Team... (v2.0)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu stiu de ce dar in ultimul timp lumea 4 frizeaza absurdul prin cele ce se intampla.
Astfel de decizii nu sunt nici in spiritul jocului nici in linie cu regulamentul iar singura reactie la care te indeamna bunul simt este sa iti stergi contul.
Pacat de acesti jucatori buni si oameni deosebiti ca trebuie sa suporte asta; daca se va ajunge la pedepse, imi voi sterge si eu contul, in semn de solidaritate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Apreciem solidaritatea dar in a ajunge acolo... in a sterge conturile... nu este nici pe departe dorinta tribului nostru... inainte de a lua aceasta decizie..va rog sa va mai ganditi.... poate cel mai bine este sa continuati jocul... tocmai pentru noi... si dat fiind faptul ca sunteti cu noi... Opiniile mele o sa fie publicate in seara asta.
Va multumim.
 

DeletedUser

Nu fa "catârul" asta GTC-ului :) Nu ai vazut ca unii se bucura ca suntem blocati? :)

Lumea nu se gandeste ca astazi suntem noi, dar maine poate fi oricine altcineva pe un motiv la fel de ... regulamentar :)
 

DeletedUser

Nu se bucura nimeni pentru ceea ce vi se intampla voua si toti consideram ca sanctionarea cu pierderea de sate ar fi exagerat ... oricum lumea 4 s-a rupt asa ca nu ar face deloc catarul GTC-ului, TRX e rupt in doua, MMSTOICA isi vinde contul, moima isi vinde contul, blue eyes blocat, Una* si garfieldbv isi sterg contul ... 1500 de sate de barbari de recuperat ... inca 5000 n-ar fi mare paguba. Nu ne afectati pe noi, ii afectati pe cei alaturi de care ati jucat atatea luni de zile. Daca de ei, colegii vostrii, nu va pasa atunci nu trebuie sa va pese nici de dusmani. Cine are nervii sa continue continua, la toti ne vine randul sa renuntam dintr-un motiv sau altul.
 

DeletedUser

Astfel de decizii nu sunt nici in spiritul jocului nici in linie cu regulamentul iar singura reactie la care te indeamna bunul simt este sa iti stergi contul.

De acord cu tine ca aceasta decizie nu e in spiritul jocului dar ceea ce au facut creaza un precedent pt restul jucatorilor.
Ori se va intorduce o regula prin care se interzice denumirea unui trib "Team -Triburile", ori (dupa ce cantarim bine pedepsele lor:D) o sa facem abuz de functiile din trib si ne luam cate o mica vacanta....de revenire :cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pacat...doar asa se poate inchide L4 mai repede, prin actiuni de genul. Cum razboaiele sunt pe cale de disparitie, nu vad ce ar mai ramane de facut...

Au mai fost si vor mai fii multi in ipostaze asemanatoare, asta este, ce putem face?
 

DeletedUser7708

Pacat...doar asa se poate inchide L4 mai repede, prin actiuni de genul. Cum razboaiele sunt pe cale de disparitie, nu vad ce ar mai ramane de facut...

Au mai fost si vor mai fii multi in ipostaze asemanatoare, asta este, ce putem face?

Ca să fiu sincer, dacă s-ar mai fi întâmplat fie şi ceva asemănător, ar fi fost introdusă o regulă. Aşa ar fi logic şi normal.
 

DeletedUser

dap... nu a prins ideea... cgal.... sa incercam sa evitam discutiile de genul care le-ai enumerat mai sus ... stim noi mult mai bine cu adevarat despre tot.... tu si eu stim bine....
TRX s-a rupt in 2?
poate ai dreptate.. dar din lucrul asta a iesit un trib puternic din cativa jucatori... carora nu le sta nimeni in cale... si nu poti nega lucrul asta... trebuie sa recunosti asta.. a recunoaste lucrul asta nu inseamna slabiciune din partea ta...in ultimele 3 saptamani statisticile noastre sunt...dezarmante pentru adversari.. dar... nu ai prins nici tu cu adevarat ideea.
 

DeletedUser12163

sincer imi pare rau pentru fosti mei colegi:|o decizie absurda,sincer nu cred k veti fi penalizati......specific Romaniei.."corectitudinea".!!
 

DeletedUser

Frumos Sirdevil, frumos, un trib din cativa jucatori carora nu le sta nimeni in cale ? Ma faci sa rad, inaintati si voi spre GTC si mai vedem dupa cine va sta in cale ;), noi ramanem oricum pe pozitii, mai impingem granita prin TRX da nu disparem prea curand. Pana atunci consideram ca atat TT cat si voi ati gresit si pedepsirea voastra ar fi doar un abuz de care nu profita nimeni, noi pierdem jucatori pe L4, triburile.ro pierde jucatori, etc.
 

DeletedUser

Da, nu e cazul sa vorbim despre un conflict ABC - GTC pentru ca nu cred ca exista in niciun fel. Doar eu am un sat acolo pe care s-au plictisit sa-l spioneze... ce-i drept, acuma nici nu mai pot colegii tai din cauza blocari, dar nu cred ca-i deranjeaza prea tare :)

Noi, cei din tribul asta micut, nu vom fi de acord cu niciun fel de pedeapsa. Ce-i drept, nici nu am primit nimic concret inca, da nici nu voi intrai n detalii deoarece din cate stiu nu avem voie sa dam discutii cu adminii pe aici.

Nu e pacat pentru ca suntem noi blocati, ci e pacat ca unii uita ca e un joc, pe care am intrat sa ne jucam, sa ne destindem de la alte activitati si mai ales sa ne distram.
 

DeletedUser

Total deacord cu tine McBecks.

PS: daca mor 10k spioni nici n-are rost sa mai incercam, oricum nu-l vom ataca asa ca ori stai la cacealma cu 25k spioni ori ti blocata o gramada de defensiva. Un sat poate blinda oricine, o granita cu multi jucatori e mai greu. Eu unul regret plecarea voastra din TRX, parca nu mai e acelasi lucru.
 

DeletedUser

cgal.... topicul era de altceva... dar fie.. intru in polemica pentru ultima data referitor la subiectul asta.... considerati ca sunteti buni... eu iti zic doar 1 cuvant...sau 2.. remember Golliath?
 

DeletedUser

Sirdevil, noi nu consideram ca suntem buni, voi va considerati mai buni decat ceilalti. Fara suparare eu nu ma laud ca matur harta, ca nu-mi sta nimeni in cale. Pierd sate, iau sate ... iau mai multe si cresc, le iau de la dusmani, mai inobilam intern, crestem. GTC a avut atuul asta de cand a inceput L4, nu cred ca a existat trib care sa intre in razboi cu noi si sa zica frate acuma o sa avem de munca cu astia ... am fost considerati slabi de absolut toti cei cu care am luptat si grupul de baza din GTC a rezistat de atata vreme. Nu ne-am laudat ca am batut tribul x sau y da putem zice cu sufletul impacat ca ne batem cu cei mai buni si nu pierdem. Atat.
 

DeletedUser

Se cheama simplu : mentalitatea..... si asta a demonstrat si demonstreaza mult .. si demonsteaza cine suntem si ceea ce putem face...
Singurul comentariu care o sa il mai fac aici este ceea ce am promis... o sa revin curand .. cu siguranta inainte de aplicarea pedepselor pentru noi pentru a expune comentariile si opiniile...
 

DeletedUser

Dar de ce trebuie sa schimbam subiectul? Eu caut pe net reteta la coliva, ma poate ajuta cineva? :D
 

DeletedUser

Dar de ce trebuie sa schimbam subiectul? Eu caut pe net reteta la coliva, ma poate ajuta cineva? :D

Ingrediente:

1 buc. Trib din trei litere
3 buc intemeietori cel putin la fel de nebuni
8 buc conducatori care dorm
1 ora anormala din noapte
1 idee la fel de anormala
minim 3 sticle de bere

Mod de preparare:

Se iau 8 conducatori, se baga in pat la somn de voie. Cei 3 intemeietori se amesteca usor cu berea, care se mai poate adauga dupa gust.
Se pune totul intr-un trib de 3 litere, se lasa la dospit pana la ora anormala din noapte, cand se toarna ideea anormala deodata si se amesteca bine, avand grija sa se disperseze in mod egal.

Se etaleaza totul la profilul tribului si se serveste pe tava, asezonata cu salata de ticket, unui admin.

Se savureaza incet, in suc propriu, la temperatura ridicata.


Simplu ca buna ziua!
 

DeletedUser

Tu tot timpul ma arzi :D

Daca ghicesti cine m-a ispitit cu bere ca sa postez, i-ti dau 100 de sate :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus