Unitate noua

DeletedUser

e de baut :D

ma streseaza inovatiile astora :( sa lase jocul asa cum era ca e frumos :)) nu ne trbuie avioane si tancuri pentru ca la asta se va ajunge in curand... au dreptate kinderii aia de mai intra pe forum si spun ca vor avioane si mai stiu eu ce tunuri si rachete :))

lasati jocul asa cum este pentru ca este ok, dar straduiti-va sa il faceti sa mearga bine , pentru ca pe mine asta ma intereseaza mai mult, cum merge serverul nu ce unitati am in grajd :D

o zi buna!

dupa mine prinde bine ceva nou,numai de folos,altfel NU.nemtii au mai facut o greseala enorma odata(dupa mine) cu schimbarea sistemului de cucerire pe grepolis.datoita acestei setari noile lumi au pierdut multi jucatori dar bine ca pe ultimul server au bagat vechiul sistem si siau revenit.sper ca nu se vor face greseli de acestea care sa nu place nimanui.:(:(:mad::mad::eek::eek:
 

DeletedUser

Nu ma deranjeaza noile imbunatatiri, atata timp cat exista un echilibru intre defensiva si ofensiva , probabil imbunatatirile nu sunt facute acolo unde este necesar, cu cat se schimba mai multe cu atat jocul isi pierde farmecul.Probabil personalu de la butoane mai au nevoie de unele upgrade-uri
Ma abtin la mai multe comentarii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33975

Ma gandeam ca poate a mai auzit cineva de aceasta unitate deja aparuta si pe un server normal..:-?
si ca poate se aude ceva chiar si despre servere ro

da,pe grepolis =)))) tocmai azi am dat stergere pe beta,pt. ca zic aia ca sunt codat:)),mari noobi:)

Ai ghicit bine, pentru incepatori e aceasta setare, sa se obisnuiasca cu jocul si sa aiba si ei o sansa. Cum v-a fi aceasta optiune exact, v-a trebui sa asteptam sa vedem, poate cu putin noroc noua lume v-a fi cu updatul 7.0 care include multe bunatati:D

lol,cu ce te salveaza 300 de "lanci"?(zic lanci pt. ca au puterea lancilor) mai multe nu da,mai rau e cand iei un sat si il gasesti cu productia la jumatate :|

sunt bune pt splituri dar incepatorii nu stiu ce e ala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce aveti toti cu grepolis..[incep si eu cu "heiii triburi "]:)))
si daca tot veni vorba de beta...jucatorii de acolo sunt oricum foarte "slabi" =)) pana si kinderii de pe ro le da clasa


iar cat depsre unitate, era buna daca era una ofensiva...deja prea multe chestii pt defensiva
 

DeletedUser33975

probabil grepolis va fuziona cu triburile si va iesi un hibrid tripolis,cel ma jmecher joc :))

e o tampenie cu acest militieni,pt. unul care farmeaza inactivii e aiurea sa vezi ca se trezeste "ferma" si se duc usorii pe...
 

DeletedUser

tripolis=))))) si o sa se dea lupte intre tribali si grepolisieni, iar aia care joaca si triburi si grepolis se sinucid[adica se numesc emotisieni]

ar trebui o data cu aparitia militiei sa apara si o unitate de atac care sa ii diminueze efectu'...nu prea mai e fairplay
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Da, daca apar militienii sau cum dracu le-o zice, sa apara si gangsterii, mafiotii etc :)) interlopii mai exact, ca aia au treaba cu militia =))
 

DeletedUser

salve

ideea de militie este buna - si sa speram ca nu e singura...

ideea e ca triburile si-a format un grup destul de compact de jucatori buni - care sunt activi, experimentati si foarte incisivi pe inceputurile de lumi.

partea proasta este ca acesti jucatori nu joaca a la long - au facut-o pe servere mai vechi si la un moment dat s-au lasat cand lupa a devenit la sute de innobilari interne sau de conturi sterse, sute de sate de atac trimise o data - mii de fake-uri iar satele din granita sunt super blindate... asa ca nu le place cum ajunge jocul mai tarziu asa ca se rezuma la un fel de semi-speed - pana cand ajung pe la 20-30 de sate dupa care dau delete.
si pana ajung la 20-30 de sate farmeaza din start tot ce prind in cale...

cum spuneam e naspa asa pentru ca jucatorii noi nu apuca sa invete jocul - apar ff greu jucatori noi care sa reuseasca sa supravietuiasca de inceputul lumii iar la un moment dat lumea se depopuleaza... si in final triburile raman fara jucatori care sa plateasca premium :) sic!

deci in interesul jocului trebuie sa se gaseasca tool-uri sa se modifice acest comportament ca si incepatorii sa aiba sanse mai mari sa treaca de inceputul lumii, sa prinda si ei cateva innobilari, sa invete care e faza cu satele de atac si cele de aparare si astfel sa creasca numarul de jucatori activi pe triburi...

probabil au si ei la nivel global niste statistici in care arata cate conturi noi au, care este media de timp pe care un jucator o sta pe o lume, media de premium/jucator sau /lume etc, etc... si probabil astea se cam duc in jos...


p.s. deasemenea e bine si pt jucatorii experimentati mai sus - pentru ca e un lucru nou care le cere sa se adapteze, sa isi modifice strategia actuala, e ceva de actualitate care sa le dea un motiv in plus sa joace...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce aveti toti cu grepolis..[incep si eu cu "heiii triburi "]:)))
si daca tot veni vorba de beta...jucatorii de acolo sunt oricum foarte "slabi" =)) pana si kinderii de pe ro le da clasa


iar cat depsre unitate, era buna daca era una ofensiva...deja prea multe chestii pt defensiva

scuzama,daca doresti sa stii,pe beta sunt cei ma itari jucatori.
 

DeletedUser

uitate in top 5 la aliante si la jucatori.nu gasesti aliante mai tari si jucatori mai tari pe nicio lume
 

DeletedUser33975

uitate in top 5 la aliante si la jucatori.nu gasesti aliante mai tari si jucatori mai tari pe nicio lume
:))))))))))))))))))))))))))))

salve

ideea de militie este buna - si sa speram ca nu e singura...

ideea e ca triburile si-a format un grup destul de compact de jucatori buni - care sunt activi, experimentati si foarte incisivi pe inceputurile de lumi.

partea proasta este ca acesti jucatori nu joaca a la long - au facut-o pe servere mai vechi si la un moment dat s-au lasat cand lupa a devenit la sute de innobilari interne sau de conturi sterse, sute de sate de atac trimise o data - mii de fake-uri iar satele din granita sunt super blindate... asa ca nu le place cum ajunge jocul mai tarziu asa ca se rezuma la un fel de semi-speed - pana cand ajung pe la 20-30 de sate dupa care dau delete.
si pana ajung la 20-30 de sate farmeaza din start tot ce prind in cale...

cum spuneam e naspa asa pentru ca jucatorii noi nu apuca sa invete jocul - apar ff greu jucatori noi care sa reuseasca sa supravietuiasca de inceputul lumii iar la un moment dat lumea se depopuleaza... si in final triburile raman fara jucatori care sa plateasca premium :) sic!

deci in interesul jocului trebuie sa se gaseasca tool-uri sa se modifice acest comportament ca si incepatorii sa aiba sanse mai mari sa treaca de inceputul lumii, sa prinda si ei cateva innobilari, sa invete care e faza cu satele de atac si cele de aparare si astfel sa creasca numarul de jucatori activi pe triburi...

probabil au si ei la nivel global niste statistici in care arata cate conturi noi au, care este media de timp pe care un jucator o sta pe o lume, media de premium/jucator sau /lume etc, etc... si probabil astea se cam duc in jos...


p.s. deasemenea e bine si pt jucatorii experimentati mai sus - pentru ca e un lucru nou care le cere sa se adapteze, sa isi modifice strategia actuala, e ceva de actualitate care sa le dea un motiv in plus sa joace...


sa puna 10k lanci pt incepatori,300 lanci e kk mak...
 

DeletedUser

aaa - 300 de lanci e intradevar putin
dar si 10k lancii e mult prea mult...

ar insemna sa restrictioneze farmatul numai la satele de barbari ce raman de la inceput si la cei care isi dau delete in primele zile...
e posibil sa fie prea putin....

personal cred ca ar trebui sa fie necesar o jumatate de full de atac sa cureti un jucator care nu isi face armata deloc... deci - daca isi face satul full de aparare sa iti trebuiasca 2 full-uri si ceva sa il cureti...

asta ar fi o cifra corecta.
 

DeletedUser

Apropo de militienii astia.... daca taranii din ferma se transforma in vajnici aparatori ai satului, in satele de barbare ce se intampla cu ei? Daca in satele barbare nu exista tarani, cine mai munceste? Si de ce sa mai farmezi, ca nu mai cresc resursele... Daca in satele barbare exista tarani, printr-o setare a serverului nu s-or transforma in militieni fix cand ajunge o farmare? Sa speram ca nu e nici o varianta nici alta, altfel o sa fie greu cu farmul la inceputuri. Apropo de unitati noi, vreau popa (sa boteze satele automat si sa slujeasca vesnica pomenire), si mai vreau doua cladiri cu unitatile aferente: carciuma si crucea de piatra.
 

DeletedUser

scuzama,daca doresti sa stii,pe beta sunt cei ma itari jucatori.

scz de off:dar si eu am jucat pe beta si mereu am fost in top 10[si nu sunt un jucator sralucit...nu ma ridic la nivelul multora de pe ro,care chiar sunt buni]de aici am dedus ca jucatorii de acolo sunt slabuti.
si chiar vreau sa aud pe cine consideri jucator bun pe beta..la ce implementari sunt acuma cu cat mai multe puncte cu atata esti mai bun.
Apropo de militienii astia.... daca taranii din ferma se transforma in vajnici aparatori ai satului, in satele de barbare ce se intampla cu ei? Daca in satele barbare nu exista tarani, cine mai munceste? Si de ce sa mai farmezi, ca nu mai cresc resursele... Daca in satele barbare exista tarani, printr-o setare a serverului nu s-or transforma in militieni fix cand ajunge o farmare? Sa speram ca nu e nici o varianta nici alta, altfel o sa fie greu cu farmul la inceputuri. Apropo de unitati noi, vreau popa (sa boteze satele automat si sa slujeasca vesnica pomenire), si mai vreau doua cladiri cu unitatile aferente: carciuma si crucea de piatra.


eu nu am jucat cu acesti militieni ca sa iti spun "da domne eu stiu tot",e doar un zvon care mi,a juns la ureche.Dar daca e sa o iau dupa ideile de mai sus mai bine e fara ei,oricum defensiva e "favorizata"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

uitate in top 5 la aliante si la jucatori.nu gasesti aliante mai tari si jucatori mai tari pe nicio lume

ce legatura are grepo cu triburile ? ce legatura are o lume cu alta ? Pe baza carui criteriu poti sa spui tu ca jucatorii de pe lumea X sau Y sunt mai buni ? de ce sa discutam de grepo in loc sa discutam despre noua unitate ?
 

DeletedUser

scz de off:dar si eu am jucat pe beta si mereu am fost in top 10[si nu sunt un jucator sralucit...nu ma ridic la nivelul multora de pe ro,care chiar sunt buni]de aici am dedus ca jucatorii de acolo sunt slabuti.
si chiar vreau sa aud pe cine consideri jucator bun pe beta..la ce implementari sunt acuma cu cat mai multe puncte cu atata esti mai bun.

las ca te stiu ca ai jucat la inceput pe beta.cine nui atunci in top 10?uite eu am jucat pe beta timp de 5 luni(inca la 3-4 luni de la deschiderea lumii,nu ca dumneata,sper sa nu te enevez ca numi place) si stii ce greu am ajuns in top 1000 la toate categoriile.da ok sa imi spui ca beta mai are deabia 1500-2000 jucatori de clasa(restul avend sub 1ooo puncte) dar sunt jucatori de clasa si aliante de clasa si unele aliante si top 5 jucatori din cate stiu eu reprezinta romania in top 100 al celor mai buni jucatori si a celor mai bune aliante din lume.nici un sever cu se compara cu beta.tu ai jucat la inceput dar de atunci multe sau schimbat

+++scuze de of topic

ce legatura are grepo cu triburile ? ce legatura are o lume cu alta ? Pe baza carui criteriu poti sa spui tu ca jucatorii de pe lumea X sau Y sunt mai buni ? de ce sa discutam de grepo in loc sa discutam despre noua unitate ?
______________

nu eu o zic,ci statisticile mondiale si interne.
si da sa revenim la subiect,pre mult off topic :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

numa idei proaste la triburile astea, si alea bune de la sugestii sunt lasate sa putrezeasca
 
Sus