Solicitare sprijin

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser23756

Bunaseara,

Initiez un apel catre persoanele ce sunt in masura sa modifice acest server si asta consta in:

- renuntarea la setarea ce permite sprijinul sa fie acordat doar in cadrul tribului.

Aceasta solicitare vine in sprijinul jucatorilor ce doresc sa joace cat mai mult pe acest server si pentru a evita nepopularea acestuia.Spun asta pentru ca vine vara si multi jucatori vor renunta la acest server iar aceasta setare este un motiv in plus pentru ei.In stadiul avansat al jocului, in momentul in care vor fi atacuri serioase, nu vom putea trimite sprijin dupa nobili in timp util pentru a pastra satele si un renoble ne va face sa pierdem timpul investit pentru atacuri.Repetate nereusite de a pastra satele cucerite vor face jucatorii sa-si piarda rabdarea si totodata ii vor face sa renunte la joc.Nu mai punem in discutie faptul ca este un server cu biserica si foarte lent...

Totodata aceste schimbari de trib (intre academie si tribul mama) fac jucatorii sa fie destul de confuzi si isi vor pierde rabdarea daca vor depinde in permanenta de liderii din trib.

Stiu ca este devreme pentru astfel de solicitari insa asa cum tabara militara pe alte servere s-a dovedit a fi o implementare nereusita si s-a renuntat la ea, asa s-ar putea renunta si la aceasta setare si sper sa gasesc intelegere si bunavointa.
 

DeletedUser

sunt de acord cu cererea facuta de tullio25 atat eu cat si toti colegii mei din trib sustinem cu tarie ca aceasta setare trebuie modificata''
 

DeletedUser1195

Sustin propunerea lui Tullio;datorita numarului mic de membri intr-un trib, fiecare trib important are si o academie de unde recruteaza si promoveaza jucatori seriosi.
Setarea in ceea ce priveste suportul creaza mari dificultati in situatiile in care jucatori din academii ar avea nevoie de sprijin si el ar putea fi dat de tribul mama, dar din cauza setarilor acest lucru nu este posibil.
E adevarat ca am militat totdeauna pentru limitarea sprijinului in trib, dar asta doar pe speed :) pe lumile normale cu triburi mici ca numar de membri acest lucru nu prea e in regula.
 

DeletedUser41131

aceasta setare probabil va fii scoasa in viitor...desi si eu sunt de acord cu persoanele de mai sus,nu cred ca este posibil in acest moment
 

DeletedUser38548

Suntin propunearea lui Tullio, este neplacuta situatia ca jucatorii sa se tot mute dintrun trib in altul pentru a primii sprijin cand e vorba de academii.
PRO
 

DeletedUser41131

in scurt timp,pana si jucatorii vechi vor renunta la triburile.ro,din cauza acestor setari ''dubioase'' si a pretentiilor tot mai ridicate

____________________
don't love and cry,just **** and smile
 

DeletedUser21813

Sustin propunerea; este logica si necesara. Argumentarea este convingatoare.
 

DeletedUser201

Sunt contra ideii de nastere a mamutilor, oricum numarul de 60 de membri e deja foarte mare.
Propun reducerea numarului de membri la 30 si mentinerea setarii de trimitere de sprijin doar in cadrul tribului pana la sfarsitul lumii.
Tullio25 fi barbat si spune cu ce nick joci sa-ti fac o vizita daca tot nu poti fi sprijinit de zecile de academii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sunt de acord cu aceasta schimbare avand in vedere ca ne incurca foarte mult!
 

DeletedUser39475

Bine punctat Tullio ! Sa vedem daca adminii vor face aceasta treaba ! Sunt pro la ceea ce zici tu.
 

DeletedUser40905

mie imi place asa cum e, cine are sange in instalatie joaca asa cum sunt setarile acum, iubitorilor de mamuti si inobilari interne nu le convine deloc... parerea mea!
 

DeletedUser

limitarea trimiterii sprijinului doar in cadrul tribului incurajeaza competitivitatea.In felul asta vor rezista doar triburile serioase, nu cele care se folosesc de trupele altora. Consider ca setarile sunt bune si nu e nevoie de schimbarea lor.
 

DeletedUser23756

Cred ca deviati de la subiect.Principala idee este de a putea sustine satele pe care le cuceresti in timp util, sa poti trimite sprijin imediat dupa nobili
 

DeletedUser

aliatii se ajuta in razboaie inclusiv cu sprijin. din acest motiv sustin demersul colegului. mentinerea acestei setari este un impediment in formarea unor aliante intre triburi contra unui dusman comun.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus