Top 20

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început

DeletedUser

Trib Membrii Rang Scor Rang atac Scor atac Rang apărare Scor apărare

~KN~ 640 5 85,856,674 4 52,958,319 4 32,898,355

mah zargos tot nu intelegi,triburile mamut sunt triburi in top insa slabe,daca iti aminesteti la inceputul lumi era triburi mari precu CNA apoi PRO acum nu mai sunt in top,triburile mamut la un razboi puternic este greu de organizat si daca intalneste un trib cu 70 de membri bine organizat o sa piarda clar acel razboi
 

DeletedUser3627

Trib ---> ~KN~
Membri ----> 640
Rang ----> 5
Scor ----> 85,856,674
Rang atac ----> 4
Scor atac ----> 52,958,319
Rang aparare -----> 4
Scor aparaer ----> 32,898,355



Din ultimele 7 zile
Rang Trib Sate cucerite
1 ~KN~ 713




statisticile pot continua .....tribturile din top 20 mari au cu ce dovedi activitatea lor

Cu scorul la atac te lauzi , abia ai scor dublu decat guns ,dar ai de 10 ori mai multi membri (asta daca nu ii punem la socoteala pe cei intrati in guns in ultimele 12 ore) . Din cele 713 sate cate sunt de barbari de 1500 puncte?
Sate parasite cucerite , Ennoblements 4,697 , e o performanta totusi .


triburile mamut la un razboi puternic este greu de organizat si daca intalneste un trib cu 70 de membri bine organizat o sa piarda clar acel razboi
Aici gresesti , un trib mamut nu e greu de organizat , dar pentru "lideri" primeaza sa mai faca 10 nobilari interne , decat sa faca ceva organizare . Un mamut are doua avantaje imense in lupta cu un trib mic cu membri mari , moralul si numarul mic de sanse unde poate fi atacat un membru cu 4 sate , fake nu prea mai au valoare , iar cazarma produce lancieri dopati cu forte duble . Nu este nevoie decat de cineva sa faca putina organizare . In afara de asta la 1350 membri cat au cu academia , au probabil minim 300 de flame , dar banuiesc ca asa ceva nu e luat in calcul la nivel de trib . Sa-l vad eu pe ala care ataca cu 50% moral un sat cu 1200 catapulte cu paladin .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aici gresesti , un trib mamut nu e greu de organizat , dar pentru "lideri" primeaza sa mai faca 10 nobilari interne , decat sa faca ceva organizare . Un mamut are doua avantaje imense in lupta cu un trib mic cu membri mari , moralul si numarul mic de sanse unde poate fi atacat un membru cu 4 sate , fake nu prea mai au valoare , iar cazarma produce lancieri dopati cu forte duble . Nu este nevoie decat de cineva sa faca putina organizare . In afara de asta la 1350 membri cat au cu academia , au probabil minim 300 de flame , dar banuiesc ca asa ceva nu e luat in calcul la nivel de trib . Sa-l vad eu pe ala care ataca cu 50% moral un sat cu 1200 catapulte cu paladin .

Omule un trib de 50 de mebri imedaiat sa imparte in grupe,is putin se inteleg sa atace si merge treaba ca pe roate,insa cand vine un trib cu 1000 de membri pana cand ii organizezi sa atace trec 10 anI:))
 

DeletedUser3627

is putin se inteleg sa atace si merge treaba ca pe roate

Cred ca nu ai sesizat niste aspecte am facut precizarea despre moral , un mamut cand ataca un trib cu membri putini dar buni are mereu 100% , moralul ii ajuta in defensiva . La fel si numarul de sate mici un poate fi atacat un membru al unui mamut ca de altfel si folosirea paladinului cu flama , toate inseamna defensiva . In mare daca cineva sta putin de organizarea unui mamut este foarte greu sa iei sate de la ei.
 

DeletedUser

Cred ca nu ai sesizat niste aspecte am facut precizarea despre moral , un mamut cand ataca un trib cu membri putini dar buni are mereu 100% , moralul ii ajuta in defensiva . La fel si numarul de sate mici un poate fi atacat un membru al unui mamut ca de altfel si folosirea paladinului cu flama , toate inseamna defensiva . In mare daca cineva sta putin de organizarea unui mamut este foarte greu sa iei sate de la ei.

DIN CNA SI PRO nu sau luat sate usor
 

DeletedUser

Zargos nu ma chinui sa iti citesc statisticile pline de infatuare .... in primul rand ca sa va fie clar dezbinarea n00b nu are nici o treaba cu voi asa cum va laudati pe forumul intern .... aia v-au batut pe unde v-au prins .... ati incercat si voi niste atacuri nereusite pe uni membri de la ei si v-au macelarit trupele ei avand pierderi nesemnificative ....crede-ma ca am vazut si eu unele rapoarte de atacuri ale jucatorilor kn si m-am speriat .... spadele voi le considerati trupe de atac sau lancieri .... am zis ca se vrea fake ... dar erau printre trupe si 2000 cav us ... nu de la un singur jucator de la mai multi .... asa ...iar locul vostru in top??? ma amuzi sincer ....multi jucatori pe care ii inobilati repede intern creati jucatori maricei care la primul atac in masa incepe sa le tremure picioarele .... crede-ma jucatori deastia"valorosi" am mai vazut .... eu te rog sa nu mai bagi tribul n00b in aceeasi oala cu tribul tau ...sau tribul Spam! sa il compari cu KN ... sa fim seriosi ....este la fel cum compari elefantul cu furnica .... si inca ceva un trib este compus din mai multi jucatori ...asta il face puternic ... daca intelegi e bine daca nu eu unul nu ma complic sa desenez :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

A dat un mesaj acum 1 - 2 luni la 10 membrii din toate triburile din top [ inca mai era CNA-uL ] ori shotgunbeginner ori colegu lui ... cu o strategie pentru triburile mamut.. e foarte buna dar are 2 mari greseli ... oricum e o idee foarte tare pe care eu abea astept sa o folosesc [ da inca nu mi`a cazut arma aia :mad: ]
 

DeletedUser

am baga senzatie ca in top 20 in curand voir face parte doar triburi sub 250 de jucatori:)
 

DeletedUser

jagas ... imi pare rau .. n00b nu sa destramat din cauza noastra .... aratami un post unde unu din ~KN~ a zis asa ceva ca il dau afara in secunda urmatoare !!! Asta e cea mai mare minciuna ..... destramarea n00b nu are nici o leg cu ~KN~ .... astea sunt presupuneri pe care le faci tu !!!

jagas ...tu cred ca citesti alte topicuri ..... si postezi aici !!! cum sa compar SPAM! cu ~KN~ ???? nu are nici o logica .... nici macar nu sunt amandoua triburi mari !!! eu nu am facut astfel de comparati !!!

in leg cu atacurile alea ..... sa iti explic daca nu esti la curent !!! n00b nici macar nu avea granita cu ~KN~ !!! n00b ataca fostul A~B ...la solicitarea A~B ca sa nu fie dizolvat tribul am facut o fuziune cu ei !!! voi inca luati sate de acolo !!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stiu eu de ce s`a destramat n00b :) ... si chiar nu are legatura cu cineva din alte triburi ... in special al vostru :))
 

DeletedUser

nu e din cauza noastra .... asta e clar .... noi nu am zis asa ceva !! asta e un lucru inventat !!! ce facem noi acuma e sa tinem triburile pe loc !!! in momentu de fata ..... noi crestem asta se vede .. cel putin primi 200 cresc !! iar in rest tinem triburile pe loc !!! recunosc nu e o strategie prea buna ptr ca celelalte triburi de dupa n00b sau de dupa ML se dezvolta fara nici o problema ..si cand va veni timpu ne va inchiti fara nici o problema !!! dar e singura solutie pe care o am in momentul asta !!!! dupa noi se gata harta ... dupa parerea mea e o stratejie total gresita sa mergi spre marginea harti cu razboiele ... eu zic ca centrul harti trebe vizat ... intradevar singuri e greu sa avansezi !!! eu nu zic ca nu se va rupe ~KN~ ...dar inca nu e momentu !! si cand se va rupe nu se va rupe ptr ca vreun dusman contribuie la asa ceva ... !!!! se va rupe cand sutem destul de puternici !!!


jagas acum fac o comparati : asa cum in triburile mici exista 60 de membri care se coordoneaza foarte bine ...asa exista si in triburile mari 50 60 70 de membri care se coordoneaza intre ei foarte bine .... dar pe langa ei mai exista 400 de membri care vin supliment pe langa ei cu sprijin (caree foarte bun in unele situati ) si cu atacuri ..atacuri care uneori sunt penibile (spade , lanci , arcasi ) dar alteori sunt atacuri adevarate si asta ajuta !!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. ce pot sa spun :) ... jocu e la inceput si ai zis bine .. centrul e vizat :) peste 1 an - 1 an jumate merita sa mergi spre margine sa iei sate gratis :)) ...

2. Place semnatura ta.. !

3. da dar intr`un trib mamut .. ala de pe locu 1 poate se inteleg bine cu unu de 20.000 pcte de pe locu 200 si vrea sa il bage si pe ala in planuri intelegi ? ...

Intr-un trib mamut sunt multi slabi :) in trib de 100 de oameni iti dai seama iemdiat care e activ - care se pricepe - care e pasionat ...
 

DeletedUser

jagas ... imi pare rau .. n00b nu sa destramat din cauza noastra .... aratami un post unde unu din ~KN~ a zis asa ceva ca il dau afara in secunda urmatoare !!! Asta e cea mai mare minciuna ..... destramarea n00b nu are nici o leg cu ~KN~ .... astea sunt presupuneri pe care le faci tu !!!

jagas ...tu cred ca citesti alte topicuri ..... si postezi aici !!! cum sa compar SPAM! cu ~KN~ ???? nu are nici o logica .... nici macar nu sunt amandoua triburi mari !!! eu nu am facut astfel de comparati !!!

in leg cu atacurile alea ..... sa iti explic daca nu esti la curent !!! n00b nici macar nu avea granita cu ~KN~ !!! n00b ataca fostul A~B ...la solicitarea A~B ca sa nu fie dizolvat tribul am facut o fuziune cu ei !!! voi inca luati sate de acolo !!!

nu avea granita?n00b a avut granita cu voi inca de la inceput ...AB erau si ei peacolo cat au putut sa reziste ....
 

DeletedUser1924

Voua vi se pare ca n00b s-a destramat?
Eu inca il vad in lista :)
 

DeletedUser

...............

mai riciardica si florinica nu prea pierd timpul pe forum ca voi.....da nu as vrea sa ne intersectam vreodata satele sa vedem care ce si cum.......ca aici pe trancaneala vad ca sinteti asi...........:cool:
 

DeletedUser10388

mai riciardica si florinica nu prea pierd timpul pe forum ca voi.....da nu as vrea sa ne intersectam vreodata satele sa vedem care ce si cum.......ca aici pe trancaneala vad ca sinteti asi...........:cool:

zise "tataie florio", eu as vrea sa ma intersectez cu tine:D, alegem o zona sa "ne iubim":D
 
Sus