UK Tribal Wars - World 8

DeletedUser

Se pare ca maine la ora 12 se va deschide o lume noua pe serverul uk.

Aceasta lume va avea o setare ce la noi probabil nu va apararea niciodata.

Va las sa cititi aici detaliile lumii, multi dintre voi probabil stiti de asta:
LINK


De ce am creat acest subiect? Ei bine, pentru ca eu si inca cativa membri ai acestui joc dorim sa formam un trib de romani si sa incercam sa facem 'performanta'. Daca sunteti doritori, puteti sa spuneti aici si va voi informa cu restul detaliilor. :)


Totodata, am facut acest subiect ca sa discutam despre aceasta lume si sa ne spunem parerile. :)
 

DeletedUser

Nu vad care este rostul la ce ai postat. Acel subiect pe care il arati este despre altceva. Crezi ca eu am stat sa urmaresc toate subiectele sa vad daca cumva a postat cineva asa ceva? Si acolo doar s- pomenit de ea, aici am creat o tema ca sa punem dezbate si mai exista si un alt scop, creearea unui trib, pe care l-am mentionat mai sus. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

te rog sa nu fi impertinent:) e un mesaj de ajutor pentru tine pana nu iti iei alte 'posturi'

daca citesti o sa vezi ca tot ce se discuta de cateva zile e despre noua lume. cine a vrut sa intre si sa faca trib a vazut lumea de mult, nu se gandeste in ultima zi. o sa vezi acolo cine s-a mai anuntat ca intra

bafta daca intrati
 

DeletedUser

Nu este tarziu.. Mai sunt si altii care nu au intrat inca. Sud-est, dati-mi mesaj pe Mr. Nice Guy. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

exemplu de atitudine .uk8:

Tribal Wars team on 29.03. at 17:16
Firstly we would like to thank you all for your understanding of the server issues we have been experienceing over these last few days. But we are not out of the water yet.

There will be a peacetime; (This means, all attacks landing will just visit and then return back their original village.)

This peacetime will be in effect until tomorrow 16.00 (CEST) to see if the server will stabilise and settle down.

There will be a compensation of 2 days premium points for this incovenience. This will be handed out shortly after the servers are back to normal operation.

For all updates please visit out Dev Blog.

http://devblog.tribalwars.net/?p=163

Best Regards,

Drew.waylander
In Game Admin
 

DeletedUser

La aia e interzis scriptul de farm, de fapt majoritatea scripturilor sunt interzise:D
 

DeletedUser

Intr-un fel este, egalizeaza sansele intre jucatori la inceput, dupa oricum nu mai conteaza;)
 

DeletedUser5809

Vreti sa le interzicem si la noi? Si eu personal cred ca sunt cam multe scripturi care ar trebui sa dispara. Poate ar trebui sa facem un poll ceva si vedem care sunt folositoare si care ar trebui sa dispara ca ofera prea mare avantaj. Tehnic oricum exista un script de fake generat de jocul in sine, ataca din nou cu aceleasi trupe sau ataca cu toate trupele. Sau poate o limita ale lor, folosirea lor dupa un anumit numar de sate. Dar asta trebuie si cu acordul adminilor, desi cred ca intr-un fel le-ar usura munca, dar daca vreti, banuiesc ca se poate face.
 

DeletedUser9828

eu personal joc pe uk8 fara
nu cred ca vor prea multi aici incantati de lucrul asta
 

DeletedUser

Vreti sa le interzicem si la noi? Si eu personal cred ca sunt cam multe scripturi care ar trebui sa dispara. Poate ar trebui sa facem un poll ceva si vedem care sunt folositoare si care ar trebui sa dispara ca ofera prea mare avantaj. Tehnic oricum exista un script de fake generat de jocul in sine, ataca din nou cu aceleasi trupe sau ataca cu toate trupele. Sau poate o limita ale lor, folosirea lor dupa un anumit numar de sate. Dar asta trebuie si cu acordul adminilor, desi cred ca intr-un fel le-ar usura munca, dar daca vreti, banuiesc ca se poate face.

depinde si unde sar face sondajul pe extern sau pe joc ... daca se face pe joc 99%ar vota impotriva scriptului de farmare pentru ca multi nici nu stiu ce este si nu au nici cont premiu sa-l poata instala
mie mi-ar placea sa se interzica pentru ca nu l-am folosit niciodata si nici nu cred ca-l voi folosi:D
 

DeletedUser

si continuarea:
Tribal Wars team today at 12:28
Dear players,

We just handed out the complimentary 2 free days of premium that was promised during the recent severe server issues. As you have seen, we've managed to resolve everything. If interested, you could have a look at our Developers' Blog to review the process

Once again our apologies for the inconvenience,
Typhi; on behalf of the .co.uk team.

@dmn3 nu joc, dar am cont pe uk8

referitor la scripturi, .uk8 avand un end scenario, poate nu va ajunge la stadiul la care anumite scripturi sa fie necesare; in acelasi timp la ei e legal T train sau alte tehnici de genul
 
Sus