Trib pentru incepatori

  • Autor subiect DeletedUser5596
  • Data de început

DeletedUser

fapte nu vorbe...

si nui vad rostu...cine nu stie sa joace crezi ca se pune sa caute trib de incepatori, eu nu cred...
 

DeletedUser

poi sunt asa noobi incat nu stiu care e trib sau nu stiu sa-l caute...

nu are rost un astfel de trib..

eu am invatat de la prieteni acu ceva vreme..
 

DeletedUser23664

e buna ideea asta cu "trib pentru incepatori" sa functioneze ca reclama mascata pentru tribul lui
NU veni aici si spune ca cei care sunt cu adevarat incepatori or sa si intre pe forumul extern sa caute ce se mai intmple pe plan global :)
e ilara ideea cu care ai venit.....dar e binevenita ;)
 

DeletedUser8715

Mai baiatule, ai descoperit externul si acum postezi peste tot numai ineptii. Termina, daca ai ceva concret de spus e ok, insa vad ca aberezi peste tot.
 

DeletedUser

Va las sa spamati in liniste si apoi voi veni cu sanctiuni. Asa ca daca doriti puteti continua dar sa nu va revoltati iar daca veti fi sanctionati. Si inca o chestie de ce va deranjeaza daca pe aici mai posteaza si unii cu titlu Junior Member? Cu siguranta niciunul dintre noi nu s-a nascut invatat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

]Si inca o chestie de ce va deranjeaza daca pe aici mai posteaza si unii cu titlu Junior Member? Cu siguranta niciunul dintre noi nu s-a nascut invatat.

Nu ne deranjeaza, dar problema e ca posteaza prostii, cum face si clei ala...
A postat in topicuri nefolosite de saptamani bune...
 

DeletedUser23664

ce rai sunteti cu juniorii ...toti sunteti invatzati ce sa spun.
astea sunt parerile mele si banuiesc ca fiecare are dreptul sa si le spuna. Baiatul cu tribul de noobi nu si_a pastrat cuvantul asa ca merita dezaprobiul public. Si eu am fost cel care a pus punctul pe i.

acu daca voua nu va convine ce spun , contrazice-ti-ma cu argumente solide nu va legati doar de "juniorimea" mea.
 

DeletedUser

ce rai sunteti cu juniorii ...toti sunteti invatzati ce sa spun.
astea sunt parerile mele si banuiesc ca fiecare are dreptul sa si le spuna. Baiatul cu tribul de noobi nu si_a pastrat cuvantul asa ca merita dezaprobiul public. Si eu am fost cel care a pus punctul pe i.

acu daca voua nu va convine ce spun , contrazice-ti-ma cu argumente solide nu va legati doar de "juniorimea" mea.

Si eu sunt Junior Member, dar nu s-a luat nimeni de mine pana acum. "Seniorii" nu se iau asa aiurea cand apare cate un "junior" pe forum. De cele mai multe ori acesta ( juniorul) intra in toate topicurile si impresionat de discutii incearca sa posteze peste tot. Neavand desigur ce sa posteze, incepe sa posteze "balarii", adica...ceva in genul tau.(Peace)

P.S. xblaandy imi cer scuze pt off-topic, stiu ca nu te vei putea abtine sa-mi dai un avertisment, asa ca il astept. ( am recunoscut ca am facut off-topic).
 

DeletedUser23801

e buna ideea asta cu "trib pentru incepatori" sa functioneze ca reclama mascata pentru tribul lui
NU veni aici si spune ca cei care sunt cu adevarat incepatori or sa si intre pe forumul extern sa caute ce se mai intmple pe plan global :)
e ilara ideea cu care ai venit.....dar e binevenita ;)

Draga "maestre" ai sa te miri dar eu eram incepator si am venit pe forumul extern am vazut clanul asta si am dat pm ingame pentru a fi acceptat in el. De ce ? Pentru ca oricine cu putina minte si care a mai jucat macar un browser sau un multiplayer stie ca majoritatea informatiilor despre joc (pe langa cele de baza pe care de obicei le gasesti pe help-ul game-ului) le gasesti pe un forum unde majoritatea isi dau cu parerea , se pun tot felul de intrebari iar majoritatea jucatorilor cu experineta raspund.
Si ai sa te miri dar pentru prima 1000 de pcte baietii din clan chiar m-au ajutat, nu cu informatii de baza pentru ca alea le puteam culege si eu ci mai mult cu sfaturi si exemple gen .. cam cata aparare/atac ar trebui sa am la nr. respectiv de puncte si tot asa .
Si de asemenea ai sa te miri ca pe la 800-1000 de pcte le-am zis ca dat fiind ca eram mult prea departe de nucleul clanului si nu ma prea puteau ajuta in caz de atac aparare am cerut sfaturi in ce trib sa intru mai apropiat de mine, fara nici o problema ca parasesc tribul lor .
Drept urmare sunt in Fam. Decide , stau destul de bine la puncte pe zona mea (avand in vedere ca am inceput mai tarziu). Si asta se datoreaza in oarecare masura si celor din WE . Asa ca nu mai vorbi fara sa ai habar.
 

DeletedUser23664

Si eu sunt Junior Member, dar nu s-a luat nimeni de mine pana acum. "Seniorii" nu ......bla bla bla.......posteze "balarii", adica...ceva in genul tau.(Peace)

si uite asa ai mai facut tu un mesaj ;) ...te indrepti cu pasi vertiginosi catre "adolescentza"

si catre ikrime......ce am postat acolo e parerea mea si o sa mi_o sustin cu argumente valide pana in panzele albe ....dar in privat (sa nu ne sanctioneze moderatorul)
ideea era ca daca cineva intra si posteaza ceva pe forum ...apoi sa respecte "planul initial" .Si eu am mult de jumatate incepatori in trib.....dar nu m-am apucat sa imi fac "reclama" pe forumul extern. Respect pentru ajutorul pe care ti l_au dat, dar tu esti printre singurii incepatori care verifica mai intai forumurile externe dupa "tips and tricks". Nici jucatorii cu experienta nu prea verifica externul (dovada ca sunt doar o "elita" care posteaza si au dreptul sa scrie in 2 topicuri in aceeasi zi)
Asa ca sa nu o mai dam in "balarii" eu mi_am spus ideea si lumea vrea sa imi inchida gura intr_un mod brutal...ori asta eu nu am sa permit ;)

consider ca am fost on-topic (iar daca nu am fost...cat mai am pana la "vacantza" ) ?
 

DeletedUser

Singurii oameni ce poți spune că sunt 'profesori' și pot învăța jucătorii noi ai acestui joc sunt CEI DE LA PROFILUL TRIBULUI ABC... - Lumea10,restul celor implicați în acest topic sunt doar jucătorii care au o experiență de 1 an , și vor să iasă în evidență cu acest lucru.

Cei care au deschis acest topic , până să devină ei profesori ai jucătorilor noi ai acestui joc , mai au de trimis trenulețe la destinație și studierea Limbii Române .
Cei care au dorit să fac 'ABC...' - Lumea 11 , desigur FAKE , au decis până la urmă să schimbe subiectul temei în ''Trib pentru începători'' , în concluzie la începerea acestui ''proiect'' s-au emoționat , s-au dezorientat , și s-au cam făcut și de cacao !

P.s - Când am spus la deschiderea Topicului că se vor face de râs , toți ''Conducătorii'' tribului FAKE ABC... (N-am cum să-i spun) , au sărit toți în sus ...Acuma îi aștept un un reply la acest post !

So...Aceasta este părerea mea despre ''ABC...'' - Lumea 11 sau cum spun ei '' Trib pentru începători '' ...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus