TOP 10 jucatori L8>> Dezbatere

  • Autor subiect DeletedUser15860
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

Tepes ... nu poti zice ca un jucator de 1.500.000 pcte e un jucator bun daca are la inamici invinsi ca atacator vreo 500.000 si ca aparator cam 300.000 ... si te uiti oleak la statistici si vezi ca a innobilat numai intern ...

dar nu te poti lua numai dupa asemenea statistici, asta vreau eu sa spun.trebuie sa te uiti in ce zona se afla, daca e inconjurat de trib si aliati iar restul sunt jucatori slabi din triburi slabe:confused:cum e atunci:confused:clar ca are punctaj mic la agresori si aparatori ca nu a avut ce atace si de cine se apara;):)

LE. mi-ai pocit numele,astept mielul de paste:D
 

DeletedUser

.Ca sa va lamuriti asupra acestui lucru eu va propun un experiment: cautati printre vecinii vostrii pe care ai puteti ataca acei jucatori cu multe innobilari interne si atacatii si vedeti rezultatele;)


Asa am ales noi vreo 3-4 jucatori din TGL gen 5-600k punctaj, 4-500 OD si mai mult de 80% sate de barari sau de la prieteni , si crede`ma ca au fost praf :p

on-topic
Din top 10 nu cunosc decat o mica pare din jucatori;
reliefplayer este de foarte mult timp in top, multa vreme a dominat atat clasamentul punctelor cat si cel al inamicilor invinsi;

mafia009 jucator foarte bun, activ, a adus o groaza de sate ~HL~ , ajuta echipa...

castillo ec a urcat de curand pe primul loc la agresori, cu toate ca nu are foarte mult timp la dispozitie pentru joc se mentine in toate topurile si conduce cu succes tribul, unul dintre cele mai bune de pe lumea 8 (nu o spun eu, au afirmat`o destui jucatori, chiar si dintre dusmani ;) )

gt-baxxutz. in opinia mea cel mai bun jucator de pe lumea 8, cand ataca baxutz se stia, cadeau de la 25 de sate in sus, nu sunt putini jucatori care au fost nevoiti sa renunte la joc din cauza lui... de asemenea se apara foarte bine, a fost sitter intr`o seara la mine si am avut cateva zeci de atacuri, majoritatea full`uri si nobili, a reusit sa pastreze toate satele fara sa piarda foarte multe trupe.. de asemenea a fost sitter la un jucator de pe granita cu burn si a pastrat toate satele, desi avea multe atacuri si trupe mai deloc

san pary este si el un jucator foarte bun,, sincer mi`ar fi placut sa joace in ~HL~ , probabil cel mai bun jucator din T~W ( ma refer la tribul care era pe 3 sau pe 4, nu la cel de azi)

in rest nuprea mai stiu pe nimeni din top 10, asta este opinia mea sper sa nu fi suparat pe cineva :p
 

DeletedUser

mafia009-un jucator foarte bun,mai ales in ofensiva + un adevarat caracter.il cunosc de prin aprilie 2008(am jucat pe 5 impreuna) si niciodata nu a spus Nu cind ii ceream ajutorul
 

DeletedUser1924

Totusi,aici e vorba de "Top10 jucatori" nu "Top 10 tovarasi" :))
 

DeletedUser

cred ca nu clasamentele cu puncte conteaza ci clasamentele cu inamici invinsi, multi au luat sate prin cedari de sate, sau sate de barbar, putini au luat sate pe bune, daca vati uita la topul 10 ca puncte 2 jucatori sunt pe bune acolo restu, au sate moca, nu vreau sa jicnesc pe nimeni, dar uite eu am rank 101 si ca agresor sunt pe 19, si la general 13-14 cu tot cu aparare, grig de la mine din trib la fel e pe locul 3 ca agresor si la puncte e pe 30-40, asta e clasamentul adevarat. va dau un exemplu este jucatorul dupa locul 10 actual efes pilsener care ca agresor lasa de dorit, ce poti spune la asemenea jucator? sunt feluri si feluri de clasamente
 

DeletedUser

da dar asta e un topic care ia in considerare punctele si ca urmare se discuta doar despre puncte! daca vrei si crezi ca ar fi alt criteriu de separare a jucatorilor cu adev buni de cei mai putini buni fa tu un topic despre inamici invinsi!
ca agresor cred ca te referi!
:D
 

DeletedUser

un juctaor bun este acela care stie sa atace dar care stie si sa se apere, ca sunt multi jucatori buni care ataca, dar ca aparatori lasa de dorit ( in sensul ca nu stiu sa se apere) dar sunt altii care ca agresori sunt varza dar ca aparatori sunt foarte buni, cine stie sa se apere si sa atace este cel mai bun jucator
 

DeletedUser4195

e relativa treaba cu cel mai bun jucator
eu am alta parere despre ce inseamna cel mai bun player ,e pur personala
deci cei mai buni playeri sunt conducatorii triburilor de top,majoritatea timpului care il petrec pe joc sunt ocupati de cu totul si cu totul altceva decit sa atace, ei muncesc mult mai mult decit un un simplu player,triburile nu este doar un joc unde dai comenzi
exista playeri si playeri ,unii din ei merg pe atac, de obicei cind iau sate cer defence in trib,sunt ei oare buni playeri????poate oare colegul din centru sa mai creasca daca e obligat sa faca defence pt conturile de atack de pe granita>>???nup . ce face??se lasa de plictiseala. lasa satele colegilor si tot asa
f multi playeri pot da un un doge , o recuperare sau un atac bun,unii au mai multe sate altii mai putine,ce ii deosebeste pe unii de altii???pozitionarea pe harta ,norocul este un alt factor din jocul acesta
uite doi playeri f buni unul linga altul dusmani, ce se intimpla????va zic tot eu se stopeaza unul pe celalalt din dezvoltare
intra intrun razboi surd si ramin mici ,cu putine sate nu ai cum sa fii locul unul ca agresor
mai exista playeri care ramin blocati la granite moarte unde interesul tribului cere diplomatie sa fie ei oare toti slabi ca nu au punctaj mare ca agresori sau aparatori???cite trupe poate el omorii cind ataca de la 60 de ore ca sa creasca la agresori??/sa dea el oare in sate superblindate???i se poate oare intimpla??


cel mai bun player il vom alfa peste f multi ani
el va fi cuceritorul aceste lumii :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de asta exista dezvoltarea si sa te extinzi, eu toata treaba am inceput pe k25 mam extins pana pe k15 si dupa aceea mam gandit sa vin sa ii ajut pe colegii mei in razboiul cu talibanii si dupa k25 am facut salt pana pe k35 si dupa k35 am ince[put sa iau sate pe k45 si k44 si asa am facut o mica comunitate de satuce pe k44-45 si mam extins binisor, cine vrea sa zboare de la caldurica poate sa faca salturi mari
 

DeletedUser523

e relativa treaba cu cel mai bun jucator
eu am alta parere despre ce inseamna cel mai bun player ,e pur personala
deci cei mai buni playeri sunt conducatorii triburilor de top,majoritatea timpului care il petrec pe joc sunt ocupati de cu totul si cu totul altceva decit sa atace, ei muncesc mult mai mult decit un un simplu player,triburile nu este doar un joc unde dai comenzi
exista playeri si playeri ,unii din ei merg pe atac, de obicei cind iau sate cer defence in trib,sunt ei oare buni playeri????poate oare colegul din centru sa mai creasca daca e obligat sa faca defence pt conturile de atack de pe granita>>???nup . ce face??se lasa de plictiseala. lasa satele colegilor si tot asa
f multi playeri pot da un un doge , o recuperare sau un atac bun,unii au mai multe sate altii mai putine,ce ii deosebeste pe unii de altii???pozitionarea pe harta ,norocul este un alt factor din jocul acesta
uite doi playeri f buni unul linga altul dusmani, ce se intimpla????va zic tot eu se stopeaza unul pe celalalt din dezvoltare
intra intrun razboi surd si ramin mici ,cu putine sate nu ai cum sa fii locul unul ca agresor
mai exista playeri care ramin blocati la granite moarte unde interesul tribului cere diplomatie sa fie ei oare toti slabi ca nu au punctaj mare ca agresori sau aparatori???cite trupe poate el omorii cind ataca de la 60 de ore ca sa creasca la agresori??/sa dea el oare in sate superblindate???i se poate oare intimpla??


cel mai bun player il vom alfa peste f multi ani
el va fi cuceritorul aceste lumii :D

imi place cum gandesti.bravo.:)
 

DeletedUser4533

e relativa treaba cu cel mai bun jucator
eu am alta parere despre ce inseamna cel mai bun player ,e pur personala
deci cei mai buni playeri sunt conducatorii triburilor de top,majoritatea timpului care il petrec pe joc sunt ocupati de cu totul si cu totul altceva decit sa atace, ei muncesc mult mai mult decit un un simplu player,triburile nu este doar un joc unde dai comenzi
exista playeri si playeri ,unii din ei merg pe atac, de obicei cind iau sate cer defence in trib,sunt ei oare buni playeri????poate oare colegul din centru sa mai creasca daca e obligat sa faca defence pt conturile de atack de pe granita>>???nup . ce face??se lasa de plictiseala. lasa satele colegilor si tot asa
f multi playeri pot da un un doge , o recuperare sau un atac bun,unii au mai multe sate altii mai putine,ce ii deosebeste pe unii de altii???pozitionarea pe harta ,norocul este un alt factor din jocul acesta
uite doi playeri f buni unul linga altul dusmani, ce se intimpla????va zic tot eu se stopeaza unul pe celalalt din dezvoltare
intra intrun razboi surd si ramin mici ,cu putine sate nu ai cum sa fii locul unul ca agresor
mai exista playeri care ramin blocati la granite moarte unde interesul tribului cere diplomatie sa fie ei oare toti slabi ca nu au punctaj mare ca agresori sau aparatori???cite trupe poate el omorii cind ataca de la 60 de ore ca sa creasca la agresori??/sa dea el oare in sate superblindate???i se poate oare intimpla??


cel mai bun player il vom alfa peste f multi ani
el va fi cuceritorul aceste lumii :D

frumos concept si foarte adevarat.
dar cand zici tu ca unii se blocheaza -in cazul unui conducator bun de trib , nici un jucator nu ar trebui sa fie lasat la adapost, sa stea sa trimita doar trupe de sprijin la granita in cazul unui razboi, e normal sa se plictiseasca.
de asemenea acel lider nu trebuie sa lase niciodata garda jos,sa mentina mereu jucatorii in actiune ,si sa stie sa se impuna.

cred ca am deviat putin,dar concluzia mea e : degeaba esti cel mai bun jucator de pe lumea asta, singur(fara sprijin din alte parti) nu poti face fata nici macar unor 10 jucatori care au 70% sa zicem din capacitatea de joc.
 

DeletedUser

nu mai cel mai bun jucator e sago care asteapta ca inamicul sa ii ia din sate ca poate s-o plictisi si se lasa de joc si atunci sago,care e rabdator , i le va lua pe toate si va iesi victorios
si adversarul lui e considerat un noob pt ca nu ia luat toate satele si pt ca sa plictisit desi sago al nostru nu facea mai nimic iar adversarul lui avea motive sa se plictiseasca!
:))
 

DeletedUser

nu mai cel mai bun jucator e sago care asteapta ca inamicul sa ii ia din sate ca poate s-o plictisi si se lasa de joc si atunci sago,care e rabdator , i le va lua pe toate si va iesi victorios
si adversarul lui e considerat un noob pt ca nu ia luat toate satele si pt ca sa plictisit desi sago al nostru nu facea mai nimic iar adversarul lui avea motive sa se plictiseasca!
:))

de tine nu a auzit nimeni nik asa ca mai bine stai in carcasa ta;)
 

DeletedUser

nici nu trebuie sa auzi tu de mine ceva...ai facea pe tine daca ai auzi de mine:)))))))))))
 

DeletedUser5712

loool aici ai dat dovada de...., si cel mai bun jucator asa se vede in timp... mie imi pare rau ca nu mai am motivatie si am lasat-o mai moale, dar nu se stie cand imi revine pofta :p
 

DeletedUser

eu merg pe ideea ca cel mai bun jucator e primul din top ODA...n-am sa elaborez nu stiu ce teorii:)) dar asta e parerea mea...trebuie sa se tina seama si de "pomana" cuceririlor interne,ODD,zona in care este respectivul...in sfarsit...topul general nu este si cel real:)
 

DeletedUser

nici nu trebuie sa auzi tu de mine ceva...ai facea pe tine daca ai auzi de mine:)))))))))))


deja dau fuga la magazin sa imi iau pampers:rolleyes:...te pomenesti ca ii fi grig cel viteaz si nu stie nimeni:eek: daca e asa am auzit de tine...deci tu esti ala ce da atacuri fara berbeci:D
 

DeletedUser

e relativa treaba cu cel mai bun jucator
eu am alta parere despre ce inseamna cel mai bun player ,e pur personala
deci cei mai buni playeri sunt conducatorii triburilor de top,majoritatea timpului care il petrec pe joc sunt ocupati de cu totul si cu totul altceva decit sa atace, ei muncesc mult mai mult decit un un simplu player,triburile nu este doar un joc unde dai comenzi
exista playeri si playeri ,unii din ei merg pe atac, de obicei cind iau sate cer defence in trib,sunt ei oare buni playeri????poate oare colegul din centru sa mai creasca daca e obligat sa faca defence pt conturile de atack de pe granita>>???nup . ce face??se lasa de plictiseala. lasa satele colegilor si tot asa
f multi playeri pot da un un doge , o recuperare sau un atac bun,unii au mai multe sate altii mai putine,ce ii deosebeste pe unii de altii???pozitionarea pe harta ,norocul este un alt factor din jocul acesta
uite doi playeri f buni unul linga altul dusmani, ce se intimpla????va zic tot eu se stopeaza unul pe celalalt din dezvoltare
intra intrun razboi surd si ramin mici ,cu putine sate nu ai cum sa fii locul unul ca agresor
mai exista playeri care ramin blocati la granite moarte unde interesul tribului cere diplomatie sa fie ei oare toti slabi ca nu au punctaj mare ca agresori sau aparatori???cite trupe poate el omorii cind ataca de la 60 de ore ca sa creasca la agresori??/sa dea el oare in sate superblindate???i se poate oare intimpla??


cel mai bun player il vom alfa peste f multi ani
el va fi cuceritorul aceste lumii :D

Ma refer la ceea ce am evidentiat..
Daca un intemeietor/conducator e unul bun nu lasa sa se intamample una ca asta, adica ca sa fie jucatori in interiorul tribului care sa tr sprijin si sa nu faca nimica...pararea mea proprie si personala mai bine ai 20-30 de membri care sunt activi , stiu jocul decat sa ai 60-70 din care 20 sunt pe langa; 20 iti cer sprijin la primul atac iti zic ca au 100 in loc de 1 ...si cei care iau sate crezand ca e cineva obligat sa ii tina lui satele....
Pe langa asta ca orce jucator daca esti un jucator ....cat de cat nu trebuie sa fi cine stie ce...nu te lasi tu ca sa fi blocat..sa ai o iesire undeva...ce faci ....daca stai si astepti ajungi exact cum a mentionat...respectivul mai sus...
In jocul asta trebuie sa te duca si capul....ca altfel il joci degeaba....:D
Revenind la...tema acestui topic.....top 10 jucatori...

Dupa mn unul dintre cel mai bun, poate chiar cel mai bun e Castillo ....nu il cunosc direct...dar am avut ocazia sa il indirect......
Totusi imi palce cum joaca...se vede ca stie...si are si un caracter...placut...chiar daca vorbea cu cel pe care il ataca si ii era dusman...stie sa se exprime si sa vorbeasca cu omul...
Am fost sitter...cateva zile la un jucator pe care il ataca ...el inpreuna cu alti si ...am vazut stilul de joc:)
Tineo tot asa...parerea mea e ca esti cel mai bun...sincer:) ....
Am avut ocazia sa i stiu si pe alti...de aia zic...din pacate tot indirect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cand joaca e printre cei mai buni, asa e :) momentan e la aruncatul cu privirea :p :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus