top 20-opinii

DeletedUser

Trib Swat

OFF,

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, momentan, cine vrea sa afle mai multe de noi, SWAT, sa vorbeasca cu mine...

Nu fac un clasament pt ca pot vorbi de TDK ( frati mei ), Die, MT ... cam atat...aaa sa nu uit de LS-AX, GEMINA, ANTS, TRIB si restul la gramada ... adica dusmani....deci, insuficient pt a-mi spune parerea....

Dar am ceva sa zic pentru toata lumea, unde ne aflam acum vom ramane pentru totdeauna, cine nu crede ii invit sa incerce sa ne atace, cine crede ca avem in trib noobi le dau dreptate ca avem dar aceia fac numai ferme defensive si atat ( din cand in cand le mai dam si cateva sate sa mareasca productia )....

SWAT pentru necunoscatori este o fuziune a DRAGON, TDK, =BD=, TDK au iesit ( prieteni mei din Insane stiu de ce )....intr-un viitor apropiat vom fuziona la loc....SWAT are inca multi membri si mai facem si noi o academie ... ca asa este moda ..:D...A-SWAT....si vom fi mai buni ca si acum....

Daca faceti si off-topic, va rog faceti un clasament al conducatorilor de trib Top 20, sa cuprinda Nr sate, pozitie clasament general, rang aparator, rang cuceritor...acolo veti afla mai multe decat o mie de cuvinte....

Inchei prin a va ura la toti cuceriri usoare ( :D Daca mai sunt posibile asa ceva...poate la marginea hartii )

P.S. Nu ma pot pleca pana nu i-as face o invitatie lui Eek!...in SWAT...gasesc eu o modalitate de al reinvia...:)
 

DeletedUser

Sa ajuns intr-un stadiu al jocului in care intradevar numeri pe degete ce triburi au ramas,dati-mi voie sa-mi expun si eu o umila parere despre top 20 ,chiar daca aici si-au expus parerile veterani ai triburilor,cu experienta mai multa ...

1.SCITII
Pana acum a dominat L3(in clasament),si va domina incontinuare,andurill a facut treaba buna,uneori jocul cu diplomatia face mai mult decat milioane de sate full de atac.

2.Die.
Unul dintre triburile care va pune lacatul acestei lumi;)...

3.LR
Un trib simplu fara experienta,foarte agresiv,cu experienta acumulata pe parcusul acestei lumi,multi spioni:D,jucatori multi dar loiali,eu sunt multumit cu ce am realizat pana acum,impreuna cu colegii mei ,va disparea si notiunea de "mamut ":p intre timp,nu stiu exact cat membrii trebuie sa fie sa dispara :D dar va disparea...cam atat despre LR

4.TLB
Va fi tribul care va inchide acel lacat (vezi Die.)...;)

5.M.T.
Imi pare rau dar nu am cunostine despre acest trib,si nu vreau sa vorbesc aiurea...

6.N.W.O.
Un trib OK,jucatori buni,face o treaba buna in sudul lumii...

7.~FR~
Un trib proaspat,sunt jucatori buni ,dar isi cam pun pe cap multe triburi ,si foarte probabil sa se destrame repede...

8.T.D.K.
"Concluzie:

T.D.K. si SWAT impreuna pana la final."fara comentarii...:D

9.LeNe
Conducere slaba,ceea ce a si dus la decaderea celor doua triburi,acum cad impreuna...

10. SWAT
Idem T.D.K.

11.LS-AX
Nu cunosc :confused:,dar totusi eu sunt un mamut mai mic;)

12.UV-LA
Va cadea ,si nu din cauza membrilor sau a pozitionarii ci din cauza conducerii,m-am trezit dupa doua luni perioada in care erau trecuti la aliati la mine in baza unor tratative duse cu diplomatului tribului ca numai suntem trecuti la aliati...

13.A-NWO
Idem N.W.O.

14.EXIT
Nu cunosc ,imi pare rau...

15.ANTS
Nu cunosc ,imi pare rau...

16.PUNKS
Nu este academia LR,nu va fi inghitita de LR,dar cand va cadea LR vor cadea impreuna cu noi...din cauza ca vor lupta cu noi...

17.L³T
Idem M.T.

18.GEMINA
Cam imprastiata,lucru ce duce la multi dusmani...in rest nu cunosc

19.Insane
Eheeee,da un adversar redutabil,imi place de ei,cativa tradatori din LR,doi oameni care conduc tribul bine si cunosc jocul foarte bine,le vine randul la toti..;)

20.AoF
Conducerea e facuta din tradatori LR:D,au de doua ori noroc ca exista INSANE si LeNe..

Sper ca nu am suparat pe nimeni,si imi cer scuze daca am dat ceva date eronate..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.SCITII
Sunt un trib puternic, cu multi jucatori foarte buni, dar din ce am auzit si cu multe orgolii, din fericire le mai taie andurill avantul si ii conduce cu o mana de fier, felicitarile mele pentru munca depusa! Vor mai domina ceva timp clasamentul

2.Die.
Sunt multi jucatori buni pe acolo, bine organizati. Dupa parerea mea fuziunea cu Gow a fost o miscare inteligenta, sa vedem cat va tine casnicia:)

3.LR
Mamut clasic. Multe nobilari interne, harta exterm de albastra, o gramada de jucatori prinsi dintr-o data intr-o mare de albastru fara posibilitate de extindere. Parerea mea este ca va cadea, si va cadea mult datorita dificultatilor in organizare si lipsei de experienta.

4.TLB
Cred ca cel mai bine ar fi sa spuna ceilalti, oricat de mult am vrea sa fim obiectivi tot avem o doza de subiectivism, deci no comment. (sunt ai dracului si rai)

5.M.T.
I-am urmarit de la inceputul lumii, au fost printre primele triburi sub 80 membri din aceasta lume alaturi de =THG= si TLB. S-au mentinut in top de cand ii stiu, deci au ce arata baietii, si cred ca inca nu au aratat tot ce pot.

6.N.W.O
Am putine informatii despre ei, dar nu m-au impresionat cu nimic in mod special.

7.~FR~
Multi fosti BURN, deci oamnei cu multi dusmani, dupa parerea mea nu vor rezista mult.

8.T.D.K.
Acum ceva vreme promitea fly lord(cred, e posibil sa ma insel) ca vor intra in top si sa-i puna Asfaloth pe harta, se pare ca s-au tinut de cuvant. Bravo lor si bafta in continuare. Le voi urmari cu interes evolutia.

9.LeNe
Il cunosc pe Black Leon si pe inca cativa oameni de acolo... nu stiu cat de benefica a fost pentru ~LOEN~ fuziunea cu Noob, dar asta nu este de competenta mea sa decid. Le va fi destul de greu in zona, s-au aruncat destui pe ei. Sper sa faca o figura frumoasa si sa reziste. Va tin pumnii baieti!

10.SWAT
Nu cunosc.

11.LS-AX
Nu cunosc.

12.UV-LA
Nu cunosc.

13.A-NWO
Nu cunosc.

14.EXIT
Slabe sanse de supravetuire in acea zona, cel mai probabil vor cadea si asta intr-un timp relativ scurt.

15.Ants
Nu cunosc.

16.PUNKS
Trib mamut. Ori vor fi devorati de fratii lor din LR, ori daca se intampla ceva cu LR, ei vor pati acceasi soarta.

17.L³T
Ca academie a M.T.-ului nu ma pot astepta decat la lucruri bune din partea lor.

18.GEMINA
Intrarea lui Balieca in trib a fost un plus pentru imaginea Gemina, dar un om nu poate sustine un trib. Am observat un fenomen ingrijorator, ca sa spun asa, pentru Gemina, aproape in fiecare lume incepe in forta, dar odata cu trecerea timpului scade din ce in ce mai mult... nu m-ar mira ca in scurta vreme sa paraseasca top 20.

19.Insane
Nebunii mei preferati... nu va puneti cu ei ca ramaneti fara sate. Membri putini, foarte bine organizati, cu foarte multa experienta, total opus LR-ului, poate de aici si antipatia dintre ei ei si membrii LR. Bafta nebunilor! :D

20.Aof
Nu cunosc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. SCITII trib bun , conducere buna , membrii buni ... probabil vor mai domina un timp aceasta lume
2. Die nu cunosc dar vad acolo multi jucatori buni
3. LR un trib bun ... a crescut din innobilari interne mai mult ... sunt curios ce se va intampla cand vom ajunge cam 200...
4. TLB dupa parerea mea singurii care ar putea sa ia locul Scitilor :)
5. N.W.O.-nu stiu cat vor rezista ...
6. M.T.- tribul meu de suflet .. nu comentez nimic veti afla nu peste mult timp :)
7 T.D.K.=8.SWAT
9. LeNe - sfarsitul lor e aproape...
10. Ls-ax - nu vor mai rezista mult...
11. UV-LA nu cunosc , dar nu cred k vor rezista nici ei
12. A-NWO-la fel k N.W.O.
13. PUNKS- nu cunosc
14. ANTS - nu cred k vor mai rezista nici ei
15. GEMINA sfarsitul le e aproape
16 EXIT - nici ei nu cred k vor mai rezista mult
17 L³T-nu e academia M.T. ! sunt 2 triburi prietene , care se bazeaza pe comunicarea membrilor din ambele triburi :)
18 , 19 si 20 nu cunosc :)
 

DeletedUser2786

1 Scitii – Nu prea stiu mai nimic despre ei, stiu doar ca au ajuns pe locul 1 fuzionand cu TGH, ~TOR~ si Priory parca, din cate imi aduc eu bine aminte, triburi micute si bine organizate din care a reiesit un trib la fel de bine organizat. Spre deosebire de talibanul eu sunt mai sceptic in privinta lor, nu stiu cat or sa mai reziste pe primul loc.
2 LR – Un trib care momentan ma contrazice. Discutasem cu liderul tribului, la cateva saptamani dupa ce am format GoW, si i’am zis ca numarul de membrii, pe viitor, poate sa dauneze organizarii tribului. Se pare ca m’am inselat in privinta asta si tribul privit din exterior merge pe un drum bun.
3 Die. – Un trib format din fuziunea a doua triburi care isi dominau zonele de acoperire (fostul die. si GoW). Noul trib a aparut in urma unei bune colaborari a ambelor conduceri. Nu vreau sa fiu subiectiv, dar dupa cum vad eu lucrurile tribul va sta mult timp acolo unde ii e locul si va domina zona de N-V a hartii.
4 TLB – Trib care a oscilat in prima lui perioada de existenta, dar pe parcurs si’a impus un respect printre vecini. In urma fuziunii cu S.T. tribul a prins mai mult curaj si se afla pe un drum ascendent. Cel putin asa se vede din exterior.
5 N.W.O. – Un trib pe care nu il cunosc, dar din ce am auzit s’ar putea sa fie o nuca tare in zona lor.
6 M.T. – Un trib cu dus si intors. Un trib care declara razboi si a doua zi o dau la pace si fac PNA. Nu le cunosc strategia dar nu cred ca vor avea un viitor lung.
7 ~FR~ - Nu cunosc.
8 LeNe - Un trib aparut in urma fuziunii intre n00b si LEON. Iar asta s’a intamplat dupa plecarea lui b3sT din n00b. Sunt cativa jucatori buni ramasi in trib in urma fuziunii, dar ii numar pe degetele de la o mana. Nu le dau viata lunga.
9 T.D.K. – Un trib rupt din fostul SWAT. Nu stiu multe despre ei, dar cred ca daca au putina organizare pot ajunge departe.
10 SWAT – Un trib care incearca sa faca ceva dar mai au mult pana departe.
11 LS-AX – Nu cunosc tribul si nu-mi explic cum poate exista un trib cu un numar atat de mare de membrii.
12 UV-LA – Un trib vechi pe Lumea 3. Un trib bine condus la inceputuri de 3-4 jucatori buni. Vorbesc lucruri bune despre acest trib numai la trecut, prezentul (in urma fuziunii cu ~TAO~) lasa de dorit. Nu le dau viata lunga.
13 EXIT – Trib care a existat si la inceputul lumii dar cu o alta conducere. (ex: barbaru, fixx sau baba007). In prezent nu cunosc jucatorii care formeaza acest trib. Nu le dau mari sanse de existenta pe viitor.
14 A-NWO – Se poarta academiile?
15 PUNKS – Trib micut care creste sub aripa LR.
16 ANTS – Spre rusinea mea, nu Ii cunosc.
17 GEMINA – Un trib cu state vechi pe L3. Nu stiu cat vor mai rezista in top 20.
18 Insane – Spam spam spam. In rest Valiusha si Nienna.
19 L³T – O alta academie?
20 AoF – Nu cunosc.


scitii au fuzionat doar cu TGH si o parte din priory. nu stiu dc bagi tor in schema. poate din plictiseala.
 

DeletedUser

lasa-l Free pe Jigsaw in pace ca vad ca se pricepe numai la cuvinte marete si sate moka...apropo cate sate moka ai...254??
 

DeletedUser

Intrucat probabil voi parasi L3 curand (care e cred cea mai buna pe triburile) hai sa dam cu parerea(nu cu parul)..:)

1.Scitii - trib puternic, condus cu o mana forte de andurill, poate nu la fel de activ in ultima perioada -pozitie si diplomatie foarte bune, probabil vor mai ramane pe acest loc timp indelungat

2.Die - o alegere nefericita a numelui am spus la inceput dar oamenii au dovedit ca stiu jocul si sunt probabil tribul (alaturi de M.T.) care a crescut cel mai mult prin innobilari externe - ma refer aici la vechiul Die - si in noua formula e puternic dar parca si-a pierdut un pic farmecul..:)

3.LR - prea mare - nu comentez altceva

4.TLB - face parte din grupa primelor triburi cu numar redus de jucatori formate care, evident nu au putut rezista intr o comunitate mai larga (BURN) - trib bun, activ, bine coordonat de talibanul - interesant in ce conflicte se angreneaza

5.NWO - nu cunosc dar n am o parere prea buna

6.M.T. - primul trib cu numar redus de jucatori (cam 20 initial) care a reusit, intr un k54 dominat de inamici..:)..format cam in aceeasi perioada cu TLB si TGH, putin inainte poate - fara alte comentarii

7.SWAT - nu cunosc foarte multe, aliat pare un om hotarat care isi face bine treaba

8.T.D.K - evolutie foarte buna in ultimul timp

9.LeNe - pozitie geografica proasta, rezista insa acceptabil in razboiul cu Die - nu ii apreciez insa foarte mult

10.LS-AX - foarte slab

11.A-NWO - nu inteleg chestia cu academiile

12.UV-LA - nu cunosc

13.ANTS - provenit din LS-AX, au cativa jucatori buni, cam tarziu insa au iesit dupa parerea mea

14.PUNKS - numele nu mi spune nimic

15.EXIT - putini jucatori, activi, s au descurcat bine contra noastra, asta si in conditiile in care nu le am dat atentie

16.L3T - trib ce s a descurcat acceptabil inconjurat de 2 super-mamuti, unul chiar hidos si penibil (nu LS AX), care nu e academia M.T. si are o politica diferita

17.GEMINA - foarte slab, cativa jucatori buni totusi, majoritatea eliminati insa

18, 19 - nu stiu cine sunt

20.BURN- se pare ca coco a revenit la prma dragoste..succes..:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

~hai sa`mi dau si eu cu parerea:D

1.Scitii -=>liderii Lumi 3, vor mai sta mult timp acolo sus...credeti-ma ;)

2.Die. -=>s`au intarit mult dupa fuziunea cu GOW...bravo lor..se pare ca le merge bine :)

3.LR -=>cred ca e tribul care il cunosc cel mai bine. :) Multi, bine asezati, lucreaza bine impreuna, se ajuta, dar nu am inteles mare lucru din faza asta cu inobilarile interne, desi king a incercat sa`mi explice! Oricum..au avut si vor avea un cuvant greu de spus pe Lumea3...Bravo conducatorilor...se pare ca reusesc sa tina "in frau" un trib mare...;)

4.TLB -=>un trib bun, format din multi jucatori buni pe care ii conosc destul de bine. In urma aliantzei cu Scitii vor avea si ei un cuvant greu de spus...sunt chiar curios care va fi urmatoare miscare...:rolleyes:

5.N.W.O. -=>ei da...baieti au ganduri mari...tribul asta incepe sa arate asemenea lui LR iar daca astea 2 triburi...se aliaza v`a fi belea pentru celelalte triburi din zona! Oricum au jucatori buni...si cred ca pozitia pe care o ocupa demonstreaza cele spuse....

6.M.T. -=>nu prea ii cunosc...sunt departe de mine, insa am auzit ca ar fi jucatori buni, nu de elita, dar buni...si vad ca demonstreaza asta!

7.SWAT -=>no comment

8.T.D.K. -=>no comment

9.LeNe -=>nu`mi place politica lor! Sunt in top datorita unor jucatori cu punctaj mare, pe care nu`i cunosc!

10.LS-AX -=>vechi parteneri BURN...oameni de treaba! Bafta!

11.A-NWO -=>cu numele sunt academia N.W.O. pentru ca au jucatori care sunt in topuri! Ii cunosc f. bine pe buni, facand parte din fostul BURN!

12.UV-LA -=>trib care ocupa un k intreg si mai are jumate din alt k ....multi jucatori , deasemenea sunt uniti, este format din fostul TAO + Nord + vechiul nucleu UV-LA. Nu stiu insa cat timp va tine fuziunea asta la ei!

13.ANTS -=>academie...no comment

14.PUNKS -=>lucreaza foarte bine cu LR cred ca daca nu ar fi asa multi cei din LR ar fuziona cu PUNKS, insa nu cred ca vor mai sta mult timp despartiti :)

15.EXIT -=>o incercare de renastere ca si cea pe care o incerc eu, nu stiu insa ce politica au ei! Bafta oricum!

16.L³T -=>o alta academie...

17.GEMINA -=>am impresia ca sunt in cadere libera...poate ma insel

18.AoF -=>no comment...habar n`am de ei!

19.~ID~ -=>no comment...habar n`am de ei!

20.BURN -=>revenim noi ushor ushor in topuri...se pare ca da roade munca depusa, am reintrat in topuri :D:rolleyes:
 

DeletedUser

Parerea mea:

1.Scitii-au jucatori foarte buni,vor ocupa locul 1 pentru ceva timp

2.Die.-nu cunosc

3.LR-un trib bun care din cate stiu sunt in razboi cu fostii membrii Insane care acum sunt in TLB.

4.TLB-un trib foarte bun care impreuna cu Scitii demoleaza triburi.

5.N.W.O.-au jucatori buni,din cate stiu in sud fac treaba buna.

6.M.T.-au jucatori foarte buni,acu o luna sau mai demult au intrat membrii din C.T. la ei,nu mai spun nimica ca am satele langa ei.

7.SWAT-no comment

8.T.D.K.-no comment

9.LeNe-nu stiu nimic despre ei,doar ca este format din fosti membrii Leon si n00b.

10.LS-AX-tribul meu:D,sunt foarte multi spioni si noobi:(,de ar iesii toti ar ramane cam 200 de membrii buni.

11.A-NWO-nu stiu nimica despre ei.

12.UV-LA-tot nu cunosc.

13.PUNKS-nu cunosc

14.ANTS-fosti membrii LS-AX care au plecat pentru ca nu era tribul organizat.

15.EXIT-nu cunosc

16.L³T-un trib format acu 2 luni parca tot din fosti membrii LS-AX

17.GEMINA-un trib foarte bun,pacat ca iau bataie de la M.T.

18.~ID~-nu cunosc

19.AoF-nu cunosc

20.BURN-un tribu format de =-Coco=- care este un jucator foarte bun,isi vor face simtita prezenta pe L3
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. L³T nu e academia M.T. ...
2. intradevar a fost creat din fosti jucatori Ls-ax , insa care au iesit de acolo si s-au razboit cu fostul trib .. au fost singuri impotriva tuturor :)
 

DeletedUser5710

L³T --- Akkadienii

Buna. Am venit sa va explic cum sta treaba cu L³T.

Acest trib s-a nascut din ideea lui Edil Casa si subsemnatul Peak.

Eu fiind un fost "Capitan pe Zona" am avut discutii cu conducerea tribului LS-AX... prin care am ramas suparat pt ideea ca n-au vrut sa recruteze jucatori precum e Edil Casa. Edil Casa, pe vremea aceea era in PZBNZ impreuna cu cativa colegi de-ai nostrii. Dupa ce s-a infiintat tribul Akkad am plecat din LS-AX. Peste cateva zile urma deja primul razboi. LS-AX contra Akkad. Noi eram putini ca si acuma (inca tot suntem "prea" multi :p ). Lupta nu era castigata de ei. Am ramas toti cu putini pierderi. Dupa ce am trecut ultima data de razboiul cu LS-AX , "numerosul trib" Apasii , si Gemina acuma pot spune ca tribul s-a organizat destul de acceptabil pt zona ei. Intotdeauna aveam cate 1-2 razboi(e).

L³T NU este o academie. MT este un grup de prieteni a celor din tribul Akkadieniilor.
L³T are diplomatie proprie. Dusmani proprii...

Jucatorii acestui trib sunt dedicati jocului chiar daca unii trebuiau invatati la inceput. Activitatea e cat de cat acceptabila in trib. Inactivii sunt innobilati pe loc. Regulamentul e foarte strict (pe care de cateva ori l-am "editat" )


Acuma dupa ce ati vazut un scurt "intro" al tribului L³T da-ti cu parerea;)

Bafta tuturor

Akkadianul
Peak
 

DeletedUser

sa va intre bine in CAP L³T NU ESTE academia tribului M.T. ............ L³T este trib independent......care a luptat singur impotriva celor din LS-AS (1k+ membrii) si Apasii (aproape de 1K membrii) si a tinut piept cu succes ....... asa ca nu mai voribiti aiurea daca habar nu aveti de un trib........la profilul MT si L³T nu scrie nici unde academie....ci scrie FRATIOR.....cititi bine si dupa va dati cu parerea.....!!!

AKKAD 4 EVER!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5710

Koko

Kokolinho... mai calm ca sperii oamenii de aici;))

Imi cer scuze daca va simtiti "jigniti"

oricum... baietii Akkadieni sunt "a lil' pushy" ;))
 

DeletedUser

~ce se agita omu` asta :D "fratior", "nefratior" eu tot academie ii zic :p oftica`te :D
 

DeletedUser

servus peak.dupa cite stiu eu,cel putin o vreme ati fost declarati ca fiind academia MT.asa ca nu mai incercati sa schimbati parerile,nu are arost.fiti multumiti cu ce aveti si sa mergem mai departe(parerea mea)
 
Sus