Top 20 Triburi

  • Autor subiect DeletedUser44079
  • Data de început

DeletedUser44858

pai din ce stiu eu ati jucat pe L7 (ati dat stergere odata cu pierderea razboiului cu H.K., sa nu-mi spui ca fuga e rusinoasa dar e sanatoasa :p) iar pe L29 v-ati luat-o de la Start
Ca jucator pe lumea 29 (nu cu acest cont) tin sa-ti precizez ca si-au luat-o in anumite conditii mai speciale. Aveau un pna cu tribul de pe locul 2 (la acel moment) care s-a incheiat si la insistenta mea, printre a altora. Totodata au si inceput mai tarziu si decat Startul (pe atunci alianta Classic Elite + Fum?) si decat Anonym-ul. Fata de alte triburi (cum ar fi Patria, Anonym, Helios si alte triburi care se doreau serioase) au opus cea mai buna rezistenta startului. Ma repet, ti-o spune unul care le-a innobilat un jucator si care a avut o participare (mai mica sau mai mare) la incetarea pna-ului lor cu Anonym. Si am terminat cu off topicul.

Ideea e ca asta s-a intamplat pe 29, nu aici, ca de altfel si ce s-a intamplat pe 7. Tu ai intrat sa te certi cu ei, pe langa analiza destul de pertinenta pe care ai facut-o si aici ma refer la faptul ca ii creditezi cu prima sansa si la aspectul ca au in componenta multi jucatori buni. Pe de alta parte, mi se pare o p..stie sa creditezi un trib ca va castiga lumea fix doar pentru ca au jucatori buni. Luckyluck s-a dat de gol putin cu adevaratul motiv pentru care au o sansa foarte buna la castigarea lumii :)

Dar sa ne discreditezi pe noi, ceilalti jucatori din alte triburi, mi se pare totusi un pic deplasat si jignitor pentru noi. Sunt triburi destul de bune, cu jucatori, daca nu mai buni decat cei din actualul R.S., cel putin undeva pe la acelasi nivel. Din nou, nu caut sa ma cert cu tine, nu am treaba cu conflictul dintre voi, dar e obositor sa citesc pe o pagina de forum despre top 20 de triburi de pe lumea 37 doar 2 mesaje despre triburile din acest top si vreo 20 despre cum va certati voi, ce-ati facut pe alte lumi si care a umilit mai tare pe care... Preferam sa retii al 4lea punct din mesajul meu.
 

DeletedUser

Ma, pune mana si fa si tu o analiza, ca sigur stii ceva detalii, si o sa vezi cum se schimba subiectul.As face si eu una, dar chiar habar nu am de celelalte triburi..
PS, multumim pt aprecierile de pe 29
 

DeletedUser44858

Nu prea le am eu cu analizele, vad lucrurile mai simplist. Ca trib aveti cea mai mare sansa de a castiga lumea, dar numai parte-n parte, adica voi vs orice alt trib (momentan!). De ce ? Pentru ca aveti cei mai multi jucatori buni sub acelasi acoperis, aveti prietenii vechi, cum a zis si LuckyLuck iar Ingeniosul e profesor de matematica. Cum acest joc este 50% matematica 25% procedee de joc (split, backtime, snipe, tren) si 25% activitate pe joc (ca degeaba stii sa joci daca intri 5 minute pe zi), aveti din start un avantaj :)

Ca sa nu castigati lumea, parerea mea ar fi ca trebuie sa vi se opuna un trib cu la fel de multi jucatori buni sau mai buni, legati toti sub o conducere competenta in ceea ce priveste atacurile organizate (fiind lume lenta e nevoie de organizare serioasa, aici nu suntem pe 29 sa-ti ajunga nobilii dintr-un continent in altul in 30 de ore) si mai ales foarte activa! O alianta nu cred ca ar fi suficienta, pentru ca oricat de "aliate" ar fi 2 sau mai multe triburi, pana la urma lipsa coerentei dintre membri si a unitatii datorata orgoliilor de pe alte lumi (cum lejer se poate vedea si pe acest thread in ultimele pagini) o va face sa piarda lupta.

La nivel de triburi, pana acum mi s-a parut o lume frumoasa, chiar daca e lenta. Avem triburi serioase pe harta, cum ar fi SH, Unique, Fear - castigatori de lumi; = cu 0, Coca., Rip, R.S., Emrys si altele (daca nu le recunosc, imi cer scuze, fie au denumiri schimbate fie numele de conturi sunt schimbate, plus ca 2 ani am luat pauza de joc), triburi care au fost finaliste de lumi sau care au in componenta jucatori care au castigat lumi sau au fost finalisti de lumi la randul lor. Experienta e, numere sunt, vedem ce se va intampla pe harta :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

A trecut o luna jumatate de cand s-a deschis serverul si deja au avut loc nenumarate desfiintari,tradari si alte miscari pe harta.
E prematur sa spui ca R.S o sa castige lumea 37 la o luna si ceva de la deschiderea ei sau chiar sa spui ca sunt sunt triburi favorite la castigarea ei.Daca tot se fac referiri la lumea 29,va pot spune ca acolo,la o luna jumate de la deschiderea serverului,lumea nici nu stia unde e TSL pe harta,insa a ajuns sa fie in batalia finala.
Cel mai indicat ar fi sa discutam despre ceea ce se intampla acum pe harta si nu ce credem cu totii ca se va intampla peste un an sau doi.Asa ca,cine are timp,chef si tupeu sa faca o analiza a primelor 20?Eu la ora asta sigur nu ca sunt obosit. :D

Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
1 R.S 729.856 1.057.231 98 10.788 287 3.684
2 UNIQUE 592.688 912.164 99 9.214 284 3.212
3 Coca. 496.480 581.993 68 8.559 160 3.637
4 Emrys 455.680 568.434 76 7.479 158 3.598
5 SH 443.153 644.778 98 6.579 195 3.307
6 TTS 414.716 519.201 72 7.211 158 3.286
7 RIP 377.090 520.017 100 5.200 175 2.972
8 DC-L 329.984 495.559 89 5.568 159 3.117
9 DC 318.880 470.460 94 5.005 159 2.959
10 OaC 303.507 495.227 98 5.053 172 2.879
11 SPARTA 249.525 405.241 99 4.093 139 2.915
12 UN1QUE 242.104 339.606 83 4.092 126 2.695
13 Fear 228.649 293.907 91 3.230 118 2.491
14 Lst 222.888 331.485 94 3.526 124 2.673
15 TTS-A 214.028 340.862 97 3.514 124 2.749
16 Real 211.642 330.705 83 3.984 113 2.927
17 MW! 194.500 262.057 70 3.744 88 2.978
18 MW 193.460 307.663 96 3.205 123 2.501
19 = SN = 187.891 286.854 92 3.118 111 2.584
20 CD 154.570 285.018 96 2.969 107 2.664
 

DeletedUser44858

Cum ziceam, nu ma pricep la analize :) Am zis totusi ca aveti cea mai mare sansa, nu singura sansa. Sunt cam 5-6 triburi care se bat pe locul 1, sa zicem ca voi, din punctul meu de vedere, ati avea undeva la 25% :)
 

DeletedUser11867

cum spuneam strategia a disparut de pe triburile...traiasca scripturile si pp-urile...si matematica...
 

DeletedUser44025

Referitor la ultimile postari:
Nu prea ne place sa fim prinsi in discutii fara rost.
In ceea ce priveste prietenii de pe joc nu m-am dat de gol:), e purul adevar.
Si rog pe cei care nu joaca pe aceasta lume sa faca abstractie de colegii mei.
Tot ce am scris o fac in numele Samurailor , ca si diplomat .
P.S.
Respect pentru cei care isi vad de joc si il vad ca pe o competitie Fair play.
 

DeletedUser22959

Parte 1:
Triburi: R.S, R.S.-a, R.S.-b
Parte 2:
Triburi: = SN =, =SN=2, =SN=3, HAITA, HAITA2, HAITA3

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 152
Tabăra 2: 29
Diferență: 123

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 37
Tabăra 2: 5
Diferență: 32

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 289,078
Tabăra 2: 43,864
Diferență: 245,214

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 75,868
Tabăra 2: 13,688
Diferență: 62,180

chart
 

DeletedUser

No ofence, dar ce calitate e in a baga pp la greu sa fii in top ? Cel putin asa vad ca au facut vreo 2 jucatori de la voi. In rest, felicitari ca nu aveti academie, la unii or sa se termine literele din alfabet la cate academii fac :D
rade ciob de oala sparta :rolleyes:
spor la facut academii ca mai sunt litere in alfabet...nu ca ar fi o tactica rea pe o lume lenta, stie ingenios ce face
R.S
Fratii nostri
R.S.-a
R.S.-b
...Tu ai intrat sa te certi cu ei, pe langa analiza destul de pertinenta pe care ai facut-o si aici ma refer la faptul ca ii creditezi cu prima sansa si la aspectul ca au in componenta multi jucatori buni. Pe de alta parte, mi se pare o p..stie sa creditezi un trib ca va castiga lumea fix doar pentru ca au jucatori buni. Luckyluck s-a dat de gol putin cu adevaratul motiv pentru care au o sansa foarte buna la castigarea lumii :)

eu am facut niste "predictii" de Nostradamus, mama omida ce vrei tu :) normal ca nu e nimic batut in cuie, m-as bucura sa gresesc si sa nu castige R.S-ul
nu am avut intentia sa-i jignesc pe ceilalti combatanti mai ales ca ii stiu pe multi dintre ei, daca asa s-a inteles imi cer scuze

Nu prea le am eu cu analizele, vad lucrurile mai simplist. Ca trib aveti cea mai mare sansa de a castiga lumea, dar numai parte-n parte, adica voi vs orice alt trib (momentan!). De ce ? Pentru ca aveti cei mai multi jucatori buni sub acelasi acoperis, aveti prietenii vechi, cum a zis si LuckyLuck iar Ingeniosul e profesor de matematica. ...

Ca sa nu castigati lumea, parerea mea ar fi ca trebuie sa vi se opuna un trib cu la fel de multi jucatori buni sau mai buni, legati toti sub o conducere competenta in ceea ce priveste atacurile organizate ...

ma bucur ca macar in parte imi impartasesti opinia
in clipa de fata R.S ataca Sageata Neagra ca sa nu piarda marginea si nimeni nu ajuta = SN =, ce tie si cu orgoliile astea :rolleyes: pe viitor se va vedea ca a fost o greseala
 

DeletedUser

rade ciob de oala sparta :rolleyes:
spor la facut academii ca mai sunt litere in alfabet...nu ca ar fi o tactica rea pe o lume lenta, stie ingenios ce face
R.S
Fratii nostri
R.S.-a
R.S.-b


eu am facut niste "predictii" de Nostradamus, mama omida ce vrei tu :) normal ca nu e nimic batut in cuie, m-as bucura sa gresesc si sa nu castige R.S-ul
nu am avut intentia sa-i jignesc pe ceilalti combatanti mai ales ca ii stiu pe multi dintre ei, daca asa s-a inteles imi cer scuze



ma bucur ca macar in parte imi impartasesti opinia
in clipa de fata R.S ataca Sageata Neagra ca sa nu piarda marginea si nimeni nu ajuta = SN =, ce tie si cu orgoliile astea :rolleyes: pe viitor se va vedea ca a fost o greseala

Pai mai mar pe cap, daca ai stii sa citesti, ti-ai da seama ca am zis in general, eu , spre deosebire de tine pot sa imi critic si propriul trib. Stim cu totii cum ai fost tu in Hk, un mielusel la margine de harta :).
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
Sigmann,Sigmann,as putea numi activitatea ta din ultimele zile pe acest forum o incercare grosolana de manipulare psihologica izvorata din ura pe care o ai fata de o parte din membrii tribului R.S

Prima sansa o au R.S

inceput promitator,tocmai ai atras celorlalti atentia asupra R.S,ii dai ca favoriti la castigarea lumii desi dupa parerea mea e mult prea devreme sa vorbim despre asa ceva

Apoi incepe etapa a doua,incercarea de a crea divergente in interiorul R.S si de a inocula in mintea liderilor celorlalte triburi de pe harta ideea ca R.S e un pericol si trebuie stopat cat mai rapid

Ce nu stie inca ingenios e ca acest trib se va numi in curand TSL iar el va fi innobilat intern :) stiu pare o nebunie dar tsl-istii vor sa castige macar o lume pe .ro sub numele lor

cum spuneai si tu - o nebunie


SH au o a doua sansa la castigarea lumii...
SH trebuie sa aiba grija in zona din nord deoarece R.S i-a luat deja in vizor.

Fear Cred ca vor avea ceva de impartit cu R.S,

de ce fear si sh?pentru ca in primul rand analiza ta e facuta exclusiv pe baza hartii si pentru ca habar nu ai care sunt diplomatiile pe lumea asta.
in al doilea rand,in mintea ta bolnava s-a infiltrat speranta ca cele doua triburi ar putea actiona la un moment dat impreuna,lovindu-ne din 2 parti,nord si sud

Revenind on topic in continuare spun ca R.S -ul are prima sansa la castigarea acestei lumi si cred ca daca celelalte triburi nu fac o alianta serioasa impotriva R.S pot de pe acum sa dea inceput nou pe alta lume.

deja intentiile tale de a face totul pentru a convinge lumea ca R.S e pericolul numarul unu si trebuie neaparat indepartat sunt evidente

Profit de ocazie si mai adaug un nou trib in acest Top 20, este vorba de = SN = Sageata Neagra, cred ca va fi unul din triburile care va avea un cuvant de spus in stabilirea topului final

in clipa de fata R.S ataca Sageata Neagra ca sa nu piarda marginea si nimeni nu ajuta = SN =, ce tie si cu orgoliile astea :rolleyes: pe viitor se va vedea ca a fost o greseala

La inceput nu am inteles de ce ai bagat sagetile in randul triburilor cu greutate,insa dupa ultimul tau post lucrurile au devenit clare.
SH sud,FEAR nord,Sagetile vest si daca mai apare oricine din est e binevenit.Si totul pentru speranta ca cei pe care ii urasti atat de mult vor fi invinsi pe aceasta lume.Trist...
 

DeletedUser11867

eu ma intreb despre ce discutati voi...
Fear e aproape istorie dar voi il luati inseama
= cu 0 trib de traditie in opinia unora - daca ei sunt trib de traditie SH ce e?- nu il gasesc pe nici o harta avansata...
SN trib de ferme se vede de la prima vedere dar voi il bagati in seama...

si tot asa...
 

DeletedUser

@sebastos1 ma bucur ca ai revenit la sentimente un pic mai bune, chiar nu am chef sa ma cert cu voi, cred ca putem discuta liber fara sa ne jignim

ai dreptate am atras atentia asupra voastra pentru ca sunteti periculosi, pentru ca sunteti 2 echipe de prieteni care joaca impreuna de mult timp carora li s-au mai adaugat un numar considerabil de alti jucatori buni.... dar nu inteleg de ce va supara acest fapt? nu ati venit aici ca sa aratati ce puteti? in sensul de a avea un joc frumos, spectaculos cu triburi de categoria voastra? va multumeste sa aveti razboaie de genul celui pe care il purtati acum cu Sageata Neagra? ("ei cu pietre voi cu nobili" - nyx) eu nu cred ca sunteti genul asta de jucatori

sunt multi alti jucatori foarte foarte foarte buni pe aceasta lume dar sunt dispersati in diverse triburi, de aceea am sugerat o alianta impotriva voastra, ca sa fie jocul mai frumos, altfel se termina repede lumea, veti fi poate victoriosi dar nu veti avea acea satisfactie a victoriei ca ati "muncit" pentru ea. in legatura cu ingenios am spus ca daca nu se realizeaza predictia mea voi fi primul care isi recunoaste greseala

sper sa nu se supere ceilalti jucatori, dar eu chiar vad in voi o amenintare pentru orice trib atunci cand vorbim despre castigarea acestei lumi, sa dea Domnu' ca eu sa gresesc si ei sa aiba dreptate. in rest e ca la fotbal nu ma poti obliga sa tin cu voi, tin cu adversarii vostri oricare ar fi ei, dar asta nu inseamna ca va urasc (e ca la Steaua Dinamo daca intelegi ce spun, daca nu mi-a placut de Dinamo de la inceput o sa tin cu orice echipa care le e adversara).

@dumieu titlul topicului este top 20 asa ca era normal sa fie amintite toate triburile din Top 20, este clar ca va castiga un singur trib - Hai COCA!!! :)

= cu 0 e un trib cu traditie prin prisma faptului ca joaca in aceeasi formula impreuna si a fost de vreo 2 ori finalist daca imi aduc eu aminte. aici au inceput mai tarziu si au norocul ca sunt in spatele unui trib care nu-si doreste marginea
SN a castigat L18 parca, au jucatori buni, dar a avut ghinionul sa inceapa in spatele R.S care nu-i iarta, binenteles ca dupa ce-si asigura marginea R.S se va indrepta catre altii si tot asa mai departe, e logic.
 

DeletedUser42930

prietene, mai scuteste-ne cu previziunile tale ca ne plictisesti ingrozitor. Mergi si elibereaza-ti stresul.
P.S. vezi ca eliberarea stresului orbeste :))
 

DeletedUser

Oricum pana la sfarsit mai sunt de spus multe, e posibil ca unii din acesti jucatori sa termine lumea, dar ma indoiesc cu desavarsire ca vor termina sub numele unuia din triburile care sunt acum, probabil ultimele, 3-4 triburi ramase vor fuziona, ca si pe alte lumi doar sa termine lumea, numai exista competitie, si e pacat:D
 

DeletedUser42930

nu ne mai purta tu de grija: Calul moare de drum lung si tu de grija noastra!
nu stiu despre cine vorbeai de orb, dar forumul asta vezi ca nu are si varianta braille. Mare grija...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11501

Hielau stickman!
Tu trebuie sa fii unu' din bravii de la marginea hartii de pe L7. Imi amintesc vag de voi, ceva de prin manualul de botanica.
Trebuie sa recunosc ca ma simt magulit ca TSL si-a pus amprenta asupra vietii tale de perpetuu jucator de margine. Imi cer scuze ca ti-am pricinuit daune emotionale ireparabile dar speranta nu moare...exista sanse(minime ce-i drept) sa te vindeci.

Te felicit pentru ingenioasele tale scenarii apocaliptice!
Pentru ca scenariul sa fie perfect, iti spun un secret...ramane intre noi.
Totul e o plasmuire. Partea intunecata a fortei si-a intins lacoma tentaculele pe harta. Te simt cum incerci sa te impotrivesti acestei puteri inexplicabile. Dar e in zadar...;)
Deja am stabilit cu triburile de pe harta ca tribul invingator(oricare va fi el) se va numi TSL. Liderii triburilor pot confirma aici...nu mai e un secret.
Te pup pa pa!

Semneaza
ala mic si negru de respira greu.
 
Sus