SOF vs HD

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Si cand te gandesti ca multi preziceau ca HD nu va mai exista dupa razboiul cu SOF...Dar uite ca situatia sta tocmai invers :)).
Felicitari celor din HD pentru cum s-au descurcat in acest razboi si procedati corect. Refugiatii tot refugiati raman,indiferent de tribul in care intra. Uite de-asta au ramas atatia noobi pe l1. Pentru ca la orice razboi mai serios, jucatorii din tabara pierzatorilor se imprastie in alte triburi ca soarecii.
 

DeletedUser

Daca SOF era atat de puternic ca grup si organizare si daca SOF conducea ostilitatile cu HD avand situatia sub control,de ce a cazut atat de rusinos?

De ce SOF care credea ca poate avea forta suficienta sa scoata HD din ecuatie a venit in repetate randuri cu jalba in bat sa scoata macar un PNA cu noi?
Din partea SOF au venit si propuneri de fuziune neacceptate de noi.

Nu cumva HD a fost o nuca prea tare pentru pretentiile voastre?
Mai trebuie scos in evidenta ca ati apelat la atragerea mai multor triburi impotriva noastra ca sa va ajute la scoaterea HD de pe harta?

HD va va pune conditii existentiale pe harta pentru ca ati vrut razboi cu noi fara motive.
Problema e ca acum nu mai scapati de noi nici sub forma de SOF si nici ca refugiati in alte triburi.
Va vom vana in functie de interese ,nu vom tine cont de diplomatie indiferent de tribul in care veti intra,in conditiile in care HD nu isi va da acordul de a pleca din SOF in respectivele triburi.

Sa nu va culcati pe o ureche ca RY,CIRC,ReB,sau oricare alt trib in care fugiti ne va impiedica sa va atacam in plina alianta daca ati plecat fara acordul nostru.:cool:
 

DeletedUser2154

HD a avut influenta asupra SOF dar influenta finala...SOF nu mai reprezenta uninate si un interes comun pt toata lumea...existau grupuri grupulete care aveau propiile lor interese...si acest lucrur a dus la dezbinarea tribului...cuceririle HD au inceput sa mearga din ce in ce mai bine cu cat aceste grupuri de interese din SOF nu mai atacau dusmanul de pe harta...
 

DeletedUser12877

HD a avut influenta asupra SOF dar influenta finala...SOF nu mai reprezenta uninate si un interes comun pt toata lumea...existau grupuri grupulete care aveau propiile lor interese...si acest lucrur a dus la dezbinarea tribului...cuceririle HD au inceput sa mearga din ce in ce mai bine cu cat aceste grupuri de interese din SOF nu mai atacau dusmanul de pe harta...

de ce nu spui adevarul mai puyule...k si tu ai o mare parte de vina , chiar una mare de tot, in distrugerea sof-ului??? sunt curios de ce imediat dupa ce sof a incheiat pna cu circ, u ai fost primul care a fugit in CIRC, desi erai "lider de onoare" in SOF??? mai stii cate triburi ai distrus maiestre pe lumea 1???
 

DeletedUser2154

vezi tu maestre eu am iesit din SOF dupa ce Uscatu( adica tu ai mutat contu in newage si acuma in RY) a iesit din SOF...tocmai pt al putea ataca...nu ma poti acuza pe mine ca eu am distrus SOF...eu nu am condus SOF vreodata si nici nu sunt unul dintre membrii vechi...SOF a fost distrus de uscatu prin recrutarile lui ca sa provoace razboi cu CIRC...SOF a fost distrus prin diplomatul nanmarius care in loc sa de-a razboi si celor de pe NORD sa ramana activi ia facut jucatori de 2 click-uri pe zi...vinovati sunt toti conducatorii vechi din SOF...eu ca simplu jucator nu am avut influenta in SOF!
 

DeletedUser

mai xena dictatorul vezi ca iti pui harta in cap si oricum tiai gasit un nebun cu care sa va puneti ,o sal faceti mare ,un oltean cu capu mai mare ca tine
 

DeletedUser

mai xena dictatorul vezi ca iti pui harta in cap si oricum tiai gasit un nebun cu care sa va puneti ,o sal faceti mare ,un oltean cu capu mai mare ca tine

Si care ma rog e ala de care trebuie sa'mi tremure bracinarii si in naivitatea mea nu am aflat inca?:cool:
 

DeletedUser2154

zi sa arzi pe rotisor daca ne minti!!!:D

bagatorilor de seama nu pot sa le urez decat multa m...

Si ca sa facem lucrurile mai interesante...si daca nimeni nu anunta...NEWAGE a trecut de la dusmani direct la alianta cu HD si Legio...asteptam noile miscari de pe harta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hmm...stiti ce e interesant?? ca Sofia si Sot si-au modificat profilele, si nu mai apare nicaieri ca sunt academiile SOF....
 

DeletedUser1136

hmm...stiti ce e interesant?? ca Sofia si Sot si-au modificat profilele, si nu mai apare nicaieri ca sunt academiile SOF....

Sofia are razboi cu cineva?? Din cate stiu eu ei nu mai aveau aceiasi diplomatie cu sof, parerea mea daca un trib are o academie trebuie sa aiba si aceiasi diplomatie!! Altfel nu se poate numi academie.
 

DeletedUser2154

Sofia are razboi cu cineva?? Din cate stiu eu ei nu mai aveau aceiasi diplomatie cu sof, parerea mea daca un trib are o academie trebuie sa aiba si aceiasi diplomatie!! Altfel nu se poate numi academie.

din cate stiu eu si daca nu ma insel se bat cu REB.
 

DeletedUser8343

Sofia are razboi cu cineva?? Din cate stiu eu ei nu mai aveau aceiasi diplomatie cu sof, parerea mea daca un trib are o academie trebuie sa aiba si aceiasi diplomatie!! Altfel nu se poate numi academie.

no shit? si unde scrie asta? depinde de interesele triburilor ce diplomatie se adopta. uneori o diplomatie diferita intre academie si tribul mama poate duce la ceva mai bun decat o diplomatie liniara.


Pai cu ROD se bat ... :)

Cu Rod nu au razboi, pur si simplu nu exista nicio diplomatie
 

DeletedUser1136

no shit? si unde scrie asta? depinde de interesele triburilor ce diplomatie se adopta. uneori o diplomatie diferita intre academie si tribul mama poate duce la ceva mai bun decat o diplomatie liniara.



Nu trebuie sa scrie insa asa am facut si noi cu academia si altii la fel lasa frate ca o sa ne sprijine:)) si cand colo dispar, ca tribul mama le-a oferit protectie si ia tinut la caldurica:) daca ar fi avut aceiasi diplomatie atunci ii vezi daca vor sa fie alaturi de tribul mama sau nu;) si voi a-ti fost academie si e normal sa le tii partea:)
 

DeletedUser

XENA barbato pe ce te bazezi cand ameninti si te consideri mare si tare ,ai grije ca se strange latu :rolleyes:
 

DeletedUser

mai xena dictatorul vezi ca iti pui harta in cap si oricum tiai gasit un nebun cu care sa va puneti ,o sal faceti mare ,un oltean cu capu mai mare ca tine

1.Dictator?:cool:
Fa'ma sa inteleg.
Tu si acum stai cu creionul in mana crezand ca urmeaza vreo dictare?
Nu baiete,tie iti dau numai oral pentru ca mana iti tremura si nu treci la scris.
2.Harta se agata in cui in mod normal,dar nu poti face in gusturile omului.Atarnati'o unde doreste domnia ta.
3.Toti oltenii sunt cu capul mare,motiv pentru care restul sunteti largi in gat.

XENA barbato pe ce te bazezi cand ameninti si te consideri mare si tare ,ai grije ca se strange latu :rolleyes:

1.Nu sunt "barbato",sunt "femel".
2.Dupa cum lesne se poate observa pozitia care o ocup in clasament,nu sunt nici mare nici tare.
Sunt doar un membru obisnuit,insa membru HD.
3.Referitor la afirmatia cu latul,cum ca s'ar strange,domnule Iovu nu vad care este problema ta.
Esti vreun participant direct al acestui aspect,sau doar ai bilet la meci si faci comentarii subiective,in functie de favoritii tai?
 

DeletedUser3061

oare de ce toti ati inceput deodata sa faceti afirmati pe care nu le puteti controla.... iovule tata tu mai joci pe undeva? ca nu te vad deloc pe harta... vedeti-va fratilor de ale vostre si lasati pe cei care joaca sa se gandeasca singuri la ce si cum urmeaza nu va mai tot dati voi cu presupusul....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus