Triburi de viitor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Prin intermediul acestui topic va pun mintea la contributie printr-un nou subiect de gandire:

Care triburi dupa parerea voastra sunt de viitor si vor face diferenta pe Lumea 25 ?



1. Toate discutiile sa fie la subiect, fara devieri, off topic etc.
2. Fiecare are parerea lui libera de exprimare.
3. Mai sunt si altele dar nu mai are rost sa le precizez ca le stiti deja, oricum nu e treaba mea nu sunt moderator.
 

DeletedUser

Eu cred ca va fi Quit si Manuta , dar trebuie sa vedem cum evolueaza lucrurile.
 

DeletedUser

B-W e singurul trib de viitor.Astia bat si toata harta singuri, la cati membri au... :eek:
 

DeletedUser

Quit - foarte asemanator ca tactica si dezvoltare cu SPOR dupa l24
A team - prietenii stiu de ce
Manuta - oameni cu experienta la fel ca si primele doua
=W= (the warrior*s way) - doar daca se tin de L25 (multi s-ar putea sa renunte)
 

DeletedUser

un trib de viitor daca se tine Aliat de treaba ar fi SWAT,eu mizez pe ei..

ALIAT nu este acel personaj care cumpara nu stiu cate conturi pe una din primele lumi ? Daca el estem sigur tribul din care face parte are viitor. (daca gresesc, si ma inseala memoria.. sau gresesc persoana, imi cer scuze de pe acum)

Cat despre triburi de viior (pe termen lung, sa zicem 1 an de zile) nu cred ca exista format in acest moment. Parerea mea.
 

DeletedUser523

Avand in vedere ca este o lume fara limita de membrii in trib sigur se vor produce multe fuziuni si majoritatea triburilor existente acum vor avea in viitor o alta denumire si configuratie...
 

DeletedUser8914

ALIAT nu este acel personaj care cumpara nu stiu cate conturi pe una din primele lumi ? Daca el estem sigur tribul din care face parte are viitor. (daca gresesc, si ma inseala memoria.. sau gresesc persoana, imi cer scuze de pe acum)

Cat despre triburi de viior (pe termen lung, sa zicem 1 an de zile) nu cred ca exista format in acest moment. Parerea mea.

Acel jucator iti dadea lectii oricand ... :) am jucat alaturi de el am fost chiar vecini , apoi aliati , alte lumi mai exact 7 am jucat-o impreuna cu el si crede-ma nu e deloc cum zici tu.


putini pe ro. erau in stare sa dezvolte strategii ca el si putini aveau inteligenta lui in joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Acel jucator iti dadea lectii oricand ... :) am jucat alaturi de el am fost chiar vecini , apoi aliati , alte lumi mai exact 7 am jucat-o impreuna cu el si crede-ma nu e deloc cum zici tu.


putini pe ro. erau in stare sa dezvolte strategii ca el si putini aveau inteligenta lui in joc

Ok :) Probabil ai dreptate, ne cunosti pe amandoi cel putin la fel de bine, astfel incat sa ne poti compara si sa decizi care cui ii dadea lectii. (a nu se intelege prin asta ca ma cred superior lui, nu-l cunosc personal asa ca nu-mi dau cu pararea) Ideea era alta. Nici nu m-am legat de felul in care el joaca si gandeste acest joc ci doar am spus ca daca este persoana despre ca stiu eu, sigur tribul din care face parte are viitor, pentru ca ar avea el grija sa cumpere suficiente conturi pentru un trai linistit. Totusi, ma vad nevoit sa ma repet. Nu sunt sigur ca ceea ce afim de 100% adevarat. Exista o posibilitate ca memoria sa ma insele si eu sa fac referire la un cu totul alt jucator.
 

DeletedUser

Dupa cum am urmarit lucrurile, cred ca TOM,quit si Mânuţa vor ramane in top, posibil si samuraii sa o duca bine (dpvd ODA/ODD).
 

DeletedUser40279

Dupa cum am urmarit lucrurile, cred ca TOM,quit si Mânuţa vor ramane in top, posibil si samuraii sa o duca bine (dpvd ODA/ODD).

pai daca ii sa ne uitam dupa oda,A-team sta cel mai bine de pe lumea asta :)....si atunci ce zicem??ca ii singuru trib care va ramane in top??

oricum va fii o lume dificila,depinde de lume cum are chef sa joace...vedem ce triburi vor mai fii peste 2 luni...Posibil QUIT,A-Team,Manuta(nu stiu daca vor juca 2 luni) si cam atat....restu mi se par triburi fantoma :D:D:D
 

DeletedUser

Tribul =W= din care fac si eu parte pare bunicel.Membrii buni sunt,forumul e cat de cat activ,rapoartele de atac/aparare arata trupe bunicele iar peste tot e voie buna.

Sincer,eu cred ca va rezista destul de mult,desi pana acum nu s-a remarcat fata de alte triburi.
 

DeletedUser

SERVUS,

1. Joc de foarte multi ani acest joc, de la inceputuri, cand am chef sa joc fac prapad cu toti vecini mei ...fara laude
2. Jocul in sine iti permite sa dezvolti foarte multe strategii, eu sunt adeptul jucatorilor activi, buni, o echipa de start, de cursa lunga si care nu tipa la primele atacuri sau innobilari
3. Singurul meu punct negativ la L25 este ca eu vreau putini membri, iar triburile cu sute/ mii membri e foarte greu sa-i spargi, dar poate imi schimb ideiile si ma adaptez situatiei
4. Sunt multe triburi infiintate prin L25 unde intemeietori sau conducatori am jucat impreuna in alte lumi
5. De-a lungul timpului am eliminat de pe harta jucatori slabi, buni, moderatori, admini ...nu am tinut cont de nimic, mi-am facut si dusmani cu gramada si s-au nascut si multe fabule la adresa mea, unele adevarate, altele nu...
6. Cine doreste sa stie ce si cum fac intrebati in L3, L5, L7, L17 ... cand eu jucam serios acest joc si aveam timp berechet si oameni mei de baza alaturi triburile facute au fost intotdeauna in TOP5.
7. Personal doresc tuturor multa bafta in joc si celor vechi si buni si celor noi, acest joc cu putina imaginatie si mai multa activitate poti elimina orice dezavantaj
8. Celor ce au ceva cu mine de impartit raspunsul meu va fi intotdeauna pe harta
9. Daca nu ai dusmani nu ai nici prieteni, dar in istoria triburilor.ro a ramas de pomina si de povestit cum m-am dus singur in mijlocul la o intalnire tribala a dusmanilor mei ( peste 20 persoane ) si a iesit un chef de neuitat, la mare/ distractie/ chefuri / dormit chiar in "pat" cu dusmanul ...si multe altele...
10. Stiu sa fac diferenta dintre un joc si viata reala ...sau in timp am invatat sa o fac.

Succes Tuturor !!!
 

DeletedUser20252

Mai tii minte pe lumea 5 cand imi spuneai ca iti scoti agenda de ip-uri si imi spui daca sunt multi acount sau nu? :))
Mai tii minte ca tu,marele ALIAT,cu trib in primele 5 pe lume la momentul respectiv ai recurs la spargeri de conturi pentru a putea sparge un trib aflat pe locul 32 pe lume,iar cei din zona marelui WANTED erau doar jumatate din trib,restul erau la 2 continente distanta si aveau si ei razboiul propriu.
Daca nu le era frica la 3-A sa rupa alianta cu voi cand a propus LOW nu mai stia nimeni de WANTED si de marele jucator/abis admin ALIAT.

Ma amuz de nu mai pot cand vad ca esti atat de plin de tine cand tu scriai mesaje private la jucatori si ii amenintai,noroc ca iti mai dadea burnroom peste gura ca zicea ca scapa clatita din mana la cat e de speriat de tine :))


Imi cer scuze ca am deraiat si am facut off-topic dar mno....nu m-am putut abtine.

Va pupa portita.


On-Trib de viitor este A Team. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:))

Tu sigur esti un dusman inrait ...esti tare, dar:

- 3-A de ce nu a rupt alianta ? .. de ce?
- miscarea care a dus la eliminarea enclavei voastre din mijlocul meu a fost aducerea in WANTED a unor jucatori buni, gen ( marbah, mya19 .. si tribul lor ), totul era o chestiune de timp ..
- daca s-a votat sa scurtam acest timp prin ceva .. ne-am urmarit interesul, scopul a fost atins...
- chestia cu spargere de cont si admin sunt fabulatii, cel ce a pierdut atunci i-am explicat la 1 an distanta ce s-a intamplat cu contul lui si adevarul este asta: el juca cu alt jucator pe contul lui = co-player, numai ca cel ce juca cu el era mai bun prieten cu mine decat cu el si a fost simplu, o ecuatie de gradul doi ...voi ati facut atat tam-tam, dar pe cont s-a intrat cu acelasi IP de catre proprietar = co-player ... deh, putina inteligenta mai baieti si nu mai visati ca se fac magarii, jocul i-ti permite sa ai spioni in orice trib, inclusiv conducere/ intemeietor si te folosesti de ei la momentul oportun, este un joc de strategie, nu te pricepi stai acasa, nu ai bani de cont premium du-te la munca, daca te mira cum de dispar conturi peste noapte nu te intreba: de ce .. ci intreba-te ce masuri sa iei ...bla bla...maturizati-va.
 

DeletedUser

Bleah,va certati aici aiurea,cand aici este ** de cu totul altceva,sa va zic eu ceva?

Uite eu zic asa,toti sunteti incepatori,macar odata in viata asta fiti corecti cu voi insiva si recunoasteti :))
 

DeletedUser20252

Mie mi-ai scris ca scoti agenda de ip-uri...ma stricam de ras cu cipri si ceilalti doar.
Contul burnroom ajunsese la mine si i l-am dat lui baty care nu stiam ca se are asa de bine cu tine incat sa ma tradeze,dar asta este,omul din greseli invata.
In fine,oricat de mult timp ar trece si oricate s-ar intampla,tot acelasi ALIAT ai ramas din cate vad.


Spor la joc pe 25 :)
 

DeletedUser

Eu ti-am explicat ce s-a intamplat cu acel cont, pt ca observ si dupa 3 ani insisti in ceva ce se face in mod curent pe serverele avansate, fiecare server/ trib/ jucator cu strategia lui, eu ce sa zic, cum zice Kenji sunt un n00b mic si rau ... musc rau cand cineva ma ambitioneaza sa o fac ... am o vorba fiecare player are un talent ascuns, unii au mai multe talente, eu zic ca experienta si cunoasterea multor jucatori buni este un avantaj dar .. asta cu mass-recruitting ma dispera cred ca incep sa-mi atac amicii :))

Apropo am o intrebare pentru tine:

Cum de eu si dusmanii mei inraiti din lumea 3 am facut trib in lumea 7 impreuna si jucatori adusi acolo sunt in tribul de pe primul loc si in TOP20...
 

DeletedUser

Va rog frumos sa reveniti la subiect!

Pt spam aveti un topic separat!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus