Sondaj - strategia preferata

trategie de joc preferati ?


  • Total votanți
    219
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17342

ori un trib bun adica bine organizat, ori ii bagi pe toti in sperieti si nu nimeresti pe nimeni sa contra-atace... ceea ce e greu de crezut

si ideea cu 15 sate nobles mi se pare amatoare. iti inchizi mobilitatea si flexibilitatea jocului. decat daca sunt toate satele pe granita, iar celelalte sunt in nucleul tribului, unde nu le faci de atac ci mai bine le cedezi unui coleg sa le faca de aparare iar tu iti mentii moralul mic pe front. deci nu prea pusca nicicum :)
 

DeletedUser3061

depinde foarte mult de zona in care se afla jucatorul.... sunt multe de luat in calcul cand te apuci sa iti faci satele... dar dupa parerea mea cred ca cel mia ok raport este de 50-50 mai ales pe L1...
 

DeletedUser

la inceput de lume,daca joc mai pasiv incep ofensiv..pe parcurs in functie de zona si de colegii din zona aleg sa joc ori stilul "kamikaze"(numai atac) ori stilul "tzestos"(numai aparare)..e cea mai benefica strategie pe care am intalnit-o pana acum :)
 

DeletedUser

la inceput de lume,daca joc mai pasiv incep ofensiv..pe parcurs in functie de zona si de colegii din zona aleg sa joc ori stilul "kamikaze"(numai atac) ori stilul "tzestos"(numai aparare)..e cea mai benefica strategie pe care am intalnit-o pana acum :)

Da, ai dreptate, asa am facut eu pe Lumea 11 :) si am ales stilul "kamikaze" :)
Ps: Am si eu ceva defensiva...dar shhhh, sa nu observe dusmani...ca ei ma stiu doar cu atac :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@baghera2004 si lordkaos: nu inteleg de ce folositi 50-50 ca sunteti slabi ca agresori...
 

DeletedUser

Am votat pentru 60% atac , bine inteles ca pana la 500 k ceea ce se face nu se poate numi joc , este un fel de plesneala , care e mai mult activ si nu tine aproape deloc de strategie .

De la 500k se poate numi ca ai de condus o "populatie" . Marea greseala care este la mai toti jucatorii "pro" este ca nu isi aranjeaza satele intr-un nucleu bine definit . Iau satele aiurea si se bazeaza pe trib . Poate ca cineva din trib tradeaza , ramai cu rosu intre sate si din 3 miscari te-a taxat cu 100k .

Conteaza cum iti aranjezi satele sa ai trupele la indemana .Dupa mine o conformatie buna e ceva in genu :
25% aparare
70% atac ( depinde mult cum e organizat )
5% sate speciale ( full spioni , full rams etc ..)

P.S. : am uitat sa specific ca un nucleu reprezinta 50 de sate dupa care hops in centru inamicului cu 10 sate . Nucleele se vor uni inre timp dar si atunci tot atack mai mult te avantajeaza .
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
REZULTAT FINAL :


Defensiva - peste 60 % din sate defensive 101 45,50%
Atac - peste 60 % din sate ofensive 82 36,94%
Echilibrat - 50 % atac 50 % defensiva 39 17,57%
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus