Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

daca toti sunteti atat de extraordinari astept cu nerabdare alte tutoriale in alte browsere ... ca de laude mi s-a acrit :rolleyes:
 

DeletedUser

Pai 700 de milisecunde e bun, dar se pare ca Charlie are rabdare si un net foarte bun. Pe net imi dadea unul pe w28, 4-5 atacuri in 200 de milisecunde toate, am inrosit serverul cu tickete si nu l-au banat. Nu o sa ma creada nimeni, pacat ca nu am facut niste screen shot-uri, sa va arat.


din cate imi amintesc limita legal acceptata pe .net este de 0,188s / click din acelasi sat ... click sub 0,188s - nu este considerat actiune umana si este sanctionat :)


Paste Fericit tuturor !
 

DeletedUser6558

eu am lag de 2 secunde minimum. Astea cu atacuri le secunda sunt SF pentru mine. Welcome to the machine...
 

DeletedUser

din cate imi amintesc limita legal acceptata pe .net este de 0,188s / click din acelasi sat ... click sub 0,188s - nu este considerat actiune umana si este sanctionat :)


Paste Fericit tuturor !

mie mi sa raspuns ceva de genul ca distanta de plecare in timp a atacurilor ar fi mai mare la plecarea din satul lui ca ceea pe care o vad eu, cert e ca individul mi-a dat o gramada de astfel de atacuri mie si colegilor mei, plus ca toti din tribul ala, atacau asa la distante extrem de mici intre atacuri.
 

DeletedUser

eu am lag de 2 secunde minimum. Astea cu atacuri le secunda sunt SF pentru mine. Welcome to the machine...
Daca ataci un jucator experimentat care stie ce-i ala dodge si sincronizezi trenul la 2 sec dupa curatare degeaba il mai ataci, ca si eu fac dodge la 2 sec si nu ma consider deloc mare jucator.



Opera e mai bun la triburile, din mai multe motive... Cum vrei tu.

PS: Nu poti trimite mai mult de 5 atacuri intr-o secunda, ca iti da servarul eroare. Si da am vrut acum vreun an sa fac asta, si deatunci ma lovesc de chesti asta destul de des, cu Opera:p.
Te citez, mai mult de 5, deci 5 ai voie, dar maxim. Nu am incercat niciodata mai mult de 5 si nici nu-mi trebuie.
Dar cu autoclicker cred ca bagi si 7-8 (cel putin teoretic).

In privinta lui opera, este mai bun pentru ca "este mai la moda".
Asculta-ma pe mine, downloadeaza chrome si incearca-l, vei vedea ca nici nu se compara viteza intre cele doua. Iar cand deschizi browserul, se deschide la fel de rapid ca si My Computer. Diferenta intre cele doua la lansat atacuri, e ca trebuie sa tii apasat 2 butoane si nu 1, atata tot. Chestia cu enter pe butonul "ok" nu am incercat, dar ce mare lucru daca dai pe mouse sau daca dai enter?
Cu putin atrenament nu e problema.

Paste feritcit tuturor !
 

DeletedUser

Am incercat la viata mea zeci de browsere , insa opera imi place cel mai mult , e pe stilul meu , si cum sa nu fie cand dau trenuletul in 200 ms ?:)
 

DeletedUser

Inainte eram si eu la fel ca tine , cautam tot timpul metode noi pentru a trimite un trenuletz intr-un interval cat mai scurt ,dar am ajuns la concluzia lui crashMan si anume ca nu ai nevoie de trenuletz sub 500 de ms sau chiar o secunda pentru a-ti atinge obiectivul.
Jucatorii care dau dodge la secunda ii intalnesti mai greu,cel putin in cazul meu, faza asta cu trenuletzul intr-un interval cat mai scurt e mai mult de intimidare (in majoritatea cazurilor)
Si eu folosesc tot opera.

corect!!cu greu gasesti jucatori care sa fie atat de "buni" sa faca dodge la secunda dar daca jucatorul lasa sitter ce faci...?pierzi nobilul asa degeaba

LE:multi jucatori din obisnuinta dar atacuri la secunda..e ceva teleghidat:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am incercat la viata mea zeci de browsere , insa opera imi place cel mai mult , e pe stilul meu , si cum sa nu fie cand dau trenuletul in 200 ms ?:)
Inainte eram si eu la fel ca tine , cautam tot timpul metode noi pentru a trimite un trenuletz intr-un interval cat mai scurt ,dar am ajuns la concluzia lui crashMan si anume ca nu ai nevoie de trenuletz sub 500 de ms sau chiar o secunda pentru a-ti atinge obiectivul.
Jucatorii care dau dodge la secunda ii intalnesti mai greu,cel putin in cazul meu, faza asta cu trenuletzul intr-un interval cat mai scurt e mai mult de intimidare (in majoritatea cazurilor)
Si eu folosesc tot opera.
 

DeletedUser

Da bine , cum zici tu ... intimidare , insa cand ai un adversar care stie sa faca train-suport vrei sa scoti trenuletul tau cat mai compact :) , asta cu intimidarea merge pe nobi.
 

DeletedUser

Da bine , cum zici tu ... intimidare , insa cand ai un adversar care stie sa faca train-suport vrei sa scoti trenuletul tau cat mai compact :) , asta cu intimidarea merge pe nobi.

Da....eu iti doresc sa gasesti jucatorul care sa-ti dea dodge la secunda ...partea proasta e ca mai ai de asteptat ;)

Acuma daca tot ati facut topic cu trenuletzul faceti unul cu sniping ,adica metode cat rapide si eficiente de a distruge trenuletze , :D.
Sunt curios cum se descurca un jucator de "elita" cand are vreo 100-200 de fake trains pe el , cum le recunoaste pe alea reale :D
Poate mai crestem si noi calitatea serverului romanesc daca mai facem schimb de opinii.
 

DeletedUser

Da....eu iti doresc sa gasesti jucatorul care sa-ti dea dodge la secunda ...partea proasta e ca mai ai de asteptat ;)

Acuma daca tot ati facut topic cu trenuletzul faceti unul cu sniping ,adica metode cat rapide si eficiente de a distruge trenuletze , :D.
Sunt curios cum se descurca un jucator de "elita" cand are vreo 100-200 de fake trains pe el , cum le recunoaste pe alea reale :D
Poate mai crestem si noi calitatea serverului romanesc daca mai facem schimb de opinii.

lol :)) daca ai CP si esti ON poti distinge fake-urile de reale asta cel putin in faza mai de inceput a jocului si chiar sicand jocul e mai avansat...poti redenumi atacurile(lasi sa sparga zidul) iar cand vezi ca au aparut noi atacuri de pe acelasi sat si la diferenta de cateva secunda bagi armata intre dar asta cere mult timo in fata PC-ului
 

DeletedUser

Sau, daca ai CP, poti folosi scriptul acela de redenumire a atacurilor:D. Poti vedea foarte usor care sunt nobili si care nu.
 

DeletedUser523

Hai sa fiu, deja ma doare capul pe zi ce trece cand citesc ce scrie aici:eek:mai dar ce complicat este acest joc:rolleyes:habar n-aveam ca trebuie atata stiinta ca sa innobilezi un sat:D
 

DeletedUser5151

Hai pisici, trimiti atacuri full cu cate 2 nobili in ei, si pan la urma tot iei satu..
 

DeletedUser

tzepes,lordkaos - uitati un ex...pe L3 yettisor a avut 4000+ atacuri(din cate stiu toate reale) si nu a pierdut nimic...spuneti-mi voi ce concluzie sa trag?:D
 

DeletedUser

pai ca sa dai un atac la secunda trebuiesa stii cateva notiuni nu...?toti noobii incearca dar nu toti reusesc:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus