Spam 2011

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

DeletedUser127

Da, am dicutat cu radusoso despre locatie. Este terasa Chicago, aproape Ratio beach.

Miercuri orele 20. Imi dai maine mesaj pe joc ca sa luam legatura mai usor...

O seara placuta!
 

DeletedUser

Timp de trei zile, cetatea Sibiului a fost transformata intr-o veritabila piata medievala animata de spectacole de dans si de teatru medieval, turniruri ale cavalerilor, concerte de muzica medievala, spectacole de circ, toate avand ca punct de plecare arta medievala.
"Intra-vor atunci in cetate, breslasi si negustori ai altor vremuri, domnite toate cate sunt cu vajnici cavaleri de mana, intra-vor menestreli si trubaduri ode cantand, intra-vor zane si bufoni de curte, intra-vor pe picioare lungi de fier, uriasii Badalonei, intra-vor steaguri fluturande-n aer, intra-va Corul de la Novosadski, intra-vor sutele de-artisti valahi, intra-veti voi cei pentru care se pune in scena aceasta sarbatoare: Festivalul Medieval "Cetati Transilvane" Sibiu."

Poarta intrarii in cetate
img3830ob.jpg


img3888b.jpg


img3904z.jpg


img3908po.jpg


img3992v.jpg


img3972o.jpg


img4002a.jpg


img4138q.jpg


img4157v.jpg


img4156b.jpg


img4239b.jpg


img4158h.jpg


Caruta iobagului :)
img4160ng.jpg


img4188sw.jpg


Vestitele calfe
img4024d.jpg


img4257y.jpg


Vara s-a incheiat la Sibiu cu domnite, cavaleri si lupte medievale. Centrul a fost ocupat de corturile ordinelor cavaleresti, muzica specifica a rasunat in cetate iar noi ne-am bucurat de frumusetea unor timpuri apuse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vara s-a incheiat la Sibiu cu domnite, cavaleri si lupte medievale. Centrul a fost ocupat de corturile ordinelor cavaleresti, muzica specifica a rasunat in cetate iar noi ne-am bucurat de frumusetea unor timpuri apuse.

ceee dragut....oameni mari care se comporta ca niste copii, nu-i nimic mai frumos de atat
vremurile alea au fost cele mai frumoase din istorie, crime , violuri, genocid in numele Domnului , etc..
 

DeletedUser19095

si ti se pare ceva schimbat acum? din cele ce ai scris acolo?

se referea la un parfum al timpului...e adevarat, parfum pe care il putem doar banui...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4132

poate n-ati mai zambit de mult :))


Doi jucatori din TdieK stateau la o cafea. Unul, mai filozof, zice:
- Trecut de rahat(turcesc) am avut, prezent de rahat(turcesc) avem, bine barem ca nu avem nici un viitor.
 

DeletedUser

Te inseli. Zambim, ne minunam si chiar simtim un pic de mila... si, culmea, toate in acelasi timp.
 

DeletedUser19095

Te inseli. Zambim, ne minunam si chiar simtim un pic de mila... si, culmea, toate in acelasi timp.

de fiinte complexe sunteti voi mihaitza...:D
va incearca senzatii si simtaminte contradictorii...

pai degeaba sunteti voi mirobolanti?:rolleyes:
 

DeletedUser

Parca simt asa, o urma de invidie in glasul tau. Si n-ar fi prima oara ;)
 

DeletedUser8343


Sarbatori fericite si sa vina Mosu' la voi cu muuuulte cadouri!



natal2.gif
 
Sus