Vechimea pe triburile.

DeletedUser

Am facut acest subiect pentru ca toti sa putem spune cand ne-am apuc sa jucam triburile/tribal wars si probabil cand ne vom lasa.

De asemenea puteti spune pe thread si:

  • Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )
  • Primul trib
  • prima lume pe care ati jucat
  • primul inamic (pentru cei ce au)
  • primul prieten
  • cum ati aflat de triburile , etc.


Mesaj pentru moderatori: daca am gresit sectiunea potrivita pentru acest forum va rog sa-l mutati, si daca se poate sa nu ma sanctionati, eu nu prea creez subiecte/thread-uri de obicei. :rolleyes:
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )

Primul, singurul si unicul cont a fost Adenauer.


Primul trib


Hmmm...primul trib a fost SHIELD, insa s-a desfiintat dupa 2 zile(cred). A urmat academia, respectiv tribul mare Star Wars. Practic aici a inceput placerea pentru joc. Lumea 13 a fost una exceptionala pana la sfarsitul ei, o lume foarte disputata, cu foarte multe razboaie, cu foarte multi jucatori buni, cu triburi si tribulete bune.

prima lume pe care ati jucat
Lumea 13

primul inamic (pentru cei ce au)
Primul inamic, prima lupta zdravana...cred ca a fost zeynet, o doamna foarte buna jucatoare de triburi. Imi aduc aminte ca la un moment dat mi-a atacat un singur sat cu 250-300 de fulluri, si mi-a dat jos parca 2 nivele de zid :D. Un alt adversar, care ulterior mi-a devenit amic, este blackariston; era ca un dracusor (exact ca fotografia lui de profil :D), nu te lasa deloc sa dormi in front, exceptional jucator. Desigur, au fost altii mult mai norocosi care mi-au luat tot contul in alte dati. Felicitari lor, insa mie mi-a ramas in minte episodul cu zeynet si cu black :D.

primul prieten
Am avut multi colegi foarte buni pe joc, au fost iarasi destui amici. The older Z, Cavalery, Cavalleras, Blackariston, Corli. Cred ca ei mi-ar fi cei mai apropiati, in perioade diferite de timp. Sa nu-i uit, nebunii din CK. Un trib de exceptie prin exceptie :D.

cum ati aflat de triburile

Din intamplare hoinaream pe net si am dat peste joc. Fiind unul bazat pe istorie si de strategie, m-a "prins" din prima secunda. :D
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Primul meu cont de triburile a fost Apoklipsa și am început să joc Triburile în +SaS+, lumea 5. Am mai avut câteva încercări pe lumile precedente, dar ce-am făcut eu acolo nu se poate numi "joc".
comy-xxx a fost ăla de la care am prins virusul.. :) Primul meu prieten pe joc a fost, culmea, primul meu inamic din joc.. :)
Au urmat alții: M Robert , Al-Capone , aida folch , dexteriade, BlooM, vis3z, stropitzescu, don quijote3000, gykanes, martoiu, crashooo, analist, izkafel, iurka, erwin rommel, nokia1100(velni),k1vu, cristian ciura, pelasgus(SONAMYC), John Milton(nihilius),daredevil mephisto, iseenoobs, craus, setzel, michelle2007, tzepes, lord.M, ralf36, NightAngel, snoops, simonique, guatemaleza, marakesh, j123, borgora, Carrhae, horatiu98, Takeshi Tikano, Charlie Jade, kidlukas, gabytza17, kimo, imparatul alin, saskya, .mefisto, chidon, profa maria, say yes smoke, campeone, gabby-ghost, catalinrex, quitana, niky1973, Cerebelle, Dilios24, mistique01, sigfrid, phoenix bird, horto, Hannibal Lecter, curlymind, makuka.. și câți au mai fost... :D
 
Ultima editare:

DeletedUser

Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )

Primul, singurul si unicul cont a fost Adenauer.


Primul trib


Hmmm...primul trib a fost SHIELD, insa s-a desfiintat dupa 2 zile(cred). A urmat academia, respectiv tribul mare Star Wars. Practic aici a inceput placerea pentru joc. Lumea 13 a fost una exceptionala pana la sfarsitul ei, o lume foarte disputata, cu foarte multe razboaie, cu foarte multi jucatori buni, cu triburi si tribulete bune.

prima lume pe care ati jucat
Lumea 13

primul inamic (pentru cei ce au)
Primul inamic, prima lupta zdravana...cred ca a fost zeynet, o doamna foarte buna jucatoare de triburi. Imi aduc aminte ca la un moment dat mi-a atacat un singur sat cu 250-300 de fulluri, si mi-a dat jos parca 2 nivele de zid :D. Un alt adversar, care ulterior mi-a devenit amic, este blackariston; era ca un dracusor (exact ca fotografia lui de profil :D), nu te lasa deloc sa dormi in front, exceptional jucator. Desigur, au fost altii mult mai norocosi care mi-au luat tot contul in alte dati. Felicitari lor, insa mie mi-a ramas in minte episodul cu zeynet si cu black :D.

primul prieten
Am avut multi colegi foarte buni pe joc, au fost iarasi destui amici. The older Z, Cavalery, Cavalleras, Blackariston, Corli. Cred ca ei mi-ar fi cei mai apropiati, in perioade diferite de timp. Sa nu-i uit, nebunii din CK. Un trib de exceptie prin exceptie :D.

cum ati aflat de triburile

Din intamplare hoinaream pe net si am dat peste joc. Fiind unul bazat pe istorie si de strategie, m-a "prins" din prima secunda. :D

Asa este,mai rar o lume ca L13..apropo daca nu ma insel ai pierdut ceva sate in fata mea:D
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Cu siguranta am pierdut sate in fata multora :D. Am luat, am si pierdut. De asta a fost frumos.

PS: Numele de Cristinel nu-mi spune nimic, sigur erai cu alt cont.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
"curlymind" îți e mai cunoscut? :D 31 de sate ți-a luat, dacă twstats nu minte.

Oricum, 13-le a fost penultima lume faină pe care am jucat..
 

DeletedUser11365

Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )

Primul cont a fost asta,si am ramas cu el pana in ziua de azi..


Primul trib

Un anume trib IMMO pe L2..s-a desfintat repede..


prima lume pe care ati jucat

L2

primul inamic (pentru cei ce au)

Primul a fost Uscatelul..pe vremea aia era rang 1 pe l1 si rang 3 pe l2 in acelas timp..era mai bun ca mine,dar nu m-am lasat pana nu i-am luat cateva sate.

primul prieten

Au fost multi..primul a fost o ea..Vali(Cucubaux)..a mai fost Clarisima,Covei,si o domnisoara a carui nick l-am uitat,dar cu care mai tin legatura

cum ati aflat de triburile , etc.

Aveam niste colegi pe clasa a12a care la vremea respectiva experimentau tot ce insemna joc online..eu m-am oprit la asta..
 

DeletedUser

Ai grija cum vorbesti la adresa lui Dinamo:))
L13 a fost un adevarat show..si ultima lume faina care a fost?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

Da,doar ca nu m-a tinut mult(cateva zile mai exact)..nici nu-mi imaginam ca pot lua ban pentru asa ceva..
 

DeletedUser

Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )

Primul nume cred ca a fost johnny.barb0ssu pe L5.


Primul trib

Primul trib cu adevarat Newage


prima lume pe care ati jucat

L5

primul inamic (pentru cei ce au)
adelaXXX,era colegul meu de banca si ne'am certat,nu ne'am batut in schimb ne'am duelat pe harta:)))

primul prieten

Au fost multi..ar trebui sa fac cea afacut Q mai sus si nu am dispozitia necesara,cert este ca unul singur mi'a ramas cu adevarat prieten,MAPET SOW.
cum ati aflat de triburile , etc.

Colegul de liceu a fost de vina,la o tigara in pauza in timp ce toti vorbeam,glumeam el statea pe telefon si farma..
 

DeletedUser

Care a fost primul vostru cont de triburile ( penrtu cei ce au avut si alte conturi )
nu-i mai stiu nici numele, de asta mi-am facut unul nou.
Primul trib
Batranii Tritoni
prima lume pe care ati jucat
L6
primul inamic (pentru cei ce au)
Olariu97
primul prieten
Olariu97 (inainte sa-mi devina inamic, LOL)
cum ati aflat de triburile , etc.
am auzit de la prieteni de el si l-am cautat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Care a fost primul vostru cont de triburile ( pentru cei ce au avut si alte conturi )

Primul cont a fost kennedypresident


Primul trib

Eagles pe lumea 1 ,a fuzionat pana la urma in united


prima lume pe care ati jucat

L1

primul inamic (pentru cei ce au)

Primul a fost petersing.pe vremea aia era in tbe si mai apo a mers in nippon

primul prieten

Au fost o gramada de-a lungul timpului ,dar prima mea prietena si una din cele mai bune a fost selenka ,datorita ei m-am apucat de triburile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6558

Ma rog, e irelevant, da' scriu numa pt ca mi-am adus aminte. N-are valoare decit strict pt mine. Singurul trib care mi-a placut si in care am jucat pe bune a fost primul si aproape ultimul. pe L5, ii zicea Sepia, un nume relativ banal, dar care imi placea atunci. Eu cu deea am facut tribul ala, deea adica Andera Y, desi tehnic vorbind nu eram nici primii -adica fondatori - nici cei mai mari de p-acolo, dar eram categoric cei mai interesanti. Intr-o saptamina, fiind frustrati de opresiunea alora din DHBM, am trimis , adica ea a trimis, mesaje la tot continentul ala , ca sa i convinga pe aia care mai erau cit de cit neutri sa se alature cauzei nobile, era k85, adica ea era pe 85, eu eram pe 75, unde era najpa de tot, erau aia din DHBM, respectiv colegii lor din SpecialAssasinationSquad sau ce o fi insemnind +SAS+ ? baieti care in final ne-au inghitit tribul cu totul, punct in care m-am lasat practic de triburi. Pai nu de aia m-am chinuit sa ii dau resurse lu SieNok sa aiba nobili :) da, sienok era un baiat fain , pt ca in final sa faca tovarasii fuziune, for the bigger picture... Si nu e vorba de sate si fuziuni, chiar deloc, da era un trib fain. Si evident ca trecind prin `fuziune` sub aripa unui trib muuuult mai mare, si-a pierdut orice idee de individualitate si farmec, nu? Ma rog, a trecut multa apa pe Tisa de atunci, da era fain. Pe scurt, primul cont a fost Carrhae, primul trib SEPIA, primul inamic Cronos, in sensu ca el m-a atacat , si apoi m-a invitat in trib, iar primul inamic inamic a fost ... era un tip din DHBM, chiar linga mine, cu care ma bateam pentru niste sate ale cuiva care isi stersese contul, fix intre noi...o pleasca de 10k, ...dar sincer am uitat numele, de fapt erau vreo trei grupati. fir-ar sa fie, i-am uitat numele. cred ca pt ca mi-a luat satul ala mare, l-am uitat. ceva cu urs... ursnegru? nu stiu. da mi-a facut zile fripte. Primul prieten a fost Andera Y. Si cum am auzit de triburile? am vazut o reclama pe net si am dat clic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6558

si na, am uitat intentionat de negralina si de yersinia, dar asta e alta poveste. si de pisoichior lol,, care e cel mai fair player din citi mi-a fost daat sa intilnesc. desi joaca la las vegas. negralina era cea mai inteligenta tipa din tribu asta cu moarte asteptata, iar yersinia era... dar asta e alta poveste. iar mater dolores era tipa aia cool care mi-a laudat intentionat skillurile de la heroes, pt ca na, eram foarte bun pe faza de barbarian, pt ca na, joc heroes cum mint si cum altii respira. si nici nu era proasta ea, deloc. au contraire.... de la ea am nvatat sa dau dismiss cui nu merita, si erau o gramada , ordonata, dintre care cel mai misto era propriul meu ego cind incalca diverse setari. ... da totusi cea mai misto era moyra, eram asa de bou ca nici nu stiam ce dracu joc. excuse my french. era mai bine decit alcoolul, most of the times. mai ales cind aveam sitter pe juma de trib si era o varza din care numa el ma scotea. lui nu o sa ii zic numele. Era un lord.
 

DeletedUser6558

deci era misto, atita timp cit era o lume virtuala si eu eram un baiat virtual. da nu stiam ca exact ce inseamna sa trimiti un atac nu exact un atac, ca un lancier nu e un lancier, ca lancierii astia virtuali pling de doua ori, o data pentru mine si o data pentru ei, plm. ca fiecare nume de sat inseamna ceva, ca fiecare mesaj pe forum inseamna ceva, ca fiecare nivel de zid e naspa daca nu... un fel de comunitate pur virtuala, in care poti sa suferi pentru fiecare nivel de zid fara sa fie de fapt al tau, pentru ca in alt sens e deja al tau, pentru ca e mai concret decit un zid concret, pt ca e , na , virtual si in sensul clasic de nerealizat, si in cel consacrat de internet etc, adica na, un fel de comunitate utopica in care exista oameni utopici, avatare misto sau naspa, dar numai pina cind in spatele avatarului apare un tip care te injura, sau nu are destul arcasi, sau mai stiu eu ce vina ideologica, plm. platon trebuia sa joace triburile ar fi avut multe chestii bizare de luat la cunostinta. si da, sint relativ beat. ce, islamul are ceva de justificat?
 

DeletedUser6558

and besides that, eu cu andreea adica ea cu mine ca ea mi-a trimis suport am rezistat o zi intreaga sau chiar 2-3 oder 4 la un atac cica organizat - nu organizat, numa masiv - de ceva trib de top de loseri pe ceva lume. 8 sau 9? habar n-am sincer si nici nu conteaza. da na, fapte de arme si rommel avea, dar de fapt, era doar un prapadit de general de brigada in polonia, promovat la o divizie de panzere doar pt ca era fiul sau fidelul ciuva, si ulterior urcat pe umerii cuiva la rangu de feldamresal. capisci? cel putin von paulus a avut decenta sa renunte la titlul de feldmaresal. plm o iau razna cu generalii astia. intelegeti ce e de inteles. si ma rog, am avut enspe sate pe diverse lumi, da nici un partener adevarat ca andera y. plm. si ce daca is beat. pe internet nimeni nu e beat. numa procesrul poate fi lent. besides that, ma tot gindeam caastia de or citi eventual or zice ca is nebun, pin sa imi dau seama de ce o zis unu , am uitat numele, ccred ca e Chesterton, Gilbert Keith, english writer, - very good one - attorney of law, publicist, etc. , care o zis , citez, "problema nu este ca locomotivele sint prea admirate, problema este ca locomotivele nu sunt suficient de admirate."
 

DeletedUser44200

:)) Da... slab rău Rommel ăsta. Cum a rezistat el în Africa atâta vreme fără combustibil, muniție, hrană de stătea bietul englez în vârful palmierului de ciudă. Și aia de a făcut din Flak/uri tunuri anti-tanc? Pff... prăpădeală de general de brigadă. Iar Paulus a renunțat la grad nu din onoare ci ca protest pentru faptul că Hitler nu aproba o retragere pentru iarnă.

În rest, foarte interesantă lectură.
 
Sus