TLB vs. AoF

DeletedUser

vezi zona aia mica T.D.K de sub aof? acolo erau membri TLB :) dar.. au plekt in T.D.K ca e grele cu razboiu :)

In ce calitate postezi? In calitate de membru al unui trib aliat noua, care tocmai pune pe foc relatiile dintre noi? (noroc ca nu ma pun la mintea ta) Te-au numit purtator de cuvant die.? Din cate stiu, SelenaX este diplomatul vostru de foarte multa vrfeme, aveti o anumita conducere, din care tu nu faci parte, prin urmare, nu stiu cum iti permiti sa vii sa scrii asa ceva pe forum.
Indiferent de ce diferendumuri apar intre triburile noastre, le rezolvam cu discretie, in particular. Nu cred ca ai vazut vreun membru TDK sa vina sa scrie ceva despre die., sa-i comenteze alegerile sau actiunile.
Te rog pe viitor sa te abtii de la asa ceva.
 

DeletedUser4863

Domnisoara sau Doamna are dreptate acum sunt acolo si asta conteaza.

Acum se pregateste elementu Surpriza.....Oare cine o sa PIce :confused:
 

DeletedUser

In ce calitate postezi? In calitate de membru al unui trib aliat noua, care tocmai pune pe foc relatiile dintre noi? (noroc ca nu ma pun la mintea ta) Te-au numit purtator de cuvant die.? Din cate stiu, SelenaX este diplomatul vostru de foarte multa vrfeme, aveti o anumita conducere, din care tu nu faci parte, prin urmare, nu stiu cum iti permiti sa vii sa scrii asa ceva pe forum.
Indiferent de ce diferendumuri apar intre triburile noastre, le rezolvam cu discretie, in particular. Nu cred ca ai vazut vreun membru TDK sa vina sa scrie ceva despre die., sa-i comenteze alegerile sau actiunile.
Te rog pe viitor sa te abtii de la asa ceva.

este o parere persoanala nu vorbesc in numele tribului meu pt ca nu imi permit un asmenea " lux " :) nu cred ca am vorbit urat despre tribul vostru doar despre acei jucatori care au facut alegearea de a se alatura tribului vostru .
 

DeletedUser

Acei jucatori apartin acum TDK. Vorbesti urat despre un membru TDK, vorbesti despre tot tribul.
 

DeletedUser

cu riscul sa gresesc si sa ma bag unde nu e treaba mea... lumea 3 e deja consolidata. nu mai presupune doar pioni, are in ea oameni. daca cineva crede ca dincolo de o chiar serioasa ratiune de trib cineva se va opri in a-si urmari dusmanul, indiferent de tribul acestuia... eu stiu ca nu o voi face. :) (dar nu va luati dupa noobii din lr :D )
 

DeletedUser

cu riscul sa gresesc si sa ma bag unde nu e treaba mea... lumea 3 e deja consolidata. nu mai presupune doar pioni, are in ea oameni. daca cineva crede ca dincolo de o chiar serioasa ratiune de trib cineva se va opri in a-si urmari dusmanul, indiferent de tribul acestuia... eu stiu ca nu o voi face. :) (dar nu va luati dupa noobii din lr :D )

n109ud, nu era vorba de cum sunt considerati acesti jucatori de catre LR, trib cu care nu avem nicio relatie diplomatica, ci de cum sunt catalogati de jucatori apartinand unor triburi aliate.
 

DeletedUser

ai vrea sa gandeasca,ca tine?cei din TLB care sunt acum in TDK dupa ce s-au rupt zeci de atacuri pe ei,tinand seama ca Die. si AoF nu sunt in razboi cu TDK,oare cum se numesc?refuzi sa-i numesti refugiati,dar asta sunt.trebuia sa-i luati inainte sa fie atacati de Die. si AoF,atunci nu mai erau refugiati,dar nu scapa,nu vorbesc in numele Die. sau AoF,vorbesc in numele lui pcrime care vrea harta rosie si asteapta sa recunoasteti ca sunt refugiati,ei stiu ca au statul asta
 

DeletedUser

1. pe mine m-a deranjat doar cine a facu aceste aprecieri, nimic mai mult; niciunul nu avea caderea s-o faca;
2. jesreel, promit, la atacarea ta voi participa personal si voi sprijini pe oricine altcineva o face sau doreste s-o faca.
 

DeletedUser

scuze daryo ca ma bag desi tu esti purtatorul de cuvant al tribului dar vad ca unii vorbesc multe si nevrute...ma baieti ne numiti refugiati...mai intai informati-va si pe urma jigniti lumea...refugiati ptr ce? in momentul intrarii noastre in tdk nu eram atacati de die de saptamani iar de aof nici nu mai vb ca nu ne atacase niciodata...iar conducerea noastra poate confirma acest lucru...daca sunteti atat de siguri pe voi cautati in twsats sa vedeti ...documentati-va si pe urma mai discutam...

multumesc si scuze daryo ca ma bag dar vad ca se vorbesc multe prostii

aa si la replica ca e grele cu razboiul tinand cont ca o tinem in razboaie de cel putin un an si nu doar pe un front, eu zic ca nu suntem chiar asa de nooby cum insinuezi...plus ca pe frontul die am avut cei mai de temut jucatori: mr lush, suranu, engy, dorm doze si multi altii care dupa parerea mea sunt cei mai buni din die. cand o sa ai tu 6 luni cel putin de razboiu cu ei si o sa rezisti te poti numi jucator cu experianta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca tu nu ai fost atacat de Die. sau Aof inseamna ca nu te priveste ce am zis mai sus,dar sunt intre voi care au fost atacati,eu la aia ma refeream,mai citeste o data si daca nu te ragasesti in cele spuse de mine vezi ca esti tu pe dinafara acestui subiect
daryo,nu ai tu ce sa-mi faci,mai bine da-i afara pe refugiatii aia si arata ca sunteti buni aliati
 

DeletedUser

daca tu nu ai fost atacat de Die. sau Aof inseamna ca nu te priveste ce am zis mai sus,dar sunt intre voi care au fost atacati,eu la aia ma refeream,mai citeste o data si daca nu te ragasesti in cele spuse de mine vezi ca esti tu pe dinafara acestui subiect
daryo,nu ai tu ce sa-mi faci,mai bine da-i afara pe refugiatii aia si arata ca sunteti buni aliati

aliat bun asa ca tine? mai bine nu, merci!
 

DeletedUser

cu toate ca am iesit din Die. si am intrat in LR,nu am atacat nici un membru TDK,doar pe acei din TLB care s-au refugiat la voi,pe care i-am atacat si inainte de aceasta mare grozavie ce a-ti facut-o,cu toate ca in diplomatia actuala nu mai poate fi vorba de alianta,din contra,
fa bine si da-i afara sa ma pot intoarce in mult iubitul trib Die.,din cauza voastra sunt in exil:))
 

DeletedUser

Inapoi in die? Adica alianta noastra e bulavard sau cum? Ai iesit ca sa-i ataci, nu mai faci parte din tribul aliat noua si anume die. Buh-bye, ne vedem la rim, eu centrand harta pe tine tu dand click pe harta ;)
 

DeletedUser

asa se pare,pentru 2 jucatori refugiati,pe care s-au rupt zeci de atacuri,timp pierdut,asa respect ai fata de aliatii tai?ii primesti in trib si esti in stare sa pui in pericol o alianta
nu ma mai ameninta cu palmierii,stii bine ca nu ai ce sa-mi faci
 

DeletedUser

jesreel, oamenii mari din TDK au vorbit cu oamenii mari din die. si s-au inteles. Tu esti doar copilutzul cu gura mare din vecini, care se roaga de cei mari sa-l bage in seama :D
Buh-bye, ma duc sa fac planuri cu satele tale :rolleyes:
 

DeletedUser

"copilutzul cu gura mare din vecini," a murit vara trecuta

s-au inteles,dar nu sa-i primiti dupa ce s-au rupt atacuri pe ei,am mai zis in prima postare referitoare la acest subiect,trebuia sa-i invitati inainte sa-i atacam,
oare cum ar fi sa jucati triburile doar voi cei din conducere?cred ca ar fi interesant.
va astept sa ma mai atacati cu 1500 spioance si nobil,poate reusiti pana la urma sa ma trimiteti in felul asta la palmieri
spor la plan:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

plus ca pe frontul die am avut cei mai de temut jucatori: mr lush, suranu, engy, dorm doze si multi altii care dupa parerea mea sunt cei mai buni din die.


daca la urmatorul post nu imi vad numele pe lista cu cei mai de temuti jucatori din Die. ne suparam :D

lasand gluma la o parte ....

pcrime ... spor la atacuri pe acei jucatori pe care aveati atacuri si inainte de intrarea lor in t.d.k.

daryo ... cand incepi asediul anunta-ma si pe mine sa ma pregatesc cu niste beri si floricele :D

SirEmil ... chill, s-a discutat prea mult pe tema asta si nu are rost continuarea unei discutii in contradictoriu :)

bye-bye
 

DeletedUser1924

cu toate ca am iesit din Die. si am intrat in LR,nu am atacat nici un membru TDK,doar pe acei din TLB care s-au refugiat la voi,pe care i-am atacat si inainte de aceasta mare grozavie ce a-ti facut-o,cu toate ca in diplomatia actuala nu mai poate fi vorba de alianta,din contra,
fa bine si da-i afara sa ma pot intoarce in mult iubitul trib Die.,din cauza voastra sunt in exil:))

Eu sunt un refugiat care iti ia sate nu? =))
Daca nu iti luam alea 2 sate(desi daca aveam chef sa stau noaptea sa trimit sprijin erau 4) nu mai faceai scandalul asta....acum taci si joaca acolo ca e doar un joc la care nu iti luam nici banii,nici femeia.
 

DeletedUser

hai lauda-te
ai luat doua sate din 130 atacuri cate au fost in total trimise la 1;30 noaptea pe niste sate care nici nu avea ferma ful:))cu asta te lauzi,mai mare b3st:)))))))))))tu ai fost?:)))))asa stii tu sa ataci mai ca ma aparam cu 1000 topoare si un nobil:)))))
invata sa ataci ca eu am venit peste voi de la 20 ore si v-am luat 7 sate fara sa recuperati nici unu,doar cu 40 atacuri
daca taceai filozof ramanea,
meriti si tu un loc la atacuri amuzante
dar sa nu facem offtopic
taci si joaca nu se aplica in cazul asta,pentru tine exista stanga-n 'mprejur
 

DeletedUser4195

Eu sunt un refugiat care iti ia sate nu? =))
Daca nu iti luam alea 2 sate(desi daca aveam chef sa stau noaptea sa trimit sprijin erau 4) nu mai faceai scandalul asta....acum taci si joaca acolo ca e doar un joc la care nu iti luam nici banii,nici femeia.
pai tu le-ai luat femeile la unii care nu erau in trib cu tine sa-ti fie rusine ca nu le-ai luat si surorile:p:p:p
 
Sus