Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser

Adevarat a Inviat!



Aceasta modificare l-ar face ilegal.

Singurul script de farm/fake (cum vrei sa ii spui) legal este cel din 3 butoane (cate un click pe fiecare, nu 3 click-uri pe acelasi).

Sunt putin derutat, am citit ceva posturi ma vechi:

Vreau sa clarific ceva.
E legal un script care face 3 actiuni din 3 click-uri?
Adica.
Primul click insereaza coordonatele.Al doilea apasa ok,iar al treilea ok.E legal?3 clickuri diferite dar pe acelasi script.Nu vreau sa risc.

S-a mai spus de atatea ori ca scriptul cu 3 actiuni este legal dar totodata scripturile introduse in bookmarks sunt ilegale, in consecinta iti cumperi puncte premium si te bucuri de placerea unui joc in mod cinstit.
Numai bine !

Da, este legal.

Si era legal scriptul de farmare care facea 3 operatiuni de pe acelasi buton, s-a schimbat regulamentul intre timp?

http://forum.triburile.ro/showthread.php?22431-Atentie-scripturi!!!/page51
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
S-a anuntat ( in acelasi thread citat de tine ) :

Atentie !!!

Incepand de astazi (22.10 ) scripturile de farm cu 1 buton (cu 3 apasari pe acelasi buton) devin ilegale.

Scriptul de farm pentru a fi legal trebuie sa fie compus din 3 butoane distincte :

1. Introdu coordonate
2. Apasa "Atac"
3. Apasa "OK"
 

DeletedUser

Probabil, nu am citit pana la capat thread-ul, cautam altceva si mi-au sarit in ochi cele mentionate de mine mai sus!
Asta e, raman la cel cu trei butoane !
 

DeletedUser

Va salut!

O mica problema,ma ajuta-ti va rog cu un script de redenumire sate,simplu,unde sa mi se afiseze doar numele satului ales de mine,fara numerotare si alte chestii,am tot cautat pe forum,dar nu am gasit...multumesc!!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
PHP:
javascript:var%20text='StackOverflow';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs[i].value=text;inputs[i+1].click();}}end();

modifici tu numele cu ceea ce vrei
 

DeletedUser

PHP:
javascript:var%20text='StackOverflow';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs[i].value=text;inputs[i+1].click();}}end();

modifici tu numele cu ceea ce vrei


sarut mainile!!.:)
 

DeletedUser

PHP:
javascript:var%20text='StackOverflow';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs[i].value=text;inputs[i+1].click();}}end();

modifici tu numele cu ceea ce vrei

o alta problema:

Scriptul de mass rename pe care il am(e acela care ti le si numeroteaza),iti aranjeaza satele in functie de k-uri(continente)...nu era o problema asta,ca le aranjam cu sort plox,apoi dadeam pe script...acesta insa nu ti le numeroteaza,ceea ce ma si interesa,dar nu isi mai pastreaza ordinea satelor...in momentul in care dau pe sort plox si apoi pe script,intr-adevar satele raman cu aceeasi denumire aleasa de mine,dar in momentul in care dau pe "privire generala"..satele se amesteca si nu isi mai pastreaza ordinea,lucru care nu mi se intampla cu celalalt script,insa repet ala mi le numeroteaza lucru care nu il vreau.
Daca exista vreun script care sa imi indeplineasca dorinta si anume satele sa aiba acelasi nume si sa isi pastreze ordinea...sper ca m-am facut inteles..multumesc!!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ar merge ceea ce vrei tu, dar nu in totalitate.

In clipa in care redenumesti toate satele la fel, ele vor fi ulterior sortate by default dupa k-uri si coordonate.

Ca sa le ai sortate in functie de distanta fata de un anumit sat, trebuie sa ai un criteriu de selectie in denumirea satului, adica acea numerotare.

Ar fi de exemplu, scriptul de mai jos:

PHP:
Javascript:  var groupConfig = [ ["11", "K{continent}] -[{sector}:{field}]- [{direction}] [1nS4n3]"], ["22", "[{sector}:{field}]- [{direction}] [1nS4n3]"], ["33", "K{continent}] :{field}]- [{direction}] [1nS4n3]"], ["44", "K{continent}] -[{sector}: [{direction}] [1nS4n3]"] ]; 
 var TargetX = 495; var TargetY = 446;
 var XK = 6; var YK = 5;
 var xmax = 100; var xmin = 0; var ymax = 550; var ymin = 500;

 var begining = "";  var ending = ""; 
 var x1 = 500; var y1 = 500; var radius = 100;
 var whattext = "";

 var debug = 0;  var eleDoc = (window.frames.length > 0) ? window.main.document : document;
 var _win = (window.frames.length > 0) ? window.main : window; var $ = _win.$; 
 var masks = [ ["K-uri", "K {continent}"], ["Numerotare", "{index}"], ["Text", "TEXT PROPRIU"], ["Distanta", "{distancefromatarget} StackOverflow"], ["User Defined", ""], ["<Cancel>", ""] ]; $.getScript("http://dl.dropbox.com/u/24469843/Tribalwars/Scripts/VillageRenamer_V1.0.js");void(0);
var TargetX = 495;
var TargetY = 446;

aici modifici coordonatele fata de care vrei sa le redenumesti

["Distanta", "{distancefromatarget} StackOverflow"],

alegand optiunea asta iti va aparea numerotarea respectiva si apoi textul propriu pe care il poti modifica tu.

Altfel nu ai cum. Poti avea numerotare+denumire si iti pastreaza la afisarea ordinea, insa nu poti avea doar denumire si sa pastrezi ordinea pt ca vor fi sortate automat la afisare.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Un script de dodge care sa functioneze are cineva ?

Cel cu "{game}&screen=place" nu mai merge de pe orice sat, ci doar de pe satul din raportul de unde se copia linkul.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cand copiati linkul din raport veti gasi si id-ul satului de pe care a fost lansata comanda, dar tot ce trebuie sa faceti este sa stergeti "&village=00001"
Exemplu link raport: ro27.triburile.ro/game.php?try=confirm&type=all&report_id=85338642&village=00001&screen=place
dodge:
Cod:
{game}&try=confirm&type=all&report_id=85338642&screen=place
 

DeletedUser

Am facut un upgrade extractorului meu.
Acum extrage si de pe harta, sate de barbari/sate bonus, jucator, trib sau dupa diplomatie (Aliati PNA Dusmani), coordinatele pot fi filtrate dupa punctajul satelor
in plus poate face conversia in BB-codes [coord] si [claim]

PS: extrage coordinate de pe orice pagina...

Script
Cod:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/extractor.js'))

coords%20extractor%20map.PNG
Chinezule, si cum extrage barbarele, in functie de ce? Ma refer, la ia ca si dintr-o matrice, de sus, de la stanga la dreapta? Sau le extrage in functie de satul unde ai dat centrare, in functie de distanta, de la apropiere la departare? :)

Extrage din coltul sus din stanga spre coltul de jos din dreapta (la fel ca toate scripturile de tip extractor)
dar mi-ai dat o idee buna, cum mai am putin timp liber voi face si asta

Oare ai reusit sa il faci sa extraga coordonatele in functie de satul de pe care ai dat comanda, de la apropiate la indepartate?
 

DeletedUser

As avea nevoie si eu de un script pentru targ, ma intereseaza un script care la prima apasare sa apese butonul de Ok din targ, la a doua apasare sa comfirme tranzactia si la a treia apasare daca este posibil sa inchida tabul de la browser (opera) din care am dat primele doua comenzi (nu stiu daca a treia obtiune se poate intr-un script pentru triburile)

Multumesc anticipat!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Programarea iti permite sa faci ce vrei, inclusiv cerintele mentionate de tine si deci, inclusiv punctul 3 cu mici artificii pt partea de integrare comenzi externe intr-un js . Problema insa este data de ilegalitatea rezultatului.

Ce vrei sa faca mai precis scriptul acela? Oferta targ sau ceva gen balansare resurse?
 

DeletedUser

Pentru scriptul de balansare resurse, un al doilea buton cu cerintele mentionate mai sus! nu trebuie sa introduca resursele (ele fiind introduse de scriptul de balansare), doar sa faca strict ce am cerut eu mai sus!
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
@zburlici
Da, l-am facut atunci, jos sunt coordinatele satului pe care te afli si butonul "Ordineaza"

Scriptul pe care il vrei tu (pentru targ) ar fi un instrument perfect pentru autoclikere, deci nu se va face chiar daca aparent nu incalca nici o regula
Multumiti-va cu scriptul de balansare (care oricum apasa "OK")
 

DeletedUser

eu folosesc scriptul asta de balansare resurse, nu apasa tasta ok!
Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
testeaza-l:

PHP:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OkClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OkClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}
 
Sus