Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Raspunsul dorit il gasiti mai sus in una din postarile mele, daca dvs intelegeti prin "tipar", o repetare la ore exacte in zile diferite...va voi explica mai pe inteles :

Daca exista doar 4-5 atacuri la interval de fix 100ms, putem accepta faptul ca au fost asezate automat de server in acest mod, dar daca se repeta la intervale regulate ( intre cele 4-5 ) atunci deja este vorba de cu totul altceva. Si repet inca odata daca nu ati inteles sau nu ati citit atenti ce am scris mai sus :

...in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma...

imi cer scuze dar te mai intreb o data.



atunci de ce nu toate ticketele sunt tratate lafel? raspund admini care nu au "rank"-ul tau si gata...cine greseste aici?
 

DeletedUser

rakanishu a spus:
...in momentul luarii unei astfel de decizii se iau in calcul multi factori, se analizeaza anumite lucruri la care eu am acces, dar nu le pot face publice sub nici o forma...

poda a spus:
de ce nu se pot face publice metodele prin care descoperiti ?
imi suna mie a ilegalitate metoda prin care decoperiti acel T-trains ? sau e doar faptul ca nu aveti nici una si asa va acoperiti in fata banurilor date in felul in care i-a fost dat si lui Immortal R ?

aceasta intrebare ma tot framanta si am pus-o de cand a inceput discutia dar nimeni nu a binevoit sa imi raspunda
oare de ce ?
va e frica sa recunoasteti ca avem dreptate ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Atunci cand va fi permis (de catre conducerea INNO ), se vor publica si metodele de detectie si procedurile de verificare.

@toltec - fiecare ticket este verficat amanuntit doar de catre administratori care detin anumite drepturi in plus, sunt cazuri in care nu se iau masuri si cazuri in care se iau, dar asta tine tot de intelegerea jucatorilor referitor la fraza de mai sus ( metode de detectie si proceduri de verificare ).
 

DeletedUser

pana la urma,raka,tu ce crezi:se pot da manual 5 atacuri in 400 ms sau nu?
 

DeletedUser

la ce va mai bateti capul ? ca le-ati dat manual sau nu tot nu contati in joc decat la inceput de lume , asa numitii starteri . mare branza sa dai niste atacuri la secunda dar dupa 10-20 sate nu mai puteti gestiona situatia cu zeci de atacuri pe/ de pe mai multe sate si va lasati plictiiti fiind .
 

DeletedUser

din cate stiu eu, singurul fel prin care puteti detecta un trenulet dat din tasta "T" este intrarea prin niste cookie-uri, ceea ce va este interzis.

or mai fi si altele pe care probabil inca nu le stiu? inclin sa cred ca nu.


sunt cazuri in care nu se iau masuri si cazuri in care se iau

multumesc pentru sinceritate.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
pana la urma,raka,tu ce crezi:se pot da manual 5 atacuri in 400 ms sau nu?

Sigur ca se pot, doar am dat si eu de atatea ori ( dar nu iti iese de 10 ori in 5 minute la fel ). Este vorba de un tipar aici, daca erau doar 4-5 atacuri ( cum au fost in n cazuri cand nu s-au luat masuri ) era altceva si probabil discutia de acum nici nu mai exista.
 

DeletedUser

la ce va mai bateti capul ? ca le-ati dat manual sau nu tot nu contati in joc decat la inceput de lume , asa numitii starteri . mare branza sa dai niste atacuri la secunda dar dupa 10-20 sate nu mai puteti gestiona situatia cu zeci de atacuri pe/ de pe mai multe sate si va lasati plictiiti fiind .

numele tau spune totul!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
din cate stiu eu, singurul fel prin care puteti detecta un trenulet dat din tasta "T" este intrarea prin niste cookie-uri, ceea ce va este interzis.

or mai fi si altele pe care probabil inca nu le stiu? inclin sa cred ca nu.




multumesc pentru sinceritate.


Nu stiu daca sa ma distreze acest raspuns sau sa ma ingrijoreze (este intrarea prin niste cookie-uri), dar iti pot spune ca logarea pe conturi este permisa ( drept detinut de foarte putini dintre noi ) si se face numai in cazuri speciale.
 

DeletedUser

Nu stiu daca sa ma distreze acest raspuns sau sa ma ingrijoreze (este intrarea prin niste cookie-uri), dar iti pot spune ca logarea pe conturi este permisa ( drept detinut de foarte putini dintre noi ) si se face numai in cazuri speciale.

asta o stiam, mi se pare totusi destul de suspect....exact in momentul cand a dat trenuletul erai pe acel cont...si totodata care vrea sa dea trenuletele cu tasta "T" le poate da in continuare, prea putine conturi sunt verificate prin procedurile pe care le-ai spus

totusi ai zis ca nu se pot face publice metodele, esti sigur ca metoda pe care o sustii ai folosit-o?


deci am aflat ce ma interesa, nu se da ban doar dupa ochi frumosi, deci pot juca linistit in continuare, atata timp cat dau cu "enter+2"


multumesc inca o data pentru amabilitate.
 

DeletedUser

Daca eu incep de azi si in fiecare zi la aceeasi ora, minut, secunda, dau 10 atacuri toate in acelasi interval pe acelasi jucator, sunt banat? :)
Ti le dau din acelasi sat sau din sate diferite, alegi tu.

Astept in continuare un raspuns la intrebarea asta :).

Aderarea la joc nu este obligatorie, cand se petrece, se face in baza "semnarii" unui contract, deci, presupune asumarea implicita a respectarii regulamentului in forma in care el exista.

Te duci unde nu trebuie cu discutia.
Cum ramane cu regulile ascunse? Pentru ca de fiecare data cand un jucator este pedepsit se invoca acel regulament pe care il cunosc doar adminii. Cum sa respecti ceva ce stii ca exista dar nu stii cum arata si in ce consta?
Stiu motivele pentru care nu se face public, dar tu si multi altii uitati ca se intampla sa banati de multe ori jucatori care au incalcat ceva in mod neintentionat.
Si vezi cu contractul ala, ca nu e chiar asa cu gratuitatea, pentru ca in momentul in care ingradesti dreptul la joc unei persoane care a cumparat cont premium, deci a platit pentru un serviciu de care nu mai poate beneficia, intrii in altele.
 

DeletedUser6558

Nu stiu daca sa ma distreze acest raspuns sau sa ma ingrijoreze (este intrarea prin niste cookie-uri), dar iti pot spune ca logarea pe conturi este permisa ( drept detinut de foarte putini dintre noi ) si se face numai in cazuri speciale.

Frumos cuvint, "special".
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Acum ceva timp ( din pacate acum observ ca s-a scos ) scria la "premium/instalare" ca nu se returneaza contravaloarea pp sau punctele nefolosite in cazul inchiderii jucatorilor din motive de incalcare de regula, fiecare jucator are dreptul si posibilitatea sa conteste deciziile luate de echipa de administrare adresandu-se forurilor superioare, daca se dovedeste ca am gresit cu ceva vreunul din noi vom suporta consecintele ( au fost destule cazuri de administratori mustrati sau chiar exclusi pentru diverse erori comise din nestiinta sau din graba ).

Participarea la joc este gratuita, achizitia de PP este optionala si nu creaza avantaje in plus fata de cele oferite strict de activarea contului premium.
 

DeletedUser

Hai sa lasam discutia despre pp, lege si drepturile pe care le ai pentru un serviciu platit, indiferent de natura lui, pentru ca te depaseste.

Daca eu incep de azi si in fiecare zi la aceeasi ora, minut, secunda, dau 10 atacuri toate in acelasi interval pe acelasi jucator, sunt banat? :)
Ti le dau din acelasi sat sau din sate diferite, alegi tu.
La intrebarea mea imi poti raspunde?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Da, cand vei avea vreodata ( daca vei avea ) drepturile pe care le am eu si inca cativa colegi de ai mei, te voi invita sa verificam un caz impreuna, pana atunci pot doar sa iti spun ca vorbesti in necunostiinta de cauza.
 

DeletedUser6558

Regulamentul acesta este de multe ori interpretat gresit, deoarece nu se tine cont de faptul ca acest joc este proprietatea INNOGAMES, este un produs comercial, oferit gratuit, deci, producatorul are dreptul sa stabileasca ce reguli doreste si sa asigure implementarea unui barem de pedepse unilateral, fara consultarea sau acordul utilizatorului final. Aderarea la joc nu este obligatorie, cand se petrece, se face in baza "semnarii" unui contract, deci, presupune asumarea implicita a respectarii regulamentului in forma in care el exista.

Pai, e simplu. Faptul ca un site este privat nu il exonereaza de respectarea unor reguli, si daca acele reguli nu sunt in masura sa reglementeze niste chestii, tututu...este evident cine are mai mult de pierdut.
 

DeletedUser

Da, cand vei avea vreodata ( daca vei avea ) drepturile pe care le am eu si inca cativa colegi de ai mei, te voi invita sa verificam un caz impreuna, pana atunci pot doar sa iti spun ca vorbesti in necunostiinta de cauza.

O faci sa sune ca a secta, mi s-a oferit, am refuzat, stiu ce e pe acolo :).
Esti comic, dar la intrebare tot nu ai raspuns. Il iau ca pe un da(sunt banat daca trimit atacuri in mod regulat), e dreptul meu.
Oricum discutiile aici sunt inutile, tu vei fi si maine acolo, ca si altii, indiferent de nivelul de competenta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus