SONDAJ DE OPINIE pentru IEFTINIREA TALERILOR

  • Autor subiect DeletedUser32269
  • Data de început

DeletedUser19202

nu sunt inca indeplinite conditiile asa ca..degeaba oricum interesul e ca lumea sa tina cat mai mult nu sa se inchida repede;)
 

DeletedUser

nu sunt inca indeplinite conditiile asa ca..degeaba oricum interesul e ca lumea sa tina cat mai mult nu sa se inchida repede;)

Acum totul depinde de "subiectivismul" celor in drept sa aplice regulile.
1. au ramas MAI PUTIN de 3000 de playeri...regulile jocului cer Aproximativ 3000.
2. vechimea....nu am gasit nicaieri stipulat cati ani, luni..zile..etc. ar trebui ( deci..)
3. Lumea ar trebui sa fie inchisa..si dupa aceea..la vreo 2 luni..bla bla bla...si aici suntem la cheremul subiectivismului celor indreptatiti sa aplice regulile...

Si acum ar trebui sa observam OBIECTIVISMUL domniilor lor ...oare care sunt proritatile...partea pecuniara ii va indemna sa nu inchida lumea ( pentru a nu fi indeplinita acea conditie...si ultima..). Ori...vor demara procedurile ( si asa destul de greoaie ( ca si timp...) pentru ieftinire....Hmmmm...ar trebui sa deschidem un sondaj separat cu ceea ce vor face...vor fi obiectivi / subiectivi....mwhahaha....sa fim realisti....de pe la pozitia asta asa se prezinta clasamentul..

Loc Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
1181 cyyff ~ID~ 6.220 3 2073
1182 porty1983 6.213 1 6213


Asa ca...sunt sanse reale sa ne "distram"..ori mai bine spus sa se distreze altii pe seama noastra :p
 

DeletedUser

e greu profule ce se cere aici :D

daca nu ma insel , doar 2 lumi au fost inchise pentru inscriere pana in momentul de fata si anume lumea 1 si lumea 3... rog pe cineva sa ma corecteze daca nu am dreptate
 

DeletedUser19081

daca nu ma insel , doar 2 lumi au fost inchise pentru inscriere pana in momentul de fata si anume lumea 1 si lumea 3... rog pe cineva sa ma corecteze daca nu am dreptate
pai da , dar pe langa lumea 3 doar l7 are viteza 2 si dintre toate lumile cred l7 a avut cea mai rapida desfasurare .
 

DeletedUser

184 jucatori nu au nici un sat
384 jucatori au 116 puncte
1063 jucatori au pana in 1000 puncte

Sigur jucatorului de pe primul loc ii este teama de jucatorul de pe locul 3001, ca va veni calare pe un cal alb si ii va cucerii satele; cei care efectiv mai joaca pe L7 sunt mai putini de 1000; ar trebui inchisa lumea si ieftiniti talerii inainte sa ne pierdem interesul de tot; poate atunci vom accepta si provocarea moderatorului; in alte conditii ce rost are sa dam atacuri daca toti avem cam aceeasi problema : lipsa de nobili
Or sa sara cativa jucatori, ca ei au nobili inca, dar asta e o problema de timp; in maxim o luna ramanem toti fara nobili si cel de 116 puncte nu cred ca are nevoie de CP, iar jucatorilor mari, nu o sa le mai fie de folos, pentru ca asteptam inchiderea lumii
In concluzie: chiar daca nu sunt indeplinite conditiile ca la carte, ar trebui analizata putin harta, si evenimentele petrecute pe L7, si luate niste decizii convenabile pentru toti.
PRO ieftinerea talerilor....
 

DeletedUser29025

si eu sunt pro

poi si salariile se reduc cu 25 %, asa ca puteti reduce si voi costu talerilor :D
da e posibil ca sa mariti costurile daca mai comentam mult pe aici :confused:
oricum nu cred ca citeste careva care poate lua o decizie acest topic :D
 

DeletedUser

Regulamentul este regulament. Degeaba vine cel cu putere de decizie si citeste, o sa ofere un raspuns de genul : In momentul in care toate conditiile vor fii indeplinite, se va face sondajul.
 

DeletedUser29025

nu trebuie sa fie toate indeplinite ...
si tu care zici ca e neindeplinita ?

mdea, eu sper sa nu se ajunga sa mai fie sub 2000 de jucatori, ca apoi sigur nu se indeplineste conditia cu aproximativ 3000
 

DeletedUser

3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)

momentan asta e cam greu de indeplinit :D :)
 

DeletedUser29025

poi de ce ?
ca ai vazut ca sunt jucatori cu 0 puncte
si la locul 1000 au 6.000 de puncte
deci egal cu 0 (zero)
sa o inchida odata , ca vreau si eu sa ma las mai repede de triburi :)))
 

DeletedUser32269

aloooo lume ..aici nu se face spam ci vot pro sau contra si parerile vostre intr-un singur post

ok mc
 

DeletedUser

nu e vorba de spam shaule , e vorba ca momentan nu se poate cere ieftinirea talerilor , desi ar fi bine pentru toata lumea, dar trebuie sa fim realisti, acest lucru nu este posibil inca
 

DeletedUser

mwhahaha
Trebuie luat in seama si un alt aspect...si anume....conducerea diabolicilor in scurt timp poate face ceva "miscari" care sa duca la inchiderea acestei lumi....ar fi "amuzant" si in mod cert se va vorbi "cam pe toate serverele" despre o eventuala lume de pe .ro...castigata fara sa fie inchisa la inscriere....
:))) situatia....detaliile ....alta data...sa urmarim ce se va intampla :p
 

DeletedUser

Regulamentul este regulament. Degeaba vine cel cu putere de decizie si citeste, o sa ofere un raspuns de genul : In momentul in care toate conditiile vor fii indeplinite, se va face sondajul.

Regulamentul este de obicei facut in functie de cerinte, regulile sunt pentru un anumit moment.
Cerintele s-au mai schimbat intre timp, regulamentul trebuie adaptat.
Eu cred ca totul este posibil, asa ca hai sa vedem si un pic de bunavointa din partea admini.
 
Sus