Sondaj - Cum preferati sa castigati un razboi ?

Cum preferati sa castigati un razboi ?

  • 1- Rapid, prin orice metoda

    Voturi: 31 36,9%
  • 2- In lupta corecta pe harta

    Voturi: 48 57,1%
  • 3- Ma abtin

    Voturi: 5 6,0%

  • Total votanți
    84

DeletedUser

Machiavelli a murit, dragii mei... e mort de mult. Mort!!

Bine, depinde ce se intelege prin "corect" sau "curat" si "murdar".
Pentru mine murdar inseamna in mare parte spargere de conturi, amenintari(in viata reala), multicont, sau sa vii la unu acasa sa-i tai cablul de la net, sa-i trimiti virusi pe mail, sa mituiesti cu CP un dobitoc sarman...

Curat am jucat din punctul asta de vedere, adica nu am jucat murdar...
Si totusi, majoritatea razboaielor le-am pierdut din cauza asta... si din cauza ca la un moment dat ma plictiseam de moarte si imi luam o vacanta nelimitata... Apres Leif cel Fericit le deluge :) Cam asa a fost... Ca-s mare jucator. Pe dracu'. Doar ca se gasesc si altii mai incompetenti ca mine.
Si pot zice ca daca joci corect, nu prea ai cine stie ce satisfactii, pentru ca ai mult mai multe sanse sa pierzi. Si motivul e simplu: dureaza mai mult, iar riscul sa porti 2 razboiae simultan e mult mai mare. Daca joci murdar, ii termini in 2 timpi si 3 miscari. Pana cand un jegos in care ai avut incredere si caruia i-ai zis ca ai 666 conturi iti zice: "Bos$, eugh m-am kam saturat.. nu te mai suport!!! vreau sa fiu si eu boss, dar deocamdata nu-s decat bos in latina, vreau sa fiu in hengleza, mancati-as coliva!! esti prea valoros, da nu-ti place gutza!! !!! !! stiu ce-ai facut asta vara!! te spun la nenea adminu'!!! dracu' i-al tau!!! iti apartine, foloseste-l sanatos. "... Nu mi s-a intamplat mie, ci unul cunoscut din alt trib.
Daca joci murdar, ai sanse mult mai mari, precum am mai zis. Cine nu risca, nu castiga. Eu riscam si pierdeam. Adica conduceam la scor, dar egalau surprinzator, eu faceam cu nervii si ne bateau la penalty-uri. Asa ca in ultimul timp am jucat corect, ca sa nu mai imi pot reprosa ce prost am fost, ca sa ma pacalesc pe mine insumi ca imprejurarile ne-au silit sa capitulam. Poti castiga si corect, dar si murdar, diferenta e ca deznodamantul e de 3 ori mai rapid.
 
Sus