Top 20 triburi

  • Autor subiect DeletedUser41912
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

ce rezolvi cu ODA in start? pierzi vremea;)

e irelevant clasamentul la ODA in start
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Poate pentru tine, pierzi tu vremea.. Când atacam jucatori de 7-89-1000 puncte si le facem ferme deluxe .. nu doar creste tribul la ODA dar avem si magaziile pline, mai rapid decât cei ce asteapta sa faca fullu de atac si pierd noptile cu asistentul de farmare :D
 

DeletedUser41807

Mai bine cresc 80 k cand am fulu dintr-un singur atac :)) decat sa cresc acum :)
 

DeletedUser40272

Poate pentru tine, pierzi tu vremea.. Când atacam jucatori de 7-89-1000 puncte si le facem ferme deluxe .. nu doar creste tribul la ODA dar avem si magaziile pline, mai rapid decât cei ce asteapta sa faca fullu de atac si pierd noptile cu asistentul de farmare :D

si cine ma opreste sa-mi umplu si eu magazia din fermele tale?:)) cu spioni nu faci ODA...trebuie doar sa urmaresti harta
 

DeletedUser42160

ok atunci...fi tu peste mine la oda...si mai vorbim peste 2-3 luni:)
cine-i mos ene pensionaru? ca nu-i la mine in trib:p
 

DeletedUser20561

Inamicii invinsi acum sunt irelevanti.Relevante sunt trofeele.Atat.Punctele nu conteaza nici ele.Daca nu ai trofee nu esti bun.Simplu.Daca joci la oda pierzi trupe.Ce-i drept faci resurse sa le inlocuiesti dar pierzi timpul in care trupele moarte s-au facut si poate dura si 2-3 zile ca un jucator sa renunte si tu sa ii iei resursele.Dar in alea 2-3 zile face trupe pana vede ca ju are sanse.Da si tu pierzi alte trupe si timp de farmat.Barbarii sunt cea mai sigura cale.Niciodata nu te lasa.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Inamicii invinsi acum sunt irelevanti.Relevante sunt trofeele.Atat.Punctele nu conteaza nici ele.Daca nu ai trofee nu esti bun.Simplu.Daca joci la oda pierzi trupe.Ce-i drept faci resurse sa le inlocuiesti dar pierzi timpul in care trupele moarte s-au facut si poate dura si 2-3 zile ca un jucator sa renunte si tu sa ii iei resursele.Dar in alea 2-3 zile face trupe pana vede ca ju are sanse.Da si tu pierzi alte trupe si timp de farmat.Barbarii sunt cea mai sigura cale.Niciodata nu te lasa.
.

Aberezi ca-ntotdeauna. Îti arat niste ferme deluxe cu trofee de nu-ti vine sa crezi. Apoi.. nu "joci la oda", joci ca sa domini zona. Daca rupi tot ce misca-n 15x15, ai ferme sigure, ai si mai multe resurse pe barbari (daca nu mai are cine sa le farmeze) si ai si ODA. Pe stilul asta de joc trupele se recruteaza mai repede decât mor. (:

Important e spamu, ala face diferenta :)

word!
 

DeletedUser20561

Ferme deluxe...Asta e noul jargou de triburile?Ca poate am ramas eu old fashioned.
Oricum,sunt deacord ca trebuiesc curatati jucatorii,dar parerea mea e ca principala sursa de resurse trebuie sa fie barbarii.In jucatori iti poti pierde si tu trupele,dar cu barbarii mergi la sigur.Si eu am ceva oda,dar nu incerc sa ajung rang 1 acolo.Nu merita.

Sa ai cateva ferme proprii de 500-600 de puncte e foarte bine,dar oare chiar trebuie sa spargi tot in 15x15 ?Eu unul pana la nobili curat tot ce am in 9x9 demn de curatat si eventual las un jucator pentru innobilat,dar in general e bine sa ai tot 9x9-le liber si sa innobilezi la 5-6 ore distanta prima oara.Eu asa fac si in general merge.Dar daca ai tinte si mai aproape care cresc bine de ce sa cureti cand poti innobila dupa ce cresc mai mult?
 

DeletedUser20252

Sau de ce sa nu dai start over cand te arde prin eveu ala de langa tine care l-ai lasat sa creasca?Nu e mai usor asa,cresti satul si te arde vecinul.

Cel mai bine e sa cureti zona total la inceput,nu iti mai farmeaza nimeni barbarii de care zici tu ca te imbogatesc si nici nu stai cu frica ca te arde unu cand nu te astepti.
Dar fiecare stie mai bine cum face.
 

DeletedUser20561

Acuma na,e riscant si asa.Daca ai ceva noroc si te ataca cand esti on poti sa ii dai backtime si il termini oricum.Ca daca te ataca e ofensiv,nu ?
Oricum,nu toti jucatorii care au succes joaca la fel.De asta e asa de interesant jocul asta(si ca sa nu se ia vreunu de mine,ca va place sa imi dati quote:nu zic ca eu as avea succes,dar ma descurc).
 

DeletedUser40439

Acuma na,e riscant si asa.Daca ai ceva noroc si te ataca cand esti on poti sa ii dai backtime si il termini oricum.Ca daca te ataca e ofensiv,nu ?
Oricum,nu toti jucatorii care au succes joaca la fel.De asta e asa de interesant jocul asta(si ca sa nu se ia vreunu de mine,ca va place sa imi dati quote:nu zic ca eu as avea succes,dar ma descurc).

si totusi care e nickul tau?
 

DeletedUser20561

Degeaba l-ai stii.Nu ma laud cu x puncte.Momentan am probabil mai putine puncte ca tine,dar la trupe stau bine.Foarte bine daca ma gandesc la punctaj.Si la trofee stau si mai bine :)
 

DeletedUser40439

Degeaba l-ai stii.Nu ma laud cu x puncte.Momentan am probabil mai putine puncte ca tine,dar la trupe stau bine.Foarte bine daca ma gandesc la punctaj.Si la trofee stau si mai bine :)

Intradevar e important , daca iau un trofeu in cap e greu si na ..poate lesin..dar sunt tousi curios de nickul tau:)ca de vorbit ..vorbesti cat 10 , dar de tine aud prima oara
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus