Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser38736

javascript: autor = 'rookmaster'; versiune = 'Quick Redenumire.1.1'; site = 'http://www.marketshop.ro/triburile/15-quickredenumire.php'; denumire = 'Atac'; viteza = {'Nobil':35, 'Berbeci':30, 'Spade':22, 'Topoare':18, 'Grei':11, 'Usori':10, 'Spioni':9}; function comanda() { cal = document.createElement('script'); cal.type = 'text/javascript'; cal.src = 'http://www.marketshop.ro/triburile/jscalendar.js'; document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(cal); red = document.createElement('script'); red.type = 'text/javascript'; red.src = 'http://www.marketshop.ro/triburile/15-quickredenumire.js'; document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(red); } comanda()

Notare atacuri

javascript:var%20text='Legion-';var%20doc=document;if(window.frames.length%3E0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');var%20index=1;for(i=0;i%3Cinputs.length;i++){if(inputs.id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs.value=text;if(index%3C100)inputs.value+=%220%22;if(index%3C10)inputs.value+=%220%22;inputs.value+=index+%22%20%22;inputs[i+1].click();index++;}}end();

Redenumire atacuri


Astea mergeau pe l18.


Ma interesa sa redenumesc comenzile care le-am dat eu nu atacurile care le primesc. Adica: am dat 1200 de atacuri si vreau sa-mi redenumeasca automat realele cu "nuke" atacurile false cu "fake" si nobilii cu "noble' pt a putea sa urmaresc mai usor rapoartele.
 
Scor reacție
209
N-am observat ca ai mai postat intre timp. Am cautat scriptul, paste si go :p.

Daca ai premium, chiar nu vad rostul unui asemenea script. Doar vezi de la comenzi unde se duc realele si unde fake-urile. Poti baga satele de unde ai trimis reale intr-o grupa noua si ai optiunea Afişează numai rapoartele pentru acest sat. In fine.

Daca zici ca pe tribalwars ai folosit/folosesti acel script, o sa incerc sa fac rost de unul care sa mearga si pe ro. Cred ca e legal.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Eu una intelesesem ca vrei sa iti redenumeasca toate atacurile primite printr-un singur click, diferit,fiecare in functie de unitatea cu care au fost lansate, ceea ce era oricum ilegal. :)

In fine, ca sa nu mai caute daredevil, uite aici ce cauti:

PHP:
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers[i].innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);if(scout>=1){inputs[1].value='Scout'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='Farming'}if(spear>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}if(sword>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}if(hc>=500){inputs[1].value='HC Clearing'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='Cat Intel'}if(cat==1){inputs[1].value='Cat Fake'}if(cat>=50){inputs[1].value='Cat Hit'}if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='Ram Intel'}if(ram==1){inputs[1].value='Ram Fake'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='Nuke'}if(noble==1){inputs[1].value='Noble'}if(axe>=4000&&lc>=2500){inputs[1].value='REAL'}inputs[1].value=inputs[1].value+' Atac asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[2].click()}}}overView();

e legal.

Iti inlocuiesti partea de afisare cu ce vrei tu sa iti apara si bineinteles in structurile conditionale inlocuiesti valoarea trupelor cu care compari, daca e cazul.

enjoy
 
Ultima editare:

DeletedUser38736

Merge scriptul? L-ai verificat? Intreb asta pt ca mie nu-mi merge.
Da, am premium. Fara premium mi-ar fi imposibil sa lansez atatea atacuri.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Da, l-am testat pe contul meu. Nu avea sens sa postez ceva nefunctional:

http://postimage.org/image/43aqh5kzv/

ar mai trebui formatat textul si de umblat la conditiile in functie de care se face selectia, dar asta e usor.

Rulezi scriptul de unde trebuie? (adica din pagina de comenzi)
 

DeletedUser

incearca pe asta :
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers.innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);if(scout>=1){inputs[1].value='SPIONAJ'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='ATAC FERMARE'}if(spear>=100){inputs[1].value='SINUCID LANCIERI'}if(sword>=100){inputs[1].value='SINUCID SPADE'}if(hc>=500){inputs[1].value='CURATARE CU CAVALERIE GREA'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + CATAPULTE'}if(cat==1){inputs[1].value='FAKE CATAPULTE'}if(cat>=50){inputs[1].value='ATAC CATAPULTE'}if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + BERBECI'}if(ram==1){inputs[1].value='FAKE BERBECI'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='ATAC SLAB'}if(noble==1){inputs[1].value='NOBIL'}if(axe>=4000&&lc>=2000){inputs[1].value='ATAC REAL'}inputs[1].value=inputs[1].value+' asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[2].click()}}}overView();


am modificat eu acum ceva timp denumirile atacurilor

SPIONAJ
ATAC REAL ... etc , sper sa iti placa :)
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Pe L31 cred ca este introdusa facilitatea schimbului de resurse in schimbul punctelor premium
cam toate scripturile din targ merg pe document.forms[0] adica primul form
acesta fiind form-ul negustorului premium

din pacate nu detin un cont pe L30 sa vad exact care este problema
si nu am timp sa cresc un sat pana la targ
daca unul dintre voi imi poate lasa sitter cateva min as putea sa rezolv scriptul...
 

DeletedUser

ti-am lasat mesaj pe skype .

dap pe 31 este introdusa facilitatea schimbului de resurse in schimbul punctelor premium si scriptul introduce datele in el :(
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
PHP:
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;
var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");
for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))
table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers[i].innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);
if(scout>=1){inputs[1].value='SPIONAJ'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='ATAC FERMARE'}if(spear>=100){inputs[1].value='SINUCID LANCIERI'}if(sword>=100){inputs[1].value='SINUCID SPADE'}
if(hc>=500){inputs[1].value='CURATARE CU CAVALERIE GREA'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + CATAPULTE'}if(cat==1){inputs[1].value='FAKE CATAPULTE'}if(cat>=50){inputs[1].value='ATAC CATAPULTE'}
if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + BERBECI'}if(ram==1){inputs[1].value='FAKE BERBECI'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='ATAC SLAB'}if(noble==1){inputs[1].value='NOBIL'}
if(axe>=4000&&lc>=2000){inputs[1].value='ATAC REAL'}inputs[1].value=inputs[1].value+' Atac asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[2].click()}}}overView();

Ti l-am corectat eu. Acuma ar trebui sa mearga
 

DeletedUser35131

Da merge, ce mar interesa pe mine este sa redenumeasca si pe cine atac

ATAC REAL Xplayer (200|384) K32 se poate modifica? Pentru a le filtra mult mai usor in lista de rapoarte
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Se poate modifica, doar ca eu am citit asta candva:

"daca scriptul citeste toate informatiile de pe aceeasi pagina e legal
daca trimite cereri serverului este ilegal"

ca atare, pentru a prelua si adauga in denumirea acelei comenzi numele playerului, ar trebui facuta o interogare / o cerere catre server pentru identificarea jucatorului ce detine acel sat, ceea ce face scriptul ilegal.

daca gresesc si ar fi legal, atunci m-as putea ocupa intr-una din zile de o astfel de modificare sau poate se ocupa altcineva mai devreme.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
In principiu se aplica acest exemplu de la regula 7 :

Este interzisă downloadarea informaţiei despre lume mai mult de 1 dată/oră.

Avand in vedere ca acel script ( in versiunea modificata ) va arata si numele jucatorului spre care se deplaseaza comenzile, interogarea se va face mai frecvent decat 1 data/ora. In momentul in care va aparea in joc in mod normal ( default ) la comenzi si numele celui atacat/sprijinit, va fi cu totul alta discutie.
 

DeletedUser

Un script pentru auto-farm exista ? Adica sa farmeze automat cu x trupe si doar sa apesi pe butonul din Task Bar ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Un script pentru auto-farm exista ? Adica sa farmeze automat cu x trupe si doar sa apesi pe butonul din Task Bar ?

Daca exista este ILEGAL si risti excludere din joc daca il folosesti !

§7) Bots

Jocul are voie să fie jucat numai prin browserul normal. Modificarile aduse in browser pentru a se ascunde in mod intentionat informatii, sunt strict interzise. Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
 

DeletedUser

Deci nu cred ca am pus bine intrebarea , ma referam la un script pentru ContPremium , si la Task Bar ma referam la Task-ul de prelucrare rapida din CP .
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ideea e ca astfel de scripturi care printr-un singur click executa mai multe actiuni - inserare trupe , coordonate, apasare pe "ataca", apoi in alta pagina apasare pe "ok" , automizeaza jocul si sunt ilegale. Ceva mai automizat ar fi sa zicem asistentul de farmare dar pentru ala trebuie sa folosesti pp-uri in plus, in rest scriptul de farmare din 3 pasi ar fi singurul legal.
 

DeletedUser

Am vazut pe forum la un trib , dar nu mai stiu exact , era un script pentru butonul ataca si pentru butonul ok , sunt legale ? Si daca da , mi le puteti da si mie ?
 
Sus