Triburile lumii 4

DeletedUser

asa a grait fantoma, dupa ce a incercat sa treaca printr un zid...cica.......dar s a blocat in zid
 

DeletedUser

Incerci sa faci misto dar nu iti iese, putin imi pasa de ce parere ai tu despre posturile mele.
Sa zic ceva care sa te atace ? ok, ciocu mic, noi (jucatorii) suntem la puterea l4 :D Tu esti o fantoma doar ;)


O ooo dar OOO, ce m-am atacat, dar ce m-am atacat, nu mai pot, m-ai bagat de tot sub masa. Gabby tata esti pueril rau, lasa sa raman eu cu parerea mea despre tine, nu ii lasa si pe toti ceilalti sa o aiba si ei. Si parca tu erai fantoma, acum sunt si eu ?


Acum serios... Ceva P&P serios se poate ?! Tot eu am reactivat topicul de 2 ori in ultima luna si tot la balarii (cu unii) se ajunge. Actiune ceva ?!
 

DeletedUser18075

MaSoN SpAiKeR a spus:
Tot eu am reactivat topicul de 2 ori in ultima luna si tot la balarii (cu unii) se ajunge. Actiune ceva ?!

Pai este actiune cat cuprinde! Pentru cei ce joaca :p
 

DeletedUser

Balarii, ce spuneam...

Actiune mare la innobilat intern, nu ?
Eu ma refeream la actiune intre triburi, ca stiu ca din cea anterior mentionata ai din plin.
 

DeletedUser18075

Or fi pentru tine "blarii". Acum pe bune, activitatea pe forumul extern s-a domolit odata cu aparitia forumurilor comune. Iti dau un exemplu:

Cafenea comuna: [forum impartit cu] abc, =GTC=, Armada, CON, DEF, Master, NOVA, RBL, YKZ

Inamici, Aliati sau PNA, am ramas cei cu spiritul de colegialitate. De ce sa stam sa auzim balivernele pline de ura ale anumitor jucatori ce si-au abandonat telurile in doar cateva luni, cand putem discuta intr-o atmosfera placuta & plina de respect.

Aaaa... PS: Cand satele tale au fost impartite frateste, s-a constatat cu stupefacție ca toate erau pur defensive... din care cateva erau full catapulte... of of
 

DeletedUser

Pline de ura ? Nu cred, dimpotriva.

Ma asteptam ca macar tu sa iti amintesti de ce am renuntat anul asta la joc, dar esti probabil orbit de alte cele, dar macar asa te anunt ca am luat 9.80 la BAC, tu l-ai trecut pana acum ? Nu conteaza, trebuia sa stau sa JOC sa nu zica Jubei sau care mai de care pseudo-lideri ca am renuntat si bla-bla. Ma intereseaza prea putin parerea ta sau a altora, poti sa zici orice, oricum ti-ai dat arama pe fata foarte frumos cand a fost cazul. Nici acum dupa un an mai aveti mult si bine sa ajungeti MaSoN la inamici invinsi. Poate peste inca 2 ani ajungeti, DAR CE CONTEAZA CUM JOCI, CONTEAZA CA INCA O FACI NU ? Penibil..... Cred ca ai o gramada de satisfactii.

Sate ? Eram prea ocupat cu tribul ca sa mai am si sate si oricum sa ajungi sa MINTI pentru o chestie de genu catapultelor, toata stima, esti pe drumul cel bun.

Exista teluri mai mari in viata decat JOCUL asta, prefer sa nu fiu low-liffer ca tine sau alti pe aici doar ca sa ce ? Sa innobilez intern ? Esti un performer al jocului, da....... Si sa nu ma iei cu prietenii ca dau quote la ce i-am scris lui fantomel mai sus.
 

DeletedUser8266

eu nu am inteles o chestie ,spaicher spui ca ai alte lucruri de facut mai importante decat jocu asta da totusi esti toata ziua pe forum, zici ca ai teluri mai mari in viata dar singura ta lauda e un trib mort si cu siguranta nici chiar asa bun cum ai crezut tu, daca jocu si forumu nu te satisfac ce mai cauti aici? daca l4 e o lume ,,moarta" dece tot plangi la ,,poarta"(forumu') l4?
 

DeletedUser

Toata ziua nu, doar ca avand wap nu imi e greu sa dau un refresh cand ma duc undeva si nu am mainile ocupate. Asta inseamna sa fii activ ? Si asta s-a intamplat asa cateva zile la multe luni daca esti atent.

Plang in hohote, normal, dar poate ai dreptate, va las in pace, deranjez si stiu prea multe, desi nu ma deranjeaza pozitia, intotdeauna am fost singur impotriva tuturor, prefer sa va las linistiti la nivelu vostru, doamne fereste sa se mai miste lucrurile, va place innobilatu intern, puneti aici 100 sate cucerite in 2 luni avand triburile zeci de mii de fiecare parte, aia e activitate de razboi ?!

Moldave am multe laude numai ca nu le pun aici, va fac franjuri nu numai la joc, la mentalitate, tot. Odata cu MaSoN a murit si lumea asta, ii ofer prea multa importanta observ, poate mai intru peste 7-8 ani sa vad "Jubei e cel mai tare, a castigat lumea."

V-am lasat, adio !
Nu mai vad ce urmeaza dupa postul asta. Cya !
 

DeletedUser5970

Tu vorbesti despre innobilari interne ? E absolut normal ca ele sa existe in stadiul in care se afla l4 in prezent, uiti ca tu iti innobilai intern colegii, inca de la inceputul lumii, printr-o medota murdara (sitter si golirea satelor), esti penibil :)
low-liffer daca joaca pentru relaxare, ca toti ceilalti ? Spaikere, am colegi premianti in trib, jucatori care au avut bacul luna trecuta si au note extrem de mari si pe langa aceste note bune au si foarte multe sate. Stii care e diferenta intre ei, ceilalti si tine ? Au stiut sa isi orchestreze nevoile astfel incat in viata reala sa nu aiba probleme iar in joc sa se descurce si sa se distreze alaturi de ceilalti... daca tu nu ieseai din casa si nu puteai invata pentru ca te jucai triburile e cu totul altceva, e o diferenta enorma intre noi si tine... si mai vorbesti despre facut franjuri la capitolul mentalitate ? sa fim seriosi... (stiu ca iti cer ceva greu, daca nu imposibil)

Cum spunea si jubei, impartim 4 topicuri, aproape toate triburile de pe l4, asta, care e in floarea vietii, nu moarta asa cum o vezi tu... si e chiar frumos, ceva inedit. Ma intreb daca tu ai conversat vreodata cu inamicul, fara sa il ironizezi sau sa il subestimezi, daca ai purtat glume cu cei pe care ii ataci zi de zi si invers...
Ma opresc aici, deja e prea mult pentru tine, esentialul acestui joc e altul... un esential de care tu esti foarte departe.

P.S. Ce rau ne pare ca nu mai intri tu pe forum, of of :(
 

DeletedUser

intai vreau sa laud initiativa jucatorilor celor mai importante triburi de pe lumea 4...chiar am ramas surprins de bunul lor simt, de conversatiile fara injurii, jigniri.
Sunt niste jucatori chiar de treaba si bineinteles chiar de suntem inamoci putem si sa glumim, mai joaca lumea un cs...chestii din astea.
spaikere cred ca prea te lauzi in fata noastra cu ceea ce esti tu sau cu ceea ce faci tu.
Amicul meu cel mai bun...are multe sate(cred ca nu ai avut tu asa ceva...si e si jucator f bun) a luat bacul cu 9.50 si se duce si da si la facultatea de pompieri..poate sa aleaga si sa intre unde vrea desi statea mai toata dupa amiaza pe triburi.
Alt amic cu peste 300 sate a dat licenta a luat-o cu 9 si ala chiar statea f mult pe triburi si sta...
Alt amic sta si munceste toata ziua la comp(caci asta e meseria si castiga si bani destui) si are peste 600 de sate..
Deci nu e asa cum zici tu..sunt oameni care stiu cum sa isi gestioneze timpul sau pur si simplu ii duce capul si poate face mai multe deodata si le fac si bine.
Pe l4 te-ai oprit la 200 k...ai facut metoda aia cu aruncatul trupelor...si ai avut un trib pe locul 1...nu e mare chestie
Ti se pare lumea 4 moarta fiindca tu esti mort!...deci nu mai posta daca nu esti jucator al lumii 4..dute la offtopic.
Si mai lasa din aerele cu va las nivelul vostru...tu pe l4 esti un 0! nu contezi
 

DeletedUser

Toata ziua nu, doar ca avand wap nu imi e greu sa dau un refresh cand ma duc undeva si nu am mainile ocupate. Asta inseamna sa fii activ ? Si asta s-a intamplat asa cateva zile la multe luni daca esti atent.

Plang in hohote, normal, dar poate ai dreptate, va las in pace, deranjez si stiu prea multe, desi nu ma deranjeaza pozitia, intotdeauna am fost singur impotriva tuturor, prefer sa va las linistiti la nivelu vostru, doamne fereste sa se mai miste lucrurile, va place innobilatu intern, puneti aici 100 sate cucerite in 2 luni avand triburile zeci de mii de fiecare parte, aia e activitate de razboi ?!

Moldave am multe laude numai ca nu le pun aici, va fac franjuri nu numai la joc, la mentalitate, tot. Odata cu MaSoN a murit si lumea asta, ii ofer prea multa importanta observ, poate mai intru peste 7-8 ani sa vad "Jubei e cel mai tare, a castigat lumea."

V-am lasat, adio !
Nu mai vad ce urmeaza dupa postul asta. Cya !



Well... scurt si la obiect: cu acest post ti-ai dat arama pe fata si ti-ai pus singur cenusa in cap!!!
Nasol moment.
 

DeletedUser

punctul1
Mai spaiker, nu-ti este rusine sa te bagi in vorba la toate subiectele ca atotstiutorul jucator, strateg, conducator iubit?
Chiar nu iti este jena sa mai tastezi ceva pe aici dupa ce in repetate randuri ai afirmat ca astia de joaca sunt niste maniaci dependenti de calculator fara viata reala?
Prin acele afirmatii te-ai facu da ras si in fata fostilor colegi ce inca mai joaca (sau care au mai continuat "joaca" o perioada), jucatori ce probabil au crezut in tine la un moment dat; jucatori pe care i-ai numit obsedati de calculator ulterior datorita faptului ca TU nu ai mai avut “timp sau chef de joaca”
Sunt atatia oameni ce din diverse motive se lasa de acest joc, insa nu arunca cu noroi in cei ce raman daca mai continua sa citeasca acest forum.


punctul2
Plang in hohote, normal, dar poate ai dreptate, va las in pace, deranjez si stiu prea multe, desi nu ma deranjeaza pozitia, intotdeauna am fost singur impotriva tuturor, prefer sa va las linistiti la nivelu vostru, doamne fereste sa se mai miste lucrurile, va place innobilatu intern, puneti aici 100 sate cucerite in 2 luni avand triburile zeci de mii de fiecare parte, aia e activitate de razboi ?!
Ceea ce tu nu ai reusit sa prinzi pe nici o lume incepe sa se intample acum pe lumea 4. Granita nu mai este formata din jucatori ce au 2000 catapulte in sat, sau sate mixte; este absolut normal ca atunci cand se bat jucatori si triburi de valori apropiate lucrurile sa se intample mai lent, insa satisfactia este mai mare. Nu stiu daca poti intelege, n-ai vrut sa ajungi sa simti asa ceva (oricum nu cu propriul cont)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Când MaSoN-ul juca, tu probabil nu aveai cont. Şi pentru ştiinţa ta, deşi erau mult mai puţini nobili în joc, era o activitate mult mai mare la capitolul cuceriri decât e acum cu sute de sate pe jucător. Asta ce implică? Tendinţa de înnobilări interne şi lipsa de organizare în atac.
 

DeletedUser

dfa1 trec peste afirmatia ta de jucator cu foarte multa experienta referitoare la data infiintarii contului meu si te rog sa-i intrebi pe fostii tai colegi/prieteni vertigo, vu, etc. cat de usor le este sa ia un sat pe granita cand gasesc prin toate satele cam multe trupe, si cum in cazul uni atac in masa sansele sunt foarte mici sa se ia un sat datorita blindajului rapid (lucru valabil in ambele tabere). Sa sti ca daca "in vremurile razboinice" aveai 10 sate de atac si luai in urma unui atac organizat 3 sate, acum cu 100 sate de atac poti lua 2 sate.
Cat despre tendinta de inobilari interne, aici ai dreptate sunt foarte multi ce din anumite motive renunta, si acum fiecare avand 100-200-500 sate nu 2-3 ca "in vremurile bune" necesita cea mai mult timp.
 

DeletedUser

N-am negat faptul ca jocul a devenit mai static, este normal sa se ajunga aici, dar este greu pentru un regim ce aplica metoda patului lui procust sa inteleaga acest lucru.
Acum granita nu mai este compusa din 100 jucatori ci poate fi compusa din 5-6, nu mai sunt 100 triburi sunt 5-6, nu se mai intampla schimbari peste noapte in clasamente.
DFA1, eu nu intelg de ce te-ai atacat cand acel mesaj a fost dedicat magistrului, ce "ne lasa la nivelul nostru".
Poate n-a inteles maharajahul triburile.ro ca acest lucru ar fi util nu neaparat pentru noi, ci pentru el ca se face de ras pe zi ce trece.
 

DeletedUser7708

Acum se implică mai mult ideea de trib prin blindaje şi atacuri de la zeci şi sute de ore. E logic că dacă îţi vin 100 de curăţări de la 100 de ore(evident cu fake-uri) cei de lângă satele respective au şanse foarte mari să ia satele uşor şi să blindeze rapid, fiind apăraţi de trib. Corectează-mă dacă greşesc.
 

DeletedUser

ceva de genul se intampla destul de des.
marunteanu în data de 15.07. la ora 16:53
mai ai multe atacuri ca m-ai umplut de rapoarte :)

nairda în data de 15.07. la ora 18:11
7 din75 de fuluri:)
mi-a trimis si asta care ma ataca mesaj sa intrebe ce am in sat ca nu a dat nici un nivel din zid jos dupa 60 de fulluri:)
 

DeletedUser7708

Când nu se calculează şi se atacă la întâmplare/haotic, întradevăr, aşa se întâmplă :D
 

DeletedUser8266

@dfa1 ...degeaba incerci sa il scoti din rahat pe spaicher care ii se pare ca e buricu pamantului si ca a inventat mersu pe jos , tu nu intelegi ca sprijinu pe granita e acolo de inainte de a incepe atacurile...ce sa caluclezi? ca nu poate face dodge cu sprijinu... doar cred ca stii si tu fazele de pe ...L3 parca , cu yetti si aliat care au avrut in jur de 3500 si 5000 de atacuri pe ei si nu au pierdut nici un sat (sau au pierdut putine nu imi mai aduc exact aminte) ...asa ca despre ce vorbim? cand jucai tu era in alt stadiu jocu ..luai 2 sate si urca tribu in clasament ...acu nu mai e asa, un jucator e cat un trib
 
Sus