Sondaj de opinie L25 - limita de membrii

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

Care ar trebui sa fie limita de membrii intr-un trib?


  • Total votanți
    362
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser31321

Adevaratii jucatori se vad intr-un trib mic.Decat 1000 dintre care 990 inactivi mai bine 80 si buni:) Votez 80.
 

DeletedUser3192

oricum frumoase setari:
- viteza serverului: 2
- viteza trupelor:1
- sprijin se poate trimite doar membrilor din trib
- fără biserică
- bonusul de noapte este activ de la ora 00 :00 până la 7 :00
- NU se va putea alege direcţia satelor la început
- taleri cu cost redus (factor 0.8)

Astea de mai sus mi se par cele mai interesante: desii faza cu sprijinul e cu dus si intors: va face aliantele ineficiente si fara rost :))
 

DeletedUser

sunt foarte ok setarile.cu toate ca as fi preferat bisericile in detrimentul bonusului de noapte :p
mai mult ca sigur limita de membrii va fi la 80 conform sondajului...acum daca se va tine cont de opinia noastra :D
 

DeletedUser

Chiar ca o sa fie aiurea aliantele, si cam naspa faza cu injumatatire timpului, dar na, trebuie si ei sa scoata un ban. In rest, destul de misto.
 

DeletedUser33297

Ar fi ceva cu membrii nelimitati ... sa se ajunga la 2 triburi pe harta ;))
 

DeletedUser

Pe mine ma intereseaza altceva, in mod special. Ca de exemplu cine o sa fie moderator pe 25? Va rog frumos sa NU-mi dati o veste trista azi
 

DeletedUser

propun sa fie limita de un membru pe trib.
Asa n-o sa fie niciodata probleme referitoare la drepturi, la strategii, la innobilari interne..
Fuziunile sa se faca prin cedarea satelor, dupa o fuziune raman doi jucatori pe cont, se poate ajunge dupa vreo 10 fuziuni la o super-activitate pe conturile respective, intra fiecare cate 5 minute, totul petrecandu-se programat, organizat.. total eficient :D
 

DeletedUser25287

Din cate se pare limita de membrii va fi de 80, era interesant sa se voteze majoritar pe nelimitat, probbil la un moment dat intr-adevar ar mai fi ramas doar 2 triburi pe harta dar asta ar fi insemnat posibil si o inchidere timpurie a lumii.

Intrebare catre TT:
Oare se va mai lansa vreodata vre-o lume fara injumatatirea timpului de constructie? restul setarilor mi se par ok insa chestia asta mi se pare doar o simpla lacomie din partea TT, si va rog fara texte de genul INNO ne face setarile, ati aratat deja ca nu prea este asa.
 

DeletedUser

lacomia isi spune cuvantul cu injumatatirile

pur si simplu nu au nicio logica

aia asa faceau in evul mediu banuiesc,cumparau pp urie si faceau zidurile mai repede :))))
 

DeletedUser

s-au dus naiba premade-urile , e bine asta pentru ca vor fi triburi echilibrate


Din cate se pare limita de membrii va fi de 80, era interesant sa se voteze majoritar pe nelimitat, probbil la un moment dat intr-adevar ar mai fi ramas doar 2 triburi pe harta dar asta ar fi insemnat posibil si o inchidere timpurie a lumii.

Intrebare catre TT:
Oare se va mai lansa vreodata vre-o lume fara injumatatirea timpului de constructie? restul setarilor mi se par ok insa chestia asta mi se pare doar o simpla lacomie din partea TT, si va rog fara texte de genul INNO ne face setarile, ati aratat deja ca nu prea este asa.

:):):):):):):):):):) oare crucea rosie va scoate vreodata un browser game cu maica teresa pe post de conducator de proiect ?
 

DeletedUser

Acum a fi musai sa intre toti chiar la inceput in nucleul 44/45/54/55 sa prinda unul langa altul!
Apoi sa vezi macel! :))
 

DeletedUser25287

Sa-mi fie iertata expresia folosita insa sincer eu nu vad o alta explicatie, s-a tot marit sumele care ni se iau pentru a putea juca triburile desi jocul se presupune ca-i gratis, de fapt nu prea este asa, s-au tot scumpit PP, s-a introdus account manager care mai cere si ala PP, s-a marit suma necesara de puncte pentru aceeasi perioda de premium, s-a mai bagat si aberatia asta cu injumatatirea timpului de constructie, si pe deasupra s-au tot introdus noi variante de joc si setari care practic te forteaza sa iei premium ca fara el nu prea mai faci fata, pai asta mai e joc gratis? nici nu apuca sa se obisnuiasca omul cu o versiune de joc ca gata e lanseaza alta, abia reusim sa refacem un minim necesar de scripturi a caror folosire tot variantele si setarile noi o cam impun ca se lanseaza alta varianta care face mare parte din scripturi inutile, asta e absurd...

Repet, imi cer scuze pentru expresia poate nepotrivita insa sincer lucrurile asa se vad, inteleg ca este criza, inteleg ca este o setare ca toate celelalte si acea injumatatire ina criza este si pentru noi asa ca poate ar trebui sa se mai rareasca introducerea ei, rog sa fiu corectat daca gresesc insa din cate stiu de la lumea 19 incoace toate celelalte au fiecare aceasta setare, deja este destul 6 lumi consecutive cu asa ceva.
 

DeletedUser8343

Pe mine ma intereseaza altceva, in mod special. Ca de exemplu cine o sa fie moderator pe 25? Va rog frumos sa NU-mi dati o veste trista azi

Moderatori vor fi : Ramoluad si Aldana

Intrebare catre TT:
Oare se va mai lansa vreodata vre-o lume fara injumatatirea timpului de constructie?

Am spus si mai sus ca asta e o setare "by default" daca vreti sa ii spunem asa. Ea va fi implementata pe fiecare lume de-acum incolo.

restul setarilor mi se par ok insa chestia asta mi se pare doar o simpla lacomie din partea TT, si va rog fara texte de genul INNO ne face setarile, ati aratat deja ca nu prea este asa.


Setarile au fost decise de INNO, si la cateva din ele s-a lasat decizia libera de a alege, de-aceea se si face acum acest poll.
Si ca sa fiu sincera, eu chiar cred ca prin setarile noii lumi s-au exprimat dorintele jucatorilor.

Va rog reveniti ON TOPIC cu discutiile.
Multumesc
 

DeletedUser25287

Fie cum spui tu @ingerasa, interesant cum gasiti tot felul de scuze si motivatii pentru tot ceea ce se face, si prezentati lucrurile in asa fel incat sa picati asa cum trebuie insa in acelasi timp trebuie sa intelegeti ca nu toti userii sunt copii sau adolescenti, sunt si jucatori destul de vechi care nu mai pot fi dusi asa simplu cu zaharelul, dar fie cum zici tu ce mai conteaza, ca de obicei trebuie sa ne supunem, devreme ce peste tot pe net apar tot mai multe oportunitati de a lua utilizatorului bani nu vad de ce aici ar fi altfel, si sincer in ritmul asta veti ajuge ca pe lumile noi lansate sa jucati doar voi TT si cativa useri cu situatie financiara destul de buna.
 

DeletedUser

merlin vrei sa devii justitiarul triburilor ? ne convine sau nu pp-ul este optional ( vei rade dar de curand un jucator care joaca triburile de mai multi ani decat joc eu si ma injura cand imi lasa siter si activam 30pp de la mine pe contul lui a descoperit beneficiile lui si nu mai joaca fara el ) , nu ne baga nimeni mana in buzunar . scripturile iarasi sunt o optiune acceptata si nu oferita de inno . asta este situatia . acceptam sau ne orientam spre altceva . ai alta solutie ? nu ! pana si downloadul legal de muzica jocuri sau programe se plateste . nimic nu este gratis :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus