Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Esti pe aproape, modzilla e un browser care se misca un pic mai greu, opera la fel, incearca varianta prezentata la inceputul topicului, aia la care i-am spus eu mitralera sau incearca varianta asta care ti-o expun eu acuma in IE 7.0.
Varianta: deschizi patru taburi, alegi trupele in fiecare, si apoi tinand tasta control apasa treci intre taburi apasand tab-ul si dand click cu mousul pe ok. E cam la fel ca varianta aia cu 2+enter, numai ca mie tot timpul mi-a iesit mai apropiati nobilii in varianta asta, daca merge netul bine ii scot in 0.9 secunde toti.

gresit, cel mai fast browser si cel mai recomandat pentru triburile e Opera. Si metoda despre care zici tu e demodata veche, si inutila. Metoda cea mai eficienta , folosind un browser , si totul legal , este cea de 2-enter- . Scot timpuri intre 200 ms si 600 , crede-ma.

P.S : Orice jucator ( in faza mai avansata ) poate sa va ucida nobil/ii . Foarte simplu , metoda de ''train support'' , adica trenulet de suport. E ca si un trenulet de nobili , numai ca tinta ta este de a baga sprijin , de pe 1 singur sat preferabil , intre nobili , scopul fiind de a omori cat mai multi nobili , insa chiar si 1,2 este de ajuns.

De-aia folositi Opera, si nu veti fii dezamagiti . Si uitati de IE/FF pt. triburile !
 

DeletedUser

gresit, cel mai fast browser si cel mai recomandat pentru triburile e Opera. Si metoda despre care zici tu e demodata veche, si inutila. Metoda cea mai eficienta , folosind un browser , si totul legal , este cea de 2-enter- . Scot timpuri intre 200 ms si 600 , crede-ma.

cum adica doua enter
 

DeletedUser

Eu spuneam ca din oarecare motive, mie ca fericit posesor de internet click net imi merge mai bine IE 7 decat opera, nu ca opera nu ar fi un browser rapid, si ca folosesc ba metoda aia prezentata la inceput si care o stiam sub denumirea de mitralera, ba asta cu taburile si pana acum nu prea am luat dodge-uri.
 

DeletedUser7708

Eu spuneam ca din oarecare motive, mie ca fericit posesor de internet click net imi merge mai bine IE 7 decat opera, nu ca opera nu ar fi un browser rapid, si ca folosesc ba metoda aia prezentata la inceput si care o stiam sub denumirea de mitralera, ba asta cu taburile si pana acum nu prea am luat dodge-uri.

Clicknet user here, Opera rulează în orice secundă ;)
 

DeletedUser

Foarte folositor tutorialul , moderatorii ar trebui sa il puna intr-un topic "important"

Dar cu ce program ai putut face tutorialul si cum l-ai pus pe you tube in HD ?Nu poti face si un tutorial de facut tutoriale ?:D
 

DeletedUser523

Vi sa intamplat,cand deschideati 4 taburi sau ferestre pentru atacul cu nobil la secunda sa va apara mesaj de genul:Sesiune depasita.Trebuie sa va loghati din nou... ceva de genul asta, efectiv fiind scosi din joc:confused:Mie mi sa intamplat si nu stiu de ce,daca ma poate lamuri cineva i-as fi recunoscator
 

DeletedUser

bv tero..
dar se poate si mai simplu decat asa.:D..
deschizi 4 tag-uri in opera
fixezi pe fiecare trupele si dai atac pana la ok(cum ai facut tu)
apoi cu tasta 1 schimbi tagurile spre stanga cu tasta 2 spre dreapta
apesi Tab cand esti pe la fiecare tag ca sa iti bage OK intr-un chenar..
si apoi te duci la primi tag si apesi
enter-2-enter-2-enter-2-enter...foarte repede (trebuie sa faci putin exercitiu) si le timite pe toate 4 in aceiasi sec daca ai net bun...

P.S.: ISeeNoobs m-a invatat :D...nu-l deranjati si voi ca e recalcitrant:))

HEI...*Off topic*
Daca mai tii minte... acum un secol si jumatate ti-am zis acelasi lucru pe L5,doar ca nu ai modificat acolo la tools(nici ca stiam atunci de asta =)) ) si nu mergea "2" :))
 

DeletedUser

am facut cum miati spus dar tot la fel :( nu trebuie sa dau edit la ceva?
 

DeletedUser

Vi sa intamplat,cand deschideati 4 taburi sau ferestre pentru atacul cu nobil la secunda sa va apara mesaj de genul:Sesiune depasita.Trebuie sa va loghati din nou... ceva de genul asta, efectiv fiind scosi din joc:confused:Mie mi sa intamplat si nu stiu de ce,daca ma poate lamuri cineva i-as fi recunoscator

Si eu mai patesc la fel. Din cate stiu eu, se logheaza cnv intre timp pe account`ul tau sau nu ai mai avut nici o actiune pe account in ultima perioada de timp ( asta insemnand cateva minute sau zeci ).
Repet, asta din cate stiu eu. :)
 

DeletedUser

Vi sa intamplat,cand deschideati 4 taburi sau ferestre pentru atacul cu nobil la secunda sa va apara mesaj de genul:Sesiune depasita.Trebuie sa va loghati din nou... ceva de genul asta, efectiv fiind scosi din joc:confused:Mie mi sa intamplat si nu stiu de ce,daca ma poate lamuri cineva i-as fi recunoscator

Daca lasi contul o perioada mai lunga neutilizat iti apare sesiune depasita. De aia eu le pregatesc cu putin timp inainte ca sa fiu sigur ca nu ratez.
 

DeletedUser2602

Daca lasi contul o perioada mai lunga neutilizat iti apare sesiune depasita. De aia eu le pregatesc cu putin timp inainte ca sa fiu sigur ca nu ratez.

1. daca va referiti la "sesiune depasita" atunci cand trebuie sa te loghezi din nou (cu user si parola) atunci nu este adevarat, ti se da sesiune depasita la o ora exacta(5:00 dimineata pentru .ro respectiv 6:00 pentru .net).

2. daca va referiti la "sesiune depasita" atunci cand trebuie sa confirmi doar cu parola ... aici nu mai sunt sigur, sunt de parere ca apar aleatoriu.

in cazul (1) daca sesiunea depasita apare la o alta ora atunci altcineva s-a logat pe contul tau, recomand sa verifici log-ul de logari
 

DeletedUser

Eu ca sa fiu sigur ca nu imi apare chestia aia cu confirmare de parola tocmai atunci cand trebuie sa bag un atac in fata trenului de nobili, ma logez chiar ininte de a da atacul, pentru ca si eu am patit-o odata si de atuncea m-am invatat minte. Cred ca aia cu confirmarea parolei apare dupa o perioada de timp in care nu s-a dat nici un click pe pagina deoarece la mine stau triburile deschise perioade lungi de timp in stand by, iar cand jucam si pe net, imi aparea in acelasi timp sa bag parola si pe doua lumi de pe ro si pe una de pe net, cand vroiam sa ma uit ce e pe acolo.
 

DeletedUser

Atac asupra *NEC PLUS ULTRA (427|363) astăzi la ora 00:34 0:12:33 întrerupe
Atac asupra *NEC PLUS ULTRA (427|363) astăzi la ora 00:34 0:12:33 întrerupe
Atac asupra *NEC PLUS ULTRA (427|363) astăzi la ora 00:34 0:12:33 întrerupe
Atac asupra *NEC PLUS ULTRA (427|363) astăzi la ora 00:34 0:12:33 întrerupe


Primul atac:
Atac asupra *NEC PLUS ULTRA
Poruncă
Origine Jucător: fairytale
Sat: >(Padure in flacari (426|362) K34
Ţel(direcţie) Jucător: fairytale
Sat: *NEC PLUS ULTRA (427|363) K34
Durată: 0:14:09
Sosire: 25.03.09 00:34:06:049



Al 4-lea atac:
Atac asupra *NEC PLUS ULTRA
Poruncă
Origine Jucător: fairytale
Sat: >(Padure in flacari (426|362) K34
Ţel(direcţie) Jucător: fairytale
Sat: *NEC PLUS ULTRA (427|363) K34
Durată: 0:14:09
Sosire: 25.03.09 00:34:06:252

IE, 4 atacuri in aproximativ 0.2 secunde
 

DeletedUser7708

Dacă ai folosit IE8 probabil, e cu mult peste IE6 şi IE7, dar totuşi mult sub opera / firefox.
 

DeletedUser

CIND INCERC SA DAU ATACURI SIMULTANE CU MOZILLA de ce apare:
Acţiune nevalabilă

Greşeala aceasta apare dacă mai există un cont înregistrat pe acest computer. Te rog fă un nou login.
Pagina principală
 

DeletedUser

CIND INCERC SA DAU ATACURI SIMULTANE CU MOZILLA de ce apare:
Acţiune nevalabilă

Greşeala aceasta apare dacă mai există un cont înregistrat pe acest computer. Te rog fă un nou login.
Pagina principală

... incearca sa fi "logat permanent" pe calculatorul ala
 

DeletedUser

sunt logat permanent

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deci dupa cum se intzelege cu Mozzila nu potzi sa faci atac la secunda din cauza ( sau cred ca trebuie facuta o setare ceva)
-deschid 4 taburi fix cum fac cu opera ( ca in tutorial)
-iar cand ma duc la tabul anterior/oare , apare pe toate taburile urmatorul text :
Acţiune nevalabilă
Greşeala aceasta apare dacă mai există un cont înregistrat pe acest computer. Te rog fă un nou login.Pagina principală.
Si ma lasa logat doar cu un tab. Ce raspuns de rezolvare aveti?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus