Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.
 

DeletedUser

Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.

Bine, asta am inteles-o cu totii, dar acum inseamna ca eu nu am voie sa dau trenulet in 300 mili fara tasta "x,y,z"?

asta intrebam pana acum, nu altceva.
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.

Siiiiii de unde stie nenea ala admin care este pe persoana fizica , ca eu apas pe butonul ala si pleaca toti nobilii? :confused:
 

DeletedUser1198

Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.

Adminii nu au cum sa vada daca un jucator trimite atacul din click, taste, 2-enter sau cu telecomanda. mai bine zis, nu MAI au cum sa vada asta din cauza introducerii gap-ului. Inainte de introducere acestuia, sunt perfect de acord ca un jucator care lansa un trenulet in 20-30 ms, o facea printr-o metoda neregulamentara, pentru ca era imposibil din punct de vedere fizic sa faci asta. Dar acum, cu gap de 100 ms, regula aceasta devine aberanta, pentru ca toata lumea poate ataca astfel, daca urmareste clipurile din topicurile de genul "cum sa trimite un trenulet... etc" si exerseaza putin. In concluzie.. care e concluzia? :)) E gresit regulamentul? Sunt impartiali adminii? Totul se judeca in functie de starea de spirit a fiecaruia?
 

DeletedUser38023

Întrebare: Contestaţie Immortal NooB..
Immortal NooB..
2011-03-08 13:03:29
Nu am modificat nicio setare din browser.. Am dat atacurile normal, iar serverul mi le-a limitat la 100 milisecunde ca le dadeam la mult mai putin ..
rakanishu
2011-03-08 13:04:38
Bună Immortal NooB..,

Daca erau doar 2 atacuri inteleg, dar toate 5 la fix 100ms, nu se poate.

rakanishu
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro
Immortal NooB..
2011-03-08 13:07:20
Cum sa nu se poata? De ce nu?
E primul server pe care mi se spune treaba asta ..
Demonstrati-mi, va rog, cum ati reusit sa trageti aceasta concluzie ..
rakanishu
2011-03-08 13:11:14
Stiu foarte bine cum se dau legal atacurile cu opera si tasta 2, in nici un caz nu exista posibilitatea de a da toate atacurile sub 100ms.

rakanishu
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro
Immortal NooB..
2011-03-08 13:20:14
Se presupune ca totusi e speed si aici sunt cei mai buni jucatori la timing. 5 atacuri in interval la 100 de milisecunde sunt un fleac pentru majoritatea inclusiv pentru mine si fara sa fac taburi diferite... Le dau cu click si backspace in 100 milisecunde. LOL!
Daca aveati pe server un gap de 10 milisecunde intelegeam ca nu pot fi date sub, dar cu 100?! Credeti ca toti jucam de ieri?

Nu mai are rost sa ma contrazic cu dumneavoastra. Daca dumneavoastra nu ati vazut un jucator care sa reuseasca deosebita performanta de a da 5 atacuri in 400 milisecunde, inseamna ca chiar este imposibil.
Se pare ca mi-am atins telul in joc: am facut pana si imposibilul!
Pe aceasta cale, va informez ca ati mai pierdut un platitor de cont premium si ca o sa va evaluez raspunsul ca FOARTE BUN!

P.s. Inainte sa mai adminati, va invit sa si jucati.

Felicitari si toate cele bune!
rakanishu
2011-03-08 13:21:17
Joc de destul de mult timp si cunosc toate tertipurile, asa ca explicatiile dvs sunt inutile. Aveti o sanctiune stabilita, acceptarea ei este alegerea dvs.

rakanishu
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro

Întrebarea a fost închisă. Nu mai poţi răspunde.

Nu am niciun accept sa public ticketul asta.. Daca celor din team li se pare si lor penibil ticketul, o sa fiu sanctionat.. Daca li se pare ca raspunsul primit de mine este impecabil, ramane aici .. :D
Eu zic ca am primit un raspuns FOARTE BUN! :eek:
 

DeletedUser

mda si dupa cum spuneam cand a inceput toata aceasta discutie
banurile se vor da in functie de dorinta adminiilor ci nu pe niste dovezi concrete

astept totusi pana la urma sa vedem parerea domnului lamine sau a lui carmi sa vedem ce au de spus la asemenea banuri date fara dovezi concrete
 

DeletedUser

mda si dupa cum spuneam cand a inceput toata aceasta discutie
banurile se vor da in functie de dorinta adminiilor si pe prieteniile sau dusmaniile cu anumiti playeri ci nu pe niste dovezi concrete

astept totusi pana la urma sa vedem parerea domnului lamine sau a lui carmi sa vedem ce au de spus la asemenea banuri date fara dovezi concrete

sau daca e "corect" banul, de ce nu se da ban in toate cazurile? eu asta intreb si nu intreb din rautate, ci doar sa stiu ce sanse am la un astfel de ticket, nimanui nu-i convine sa piarda vremea pe un joc si la urma vezi ca esti sanctionat pentru ceva care nu exista.
 

DeletedUser

Daca erau doar 2 atacuri inteleg, dar toate 5 la fix 100ms, nu se poate.

Traiam cu impresia ca Rakanishu stie sa joace.
Daca adminii gandesc asa, ce pretentii sa ai de la simpli jucatori?
(stiu ca imi apare numele cu albastru, insa e parere de jucator, moderator sunt doar pe lumile 2 si 21, nu aici)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Traiam cu impresia ca Rakanishu stie sa joace.
Daca adminii gandesc asa, ce pretentii sa ai de la simpli jucatori?
(stiu ca imi apare numele cu albastru, insa e parere de jucator, moderator sunt doar pe lumile 2 si 21, nu aici)

Poate am uitat sa joc, poate nu...dar in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma. Orice decizie de acest gen poate fi solid argumentata in cadrul unei analize/anchete facute de superiori ( pe care mi-o doresc dealtfel...)
Este tot ce pot spune in acest moment.
 

DeletedUser

Daca erau doar 2 atacuri inteleg, dar toate 5 la fix 100ms, nu se poate.

Bre nea Raka,desi imi esti prieten,daca vin cu laptopu la tine si iti dau manual 5 atacuri la fix 100 ms,iti dai demisia din functia de admin?
 

DeletedUser38023

Poate am uitat sa joc, poate nu...dar in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma. Orice decizie de acest gen poate fi solid argumentata in cadrul unei analize/anchete facute de superiori ( pe care mi-o doresc dealtfel...)
Este tot ce pot spune in acest moment.

Eu prefer sa cred ca decizia dumneavoastra e corecta in continuare, iar demonstratia: Rakanishu nu a mai vazut niciodata asa ceva.
Spuneam mai sus ca nu am acceptul dumneavoastra sa public ticketul. Va cer acceptul in mod public, il am? :) In caz contrat o sa sterg postarea de mai sus ..
 

DeletedUser

Poate am uitat sa joc, poate nu...dar in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma. Orice decizie de acest gen poate fi solid argumentata in cadrul unei analize/anchete facute de superiori ( pe care mi-o doresc dealtfel...)
Este tot ce pot spune in acest moment.

atunci de ce nu toate ticketele sunt tratate lafel?:( raspund admini care nu au "rank"-ul tau si gata...cine greseste aici?
 

DeletedUser38023

Citeste ce am scris mai sus, daca erau doar 5 puteam intelege.

Scuza-ma dar e datoria ta sa intelegi.. E datoria ta sa intelegi regulamentul dupa care banezi si jocul in care banezi ..
Sub nicio forma nu e vina mea ca 5 atacuri intra la fix 100 ms intre ele .. Chiar nu e, ar trebui sa stii asta ..
 

DeletedUser

Poate am uitat sa joc, poate nu...dar in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma. Orice decizie de acest gen poate fi solid argumentata in cadrul unei analize/anchete facute de superiori ( pe care mi-o doresc dealtfel...)
Este tot ce pot spune in acest moment.

deci in primul rand din cate stiu cand acuzi pe cineva de ceva trebuie sa ii arati dovezile care il incrimineaza nu sa vi sa spui ca din experienta mea vasta am vazut ca nu se poate

de ce nu se pot face publice metodele prin care descoperiti ?
imi suna mie a ilegalitate metoda prin care decoperiti acel T-trains ? sau e doar faptul ca nu aveti nici una si asa va acoperiti in fata banurilor date in felul in care i-a fost dat si lui Immortal R ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu prefer sa cred ca decizia dumneavoastra e corecta in continuare, iar demonstratia: Rakanishu nu a mai vazut niciodata asa ceva.
Spuneam mai sus ca nu am acceptul dumneavoastra sa public ticketul. Va cer acceptul in mod public, il am? :) In caz contrat o sa sterg postarea de mai sus ..

Acordul il aveti, desi este tardiv.

Stiu foarte bine cum se dau aceste atacuri, nu este vorba ca dam 4-5 azi, mai dam maine 4-5...este vorba de o continuitate (repetare) la intervale regulate in acelasi tipar.
 

DeletedUser

Stiu foarte bine cum se dau aceste atacuri, nu este vorba ca dam 4-5 azi, mai dam maine 4-5...este vorba de o continuitate (repetare) la intervale regulate in acelasi tipar.

Daca eu incep de azi si in fiecare zi la aceeasi ora, minut, secunda, dau 10 atacuri toate in acelasi interval pe acelasi jucator, sunt banat? :)
Ti le dau din acelasi sat sau din sate diferite, alegi tu.
 

DeletedUser

Acordul il aveti, desi este tardiv.

Stiu foarte bine cum se dau aceste atacuri, nu este vorba ca dam 4-5 azi, mai dam maine 4-5...este vorba de o continuitate (repetare) la intervale regulate in acelasi tipar.


acel tipar e din cauza GAP-ului, asta o stii si tu, deci nu intra in nici o discutie "tiparul"


poate esti amabil sa imi raspunzi la intrebarea de mai sus
 

DeletedUser

si totusi domnule rakanishu de ce va feriti sa imi raspundeti intrebarilor ?
sau asteptati pe domnul lamine sa va sfatuiasca ce sa raspundeti ca sa nu iesiti rau nici dumneavoastra nici teamul in fata jucatorilor ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Raspunsul dorit il gasiti mai sus in una din postarile mele, daca dvs intelegeti prin "tipar", o repetare la ore exacte in zile diferite...va voi explica mai pe inteles :

Daca exista doar 4-5 atacuri la interval de fix 100ms, putem accepta faptul ca au fost asezate automat de server in acest mod, dar daca se repeta la intervale regulate ( intre cele 4-5 ) atunci deja este vorba de cu totul altceva. Si repet inca odata daca nu ati inteles sau nu ati citit atent ce am scris mai sus :

...in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma...

Regulamentul acesta este de multe ori interpretat gresit, deoarece nu se tine cont de faptul ca acest joc este proprietatea INNOGAMES, este un produs comercial, oferit gratuit, deci, producatorul are dreptul sa stabileasca ce reguli doreste si sa asigure implementarea unui barem de pedepse unilateral, fara consultarea sau acordul utilizatorului final. Aderarea la joc nu este obligatorie, cand se petrece, se face in baza "semnarii" unui contract, deci, presupune asumarea implicita a respectarii regulamentului in forma in care el exista.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus