tipologie atac GD si cine doreste ferma

  • Autor subiect mirceaberzovan
  • Data de început

DeletedUser

un mare luptator GD s-a gandit sa atace un membru CL, de fapt o membra, si piesa noastra de teatru se desfasoara astfel:

actul I
Agresor: elaivi
Sat: Patru-Frati (409|463) K44

Numãr: 500 500 500 0 200 0 0 0 120 50 0 0
Pierderi: 500 500 500 0 117 0 0 0 120 50 0 0


actul II


Agresor: elaivi
Sat: Patru-Frati (409|463) K44

Numãr: 500 0 200 200 100 150 80 80 0 25 0 0
Pierderi: 500 0 200 200 100 150 80 80 0 25 0


actul III

13.3%

Moral: 100%

Agresor: elaivi
Sat: Patru-Frati (409|463) K44

Numãr: 0 0 0 0 100 100 100 50 0 25 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 100 100 100 50 0 25 0 0



actul IV

Agresor: elaivi
Sat: Patru-Frati (409|463) K44

Numãr: 500 0 0 500 100 100 80 80 0 30 1 0
Pierderi: 500 0 0 500 100 100 80 80 0 30 1 0

si nu stiu exact daca i-a ajuns dar daca stati sa calculati exact pierderile marelui luptator...o sa va minunati de resursele irosite si de trupele de aparare pierdute(oare mai are ceva in sat?):D
oricum un exemplu demn de urmat o strategie mareatza si terbuie sa recunoastem ca mai rar astfel de atacuri puternice,
mentionez ca trupele aparatoarei nu au suferit decat 3% pierderi asa ca atacati maaaaiiii:D ca nu ne suparam
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

Eu sunt prea departe de el! :( A mai fost un asemena pont pe forum si tot prea departe eram! CE ghinion am! DAr ghinionul meu poate fii norocul altuia! ;)
p.s. bineanteles daca info. e adevarata si nu...;)
 

DeletedUser

Eu sunt prea departe de el! :( A mai fost un asemena pont pe forum si tot prea departe eram! CE ghinion am! DAr ghinionul meu poate fii norocul altuia! ;)
p.s. bineanteles daca info. e adevarata si nu...;)

este foarte adevarata informatia:D
iti zic si jucaotarea care a fost atacata???
 

DeletedUser

Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 GrAv mâine la ora 00:11 0:34:26
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 Jupanitza mâine la ora 01:29 1:53:06
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 Dragos80 mâine la ora 07:04 7:27:41
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 andyguler mâine la ora 17:44 18:07:26
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 Asmodeus mâine la ora 18:17 18:40:25
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 catalinuxp mâine la ora 23:34 23:58:17
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 NorthStar în data de 15.06. la ora 00:03 24:26:40
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 LordKani în data de 15.06. la ora 04:23 28:47:12
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 LordKani în data de 15.06. la ora 04:32 28:55:26
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 aquilla în data de 15.06. la ora 05:13 29:37:05
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 help în data de 15.06. la ora 05:35 29:59:04
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 mikellap în data de 15.06. la ora 06:46 31:09:58
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 h3r0 în data de 15.06. la ora 08:30 32:53:50
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 oTzaranca în data de 15.06. la ora 08:53 33:16:58
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 Chucky în data de 15.06. la ora 09:28 33:51:54
Atac satul lui lord IDE (491|577) K54 moniqtm
si urmarea:)) sa nu zica si ei ca nu ataca:))
 

DeletedUser

azinoapte satul lui lord ide a fost cucerit dupa ce a fost atacat de nu mai putin de 30 membrii GD de aici si bancul:
i:de cati membrii GD este nevoie sa schimbe un bec?
r:de toti!
trebuie sa recunosc ca a fost primul act care sa dovedeasca razboiul din partea trebului GD si probabil vor mai fi, ce sa-i faci incep melcii sa scoata capul,dar sa vedem cum s-o descurca cand o sa atacam si noi;)
 

DeletedUser523

mi se pare mie sau au atacat noaptea? asa de multa armata au trimis k nu au mai tinut cont de bonusul de noapte?:confused: :D Au vrut cu orice pret sa-l innobileze!,nu?;)
 

DeletedUser219

Capra vecinului intodeauna e mai frumoasa si mai mare !

azinoapte satul lui lord ide a fost cucerit dupa ce a fost atacat de nu mai putin de 30 membrii GD de aici si bancul:
i:de cati membrii GD este nevoie sa schimbe un bec?
r:de toti!
trebuie sa recunosc ca a fost primul act care sa dovedeasca razboiul din partea trebului GD si probabil vor mai fi, ce sa-i faci incep melcii sa scoata capul,dar sa vedem cum s-o descurca cand o sa atacam si noi;)

Domnule Mirceaberzovan ar fi bine sa te uiti si in ograda propie si dupa aia sa acuzi un trib intreg:cool: . Ca am vazut niste atacuri "organizate " de ai tai de te doare mintea. Jucatori cu mii de puncte si multe sate se chinue sa atace un sat de 1500 de puncte , mai trimit si glorioase armate de la 15 ore distanta :)) (care au fost pierdute binenteles), sa il fac una cu pamantul pe acel umil jucator, de parca nu pot sa isi gaseasca si ei jucatori de marimea lor. Nu spun ca in GD nu sunt jucatori de care spui tu, atentie ca ai si tu asemea specimene, dar sa acuzi un trib intreg nu mi se pare in regula.
<<>> dar sa vedem cum s-o descurca cand o sa atacam si noi;)<<>>
- am vazut ce fel atacati voi si pot spune ca multi pot sta linistiti.
 

DeletedUser685

atacat de 30 sau nu, 500+ de circarii l`au lasat prada GD-ului.
 

DeletedUser

sate pierdem toti...dar nu toti avem onoarea sa recunoastem asta...tu ai transformat o infrangere(nu mare..dar totusi o infrangere) intr`o bataie de joc la adresa GD...

daca tu crezi ca acest lucru te face o persoana mai onorabila...sau mai respecttabila...atunci continua in stilul asta


Cu respect,Kani
 

DeletedUser

Ce se lauda GD ca au luat 1 sat =)) :))
Vreti sa vedeti cum se joaca? Intrati pe www.tw-tools.com si aruncati o privire la ~TLD~ :D

Cat despre atacul lui elaivi imi place ca mai intai a trimis trupele defensive sa curete si dupa a venit cu ofensiva =)))))))) (strategie speciala GD! nu mai spuneti la nimeni!)
 

DeletedUser

Ce se lauda GD ca au luat 1 sat =)) :))
Vreti sa vedeti cum se joaca? Intrati pe www.tw-tools.com si aruncati o privire la ~TLD~ :D

Cat despre atacul lui elaivi imi place ca mai intai a trimis trupele defensive sa curete si dupa a venit cu ofensiva =)))))))) (strategie speciala GD! nu mai spuneti la nimeni!)

lol..nu se lauda nimeni..Mircea a scris ca,GD a luat satul ala


in alta ordine de idei..tu ar trebui sa fi ultimul care sa vorbesti..sau ai uitat cate mii de trupe ai pierdut in satul lui NorthStar...
 

DeletedUser

sate pierdem toti...dar nu toti avem onoarea sa recunoastem asta...tu ai transformat o infrangere(nu mare..dar totusi o infrangere) intr`o bataie de joc la adresa GD...

daca tu crezi ca acest lucru te face o persoana mai onorabila...sau mai respecttabila...atunci continua in stilul asta


Cu respect,Kani

nu am transformat o infrangere intr-o bataie de joc, si nici nuu am lasat jucatorul balta cum spuneti, ideea este alta, ca lord ide era oricum intre GD si nu era nevoie de atacuri de la N ore distanta, si o sa o iau punctual
1.lord ide avea 5-6 GD-isti in jurul lui
2.avea trupe in sat si daca anunta din timp atacurile avea si sprijin
3. dupa ce a primit n atacuri + atac cu nobil ...dislocarea trupelor defensive nu mai are nici un efect, nu am fi cfacut decat sa trimite trupe la macel sau sprijin cuceritorului...deci....
4. lista atacurlor era mult mai lunga...
5.cu tot respectul prima cronica era atacul 1 l a1 care arata tipologia atacurilor iar lista arata un atac cik de intimidare(pentru cei ce nu si-au dat seama)iar eu am ras in fata acestei actiuni nu in fata unei infrangeri....
 

DeletedUser

Domnule Mirceaberzovan ar fi bine sa te uiti si in ograda propie si dupa aia sa acuzi un trib intreg:cool: . Ca am vazut niste atacuri "organizate " de ai tai de te doare mintea. Jucatori cu mii de puncte si multe sate se chinue sa atace un sat de 1500 de puncte , mai trimit si glorioase armate de la 15 ore distanta :)) (care au fost pierdute binenteles), sa il fac una cu pamantul pe acel umil jucator, de parca nu pot sa isi gaseasca si ei jucatori de marimea lor. Nu spun ca in GD nu sunt jucatori de care spui tu, atentie ca ai si tu asemea specimene, dar sa acuzi un trib intreg nu mi se pare in regula.
<<>> dar sa vedem cum s-o descurca cand o sa atacam si noi;)<<>>
- am vazut ce fel atacati voi si pot spune ca multi pot sta linistiti.

domnule "uniku" cand o sa ai atata deminitate sa iti afisezi numele propriu te rog sa mai folosesti numele meu astfel, cat despre ograda proprie.....nu este o ograda de cornulete cu lapte si resurse ca la handicapati ci invata si se dezvolta in functie de cat poate fiecare, si tot ne menitnem in TOP...nu ca in triburi gen GD cu pseuda jucatori care cred ei ca daca au ridicat satul din "ajutoare" stiu sa si joace, arata-mi rapoarte pls inainte sa comentezi....singurele atacuri de care pomenesti tu......sa nu zic care sunt.....
asa ca inainte sa imi faci trimitere in ograda proprie te rog sa nu compari triburi de ajutoare si ferme voite cu triburi care stiu ce inseamna fairplay si care stiu sa joace si onorabil si corect
PS: inca nu am atacat si mai incercam sa ne dam seama daca atacam jucatori sau oferim si noi sprijin celor din GD:D( si ma refer la asta ironic)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu am transformat o infrangere intr-o bataie de joc, si nici nuu am lasat jucatorul balta cum spuneti, ideea este alta, ca lord ide era oricum intre GD si nu era nevoie de atacuri de la N ore distanta, si o sa o iau punctual
1.lord ide avea 5-6 GD-isti in jurul lui
2.avea trupe in sat si daca anunta din timp atacurile avea si sprijin
3. dupa ce a primit n atacuri + atac cu nobil ...dislocarea trupelor defensive nu mai are nici un efect, nu am fi cfacut decat sa trimite trupe la macel sau sprijin cuceritorului...deci....
4. lista atacurlor era mult mai lunga...
5.cu tot respectul prima cronica era atacul 1 l a1 care arata tipologia atacurilor iar lista arata un atac cik de intimidare(pentru cei ce nu si-au dat seama)iar eu am ras in fata acestei actiuni nu in fata unei infrangeri....

oki Mircea..poate am citit eu gresit..oricum..vb lu` Hades..e razboi..fiecare pierde...

spor la cucerit :D :(da nu GD :) )..sa ai o seara frumoasa
 

DeletedUser219

Dreptu la replica

domnule "uniku" cand o sa ai atata deminitate sa iti afisezi numele propriu te rog sa mai folosesti numele meu astfel, cat despre ograda proprie.....nu este o ograda de cornulete cu lapte si resurse ca la handicapati ci invata si se dezvolta in functie de cat poate fiecare, si tot ne menitnem in TOP...nu ca in triburi gen GD cu pseuda jucatori care cred ei ca daca au ridicat satul din "ajutoare" stiu sa si joace, arata-mi rapoarte pls inainte sa comentezi....singurele atacuri de care pomenesti tu......sa nu zic care sunt.....
asa ca inainte sa imi faci trimitere in ograda proprie te rog sa nu compari triburi de ajutoare si ferme voite cu triburi care stiu ce inseamna fairplay si care stiu sa joace si onorabil si corect
PS: inca nu am atacat si mai incercam sa ne dam seama daca atacam jucatori sau oferim si noi sprijin celor din GD:D( si ma refer la asta ironic)

Domle' numele meu din buletin sau CNP nu au nici o relevatie in acest joc, aici pot sa am si eu 10 ani si sa fiu nascut in Rwanda, iar faptul ca ai ales sa iti folosesti numele propriu in joc nu te face o persoana mai onorabila. Asta nu inseamna ca nu esti cine sustii ca esti. Eu vreau doar sa subliniezi ca nu trebuesc bagati in aceiasi oala toti din tribul GD, mai sunt si pe acolo jucatori onorabili. Iar cand m-am referit la ograda proprie m-am referit la faptul ce fel ataca unii membri din CL, la cat de onorabile sunt acele atacuri, caci vad ca pui accent pe aceasta treaba, doar atat, nu ca ati folosit si voi canita, polonicu sau alte ustensile de masurat. Si faptul ca si voi aveti jucatori care ataca jucatori mult mai slabi ca ei, nu va face pe toti un trib de lasi. Cam asta am avut de spus si fiecare isi urmeaza scopul propiu in joc si in viata reala si ar fi bine sa nu se intersecteze cele 2 niciodata.
PS: Si daca vrei sa imi afli neaparat numele propiu poti sa ma contactezi oricand in joc pe privat.
 

DeletedUser

Domle' numele meu din buletin sau CNP nu au nici o relevatie in acest joc, aici pot sa am si eu 10 ani si sa fiu nascut in Rwanda, iar faptul ca ai ales sa iti folosesti numele propriu in joc nu te face o persoana mai onorabila. Asta nu inseamna ca nu esti cine sustii ca esti. Eu vreau doar sa subliniezi ca nu trebuesc bagati in aceiasi oala toti din tribul GD, mai sunt si pe acolo jucatori onorabili. Iar cand m-am referit la ograda proprie m-am referit la faptul ce fel ataca unii membri din CL, la cat de onorabile sunt acele atacuri, caci vad ca pui accent pe aceasta treaba, doar atat, nu ca ati folosit si voi canita, polonicu sau alte ustensile de masurat. Si faptul ca si voi aveti jucatori care ataca jucatori mult mai slabi ca ei, nu va face pe toti un trib de lasi. Cam asta am avut de spus si fiecare isi urmeaza scopul propiu in joc si in viata reala si ar fi bine sa nu se intersecteze cele 2 niciodata.
PS: Si daca vrei sa imi afli neaparat numele propiu poti sa ma contactezi oricand in joc pe privat.

un jucator nu este puternic doar ca are puncte sau ca a cucerit sate ferma samd.....am sa iti aduc exemple daca doresti...jucatorii inteligenti sunt cei care stiu sa dea un atac coordonat si nu un atac la gramada......eu folosesc termenul de GD cand fac referire la reprezentatii tribului....pot exista jucatori (si sunt sigur ca exista) onorabili dar din pacate sunt eclipsati de conducatorii si representantii care au ales politica si strategia tribului....., totusi sa folosesti chiar si porecla intrun mod ironic.....nu este nici onorabil si nici frumos....si nu cred ca eu am facut asa ceva( la asta ma refeream)in rest ai mare dreptate in ceea ce zici si CL are multe uscaturi de care nu sunt mandru dar incerc sa cern sita si sa ramana in acest trib doar cei care merita si care sunt destul de buni si onorabili( si chiar si asa or sa mai ramana astfel de oameni)in lista aia poti sa vezzi ca aproape toata conducerea GD a atacat:))deci.....concluzia vine de la sine;)
iar despre cat de linistiti trebuie sa stai cand vom ataca eu sper sa fiti cat mai relaxati si sa ne subestimati din ce in ce mai mult;)
cu cat o sa fiti mai sus cu atat puteti cadea mai rau
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lol..nu se lauda nimeni..Mircea a scris ca,GD a luat satul ala


in alta ordine de idei..tu ar trebui sa fi ultimul care sa vorbesti..sau ai uitat cate mii de trupe ai pierdut in satul lui NorthStar...

nu-s eu ala, m-ai incurcat!
Eu v-am terorizat alt membru :D si intrebati pe el cat am pierdut si de ce nu a fost cucerit :)
 
Sus