Triburi de viitor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3357

triburile.ro nu prea mai are viitor..parerea mea :D

dar sa nu fiu off-topic...cred ca tribul cu cele mai multe relatii la TT va domina lumea pana se vor plictisi jucatorii de facut tichete :p


Alt jucator respectabil satul de .ro . Felicitari.

b-w cred ca va fi cel mai tare trib din istoria .ro .
 

DeletedUser

Ar trebuii facut un topic si despre cele care nu credem ca vor rezista :)
 

DeletedUser

Ar trebuii facut un topic si despre cele care nu credem ca vor rezista :)

nu vor rezista triburile cu jucatorii aflati la "marginea hartii".. sau mai exact: marginea litoralului..gen vama veche, costinesti, eforie sau mamaia :rolleyes:

vor urma 2 saptamani de stres cu examene, sittere, farmari pt primul nobil ucis pe primul sat de rahat(ca deh, conteaza foarte mult un trofeu wall of fame :D) dupa care moderatorii isi vor da vacante singuri pe extern, pentru ca jucatorii nu vor avea timp nici sa mai arunce un spam aiurea pe topicuri importante.. :p
 

DeletedUser

Celor vechi, ma bucur sa va revad, celor noi, va salut!

Triburile care sunt acum in top 20 este foarte, foarte putin probabil sa se mai regaseasca in top 20 la sfarsitul lumii acesteia. si asta pentru ca eu cred ca formula de joc a serverelor care dureaza 4-5 ani nu poate fi atractiva pana la sfarsit pentru un jucator activ si dinamic. iar pentru o echipa formata din oameni dinamici, este de-a dreptul ucigatoare. cand ai parte de adrenalina din primele zile in care ai doar un sat si doar o jumate de armata defensiva si o jumate de armata ofensiva, cativa nobili sau poate unul singur si 50-100 de adversari de caciula care te pot prinde pe picior gresit, este foarte greu sa mai simti aceeasi placere a jocului cand te lupti avand in spatele tau 5000 de sate, din care mai mult de jumatate sunt dincolo de orice posibilitate reala de atac a adversarului. cred cu tarie, asa cum am mai spus in repetate randuri ca un server cu doar 4 continente, cu o viteza de 2 si fara drept de restart in caz ca ai fost nobilat (deci lupta sa fie clar pe viata si pe moarte), in care participarea sa fie conditionata de posesia de puncte premium si/sau mentinerea jucatorului in top 40 pe un alt server timp de cateva saptamani, ar fi o lume in care starterii s-ar putea regasi pana la sfarsit. in rest, cam pe peste tot, lumile (serverele) din triburile ajung sa fie dominate nu de jucatorii cu cele mai bune calitati de strateg, ci de cei mai rabdatori. desi, daca stau sa ma gandesc, Sun Tzu spunea ca rabdarea este suprema insusire a unui strateg...
 

DeletedUser3357

Ma bucur sa te revad pe forum si pe un server nou.
Este greu sa mai fie in top pentru ca o sa fie foarte multe mutari de jucatori, ca pe orice lume cu viteza ridicata.
Aici ajuta si statistica de pe .ro, unde triburile cu care s-a inceput lumea, au avut un esec mare in cateva luni. Motivele sunt multe si discutabile. Daca fac o analiza a ultimelor 10 servere deschise, vad doar 2,3 triburi per server, care au avut proiect de la 26 puncte si inca se afla pe harta. Desigur ca majoritatea nu mai sunt in aceasi formula de jucatori ( plecari/retrageri/recrutari ).
 

DeletedUser39708

triburile.ro nu prea mai are viitor..parerea mea :D

dar sa nu fiu off-topic...cred ca tribul cu cele mai multe relatii la TT va domina lumea pana se vor plictisi jucatorii de facut tichete :p

daca e asa...A-TEAM v-a domina lumea...Editat TT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce parere aveti despre Gemina, in ultima vreme s-au pus tare pe recrutat ? Au luat ceva jucatori buni, au avansat in rang, dar nu stiu la conducerea tribului cum sta treaba...
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Editat TT

on : trib de viitor e quit, ca nu sunt starteri (asa a zis catau :p)

1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38841

Ce parere aveti despre Gemina, in ultima vreme s-au pus tare pe recrutat ? Au luat ceva jucatori buni, au avansat in rang, dar nu stiu la conducerea tribului cum sta treaba...

din cate am inteles spre deosebire de alte lumi unde au intrat mai mult pt a instruii cativa jucatori incepatori care le prindea bine ceva experienta si de asi obijnuii noi jucatori cu cei vechi pt a forma o echipa cat mai buna pe lumile ce urmau sa apara acum in vara(l25 si respectiv redeschiderea l3 de pe 1 august din cate stiu).. observ ca au intrat cu echipa formata din jucatori selectati de pe lumile precedente L18,l23,l24 si mai observ si jucatori din Gemina ce au jucat pe l1 respectiv l3 si l5 + cativa jucatori din ~INQ~(lL11) si din ls-ax daca nu ma insel am vazut cativa...(multi joaca cu conturile secundare pt a nu atrage atentia asupra lor)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nimeni nu a pomenit de SKIN? Este unul dintre cele mai bine triburi de pe l25.
 

DeletedUser

Un trib de viitor (nu neaparat de rang 1) vad eu in 3-SLA!
Motive? Veterani L5!
 

DeletedUser25686

Dupa mine B-W o sa ajunga vai de ei. nici un trib normal nu isi face strategie de viitor pe recrutat. cand o sa apara nobilii vor ramane cel mult jumate.
Ca triburi de viitor observ:
Quit - conducatori buni si strategi perfecti
Tom - daca sunt aceeasi si dp alte lumi(macar nucleul de 20jucatori sa fie)
manuta - daca se stabilizeaza
a-team - pentru ca deja ne cunoastem si colaboram de foarte mult timp impreuna(mare majoritate)
 

DeletedUser5596

Heaven- trib de viitor ( jucatori buni cu experienta multi de pe lumea 17) inclusiv eu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus