Terror vs RO

  • Autor subiect DeletedUser1061
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1061

Poate ştiţi, poate nu, pe K45 se duce un război destul de "aprins" între tribul pe care îl conduc, TERROR şi RO. Forţele sunt oarecum disproporţionate, în sensul că ei sunt mult mai puternici decât noi, atât la puncte, nr de sate cât şi ca nr de triburi pe care le-au cooptat în război contra noastră. Şi totuşi...
Am observat că oridecâte ori au făcut campanii organizate pe jucători de-ai mei care erau ON şi aveau timp să alarmeze conducerea şi să să trimitem sprijin, am câştigat! RO a avut foarte multe campanii eşuate din acest punct de vedere. Au înnobilat în schimb mulţi oameni de la mine care erau inactivi sau semi-activi, jucători care nici măcar nu apucau să ceară sprijin şi se vedeau cu satul pierdut.
Din păcate şi pe triburi ca şi în viaţă... :) Când e să dai în cineva, dai în cel mai slab, nu în cel mai puternic! S-au trezit şi alte triburi din zonă să ne declare război pe ideea că suntem la pământ, cum a fost şi cazul celor două triburi Norock. Pentru că nu aveam timp de pierdut cu oportuniştii ăştia, le-am zdobit noroacele şi satele într-o săptămână! Unul din triburile norock a devenit academie RO, celălalt s-a milogit de noi să îi luăm academie. I-am luat, am selectat câţiva de acolo şi apoi i-am desfiinţat...
Între timp a învăţat şi RO ceva... Alaltăieri au dat prima campanie mai deşteaptă pe noi, cu zeci de atacuri şi reale şi fake, nobili etc... Au luat câteva sate, 5 sau 6, dar au şi pierdut cam toată forţa de atac! De alaltăieri până azi abia au mai mişcat câte un spionaj... Ca să vă faceţi o idee despre cum ne-am apărat, totuşi, ţinând cont şi de diferenţa mare de puncte (RO pe locul 5, noi pe 84) vă precizez că la ora la care postez acest material TERROR este pe primul loc ca Apărător în L28! Pot să spun, deci, că ne-am vândut scump pielea...
Războiul continuă. Tot aşa, disproporţionat. Am parte şi de laşităţi, de jucători "bărbaţi" care fug mâncând pământul în timp ce fete/femei din trib luptă peste orice aşteptări! Am oameni activi nonstop care încearcă să coordoneze sprijinul şi firavele noastre atacuri - capitol la care eu încerc să excelez :) - am jucători pe care sunt onorat că i-am cunoscut aici (dar nu le spun nimic direct, ca să nu li se urce la cap :)..) şi tot aşa...
Vom pierde poate acest război, dar eu zic că ne-am luptat onorabil! Oricum, până să cădem de tot mai este! Vă ţin la curent...
Succes tuturor!
 

DeletedUser1061

:) e adevărat doar că luptăm ca şi cum am fi nu opt ci 10 triburi contra lor, dar adevărul e că nu suntem decât noi, TERROR şi academia noastră, TERR-A... Ei în schimb, ţine-te bine, sunt cu adevărat 8 triburi contra noastră! Deci e adevărat ce zici tu, doar că invers... :)

Uite un copy/paste de la Războaiele tribului...

Daca-i BAL sa fie totusi BAL!!! » Arată statisticile
Alianţă
TERROR
TERROR-ACADEMY (dizolvat)
Terror Knights (dizolvat)
MusCheTari (dizolvat)
TERROR Academy

Inamic
ROMANIA
ROMANIA-B
Matrix
Matrix Academy
ROMANIA-A
Matrix Revolutions
Matrix Elite Squad (dizolvat)
Matrix Reloaded
Romania Moldova
 

DeletedUser

intreb pentru ca mie mi s-a spus asta astazi :


as dori sa va alaturati noua intr-un razboi contra familia [ally]ro[/ally]+[ally]dot[/ally]
pana acum suntem 8 triburi contra lor, 5 tws si inca 3 triburi aliate
:D
 

DeletedUser1061

să înţeleg că acest mesaj ti-a fost dat de cineva de la mine, din Terror?
După cum ţi-am arătat mai sus RĂZBOIUL cu RO este dus doar de noi şi academia noastră. Avem, e drept şi alte alianţe, dar astea nu au intrat în război în mod oficial şi nici nu m-am interesat să văd acum în ce diplomaţie sunt cu RO... Deci una e diplomaţia noastră (care conţine mai mult de 8 triburi aliate) şi alta Războiul, unde nu suntem decât două triburi implicate.
Pe de altă parte, eu nu am autorizat nici o negociere care să fie purtată cu alte triburi pentru invitare la război, dar e posibil ca să încerce cineva, în nume personal să facă acest lucru...
 

DeletedUser37265

Dandanaua cred ca exagerezi un pic. Razboiul cred ca dureaza de vreo 3-4 saptamani si s-a purtat intre RO si academiile ei si voi impreuna cu aliatii vostri. La inceput erati 5 triburi. Nu-i vina noastra ca s-au dizolvat aliatii vostri. Cei din DOT au intrat de vreo 5 zile in razboiul asta si oricum sunt departe de voi. Razboiul s-a dus in principiu intre vreo 25 de jucatori de la noi si tribul vostru. Numai eu v-am luat 5 sate. Cred ca in total v-am luat vreo 35 numai de cand a inceput acest razboi fara ca voi sa luati vreun sat si fara sa pun la socoteala satele luate inainte. Daca mint spune. :)
 

DeletedUser1061

Cu ce exagerez, radumolnar? Alea care s-au desfiintat la mine erau triburi care solicitau sa-mi fie academii. Eu le luam, selectam ce era mai bun de acolo si apoi se desfiintau. Practic au participat la razboi doar o scurta perioada si doar prin faptul ca i-ati innobilat pe inactivi, care e adevarat ca au fost multi, cred ca mai multi de 35 in total! :)
Eu nu am negat ca sunteti (deocamdata) mai buni, dar sa vad daca tu recunosti cate campanii esuate ati avut pe jucatorii mei activi! Eventual, pot sa iti aduc eu aminte!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42028

Radumolnar,dandanaua.Din ce postați voi doi aici,eu,ca simplu cititor înțeleg că tribul lui dandanaua pierde sate iar tribul lui radumolnar pierde trupe.A,păi,poate nu o fi așa,dar atât se înțelege.Și,în cazul ăsta,cam e clar cine câștigă.
 

DeletedUser1061

:) situatia e si nu e asa, Napoleon... Eu am testat cateva academii in saptamanile astea de razboi cu RO. Alea erau pline de inactivi ca sa nu spun altfel. Pe aia i-a innobilat RO in veselie si asa si-a ridicat scorul. Cand a dat campanii de innobilare pe jucatorii mei buni a pierdut! E drept, statistic a iesit in avantaj pt ca in timp ce eu ii inobilam pe inactivii astia dupa ce ii excludeam, la mine in statistici nu se puneau, dar la ei s-a pus toata pleava care oricum noua nu ne trebuia...
Pe de alta parte, ca sa fiu corect, am pierdut cam 4 sate care erau cu adevarat ale noastre, ale jucatorilor nostri. dar asta dupa lupte luuuuungi... :)
 

DeletedUser42028

:) situatia e si nu e asa, Napoleon... Eu am testat cateva academii in saptamanile astea de razboi cu RO. Alea erau pline de inactivi ca sa nu spun altfel. Pe aia i-a innobilat RO in veselie si asa si-a ridicat scorul. Cand a dat campanii de innobilare pe jucatorii mei buni a pierdut! E drept, statistic a iesit in avantaj pt ca in timp ce eu ii inobilam pe inactivii astia dupa ce ii excludeam, la mine in statistici nu se puneau, dar la ei s-a pus toata pleava care oricum noua nu ne trebuia...
Pe de alta parte, ca sa fiu corect, am pierdut cam 4 sate care erau cu adevarat ale noastre, ale jucatorilor nostri. dar asta dupa lupte luuuuungi... :)

Statistica rămâne în urmă.Ce contează este cine are câștiguri de moment.Să fiu sincer,prefer un număr mic de sate cu multă armată,decât armată puțină și sate multe(chiar dacă armata se reface),dar ideea războiului ar fi să nu le dați timp să se refacă.Oricum,succes,și mă bucur că există un război frumos,în care tu ca și șef(ă) de trib îți testezi academiile.Extragi crema terrorii,cum s-ar zice,nu?
 

DeletedUser1061

:D da, cam asa ceva... incerc sa gasesc "crema" cum spui tu, dar asta m-a costat la statistici... oricum, data fiind situatia de acum, care nu mi-e deloc favorabila, nu mai pun mare pret pe statistici ci ma concentrez exact pe selectia corecta a jucatorilor. Cata vreme RO mai da pe astia mici si inactivi o sa tot creasca la statistici, dar cu noi, astialalti, o sa aiba ceva probleme... :)

PS. si sunt "EL" nu ea.. :)
 

DeletedUser41589

Nu am cerut plecaciuni,dar daca insisti le poti face.:D:D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36524

Nu stiu eu prea multe dar TWS-ul este tinut in front de catre samurai si ma indoiesc ca vor putea actiona cumva pe un alt front.
 

DeletedUser41917

x din RO:) în data de 10.04. la ora 19:59
da cu TERROR *** SAMURAII ...

Infarct în data de 10.04. la ora 19:47
voi va razboiti cu cineva? ca nu prea aud nimic din partea aia :))





Din cate vad Ro nu are doar un dusman:)

In orice caz imi place de Terror astia ,daca organizarea este intradevar asa de buna:D
Bafta in continuare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1061

Merci, Infarct :)
Din pacate nu am toti jucatorii asa de activi cum ar trebui sa fie! De asta profita RO care are, cum spunea si radumolnar, vreo 25 de activi in zona de razboi. Eu ma trezesc ca unul de al meu a fost innobilat fara sa aud nici un apel de sprijin de la el! Oricum, dupa pierderile astea nu imi pare rau... E o selectie "naturala"... :) In schimb, la grupul de luptatori activi sta altfel situatia. Le spargem atac dupa atac, nobili dupa nobili. Au zeci de atacuri ratate si de campanii de innobilare esuate pe satele mele active. Nu am ajuns cu tribul chiar aiurea pe locul 1 la aparare :D

De altfel, daca ati putea vedea harta razboiului, ati putea observa ca am vreo 10 sate de-ale mele izolate in marea rosie de sate RO plus aliatii lor pe care se chinuie sa le ia de cateva saptamani si nu reusesc! :) Mi i-au adus pe oamenii astia ai mei in topul apararii la inamici invinsi...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus