si logik explicatie e k nu au unde sa se mai extinda! nu au loc de noi si indiferent cat de frumos ne-am purta, e un joc de razboi si sa fie razboi!:))

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 23:26
deaia am si facut fuziune sa ne intarim

Tomiţă666 în data de 07.02. la ora 23:29
unde sunt eu, dutee1, cervantess, pisonca, in zona asta se intalnesc 4 triburi SH, TOM, THOR si LEX putin mai sus, e o zona destul de grea akm dar xcred k facem fata! o ruganinte! un forum dedikt SH se poate?

MihaiDarius în data de 07.02. la ora 23:31
inca se negociaza ... cei din vechiul legend vor sa constranga sh sa accepte pna cu noi ...vedem ce iese.

Tomiţă666 în data de 07.02. la ora 23:34
ar fi ceva bun, dar tot nu au unde sa se extinda! nu o sa dureze nici o alianta cu ei! parerea mea! am mai speriat un trib in zona asta, TLS au fugit toti in SH dupa ce le-am luat cateva sate si nu au cu cine sa se bata akm! e prea devreme k sa innobileze toate satele de barbari:))
 

DeletedUser24007

In consecinta ... razboiul cu SH nu a fost intentia mea .. eu sunt la sud de voi si aveam razboiul meu cu R.S ... cei din zona aaceea se plangeau intruna de actiunile SH si voiau razboi cu voi. Oricum este un joc si vorba lui Demogorgon "Nu conteaza cum sa ajuns la acest razboi" sa ne distram ... si ce daca castiga SH sau MIT ??? Este un joc ... in orice joc sau competitie exista invinsi si invingatori. Daca sunt invins aici am sa incep pe alta lume cu mai multa experienta acumulata. NU am pretins ca sunt expert in triburi ... vin si eu pe l22 dupa o pauza de 2 ani .... va rog nu luati acest razboi ca pe ceva personal cum au facut cei din R.S .
 

DeletedUser

pana la urma, se dorea acest razboi
din care parte a fost mai mult s-au mai putin e greu de spus, e ceva logic la mijloc iar treaba cu asimilarile de playeri de la dusmani a fost doar un pretext de suparare si de incepere a acestui razboi, deh voi v-ati suparat ca noi am recrutat 6-7 jucatori activi din G.M. si G3, iar noi ne-am suparat ca voi ne-ati colorat in rosu fara sa ne anuntati, desi aveam o intelegere in privinta unei ruperi de relatii sau razboi sa fie anunt facut cu 48 ore inainte. Si din cate imi aduc aminte, cand s-a facut alianta nu s-a specificat sa nu se recruteze jucatori de la dusmani (sau poate ma insel?).
a mai fost un fapt ce ne-a suparat foarte tare si asta anume ca voi recrutati absolut tot ce concediam noi din SH, fara exceptii

o rectificare pt MihaiDarius referitor la TLSOTV - parcursul acestui trib pana la TLSOTV si l-au facut singuri, iar faptul ca au fuzionat cu noi, a decurs ca un fapt logic, sunt multe argumente in aceasta privinta, si nu au venit ei, pt ca se temeau de TOM, puteau veni si mai devreme doar ca am asteptat momentul potrivit pentru acea fuziune.

ca argumente sunt faptul ca cnyk e prieten cu mine, si estamel am jucat impreuna pe L17 in acelasi trib, cu care am fost o buna perioada de timp pe locul 1.
estamel si cnyk au fost intemeietorii TLSOTV.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30856

Cei 2-3 sunt: ovello, luchian2k5, SarafanWarrior (daca nu ma insel), WarLady, liniuta si bag mana in foc ca mai sunt. Nu 2-3 :) Procentul jucatorilor care au migrat de pe L1 pe L14 este aproximativ egal cu procentul jucatorilor care au migrat de pe L14 pe L22. Au fost "nuclee" de jucatori alaturi de care s-a construit echipa pe noua lume. Chiar daca procentul (jucatorilor originari SH) e relativ mic, indraznesc sa spun ca SH a jucat pana acum pe 3 lumi pentru ca acei jucatori au adus spiritul SH pe noua lume si l-au insuflat noilor colegi :p :))

mersi ca mi-ai adus aminte...chiar nu mai stiam exact cum a fost...Asa e, cativa jucatori cu suflet mare pot face minuni:)
 

DeletedUser

ia sa vedem marea ta integritate domnu marius cand [H] va incepe si chiar a luat cativa jucatori din fostu rs sa te vad cum schimbi tu diplomatia la 180 grade. pe noi ne-ai subestimat crezand ca suntem tribu de duzina de margine si acum suporti consecintele.
 

DeletedUser

au inceput sa atace si SKIN, semn ca vor sa se bata pe doua fronturi.
 

DeletedUser

yupartyzan în data de 28.02.2011 la ora 21:47
Tribul R.S cu care ne-am împuns ca niste boi timp de cateva luni ne paraseste .

Felicitari tuturor care ati ajutat la castigarea razboiului .

Trebuie sa ne concentram toate trupele ca sa atacam pe cei care au ramas .
O parte din satele lor li se vor transforma in sate barbare .
Dar fiti in continuare precauti , jucatori inca sunt pe harta .


28.02.
20:47 uratic@roz s-a ataşat tribului. MIT
28.02.
20:43 uratic@roz a fost invitat de către yupartyzan.

Vezi mai MihaiDarius cum se face? pe unii ii ataci, pe altii ii recrutezi, cand naiba inveti si tu jocul asta? asa am facut si eu cu G3...urmareste si invata, poate pe lumea 26 o sa fi mai bine pregatit.

Acum fie vorba intre noi, daca nu se deschidea lumea 24 nu pupati voi sate de la RS, noroc ca s-au lasat, numai asa ati putut castiga razboiul asta, imi aduc aminte de o statistica de acum cateva zile era 119 la 119, adica erati fix pe 0 la sate, acum in ultimele zile ati luat ceva sate ca au renuntat la lupta...cum spuneam, norocul vostru....acum gandindu-ne un pic in urma, o fasie de sate al unui trib, de 3 ori mai mic ca voi v-au tinut piept 2 luni de zile...frumos, ala da trib!


Inamici învinşi (Triburi)
Ca apărător
Loc Numele tribului Cucerit
1 REINTOARCEREA SAMURAILOR 41,87 Mio.
2 [H]egemony 23,10 Mio.
3 -Oameni si Legende- 18,50 Mio.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Salut , mazareverde te rog nu ne subestima ca trib .
Inca umbli cu magarii , ai spioni la mine in trib :confused:
 

DeletedUser

yupartyzan în data de 28.02.2011 la ora 21:47
Tribul R.S cu care ne-am împuns ca niste boi timp de cateva luni ne paraseste .

Felicitari tuturor care ati ajutat la castigarea razboiului .

Trebuie sa ne concentram toate trupele ca sa atacam pe cei care au ramas .
O parte din satele lor li se vor transforma in sate barbare .
Dar fiti in continuare precauti , jucatori inca sunt pe harta .


28.02.
20:47 uratic@roz s-a ataşat tribului. MIT
28.02.
20:43 uratic@roz a fost invitat de către yupartyzan.

Vezi mai MihaiDarius cum se face? pe unii ii ataci, pe altii ii recrutezi, cand naiba inveti si tu jocul asta? asa am facut si eu cu G3...urmareste si invata, poate pe lumea 26 o sa fi mai bine pregatit.

Acum fie vorba intre noi, daca nu se deschidea lumea 24 nu pupati voi sate de la RS, noroc ca s-au lasat, numai asa ati putut castiga razboiul asta, imi aduc aminte de o statistica de acum cateva zile era 119 la 119, adica erati fix pe 0 la sate, acum in ultimele zile ati luat ceva sate ca au renuntat la lupta...cum spuneam, norocul vostru....acum gandindu-ne un pic in urma, o fasie de sate al unui trib, de 3 ori mai mic ca voi v-au tinut piept 2 luni de zile...frumos, ala da trib!


Inamici învinşi (Triburi)
Ca apărător
Loc Numele tribului Cucerit
1 REINTOARCEREA SAMURAILOR 41,87 Mio.
2 [H]egemony 23,10 Mio.
3 -Oameni si Legende- 18,50 Mio.

mazare :p nu incurca lucrurile , eu sunt uratic@roz , si chiar dupa cest razboi , a fost alegerea mea , de a mai continua , si nu am intrat in mit de frica ca daca faceam asta , plecam de mult dar eu unul am luptat cu vechi prieteni cu care am colaborat in trecut si inca mai discutam , si am ales sa intru in mit pentru prieteni , ca daca nu avem cu cine sa vorbesc in mit plecam direct in aow ca de frica nu imi este ... eu unul am incercat sa vorbesc sa mai ramana r.s dar a fost o decizie finala si nu am mai putut interveni cu nimic asa ca ...
Si apropo ... te anunt ca am jucat si in sh , si dupa am renuntat , si cat timp am jucat m-am luptat de unul singur cu un trib intreg din cauza pozitionarii ..
 

DeletedUser

Salut , mazareverde te rog nu ne subestima ca trib .
Inca umbli cu magarii , ai spioni la mine in trib :confused:

magarii?? cred ca nu sti ce vorbesti...si voi aveti spioni la mine in trib, asta inseamna ca umblati cu magarii?? iti dau acum un text ca si dovada, in plus, nu s-ar numi razboi daca nu ar exista spioni in ambele tabere, numai ca pe ai mei ii stiu si le dau exact ce informatii trebuie, tu mai trebuie sa ii cauti...sa va subestimez? pai cred ca noi am fost cei subestimati, in rest, suntem si noi unii mici de la margine, nu avem pretentii de centru...inca...
 

DeletedUser

Nu am avut rabdare sa citesc toate discutiile, insa au fost interesante, pa alocuri amuzante :) Imi pare rau doar de dunya232. De ce chinuiti saraca fata? :p :)
 

DeletedUser

mazare :p nu incurca lucrurile , eu sunt uratic@roz , si chiar dupa cest razboi , a fost alegerea mea , de a mai continua , si nu am intrat in mit de frica ca daca faceam asta , plecam de mult dar eu unul am luptat cu vechi prieteni cu care am colaborat in trecut si inca mai discutam , si am ales sa intru in mit pentru prieteni , ca daca nu avem cu cine sa vorbesc in mit plecam direct in aow ca de frica nu imi este ... eu unul am incercat sa vorbesc sa mai ramana r.s dar a fost o decizie finala si nu am mai putut interveni cu nimic asa ca ...
Si apropo ... te anunt ca am jucat si in sh , si dupa am renuntat , si cat timp am jucat m-am luptat de unul singur cu un trib intreg din cauza pozitionarii ..

nu cred ca ai inteles mesajul de mai sus, nu avea nici o legatura cu tine ca nume sau jucator, ci ii aratam marelui sef mihaidarius care m-a acuzat ca eu castig razboaie facand recrutari din triburile dusmane, ii aratam ca asa se joaca jocul asta, era doar o lectie pentru el strict, deci nu te simti nu stiu cum ca nu am nici o treaba unde te muti tu sau alti jucatori, mai ales cand se desfiinteaza un trib, cei ramasi trebuie sa aleaga ceva....numai ca altora trebuie sa le dai mura in gura(mihaidarius) ca sa inteleaga...si G3 s-a desfiintat ca si trib.
 

DeletedUser

Aaa scuze am inteles eu gresit ... dar ziceam si eu . Nu sunt genu sa plec la dusman , dar eu mai joc acum acest joc doar pentru prieteni si am zis lumea 22 si 24 vor fi ultimele lumi pe care voi juca, asa ca profit de timpul asta :)
 

DeletedUser

Aaa scuze am inteles eu gresit ... dar ziceam si eu . Nu sunt genu sa plec la dusman , dar eu mai joc acum acest joc doar pentru prieteni si am zis lumea 22 si 24 vor fi ultimele lumi pe care voi juca, asa ca profit de timpul asta :)

Pe tine care ai fost in SH si in R.S, nu te voi considera niciodata dusmanul meu...:) nu prea imi place cand posteaza cei din legend care sunt la 266 de ore de SH, ei inca nu au inteles ca eu ma bat cu TOM, TOM, care stiu ei de ce ma bat cu ei, sau le reamintesc eu, ne-au colorat rosu fara sa ne anunte, si asa mai departe, scrie mai sus....spun doar ca sunt foarte multi bagatori de seama pe aici care nu au nici o treaba cu respectivul conflict, cand voi ajunge in dreptul lui mihaidarius si il voi curata si scoate din joc, pe el si inca vre-o cativa din TOM care "ne-au subestimat" cum zicea cineva pe aici, abia atunci pot sa ma las si eu de lumea asta, plicisitoare dealtfel din cauza vitezei mici....

...restul sunt victime colaterale cum se spune, femei si copii nevinovati...


Parte 1:
Triburi: SH, -SH-, =SH=, +SH+
Parte 2:
Triburi: MIT, MIT-A, MIT-B, MIT-C, V.OZ

Timeframe: 07/02/2011 00:00:00 la 02/03/2011 01:10:08--am pus 7 feb data inceperii razboiului oficial, daca pun dintodeauna ies mai multe sate

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,322
Tabăra 2: 1,216
Diferență: 106

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 210
Tabăra 2: 28
Diferență: 182

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,221,164
Tabăra 2: 6,350,452
Diferență: 129,288

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,494,398
Tabăra 2: 200,278
Diferență: 1,294,120

chart
 
Ultima editare de un moderator:
Sus