TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20252

Detalii
Alianţă TheSithLords
Inamic Hegemony
Hegemony.B
White Walkers
Hegemony.A
Titlu numai unu
Start în data de 05.09. la ora 19:53:11
Sfârşit ---
Durată 3 zile 1:05:21
Subiect de discuţii forum
Explicaţie un singur trib poate castiga...


Parte 1:
Triburi: TSL, TSA
Parte 2:
Triburi: H-46, H-46a, H-46b, WW, WW-A, WW-B

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8
Tabăra 2: 2
Diferență: 6

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27,008
Tabăra 2: 2,938
Diferență: 24,070

chart


Dupa declaratia de razboi lipsita de orice strop de imaginatie din partea hegemonilor,urmeaza un razboi greu si sangeros pentru TSL.


Sa vedem cum va evolua.
Din cate am inteles TSL va disparea in 2 luni,3 luni cu safyr in el.

Si astfel,numaratoarea inversa incepe.
May The Force be with you TSL.

wwhuub.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47120

Ia baga compatibilitatile si timeframe 24 ore dar sa nu-ti dea cu virgula
 

DeletedUser20252

Parte 1:
Triburi: TSL, TSA
Parte 2:
Triburi: H-46, H-46a, H-46b, WW, WW-A, WW-B

Timeframe: Ultimele 24 de ore


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3
Tabăra 2: 1
Diferență: 2

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 13,414
Tabăra 2: 1,440
Diferență: 11,974

chart



Probabil credeai ca suntem pe minus,ca a recuperat happyfish azi un sat de la un jucator de al nostru.
Nu mi-a dat cu virgula.Oricum,avem grija de satul pierdut sa fie tratat cum trebuie.

288pgnc.png
 

DeletedUser25957

Se pare ca din top 5, TSL este singurul trib care este capabil sa joace corect. Ar trebui impusa o regula noua in joc ca, atunci cand intri intr-un razboi sa nu se permita concedierea jucatorilor care au fost implicati direct cu trupe si sate in respectivul razboi. Atunci poti vorbi de un adevarat fairplay.

Membri WW, ganditi-va de doua ori pe cine aveti aliati si cine va cere sprijin. Nu-i lasati sa-si bata joc de voi.

PS: Daca mai dati afara 1 singur jucator in timpul razboiului, va promit ca voi incepe o propaganda impotriva voastra si ma voi asigura ca numele voastre sunt tarate prin toate baltile. Putin imi pasa de comentariile voastre.
 

DeletedUser11365

Nici un trib din lumea asta nu joaca 100% fair play,deoarece jocul e jucat de oameni.Jucatori dati afara pentru statistica au fost de cand lumea,si vor fi in continuare,nu doar aici,ci pe toate lumiile.In alta ordine de idei,si moralitatea,respectiv imoralitatea is notiuni relative.Ce e pentru mine moral,pentru tine poate e imoral.Incongruentele astea dau nastere la astfel de dispute.M-as bucura sa faci orice fel de propaganda,atata timp cat as vedea discutii interesante si argumentative pe forum,dar ma indoiesc ca asta va fi consecinta..
 

DeletedUser20252

Astfel de lucruri se vor mai intampla pe parcursul jocului.Uneori e ceva firesc,mai ales daca ai un jucator care pierde sate si nu raspunde la mesaje sau e inactiv,esti obligat sa il concediezi pentru a limita pierderile si pentru ca unele din acele sate sa ajunga inapoi in trib,nu la inamic,mai ales pe o lume in care atacurile in trib se transforma in vizita.

Nu cred ca a fost vorba de asa ceva in cazurile de care se plange safyr,insa asta este,sunt lucruri ce fac parte din joc si sunt peste puterile noastre.


Nu te enerva safyr,pana la urma conteaza ca acele sate au trecut de partea intunecata ;) .
 

DeletedUser25957

Voi incerca sa nu ma abat de la consecinta pe care o dorim "cu totii" :)

Avand in vedere ca TSL este curat ca lacrima...nu a fost deajuns o super alianta in tabara inamicilor, dar se mai fac si "miscari de eschiva" chiar pe front. Motivele care stau la baza unor aspecte nu le cunosc, insa e clar, cineva incearca sa demonstreze ca, aceasta corectitudine de care da dovada TSL, strica traditia romaneasca de a demoraliza si de a narui orice tentativa de schimbare a mentalitatii.

Nu doar ca imi apar tribul dar, vreau sa inspir tarie si incredere celor care cred in constructie si unitate. Nu cred ca e prea tarziu vreodata sa oferi oamenilor un cuvant in care sa creada cu zambetul pe buze. Frica si inselaciunea reprezinta pe multi...si se poate citi printre randurile scrise de ei.
Am un exemplu care poate spune foarte multe lucruri despre ce se intampla pe harta acum. Desigur, poate fi considerat un simplu mesaj, o simpla oferta. Pentru mine a fost un atentat asupra mandriei mele, asupra principiilor pe care imi construiesc viata.

Oare cum ar fi aratat un razboi intre TSL si -SW- ?
Cu un pic de organizare, avand in vedere ca au o parte din jucatori la mare distanta de grupul central(care sunt pe cale sa intre in razboi cu H-46), cred ca se putea purta un razboi de cel putin o luna. Oare cat de mult ar fi contat castigatorul? :) Fix zero barat...o simpla bataie in curtea scolii care a rezolvat treaba altora. Nimeni din cei ramasi in picioare nu ar mai fi contat, deoarece vor fi urmat a fi cuceriti la randul lor din cauza ca au ramas in urma.

A cui a fost mandra propunere catre -SW- in acest sens? A unui conducator din Hegemony.

Oare sa te gandesti la o astfel de propunere cand e atat de simplu sa calculezi ce se va intampla?
Oare cata onoare are un conducator de trib fata de aliatii sai, atunci cand face o astfel de propunere cu deznodamant...
Sa nu mai zic ca, a incetat subit sa-mi scrie cand a vazut ca nu-i accept oferta. Un conducator care vrea o adevarata alianta tine la argumente si negociaza.


Negocierea pentru fuziunea -SW- TSL a durat 4 saptamani. Au fost multe lucruri de pus la punct. S-a negociat aproape cu fiecare jucator in parte. Argumentul a stat la baza. Ratiunea si armonia au lucrat cot la cot pentru a fabrica o energie pozitiva.

Iar voi mi-ati propus sa devin o carne de tun seaca, in mijlocul pustietatii. Multumesc H-46 pentru moralitatea ta.
 

DeletedUser8914

Se pare ca din top 5, TSL este singurul trib care este capabil sa joace corect. Ar trebui impusa o regula noua in joc ca, atunci cand intri intr-un razboi sa nu se permita concedierea jucatorilor care au fost implicati direct cu trupe si sate in respectivul razboi. Atunci poti vorbi de un adevarat fairplay.

Membri WW, ganditi-va de doua ori pe cine aveti aliati si cine va cere sprijin. Nu-i lasati sa-si bata joc de voi.

PS: Daca mai dati afara 1 singur jucator in timpul razboiului, va promit ca voi incepe o propaganda impotriva voastra si ma voi asigura ca numele voastre sunt tarate prin toate baltile. Putin imi pasa de comentariile voastre.



@Safyr , cunosti toate triburile din top 5? Cu mine si colegii mei ce ai ? Prin excludere iti poti da seama in ce trib sunt.
 

DeletedUser26729

Forumul extern e ca un lift ticsit in care vine unul si trage cate un part retoric care se vrea a fi cu aroma intelectuala. Ceilalti sunt nevoiti sa-l absoarba pana la urmatoarea oprire, a se citi pagina urmatoare sau etajul "ma doare in cot, nu ai cu cine discuta". Printre personajele cu emisii ce se vor conferentiare e si baiatul asta cu nume de feronerie, var cu "arcul de triumf", locul pe unde intra dar mai ales, locul pe unde ies (pe poarta, pe unde altundeva) ineptii superficiale ce se vor cu substanta. I-am promis masochistului al carui neuron e excitat de mesajele mele private evident je m'en fish-iste, ca nu voi intra in discutii in zona asta care apartine evident titanilor acestui joc, in comparatie cu mine, un obscur traficant de vise pe perioada fara de protectie si amator in cel mai pur mod posibil.
Ca sa vii sa postezi un raport simplu si sa te impaunezi ca ai castigat deja faima, tocand un sat de 1000 de puncte in loc sa te bati cu cine trebuie si conteaza in jocul asta, e ca si cand crezi ca ai candoarea si spiritul lui Don Quijote, cand de fapt tu esti Rosinanta.
Zice Zamfir" Frica si inselaciunea reprezinta pe multi...si se poate citi printre randurile scrise de ei"
Zice poarta
Da,ma cam enerveaza open(open mind),prea se crede el nu stiu ce jucator si lider. De mult vreau sa il innobilez.
Vorbe goale, normal ca nu-l crede nimeni, dar cand eu am inceput lumea 46 si m-am bucurat sa am vecin pe unul cu care schimbasem 2 vorbe pe o alta lume, 41, nu ma gandeam ca va fi de fapt un mare ipocrit.
Am inmormantat satul ala si a fost jale mare, plangeau si caii de la dric, dar sa trecem mai departe mai baieti, ca va trageti la fata pentru noptile alea nedormite, transformandu-va atacul intr-un yoyo Happyfish. Aveti lucruri mai bune de facut decat sa redati tarii terenuri agricole. Se vad in zare cetati marete... sau strugurii sunt prea acri?

Scutiti-ma de comentarii si scutiti-va in a va stoarce creierii dupa replica aia de "mama ce i-am dat-o"!
Haide pa!
 

DeletedUser25957

Am intentionat in a te provoca sa postezi. Am vrut sa accentuez si mai mult faptul ca, cei corecti vin intotdeauna cu sufletul deschis catre orice discutie.

Cat despre fish...pare priceput si inteligent, insa, cinismul ii este un prea bun prieten.
 

DeletedUser8914

Eu unul , la fel ca si restul colegiilor mei evitam forumul extern , incerc sa scriu doar cand este cazul , din punctul meu de vedere inteligenta o aratam pe joc , nu pe forum , totusi se poate si aici , dar inteligenta aratata aici este diametral opusa cu cea de pe joc. Asadar cine e mai inteligent sau cine poate purta o discutie cat mai pompoasa nu prea conteaza, sunt oameni cu un nivel foarte ridicat de inteligenta care pe joc nu fac fata , datorita faptului ca mereu cauta solutia cea mai complicata , solutie care de foarte multe ori nu este cea mai eficienta.
 

DeletedUser20252

HappyFish sep 05, 19:58
Eu zic sa parasesti tribul tau daca nu ai treaba cu intemeierea lui...

Ce raspuns ai fi vrut dupa dupa mesajul asta?Normal ca am mers pe aceeasi linie pe care ai mers si tu,pe cea a mistoului.
Vorbesti despre texte lipsite de substanta,dar probabil nu iti citesti textele tale.Petreci un timp indelungat pentru a construi un text in care folosesti cuvinte carora nici tu nu le cunosti intelesul.
Nu inteleg de ce spui ca eu sunt obsedat de mesajele cu tine,din moment ce tu raspundeai la randul tau si tot eu am ajuns sa ti le ignor.Cred ca nici nu stii ce e cu tine exact.

Vii pe extern si spui aceleasi aberatii ce mi le spuneai ieri pe privat.Te crezi invatat dar nici macar nu stii ce e ala un acronim.

Pe joc esti zero,si TSL ti-a demonstrat asta,iar din punct de vedere intelectual,esti depasit in totalitate.

Retrage-te in al tau acvariu si nu te mai face de ras pe aici.
 

DeletedUser40689

Eu unul , la fel ca si restul colegiilor mei evitam forumul extern , incerc sa scriu doar cand este cazul , din punctul meu de vedere inteligenta o aratam pe joc , nu pe forum , totusi se poate si aici , dar inteligenta aratata aici este diametral opusa cu cea de pe joc. Asadar cine e mai inteligent sau cine poate purta o discutie cat mai pompoasa nu prea conteaza, sunt oameni cu un nivel foarte ridicat de inteligenta care pe joc nu fac fata , datorita faptului ca mereu cauta solutia cea mai complicata , solutie care de foarte multe ori nu este cea mai eficienta.

Atunci cand cauti cea mai complicata solutie inseamna ca ai destula inteligenta incat sa iei in calcul cat mai multe variabile , cand faci asta , prea putine lucruri te pot surprinde , iar pe deasupra ai mai multe planuri la dispozitie astfel incat nu ramai in pana de idei daca unele lucruri nu merg asa cum ai planuit .

Poate ca uneori o solutie complicata nu e cea mai eficienta , dar categoric surprinde . Intr-un joc asa monoton ... binecuvantati fie cei cu solutii complicate :)

Forumul extern ... intrebarile arata intinderea spiritului, iar raspunsurile ii arata finetea .
 

DeletedUser45855

Nici un trib din lumea asta nu joaca 100% fair play,deoarece jocul e jucat de oameni.Jucatori dati afara pentru statistica au fost de cand lumea,si vor fi in continuare,nu doar aici,ci pe toate lumiile.In alta ordine de idei,si moralitatea,respectiv imoralitatea is notiuni relative.Ce e pentru mine moral,pentru tine poate e imoral.Incongruentele astea dau nastere la astfel de dispute.M-as bucura sa faci orice fel de propaganda,atata timp cat as vedea discutii interesante si argumentative pe forum,dar ma indoiesc ca asta va fi consecinta..


..argumentele tale nu justifică cu nimic lașitatea dar și satele pierdute de către inamicii TSL-ului :) practic prin acțiunea voastră de a avea grijă să nu apară la statistici ce prăpăd vă luați.. faceți proprii jucători să creadă că inamicul nu e chiar așa de dur, că poate fi combătut. Satele pierdute însă rămân luate indiferent ce hipnoză primesc băieții din partea conducerii.

dacă pentru tine (și vorbești și-n numele triburilor H-46 + WW) a concedia jucătorii pierzători de sate (pentru a nu speria restul echipei de statisticile îngrozitoare) înseamnă just sau moral, salut. Ne atingem scopul şi ne afirmați.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39910

..argumentele tale nu justifică cu nimic lașitatea dar și satele pierdute de către inamicii TSL-ului :) practic prin acțiunea voastră de a avea grijă să nu apară la statistici ce prăpăd vă luați.. faceți proprii jucători să creadă că inamicul nu e chiar așa de dur, că poate fi combătut. Satele pierdute însă rămân luate indiferent ce hipnoză primesc băieții din partea conducerii.

dacă pentru tine (și vorbești și-n numele triburilor H-46 + WW) a concedia jucătorii pierzători de sate (pentru a nu speria restul echipei de statisticile îngrozitoare) înseamnă just sau moral, salut. Ne atingem scopul şi ne afirmați.

mai, mai mai..,ce de statistici si cat de tari si buni suntem noi..:)
Timpul le va rezolva pe toate, iar statisticile ce sunt vor fi in continua modificare indiferent de razboaie.Aceste statistici sunt provizorii si nu au nici o legatura cu ce va fi mai tarziu, e normal sa fie diferente pt ca din momentul ce se declara un razboi si se grupeaza jucatorii se va purta un razboi " care pe care", un razboi de gherila in care sunt implicati jucatori izolati, juct care nu stiu sa joace, care nu sunt atat de online..etc..insa la un moment dat vor ramane doar jucatori capabili si se vor forma granite..,se vor face atacuri organizate si atunci se va putea vorbi de statistici.
De ce va inpaiati asa si aruncati cu vorbe unul in celalalt? nu e cazul, este doar un joc, nu castigam nimic decat pierdem timp, de ce sa ne enervam de la un joc cand scopul acestuia e sa te destingi si sa iti ocupi timpul liber?
M-am certat si eu destul pe forum inca de pe l22 cand ne bateam cu adevaratul " SH" (nu acesta de pe L46 ) insa nu am rezolvat nimic.
Va promit ca o sa va arat statistici frumoase cand va veni vremea organizatelor, iar daca nu ma credeti aceste cuvinte si mesaje vor ramane aici ca dovada.

pana atunci haideti sa ne vedem de joc/ spam/ farm si restul fara sa ne jignim intre noi.
 

DeletedUser11365

..argumentele tale nu justifică cu nimic lașitatea dar și satele pierdute de către inamicii TSL-ului :) practic prin acțiunea voastră de a avea grijă să nu apară la statistici ce prăpăd vă luați.. faceți proprii jucători să creadă că inamicul nu e chiar așa de dur, că poate fi combătut. Satele pierdute însă rămân luate indiferent ce hipnoză primesc băieții din partea conducerii.

dacă pentru tine (și vorbești și-n numele triburilor H-46 + WW) a concedia jucătorii pierzători de sate (pentru a nu speria restul echipei de statisticile îngrozitoare) înseamnă just sau moral, salut. Ne atingem scopul şi ne afirmați.

Nu ai inteles nimic din ce am scris,iar eu nu am adus argumente in favoarea unei idei sau a alteia.Ai vrut sa-mi dai si tu o replica..
 

DeletedUser20252

mai, mai mai..,ce de statistici si cat de tari si buni suntem noi..:)
Timpul le va rezolva pe toate, iar statisticile ce sunt vor fi in continua modificare indiferent de razboaie.Aceste statistici sunt provizorii si nu au nici o legatura cu ce va fi mai tarziu, e normal sa fie diferente pt ca din momentul ce se declara un razboi si se grupeaza jucatorii se va purta un razboi " care pe care", un razboi de gherila in care sunt implicati jucatori izolati, juct care nu stiu sa joace, care nu sunt atat de online..etc..insa la un moment dat vor ramane doar jucatori capabili si se vor forma granite..,se vor face atacuri organizate si atunci se va putea vorbi de statistici.
De ce va inpaiati asa si aruncati cu vorbe unul in celalalt? nu e cazul, este doar un joc, nu castigam nimic decat pierdem timp, de ce sa ne enervam de la un joc cand scopul acestuia e sa te destingi si sa iti ocupi timpul liber?
M-am certat si eu destul pe forum inca de pe l22 cand ne bateam cu adevaratul " SH" (nu acesta de pe L46 ) insa nu am rezolvat nimic.
Va promit ca o sa va arat statistici frumoase cand va veni vremea organizatelor, iar daca nu ma credeti aceste cuvinte si mesaje vor ramane aici ca dovada.

pana atunci haideti sa ne vedem de joc/ spam/ farm si restul fara sa ne jignim intre noi.

Voi ne-ati declarat razboi crezand ca daca o sa avem razboi cu doua triburi din top 5,o sa ne speriem si o sa fugim pe unde apucam.
Dupa ce ne-ati declarat razboi,vazand ca planul nu a mers dupa cum ati vrut,ne spuneti de statisticile ce vor fi in viitor.Poi de ce nu ai declarat razboi cand erau granitele asezate si ne-ai declarat acum?A da,am uitat,dupa spusele lui lotuss de acum cateva zile,TSL nu are un viitor,dispare in 2 luni maxim.

TSL nu va disparea,indiferent cat de multa va doriti asta.
Suntem rai,suntem artagosi,suntem TSL si avem si Forta de partea noastra. :D
 

DeletedUser39910

Voi ne-ati declarat razboi crezand ca daca o sa avem razboi cu doua triburi din top 5,o sa ne speriem si o sa fugim pe unde apucam.
Dupa ce ne-ati declarat razboi,vazand ca planul nu a mers dupa cum ati vrut,ne spuneti de statisticile ce vor fi in viitor.Poi de ce nu ai declarat razboi cand erau granitele asezate si ne-ai declarat acum?A da,am uitat,dupa spusele lui lotuss de acum cateva zile,TSL nu are un viitor,dispare in 2 luni maxim.

TSL nu va disparea,indiferent cat de multa va doriti asta.
Suntem rai,suntem artagosi,suntem TSL si avem si Forta de partea noastra. :D

nu imi place sa repet si sa vorbesc mult..vor fi statistici pe viitor, se va face granita in curand, pana atunci nu te mai ambala degeaba si nu mai incerca sa te afirmi. ce vrei sa scoti in evidenta? ca esti bun? ca tsl va castiga lumea? ok atunci sunem de acord cu tine, acum e randul tau sa ne dovedesti asta pe HARTA nu pe FORUM.
 

DeletedUser20252

TSL nu a declarat niciodata ca va castiga lumea,spre deosebire de voi.Voi chiar nu vorbiti unul cu altul?Sau nici nu mai stiti ce declara conducerea voastra?Daca H-46 nu castiga lumea,alianta din care fac ei parte sigur o vor castiga,asa zicea zilele trecute liderul tau.Acum nu mai e asa?
Acum cand alianta de care va laudati voi scartaie din incheieturi veniti cu scuze pe aici.Ia sa fi fost statistica invers,ca nu va mai inchidea nimeni gura pe aici.

Fiti barbati si recunoasteti ca nu v-au iesit planurile asa cum vroiati si TSL vi le-a dat peste cap.

Cat despre dovedit pe harta,voi trebuie sa dovediti pe harta ca intradevar sunteti ceea ce sustineti ca sunteti,si anume o parte din mecanismul ce va castiga aceasta lume.Pana acum nu ati aratat nimic.

TSL nu are de demonstrat nimic nimanui pentru ca noi nu am facut niciodata afirmatii ca vrem sa castigam lumea sau ca mai dam 2 luni tribului H-46.

Tot ce facem pe harta,o facem de distractie si manati de prietenie,elemente ce fac din TSL o echipa,nu un trib.
 

DeletedUser39910

TSL nu a declarat niciodata ca va castiga lumea,spre deosebire de voi.Voi chiar nu vorbiti unul cu altul?Sau nici nu mai stiti ce declara conducerea voastra?Daca H-46 nu castiga lumea,alianta din care fac ei parte sigur o vor castiga,asa zicea zilele trecute liderul tau.Acum nu mai e asa?
Acum cand alianta de care va laudati voi scartaie din incheieturi veniti cu scuze pe aici.Ia sa fi fost statistica invers,ca nu va mai inchidea nimeni gura pe aici.

Fiti barbati si recunoasteti ca nu v-au iesit planurile asa cum vroiati si TSL vi le-a dat peste cap.

Cat despre dovedit pe harta,voi trebuie sa dovediti pe harta ca intradevar sunteti ceea ce sustineti ca sunteti,si anume o parte din mecanismul ce va castiga aceasta lume.Pana acum nu ati aratat nimic.

TSL nu are de demonstrat nimic nimanui pentru ca noi nu am facut niciodata afirmatii ca vrem sa castigam lumea sau ca mai dam 2 luni tribului H-46.

Tot ce facem pe harta,o facem de distractie si manati de prietenie,elemente ce fac din TSL o echipa,nu un trib.

sunt sigur ca dupa ce ai terminat de scris aceste randuri ai facut spume la gura precum fratele ARIEL si nu cred ca te-ai oprit aici, ai mers si in fata oglinzii sa te privesti si sa spui ce dur esti si cat de intelept si ,si,si nu ma voi opri aici: TSL forta, putere o sa rezistam , ba chiar o sa castigam :)))
auzi ia si te mai uita de cateva ori la filmul "ultimul samurai" sa te motivezi complet si vin-o cu ceva nou pe aici ca ai inceput sa ma distrezi.
Initial am crezut ca e altceva de capul tau insa mai mult decat sa ne distram cu tine cu cre ca putem scoate :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus