Smir vs OLO

  • Autor subiect DeletedUser33799
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am fost principalul sustinator al diplomatiei cu smir si cred ca nu exista cineva care sa ma contrazica .... deasemenea am incercat mereu sa aplanez problemele aparute intre SMIR si olo ... consider ca atat cat am jucat am facut tot ce se putea in vederea unui viitor comun pe harta pentru aceste 3 triburi ( avalon , smir si olo ) ... din pacate au existat alte interese si nu aveam cum sa cer smir-ului sa uite trecutul comun cu ups..asta e..jocul merge mai departe

Okyl@h, nu te-a acuzat nimeni cu nimic.


Apropo, nu mai zice nimeni nimic , asa crancen e razboiul asta ? :)
 

DeletedUser33563

stiu ca nu m-ai acuzat .. eram doar putin nervos :) ..scuze ... razboiul se anunta destul de echilibrat dar ii las pe cei implicati direct sa dea detalii :)
 

DeletedUser33563

asa cum ii spuneam si lui kenni sunt destul de sigur ca razboiul va fi decis de jocurile din culise...vom vedea daca ma insel sau nu
 

DeletedUser33563

vad in statistici....daca s-ar juca corect cu siguranta ar fi un razboi de durata mai ales ca ambele triburi au reactivat jucatori demult plecati
 

DeletedUser34293

Side 1:
Tribes: Avalon, Aval0n, (|), kabooo, (.)
Side 2:
Tribes: SMIR, SMIR., smirut
Players: Colhoz

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 125
Tabăra 2: 55
Diferență: 70

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,169,201
Tabăra 2: 501,720
Diferență: 667,481

chart
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: olo, Aval0n, Avalon, kabooo, (|), = SN =, = SN1=
Side 2:
Tribes: SMIR, SMIR.

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 360
Tabăra 2: 386
Diferență: 26

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,201,406
Tabăra 2: 3,453,211
Diferență: 251,805

chart



Titanele.... inactivii sau cam dus la noi... la voi cred ca or sa urmeze banarile...
 

algernon

member
Scor reacție
0
am sa vin cu cateva precizari,strict comentarii la ce s-a scris pina acum

prima precizare

"daca nu am avea cate un Iuda ce ne-am face ?"
Sper sa nu ma insel,am o memorie de elefant cateodata,dar.nu infailibila.Daca ai jucat cumva pe l8 , poate ne explici cum e treaba cu Iuda,pentru ca sigur vorbesti din proprie experienta.Daaca nu ai jucat,imi fac mea culpa.

a doua precizare
-referitor la cele afirmate de jucatorul ssilviu->stimate jucator, una din tacticile mele PREFERATE este sa ascund forta reala a triburulu/triburilor pe care le conduc/le instruiesc.Exact asta am facut si aici.Spre informatia dumneatale personala:
-OLO a aparut ca urmare a sugestiei mele de a separa avalon in doua,bazata pe realitatile hartii
-Kabooo,ca si Avalon, ca si OlO , ca si Raptor , ca si Circe (vezi,de asta nu stiai) au fost dintotdeauna acelasi trib.Sau familie de triburi.Si toate deciziile se luau prin discutii si consultari.
-Kabooo,iti reamintesc,daca ai uitat,avea 23 de jucatori mari si lati.Si era,..parca no1 pe continent?Inaintea Smir,care au venit pe urma si au crescut.Dar cand m-am lasat eu,cam asta era situatia.In Kabooo se intra NUMAI daca dovedeai ca stii si poti si orice invitatie era data numai pe baza de discutie prealabila intre mine,oky si ceilalti
-cat despre recrutari....Furgoneta a trecut pe la voi?Sfantul sfintilor nu a fost oare in insack sau cum, ii spune inainte de razboiul cu voi?
Mai dau exemple?
Diferenta este ca eu am afirmat intotdeauna ca fac recrutari.Si afirm asta in continuare.Nimeni ,nici un trib oricat de bun,nu rezista fara a face asta.Nu a rezistat nici macar Omerta,pe lumea clasica,fara recrutari de acolo. SI acolo au fost JUCATORI.Cu majuscule.Poti,asa,de curiozitate,sa cauti clipul omertei de pe youtube.o sa vezi acolo ce jucatori au facut parte din acel proiect.
-daca credeam ca nu esti la nivelul cerut in Kabooo , dar ai potential,erai trimis in avalon
-daca erai departe ,iti mai acordam o sansa,trimitandu-te in Raptor,care era considerat trib de initiere
daca nu ai ajuns in avalon sau raptor (in kaboo era exclus sa ajungi,ti-o garantez)a fost optiunea dumneatale.

- a treia precizare se refera la SMIR si ,in particular,la kennianu
A fost si este un trib pe care l-am respectat si l-am temut.Pentru ca cine spune ca nu se teme de un inamic valoros este ori minicnos, ori truli truli.Nu contest faptul ca ii prefer ca aliati,nu ca inamici.Dar nici nu ma dau inapoi daca sunt nevoit sa lupt cu ei.In conditiile regulamentului jocului.
Il respect pentru kennianu. Poate si pentru ca e genul de jucator care ma completeaza perfect.Si in joc, si organizatoric.dar jocul e joc si cineva trebuie sa castige si altcineva sa piarda.ca nu cad cu el cateodata pe aceleasi ...reguli,e altceva.Pentru asta s-au inventat dezbaterile si skype,nu-i asa?


marianciobi , referitor la banari,daca ma cauti,am sa iti explic in amanunt ceva ce i-am explicat si lui kennianu
dar daca ma cauti in particular.iti da el id-ul de skype
:)
:)
 
Ultima editare:

DeletedUser33563

Cine zice ca nu te poti amuza desi nu mai joci ? :)))

1 - in ceea ce-l priveste pe ssilviu cine a zis ca nu merita efortul mare dreptate a avut ( nu are rost sa dau nume )... eu am realizat asta mai greu dar nu e cazul sa-ti bati si tu gura de pomana
2 - "Pentru ca cine spune ca nu se teme de un inamic valoros este ori minicnos, ori truli truli" - ma incadrez la mincinosi sau la truli truli ?? :))))
3 - "in particular" ?? :)))))))
 

DeletedUser33563

nu , nu o mai iubesc pe pamela...am trecut acum cateva luni de pubertate :p
 

DeletedUser

Dragilor am aruncat pastila cu banari si ati sarit arsi...
Mie mi-e clar ca titanel sta pe cateva bune conturi... astia de langa mine nu erau activi si nu cred ca sau activat decat prin sitere si alte prostioare ... inchid ochii dar cand mi se va pune pata...

Cei drept titanele... nu am nimik cu tine si iti dau dreptate ca hotul neprins e negustor cinstit!
 

algernon

member
Scor reacție
0
Dragilor am aruncat pastila cu banari si ati sarit arsi...
Mie mi-e clar ca titanel sta pe cateva bune conturi... astia de langa mine nu erau activi si nu cred ca sau activat decat prin sitere si alte prostioare ... inchid ochii dar cand mi se va pune pata...

Cei drept titanele... nu am nimik cu tine si iti dau dreptate ca hotul neprins e negustor cinstit!


nu am sarit deloc ars,pentru ca pot sa iti contraargumentez.te astept oricand la coliva aia,ti-am zis ca sunt neintrecut
:)
 

DeletedUser

am sa vin cu cateva precizari,strict comentarii la ce s-a scris pina acum

prima precizare

"daca nu am avea cate un Iuda ce ne-am face ?"
Sper sa nu ma insel,am o memorie de elefant cateodata,dar.nu infailibila.Daca ai jucat cumva pe l8 , poate ne explici cum e treaba cu Iuda,pentru ca sigur vorbesti din proprie experienta.Daaca nu ai jucat,imi fac mea culpa.

a doua precizare
-referitor la cele afirmate de jucatorul ssilviu->stimate jucator, una din tacticile mele PREFERATE este sa ascund forta reala a triburulu/triburilor pe care le conduc/le instruiesc.Exact asta am facut si aici.Spre informatia dumneatale personala:
-OLO a aparut ca urmare a sugestiei mele de a separa avalon in doua,bazata pe realitatile hartii
-Kabooo,ca si Avalon, ca si OlO , ca si Raptor , ca si Circe (vezi,de asta nu stiai) au fost dintotdeauna acelasi trib.Sau familie de triburi.Si toate deciziile se luau prin discutii si consultari.
-Kabooo,iti reamintesc,daca ai uitat,avea 23 de jucatori mari si lati.Si era,..parca no1 pe continent?Inaintea Smir,care au venit pe urma si au crescut.Dar cand m-am lasat eu,cam asta era situatia.In Kabooo se intra NUMAI daca dovedeai ca stii si poti si orice invitatie era data numai pe baza de discutie prealabila intre mine,oky si ceilalti
-cat despre recrutari....Furgoneta a trecut pe la voi?Sfantul sfintilor nu a fost oare in insack sau cum, ii spune inainte de razboiul cu voi?
Mai dau exemple?
Diferenta este ca eu am afirmat intotdeauna ca fac recrutari.Si afirm asta in continuare.Nimeni ,nici un trib oricat de bun,nu rezista fara a face asta.Nu a rezistat nici macar Omerta,pe lumea clasica,fara recrutari de acolo. SI acolo au fost JUCATORI.Cu majuscule.Poti,asa,de curiozitate,sa cauti clipul omertei de pe youtube.o sa vezi acolo ce jucatori au facut parte din acel proiect.
-daca credeam ca nu esti la nivelul cerut in Kabooo , dar ai potential,erai trimis in avalon
-daca erai departe ,iti mai acordam o sansa,trimitandu-te in Raptor,care era considerat trib de initiere
daca nu ai ajuns in avalon sau raptor (in kaboo era exclus sa ajungi,ti-o garantez)a fost optiunea dumneatale.

- a treia precizare se refera la SMIR si ,in particular,la kennianu
A fost si este un trib pe care l-am respectat si l-am temut.Pentru ca cine spune ca nu se teme de un inamic valoros este ori minicnos, ori truli truli.Nu contest faptul ca ii prefer ca aliati,nu ca inamici.Dar nici nu ma dau inapoi daca sunt nevoit sa lupt cu ei.In conditiile regulamentului jocului.
Il respect pentru kennianu. Poate si pentru ca e genul de jucator care ma completeaza perfect.Si in joc, si organizatoric.dar jocul e joc si cineva trebuie sa castige si altcineva sa piarda.ca nu cad cu el cateodata pe aceleasi ...reguli,e altceva.Pentru asta s-au inventat dezbaterile si skype,nu-i asa?


marianciobi , referitor la banari,daca ma cauti,am sa iti explic in amanunt ceva ce i-am explicat si lui kennianu
dar daca ma cauti in particular.iti da el id-ul de skype
:)
:)

Mda...
Frumos text oratoric!
Nu are rost sa mai intru in detalii,sau sa incerc sa contraargumentez!Atat vreau doar sa subliniez:am avut invitatie atat in Raptor,cat si in Avalon,fara sa ma intrebe cineva daca stiu sa joc sau nu.Si nu a fost doar cazul meu.Alti fosti membrii pe care ii cunosteam din tribul DKSS au fost recrutati la gramada in Raptor si Avalon,fara sa se tina cont de vreun criteriu anume.In concluzie,cazul meu nu a fost singular.Poate ati impus criteriile de selectie mentionate de tine mai sus,abia dupa ce am decis sa renunt la cont,dar cum am zis-o mai sus,in momentul desfiintarii DKSS,majoritatea membrilor au fost recrutati de Raptor si Avalon,uneori si fara sa se ceara un sitter de verificare macar.
Dar in fine,a fost alegerea mea,de a nu intra in Avalon si asta este.
Ma bucur,ca spre deosebire de oklyah,ai avut puterea sa recunosti ca va temeati de Smir la momentul respectiv.Daca ai mai recunoaste si faptul ca v-a fost frica sa declarati razboi celor din SN in momentul in care ati avut conflicte cu ei,ai castiga respectul meu etern!
@oklyah
Daca stiai si tu sa argumentezi frumos si sa reusesti sa fii coerent in idei,crede-ma ca nu ma mai certam aiurea cu tine.Dar tu te contraziceai la fiecare post,fapt care ma facea sa cred ca habar nu ai :)
 

algernon

member
Scor reacție
0
1. la vremea cand dumneata incercai sa treci cu fofarlica prin alte triburi , eu deja ma lasasem.oricum,consider neintrarea ta in famila Avalon un castig pentru noi,nu o pierdere.
2.de obicei intreb pe cineva daca stie sa joace sau nu doar daca nu l-am urmarit.ceea ce nu e cazul DKSS,maretul trib care a fost si nu mai e,cu ilustrii jucatori necunoscuri,vajinici cuceritori ai satelor barbare
3.uneori,se iau oameni si la gramada si se sorteaza pe urma.din lipsa de timp.stuatiile care apar cer cateodata decizii rapide
4.cred ca nu ai inteles sensul cuvantului "frica" folosit de mine.nu mi-a fost frica pentru mine ci pentru acei jucatori care nu ar fdi facut fata unui asemenea razboi.eu incerc sa imi protejez oamenii intotdeauna.pe toti,buni,rai,nu conteaza.
5. credeam ca inca mai joci,de aici acesta polemica.obisnuiesc sa polenizez cu jucatorii care inca doresc sa demonstreze ceva.deoarece nu mai joci pe lumea aceasta,ramane sa zic : "despre disparuti,numai de bine"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus