Triburi copiate

  • Autor subiect DeletedUser7711
  • Data de început

DeletedUser20143

defapt New Generation a fost facut de mine prima data pe 8...deci si voi sunteti tot plagiatori:)


cand am infiintat tribul cautasem sa vad daca au mai existat triburi cu acelasi nume...nu am gasit
eu m-am ocupat de poza de la profil(cel din poza sunt chiar eu) d3kharo daca imi amintesc bine a venit cu prescurtarea...(sper ca el)...


nu cunosc istoria tribului tau,dar daca a facut istorie pe L8 ,imi cer scuze,suntem plagiatori,daca a fost doar un trib care a rezistat maxim 4-5 luni..fara o istorie prea frumoasa,imi permit sa zic ca nu suntem plagiatori,nestiind de existenta lui..
 

DeletedUser

era mai mult o gluma...nu neaparat ca a facut istorie(triburile care au facut istorie pe .ro le enumeri pe degetele de la o mana...)...sa spuna fostii membrii ~AnDe~ daca sunt pe-aici:) 9 oameni au tinut piept la 80+academia:eek:,mai mult de distractie:) in fine...cam o luna a durat tot...sa nu detaliem ca-i mult de-atunci...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi dau seama in 2 luni ce trib tare a putut sa fie :D.
Posibil sa fie un plagiat sau e posibil sa nu, cum nu mai exista tribul nu poate fi considerat plagiat.
 

DeletedUser4920

LOL nu a fost niciodata un trib a fost o adunatura de jucatori buni cu un lider prost , si ca de fiecare data orice trib de genu asta nu rezista cand incep lucrurile serioase :)
 

DeletedUser14336

nici macar nu poti sa zici ca erau jucatori buni ca majoritatea erau jucatori care nu au facut fata in alte triburi gen quit si au plecat intr-un trib unde nimeni nu-ti cerea nimic sa faci...practic erau adunati toti jucatorii cu punctaj bun dar nu neaparat sa fi fost jucatori de valoare
 

DeletedUser

LOL nu a fost niciodata un trib a fost o adunatura de jucatori buni cu un lider prost , si ca de fiecare data orice trib de genu asta nu rezista cand incep lucrurile serioase :)

tribul a existat...a fost in primele 5...doar am aratat ca tribul acela este plagiat... si nu a fost un singur lider au fost mai multi...uni lau considerat un lider bun alti nu ... oricum tribul e plagiat
 

DeletedUser8607

Ba, eu zic ca nu exista triburi copiate :D. Doar o alta era a respctivelor triburi.
 

DeletedUser

Terminati-va ma cu asa zisele triburi plagiate . Cand o sa inventati voi numele atunci sa spune-ti ca e plagiat , nu cum erau SWAT , SAS , Noobs , Old School si celelalte .
 

DeletedUser

Spun ca SWAT auzi pe la televizor , vezi filme , mai toti stiu ce e ala un noob , old school s-a auzit si de ala . Poate se trezeste unu' , vede reclama la triburile pe nu stiu ce site , isi face cont , intra pe Lumea 17 si isi creeaza trib cu numele Old School , SAS sau SWAT , fara sa stie ca au fost nu stiu ce triburi care au facut ceva in jocul asta . Nu cred ca un trib cu numele asta se poate numi plagiat .
 

DeletedUser

tu aberezi...se referau la faptul ca le-au furat denumirile triburilor existente deja pe alta lume...n-are nimeni treaba cu tine daca-ti pui numele tribului McDonalds sau OTV...doar sa nu se fi gandit altcineva inainte la ideea asta isteata...

informativ:
http://dexonline.ro/search.php?cuv=a plagia
 

DeletedUser

PLAGÍA **. tr. a lua, a fura ideile, expresiile, invențiile cuiva, prezentându-le drept creație proprie; a publica pe numele său fragmente din lucrarea altuia. (< fr. plagier)


Spun ca SWAT auzi pe la televizor , vezi filme , mai toti stiu ce e ala un noob , old school s-a auzit si de ala . Poate se trezeste unu' , vede reclama la triburile pe nu stiu ce site , isi face cont , intra pe Lumea 17 si isi creeaza trib cu numele Old School , SAS sau SWAT , fara sa stie ca au fost nu stiu ce triburi care au facut ceva in jocul asta . Nu cred ca un trib cu numele asta se poate numi plagiat .


Fie cum spui tu .
 

DeletedUser29625

tu aberezi...se referau la faptul ca le-au furat denumirile triburilor existente deja pe alta lume...n-are nimeni treaba cu tine daca-ti pui numele tribului McDonalds sau OTV...doar sa nu se fi gandit altcineva inainte la ideea asta isteata...

informativ:
http://dexonline.ro/search.php?cuv=a plagia


sa fiim seriosii ,de exemplul filmul 'Cei 300" a inspirat multe triburi ,de ex:Sparta ,300,Immortals , daca fac un trib maine pe l18 cu numele de 300 ,toti zic ca sunt plagiator ??Dar voi cand l-ati facut inainte nu l-ati luat din film?asa pot zice si eud espre voi ca sunteti plagiatorii
Un ex. general ,scz de offtopic
 

DeletedUser

Pai asta vruiam sa spun , cand o sa inventeze cineva un nume de trib , neinspirat din filme , mass-media s.a.m.d . Si cand isi creeaza altul un trib cu tot numele ala , atunci sa spune-ti ca e plagiat . Nu ca isi face unu trib cu 300 , are putin succes , dupa vede altul filmul isi face trib pe o lume noua , si toti , ahhhh ia uite plagiatorul .
 
Sus